Kabaran saçlar için

briaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2024
42
15
Selam kızlar.Kabaran kuru saçlar için denediğiniz işe yarayan yöntem önerilerinizi alabilir miyim?

Keratin bakım yaptırmak toparlar imkan varsa yoksa a101 saç bakım yağı kullanabilirsiniz ama kabarmasına etki etmez diye düşünüyorum

Keratin bakım yaptırmak toparlar imkan varsa yoksa a101 saç bakım yağı kullanabilirsiniz ama kabarmasına etki etmez diye düşünüyorum
Yok sanırım yaptıramam zaten düz olsun istemiyorum aksine dalgaları belirginleşsin ama nemlensin kabarmasın diye teşekkürler yine de.

saçı nemlendirecek sampuanları ve saç yaplarını kullanın. hatta saç yapı kullanımını artık bir alışkanlık haline getirin

saçı nemlendirecek sampuanları ve saç yaplarını kullanın. hatta saç yapı kullanımını artık bir alışkanlık haline getirin
Denedim inanın bir faydası olmadı şampuan ve saç kremlerinin. zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı da denedim hatta argan yağı da ama pek işe yaramadı bende

Denedim inanın bir faydası olmadı şampuan ve saç kremlerinin. zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı da denedim hatta argan yağı da ama pek işe yaramadı bende
saç kremi ben 2 yıldır kullanmıyorum artık. sadece saçıma iyi gelen bir sampuan ve bu saç yağını kullanıyorum. haftada bir falan da saçıma maske yapıyorum. eskiden benim de saçlarım çok kabarırdı. ama bu rutine döndükten sonra kalmadı artık.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    134 KB · Görüntüleme: 28
saç kremi ben 2 yıldır kullanmıyorum artık. sadece saçıma iyi gelen bir sampuan ve bu saç yağını kullanıyorum. haftada bir falan da saçıma maske yapıyorum. eskiden benim de saçlarım çok kabarırdı. ama bu rutine döndükten sonra kalmadı artık.
Maske olarak ne kullanıyorsunuz? bu kullandığınız yağ saçta ağırlaşma yaptı mı?kabarmaya kuruluğa iyi geldi mı?

Maske olarak ne kullanıyorsunuz? bu kullandığınız yağ saçta ağırlaşma yaptı mı?kabarmaya kuruluğa iyi geldi mı?
kabarma ve kuruluğa iyi geldi ve saçta ağırlaşma yapmadı. ama aynı anda aynı markanın şampuanına da başladım 😂 kabarmayı hangisi kesti tam bilemiyorum 😂
maske olarak matsu -deep hydrating mask kullanıyorum

kabarma ve kuruluğa iyi geldi ve saçta ağırlaşma yapmadı. ama aynı anda aynı markanın şampuanına da başladım 😂 kabarmayı hangisi kesti tam bilemiyorum 😂
maske olarak matsu -deep hydrating mask kullanıyorum
Fiyatı uygun olsaydı iyiydi de saçım kabarmasın diye 1000lira üzeri veremem sanırım ya teşekkürler gene de 😊

Merhaba, çeşitli markaların 7-24 Durulanmayan Bukle Belirginleştirici Saç Kremlerinden denediniz mi? Ayrıca evde kendi yapacağınız Keten Tohumu Jeli de kullanabilirsiniz, hem durulanmayan kremle birlikte, hem de yalnız başına deneyebilirsiniz.

Merhaba, çeşitli markaların 7-24 Durulanmayan Bukle Belirginleştirici Saç Kremlerinden denediniz mi? Ayrıca evde kendi yapacağınız Keten Tohumu Jeli de kullanabilirsiniz, hem durulanmayan kremle birlikte, hem de yalnız başına deneyebilirsiniz.
Elidoru denedim saçımı ağırlaştırdı az sürdüğüm halde. keten tohumu jeli evet yaptım saçı yumuşatıp dalgaları belirginleştiriyor ama saç dökülmeli arttırdı maalesef bırakmak zorunda kaldım

