İyi değilim yardım edin lütfen

nunnuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
32
46
31
merhaba uzun zamandır buralarda geziniyordum ama hiç konu açacağım aklıma bile gelmezdi 24 kasımda doğum yaptım oğlumu kucağıma alma sevincine kapılmıştım ama hersey alt üst oldu.
Anne karnında kakasını yapmıs suyu patlatırken kordon sarkması oldu yaklaşık 5 aydır yoğun bakımda beynine oksijen gitmemiş şuanda nefes almada zorluk çekiyor emme yutma refleksi yok ve sürekli balgam ve tükürük çıkarıyor trakeostomi açılacak
başına böyle bişey gelip sonunun hayırla sonuçlanan varsa beni biraz rahatlatırmısınız.😒
Ve çokça dua istiyorum 🤲

Bazı hastaneler ve doktorlar kök hücre (ekzozomu da olabilir) kullanıp doku yenilenmesi ile ilgili tedavi uyguluyorlar. Evladınızın MR / tomografi görüntüsü ve raporu vardır elbet. Bu tip yerlerden fikir danışsanız? Belki takip eden hekim sizi yönlendirir veya kendi uygular da. 5 hatta 6 basamaklı ücret isteseler bile değer.

Allahım en acilinden kalıcı güzel şifalar versin. Sımsıkı sarılıyorum size. Allahım yardımcınız olsun. İnşallah her şey çok güzel olacak 🙏

Bazı hastaneler ve doktorlar kök hücre (ekzozomu da olabilir) kullanıp doku yenilenmesi ile ilgili tedavi uyguluyorlar. Evladınızın MR / tomografi görüntüsü ve raporu vardır elbet. Bu tip yerlerden fikir danışsanız? Belki takip eden hekim sizi yönlendirir veya kendi uygular da. 5 hatta 6 basamaklı ücret isteseler bile değer.
6 aylıkken emar çekilecek ona göre bakılacak kesin bi bilgi söyleyecek o zaman inşallah temiz çıkar tüm umudum o 🤲

Kardeşim de dışkılayınca annem hemen sezaryene alınmıştı. Kese patlatma olayını normalde doğum sırasında yapıyorlar mı bilmiyorum. Kordon sarkmasını da hiç duymamıştım. Sıkışınca kan akışı duruyor diye algıladım. Korkularıma yenisi eklendi.

Sizinle benzer süreçte birileri var mı diye internette göz gezdireyim.
Su fazlalığında normal doğum sırasında suyu paylaşırken kordon sarkması olabiliyormuş ve bunu bana doktor bilgilendirmedigi için böyle sıkıntılara yol açtı maalesef

merhaba uzun zamandır buralarda geziniyordum ama hiç konu açacağım aklıma bile gelmezdi 24 kasımda doğum yaptım oğlumu kucağıma alma sevincine kapılmıştım ama hersey alt üst oldu.
Anne karnında kakasını yapmıs suyu patlatırken kordon sarkması oldu yaklaşık 5 aydır yoğun bakımda beynine oksijen gitmemiş şuanda nefes almada zorluk çekiyor emme yutma refleksi yok ve sürekli balgam ve tükürük çıkarıyor trakeostomi açılacak
başına böyle bişey gelip sonunun hayırla sonuçlanan varsa beni biraz rahatlatırmısınız.😒
Ve çokça dua istiyorum 🤲
Allaha emanet olun bebegin ve sen dualarim seninle 🙏

Sizinki ile pek alakası yok gibi ama fikir olması açısından yazayım. Babam da beyinle alakalı bir problem yaşadı. Bir anda tüm hareket ve diğer faaliyetlerini yitirdi. Görme, yutma, hareket etme vs. Önce burundan mama ile beslenmeye başladı sonra o da olmadı boğazından bir delik acilip oraya tüp ile yemek verildi. Doktorlar fizik tedavi ile bir ilerleme olmayacağını söyledi çünkü hasta hareket edemiyor bütün refleksleri yok üstüne tükürüğünü bile yutamiyordu. Sonra birden ne olduysa yavaş yavaş düzelmeye başladı. Önce yutma refleksi geldi sonra hareket yeteneği. Şimdi yatakta dönüyor bacaklarını oynatıyor eline verdiğimiz ekmeği kendi yiyor. Şu an için hala bacakları güçsüz ve görme yeteneği geri gelmedi ve yürüyemiyor ama doktorlar bundan sonra bitki gibi yaşar demişti. Umidinizi kesmeyin. Kendi kendine nefes alamayan yattığı yerde aylarca hareketsiz kalan adam şu an iki kişi koluna girerse tekerlekli sandalyesine yuruyebiliyor bir iki adım da olsa. Eline verdiğimiz tostu yiyebiliyor. Bu süreç bir sene sürdü tam olarak bizde.

Ve çokça dua istiyorum 🤲
Merhaba canım benim oğlumda trakeostomi var 9 aydır sorun varsa sorabilirsin. Haftaya kontorl de kapatmayı düşünüyorlar deliğini

X