İşin içinden çıkamadık sizce doğru olan ne

hemmam

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
181
70
32
Kizlar bir şey soracağım.
Şimdi bizim bir tarlamiz var .Doğu da susuz kuru bir köy zaten.
Bizim merkezde oturuyoruz ve ekip biçmek ile uğraşmıyoruz icareye veriyoruz yıllık bize getirisi yıllık ortalama 100 bin falan .biz merkezde oturuyoruz oturduğumuz ev bizim .ama arabamiz yok .Ve evimiz de biraz şehirin dış kısmında yeni yerleşim yeri ulaşımda biraz zorlanıyoruz yani neyse.

Bu tarlaya alıcı çıktı mesela.nakit yok ama bir ev birde ilçede ultra lux bir ev ile takas diyor arabada çok lux normal şartlarda rüyamızda bineriz o arabaya biz aslında ince okeydik ama sonra ilçedeki ev satılmaz zarar olur diye boş verdik.yani şuan düşünme aşamasındayiz karşı taraf bizden haber bekliyor. Sizce mantıklı olan nedir ne yapmalıyız o evin kira getirisi 10 bin evet ultra lux ama ilçede ve en yüksek kira

biz de ticaret ile uğraşıyoruz. bir alacak karşılığı ultra lüks tank gibi bir araç (marka vermeyeyim ama öyle bmw mercedes değil) verildi, sürsen su gibi yakıt tüketiyor, satsan satılmıyor, uzunca süre durdu da ancak satıldı. yani arabaya aldanırken onu da hesap edin :p
Yok bizimki öyle değil belkide bize ultra lüks bilmiyorum BMW ama son model

Yok bizimki öyle değil belkide bize ultra lüks bilmiyorum BMW ama son model
ölçün tartın, tarlanın ederi ne adam ne kadar veriyor gözden geçirin. ederinden çok fazlasını veriyorsa zaten güven vermez bana. ama satış yapacaksanız da kesinlikle noterde tasdikli yapın işlerinizi, sonra oyuna gelmeyin

ölçün tartın, tarlanın ederi ne adam ne kadar veriyor gözden geçirin. ederinden çok fazlasını veriyorsa zaten güven vermez bana. ama satış yapacaksanız da kesinlikle noterde tasdikli yapın işlerinizi, sonra oyuna gelmeyin
Tabi o bizden hevesli hemen alcaksaniz gelin devir işini yapalım diyor
Tarlanın ederi 7 ise onun mallarla takasa vurdugumuzda 6500 6 700 denk geliyor

Takas boyledir zaten, biraz sen zarar edersin biraz karsi taraf.

Ama arsaniz imarli mi? Yakin zamanda toki gibi birsey icin kentsel donusume girecek bolgede mi? Kac donum? Bolgede fiyatlar ne kadar vs herseyi olcup bicmeniz gerekiyor. Adam bir ev bir arabayi gozden çıkarıyorsa arsaniz sandiginizdan daha cok ediyor olabilir.

bana nedense tarlanın değeri daha büyük gibi geldi bence bekleyin düşünsenize sattınız ve sonrasında orası çok değerlendi ? Üzülmez misiniz ? Nedense satmayın gibi bir his aldım
Tabi sizin kararınız 😁
Yoo öyle değil tabi orasını bilemeyiz degerlenebilir

Takas boyledir zaten, biraz sen zarar edersin biraz karsi taraf.

Ama arsaniz imarli mi? Yakin zamanda toki gibi birsey icin kentsel donusume girecek bolgede mi? Kac donum? Bolgede fiyatlar ne kadar vs herseyi olcup bicmeniz gerekiyor. Adam bir ev bir arabayi gozden çıkarıyorsa arsaniz sandiginizdan daha cok ediyor olabilir.
Tapulu imarlı ama TOKİ bina girme durumu yok şehrin merkezin çok dışında zaten tarım arazisi yo sorup sorusturduk fiyat o hatta bız üstüne nakit verebilsek merkezden villa verecekti ilçedeki daire yerine

Tapulu imarlı ama TOKİ bina girme durumu yok şehrin merkezin çok dışında zaten tarım arazisi yo sorup sorusturduk fiyat o hatta bız üstüne nakit verebilsek merkezden villa verecekti ilçedeki daire yerine
Bir sekilde uzerine bina yapılmayacak yere imar gecmezdi yalnız? Tapuludur ona eminim ama imarli olma durumu bambaska. Tapuda tarla mi yaziyor arsa mi mesela bilginiz var mi?

Mesaji duzenlemeden ekleme yapayım. E Esila09 'a da katılıyorum. Son birkac yildir ozellikle doguda ve tatil yorelerimizdeki tarla tapan ne varsa Araplar satin alıyorlar. Siyasete girmeden yazmak cok zor ama farkli planlari oldugu artik acik.

Bizim cok alakasiz bir malimizi bi adam geldi istedi, biz satmadik daha sonra ortak mirascilarin dayatmasiyla satildi. Bizden alan adam Turk ama ondan da bir Arap satin almis. Oyle kucuk bir yer ki ne demeye ne akla hizmet o araziye o kadar para verdi aklimiz almadi. Bu olaydan beri mal mulk satilmamasindan yanayim bende.

X