İnfertilite dertleşme 🫂💞

Childdevelopment

☘️
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2022
4.145
4.406
İyi akşamlar herkese. Mart ayında 3 yıl olacak evleneli. 3 yildir nerdeyse açıklanamayan infertilite ile uğraşıyoruz. Bazi zamanlar cok yorulduğumu düşünüyorum. 2 kez aşılama denedik olmadı bazen belki de hiç olmayacak diye düşünüyorum. Çevreden 10.yil 20 yil evli olup olmayanları duyunca biraz ümitsizlik kaplıyor içimi. Bu konuyu hic kimseyle konuşamıyorum eşim dışında. Herkesin bir kısırlık damgalama aşkı var. Burda muhakkak kalbi güzel kadınlar vardır 🥰🌹

İyi akşamlar herkese. Mart ayında 3 yıl olacak evleneli. 3 yildir nerdeyse açıklanamayan infertilite ile uğraşıyoruz. Bazi zamanlar cok yorulduğumu düşünüyorum. 2 kez aşılama denedik olmadı bazen belki de hiç olmayacak diye düşünüyorum. Çevreden 10.yil 20 yil evli olup olmayanları duyunca biraz ümitsizlik kaplıyor içimi. Bu konuyu hic kimseyle konuşamıyorum eşim dışında. Herkesin bir kısırlık damgalama aşkı var. Burda muhakkak kalbi güzel kadınlar vardır 🥰🌹
Nasip nasipten öteye yol yok uzulmeyin dua edin multvitaminler kulanin d vitamini insallah rabim sizede nasip eder kisa zaman icinde su kisir lafida cok itici olmuyorsa da napsin insan tövbe yarabbi kalbi guzel insanlar olsun hayatinizda Folio markasinin hem bayan hem erkekler icin olani var ari sutu poleni kulanin

Hahhahah allah onlari kisir niyetine yemek nasip olsun..🤣

dua etmekten başka care yok bize rabbimden baska kimse yardim etmiyor heskes dedikodu pesinde vallhi basimda bit olsa anlatmam 🤣 allah bizi dogru insanlarla karşilastirsin

Bosverin o densizleri siz başına gelmeyen bilmez banada çok kısır damgası vurdular hatta kendi ailem bile el bile değil yani sonuç 2 buçuk sene sonra tedaviyle oğlum oldu inşallah darısı sizin basiniza

Kuzeniminde 5 yıl hiç bir sebep yokken cocukları olmadı, aşıma vs de denediler yine olmadı. Kendiliğinden 2 cocukları oldu🐥🐥. Stresi bıraktıkları anda olduğunu söylemişti. Belki gözden kaçan bir sorun vardır. İyi uzmanları arayıp muayene olmakta fayda var. Sonrası kafayı rahatlatmakta sanırım. İnşallah kavuşun tez zamanda evladınıza.

Bende 2 yıldır evliyim 2 kere kimyasal oldu başta resmen doktor bana kısır damgası vurdu işte değiştirdim 2 klomen sonrası aşılamaya karar verdim başka devlet hastanesinde bir prof.buldum ona eşimin mayisdaki sonucu gösterdim morfoloji yüzde 8 çıkmisdi doktor tekrar yeni tüp bebek merkezi verin eğer sorun çıkmazsa aşılama baslicaz dedi ben klomen kullandım 4 yumurta oldu eşimin bu seferki sperm sonucu yüzde 2 ye dusmusdu 6 ay içinde aşılama yapmadık 4 yumurta olduğu için esimede vitamin verdiler 3 ay kullanacak Mart'ta tekrar gideceğim bakalım sonuç ne olacak ama merak ediyorum eşim bu son testi vermeden antibiyotik kullandı grip geçirdi ateşlenme felan aceba bunlarda morfoloji düşüklüğüne sebeb olmuş olabilir

Nasip nasipten öteye yol yok uzulmeyin dua edin multvitaminler kulanin d vitamini insallah rabim sizede nasip eder kisa zaman icinde su kisir lafida cok itici olmuyorsa da napsin insan tövbe yarabbi kalbi guzel insanlar olsun hayatinizda Folio markasinin hem bayan hem erkekler icin olani var ari sutu poleni kulanin
Kesinlikle öyle. Bu takviyeleri de deneyeyim arı sütü polen çok söyleyen oluyot teşekkür ederim 🥰 evet cok itici ama gel de insanlara anlat bu sekilde davranan insanların çoğu da anne🥲