Elidoru denedim saçımı ağırlaştırdı az sürdüğüm halde. keten tohumu jeli evet yaptım saçı yumuşatıp dalgaları belirginleştiriyor ama saç dökülmeli arttırdı maalesef bırakmak zorunda kaldım
Ben henüz kullanmadım ama Urban'ın Hibiscus'lu Durulanmayan Bukle Beliginleştiricisinden çok memnun kalıyorlar genelde, daha hafif bir formülasyonu varmış, bana Elidor ve Pantene bile yetmediği için henüz denememiştim. Ama biraz pahalı buluyorsanız Gratis Hyp Me diye bir marka çıkardı, o da açık yeşil renk bir Bukle Belirginleştirici çıkarmış o da Hibiscuslu, hatta onun Sıvı Saç Kremi de var, belki de Sıvı Saç Kremlerine de daha hafif yapılı oldukları için şans verebilirsiniz. Sonra yine Gratis'de Bee Beauty'nin Bukle Belirginleştiricisi var o en uygun fiyatlı, onun da yapısı süt gibi bir şeymiş, hep bana hafif gelir diye denemedim daha, bu nasıl olsa çok uygun fiyatlı ben de ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum, evde benim çok ürün birikti de, ama size diğerlerinden daha iyi gelebilir hafif oldukları için.

Bu arada, Hyp Me'nin Bukle Belirginleştirici olmayan 2 tane daha Durulanmayan Kremi var, Kırmızı Keratinli Onarıcı ve Lila-Mavi renk arası Hyaluron içeren Nemlendirici Durulanmayan Kremi, fiyatları da Gratis'in sitesinde sadece 29 TL'ye düşmüş şimdi baktığımda, mağazada da aynı fiyat mıdır bilmiyorum ama hiç bu kadar düştüğünü görmemiştim, sizin saçınız dalgalı olup, benimki kadar kıvırcık olmadığı için bu ürünler de size gayet uyabilir. Bukle Belirginleştirici olan 60 TL, genelde hepsi aynı fiyat oluyordu ama diğer ikisinde baya indirim yapmışlar bu sefer, değerlendirin derim. Ya piyasada Krem formunda olsun, Sıvı formda olsun çeşit çeşit Durulanmayan Ürün çıkmaya başladı, incelemek lazım bunları hep.

Gece gece Gratis'in sitesini incelerken Restorex'in hem Hızlı Uzama Etkili, hem de Dolgunlaştırıcı 2 çeşit Sıvı Saç Kreminin de 184 TL'den sadece 29TL'ye düştüğünü gördüm, genelde bu fiyatlara düştüğünü hiç görmemiştim, valla değerlendir bence. Başka kozmetik mağazalara da bak ama bu indirimler bana çok iyi geldi. Evde çok ürün birikmesine rağmen, ben de mi alsam diye düşündüm hatta.

Gece Gratis Tek Fiyat gecesi yapmış, sabah saat 10'a kadarmış. O yüzden bu kadar düşükmüş fiyatlar. Ben hem durulanmayan kremleri, hem de sıvı saç kremlerini sepete eklemiştim ama ben satın alana kadar sıvı saç kremlerinin stoğu azaldığı için sepetimden çıkardılar. Neyse sadece Hyp Me Kırmızı ve Mavi Durulanmayan Kremleri almış oldum, Restorex'ler kaldı.

Keten Tohumu Jelinin senin saçının dökülmesini arttırmasına üzüldüm, öyle ki benim dökülmeme iyi bile geldi sanırım. Bir de evde tam verim alamadığım krem ve saç yağlarının üzerine sürünce, onların formüllerini mi nötrlüyor napıyor, onların daha kullanışlı hale gelmesini sağladı. Keten Tohumu Jelini tek başına kullandığımda jöleye benzer bir etki yapıyordu, biraz çatır çatır oluyor ve banyoda saçımı açmam biraz zor oluyordu ama örneğin dün bir avuç Restorex 9 yağlı Hair Butter, sonra bir avuç Bee Beauty petrol rengi egzotik yağlı Durulanmayan Krem, üzerine 3-4 avuç Keten Tohumu Jeli kullandım, sonuç çok güzel ve jöle etkisi çatır çatır bir halden uzak yumuşak bir krem sürmüşüm gibi oldu ve jel sürünce yağ ve kremin ağırlığını aldı, hafifletti, bukleler tek tek ayrılıp belirginleşti. Bee Beauty Durulanmayan Kremi tek başına sürdüğümde biraz hışır hışır bir sonuç oluyordu, o yüzden krem 2 yıldır kenarda duruyordu. Restorex Hair Butter da tek başına kullandığımda saçları bir ölçüde yatıştırıyor ama tel tel ayrılmalarına, buklelerin tam bütünlüklü durmamasına sebep oluyordu. Fakat bu üçünü bir arada kullanınca sonuç çok güzel oldu ve sert olmadı yani. Belki sen de ürünleri karıştırarak denesen daha iyi gelir, tabi benim saçlar Afro-Amerikana yakın, yün gibi olduğuna ben avuç avuç kullanıyorum, senin saçlar dalgalıysa biraz daha az kullanman gerekebilir.

X