Kahverengi dallardan rengarenk çiçek açtıran rabbim bizim için neler hazırlıyordur kim bilir... Ümit her zaman var. Olmazları olduran imkansızı mümkün kılan yaradanin vardır elbet bir bildiği. Ne demişler her nasip vaktine esirdir, vaktini tamamlamış olsun rabbim 🤲🌱
Çok güzel yazmışsınız Allah razı olsun 🌹🙏 değil mi insanı yaşatan umittir aslinda ama bazen cok yoruyor insanlar umudunu kırıyor

Kuzeniminde 5 yıl hiç bir sebep yokken cocukları olmadı, aşıma vs de denediler yine olmadı. Kendiliğinden 2 cocukları oldu🐥🐥. Stresi bıraktıkları anda olduğunu söylemişti. Belki gözden kaçan bir sorun vardır. İyi uzmanları arayıp muayene olmakta fayda var. Sonrası kafayı rahatlatmakta sanırım. İnşallah kavuşun tez zamanda evladınıza.
Benimde çevremde çok öyle örnek var. Tam kpss başladım stresi bıraktım derken memlekete geldim sil baştan stresim başladı. Biraz kafam dağılmıştı aslında. Ama toplum baskısı öyle fazla ki

Aynı dertten müzdaribim 🥹 benim de 2.5 senedir bebeğim olmuyor 6 defa klomen femara çatlatma iğnesi oldum negatif. Sonra hsg çekildim temiz ve açık tüpler dendi aşılamaya başladım 3 defa aşılama oldum yine negatif hiçbir sorun problem yok ama bu süre zarfında sonra ben profesör doktor buldum ona gittim hsg me baktı Histeroskopi dedi onu da oldum. Miyomlarım varmış tam spermlerin geçiş yerlerinde hepsini almış ve bana gösterdi. Bu şekil sana 10 aşılama da yapsak tutmaz zaten dedi. Histeroskopi sonrası ilk adetimi oldum ve 2. Gün gonalf iğne basladım yarın kontrol günüm sizce bu ay çatlatma iğnesi ile kendim mi denemeliyim yoksa aşılama mı olayım onu düşünüyorum rabbim bu yolda yardımcımız olsun maddi manevi çok yorucu bir süreç

Bende 2 yıldır evliyim 2 kere kimyasal oldu başta resmen doktor bana kısır damgası vurdu işte değiştirdim 2 klomen sonrası aşılamaya karar verdim başka devlet hastanesinde bir prof.buldum ona eşimin mayisdaki sonucu gösterdim morfoloji yüzde 8 çıkmisdi doktor tekrar yeni tüp bebek merkezi verin eğer sorun çıkmazsa aşılama baslicaz dedi ben klomen kullandım 4 yumurta oldu eşimin bu seferki sperm sonucu yüzde 2 ye dusmusdu 6 ay içinde aşılama yapmadık 4 yumurta olduğu için esimede vitamin verdiler 3 ay kullanacak Mart'ta tekrar gideceğim bakalım sonuç ne olacak ama merak ediyorum eşim bu son testi vermeden antibiyotik kullandı grip geçirdi ateşlenme felan aceba bunlarda morfoloji düşüklüğüne sebeb olmuş olabilir
Erkeklerin sonuçları çok çabuk değişebiliyor diye biliyorum günlük yani. Çünkü bende aşılama olduğum aylarda ilk ve son sperm örnekleri cok farkliydo beslenme cok etkiliyor.s cok uzmana gittim hic birinde hic bir problem çıkmadı açıklanamayan cok yaygın dedi. Ama olacak acele etme dedi o aylarda biraz rahatlamıştım

Aynı dertten müzdaribim 🥹 benim de 2.5 senedir bebeğim olmuyor 6 defa klomen femara çatlatma iğnesi oldum negatif. Sonra hsg çekildim temiz ve açık tüpler dendi aşılamaya başladım 3 defa aşılama oldum yine negatif hiçbir sorun problem yok ama bu süre zarfında sonra ben profesör doktor buldum ona gittim hsg me baktı Histeroskopi dedi onu da oldum. Miyomlarım varmış tam spermlerin geçiş yerlerinde hepsini almış ve bana gösterdi. Bu şekil sana 10 aşılama da yapsak tutmaz zaten dedi. Histeroskopi sonrası ilk adetimi oldum ve 2. Gün gonalf iğne basladım yarın kontrol günüm sizce bu ay çatlatma iğnesi ile kendim mi denemeliyim yoksa aşılama mı olayım onu düşünüyorum rabbim bu yolda yardımcımız olsun maddi manevi çok yorucu bir süreç
Bende aylarca femara çatlatma iğnesi kullandim hiçbir problem olmamasina ragmen hsg cektir ilk 6 ay şans yüksek dediler onu da yaptim olmadi maalesef ki 😔 miyomlar histeroskopide de mi çıktı acaba. Benimde aşırı adet sancim var olabilie mi ki diyoruz. İnşallah bu ay son kullandığınız iğneler olur tutar. Ama asilamanin ilişkiden cok farki yok demişti benum doktorum. Amin Allah isteyen herkese en kisa sürede nasip eder inşallah 🙏💞

Bende aylarca femara çatlatma iğnesi kullandim hiçbir problem olmamasina ragmen hsg cektir ilk 6 ay şans yüksek dediler onu da yaptim olmadi maalesef ki 😔 miyomlar histeroskopide de mi çıktı acaba. Benimde aşırı adet sancim var olabilie mi ki diyoruz. İnşallah bu ay son kullandığınız iğneler olur tutar. Ama asilamanin ilişkiden cok farki yok demişti benum doktorum. Amin Allah isteyen herkese en kisa sürede nasip eder inşallah 🙏💞
Şans eseri profesör bir doktora gittim hsg mi gösterdim baya yakınlaştırdı inceledi bence biz Histeroskopi yapalım dedi bende zaten çok araştırmıştım histeroskopiyi sonrasında ameliyathaneye girdim uyudum uyandığımda ise doktor basımda elinde bir tüpün içinde minnak şeyler vardı suyun içinde bak miyomların varmış dedi onları almış işlem esnasında kesi dikiş olmadı birde çok afedersiniz ama ilişki esnasında acım ağrım oluyordu nasıl desem böyle esimin penisi tam ileri gitmiyordu sanki duvar gibi bir yere degiyordu zorlasa acıdan agrıdan duramıyodum içerde darlık da varmış çizik atılmış suan okadar rahatım ki anlatamam. Bakalım yarın doktoruma gidicem yumurtalarım büyümüştür inşallah çatlatma iğnesi olurum 🥹

Erkeklerin sonuçları çok çabuk değişebiliyor diye biliyorum günlük yani. Çünkü bende aşılama olduğum aylarda ilk ve son sperm örnekleri cok farkliydo beslenme cok etkiliyor.s cok uzmana gittim hic birinde hic bir problem çıkmadı açıklanamayan cok yaygın dedi. Ama olacak acele etme dedi o aylarda biraz rahatlamıştım
İnşallah sende bende ve bizim gibi isteyen hakeden tüm anne babalara hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏

4 yıl olacak bizimde açıklanmayan infertilite denildi hep. Bazen basit şeyler gebeliğe engel olabiliyor Her Dr herşeyi önemsemiyor. Tsh, insülin direncinize baktırdınız mı? Aşılama normal gebe kalma yüzdesiyle aynı. Artık aşılama değil tüp bebeğe gitmenizi öneririm. Aşama aşama ilerledim normal olsun istedim bekledim. Bir sıkıntı varsa tüp bebekte açığa çıkar diyordu Dr en son olarak. Tüpte açığa çıktı evet. O yüzden beklememenizi daha fazla yıpranmamanızı tavsiye ederim. Sizi en iyi ben anlarım.

Arı sütü, Arı ekmeği, bal polen bunları araştırın. En çok arı sütü diyorlar.

Bende 4.5 yıldır evliyim 2.5 yıldır istiyoruz çok düzenli olmasa da bu sürede denedik. Hsg, histeroskopi yapıldı hemen bir sonraki ay (geçen baharda) hamile kaldım onda da dış gebelik oldu :KK43: uzun bir süre korunduk nerdeyse 4 aydır tekrar deniyoruz hala olmadi. Aslında toplum baskısı da yok birinin laf söylemesine de müsade etmem lafimi sokarım ima edenlere ama yine de bu konu beni üzüyor. Hiç olmayacak gibi hissediyorum bazen böyle hissettiğim için olmuyordur psikolojiktir diye kendime kızıyorum. En azından dış gebelikte olsa bir defa kalabildiğini gördün deyip kendimi rahatlatmaya çalışıyorum o da tabi bir yere kadar oluyor. Benim eşim üstelik askeri personel her ay düzenli ilişki de olmayabiliyor o yüzden süreçte uzuyor. Benim sinirlerim de bozuluyor dayanması çok zor ne diyelim inş tez zamanda hepimizin olur :KK43:

X