Kadın taktı kafaya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi de benim düşüncemi sırf bu yorumdan anlayamazsın ki :)
Evlilik tamamen ailelerden kopmak demek değildir. Ben de bu düşünceyi anlamıyorum.
Gayette anlamışım düşünceni şuan daha iyi anladım evlenince kendi aileni kurmuş oluyosun eş'den başka kimse kalmiyo geriye ( doğru eş seçimi) ne anne ne baba ne de kendin doğurduğun çocuk ama maalesef bazı erkek annelerini anlayamiyorum hep ben odaklı oluyolar ve bu o erkeğe zarar veriyo ve acıtasyon yaptıkları için arada kalıyo erkekler maalesef evliliği geçtim bile kendi maddi özgürlüğün olunca zaten aileden ister istemez kopuyosun erkek ya da kadın farketmez

Merhaba evleneli 10 yılı geçti eş ailesi ile aynı il farklı ilçelerde oturuyoruz şimdiye kadar hiç ihmal etmedik gittik geldik hep hayatımızda oldular ama kayınvalidenin içinde kaldı sanırım yuvamızı onların aile apartmanında kurmadık iş dolayısıyla farklı bi ilçedeyiz evimizi aldık düzenimizi onlardan biraz uzakta kurduk evliliğin başında kayınvalide hep benden bildi onlardan uzakta düzen kurmamızın sebebini onların hayali aynı apartmanda oturup beraber yiyip içmekti olmadı ama sonra alıştılar duruma uzak otursakta haftasonu hep birlikteyiz arada gereken durumlarda haftaiçi de görüşmemiz oluyor ben gidiyorum onlarda yatılı kalıyorum onlar geliyor bende yatılı kalıyor böyle geçti yıllar ama son zamanda yine gündeme getirmeye başladı yakın olsak beraber yeriz içeriz diye bende dayanamadım yakın olsakta beraber yeme içme olmaz ben düzenimi bozamam bu saatten sonra dedim böyle gayet iyiyiz kadın taktı kafaya yakın olmayı yakın olanlar bizim kadar görüşmüyor biz yakın olmasakta daha sık görüşüyoruz diyorum zaten benden biliyordu uzakta düzen kurmamızı beraber yeme içme olmaz demese miydim yada bilsin düşüncemi boş hayaller kurmasın diyorum
Fazla görüşme, mesafe iyidir ...

Evet bende bunu düşündüm alıp her sabah gidiyim ama nereye anneme gitsem orayada gelir 2 çocukla zor gezmek birde sabah 9 30 çat kapı gelir 8 demi gidiyim arkadaşımda yok malesef yoksa ıstouprın birkaç kere kapıda kalsın da görsün habersiz gelmek ne demekmiş
Peki sabah o saatte geliyorsa evini ne zaman temizliyor yemeğini ne zaman yapıyor?Hergun hergun ne yapıyor sizde acaba?İnsanın kendi evi gb olurmu yatıp uzanmak ister doktoru marketi var belki komşuya gideceksin misafirliğe ne bileyim hergun çok boğmaz mi sabahtan akşama kadar.

Maşallah valla ben kalmazdım ki benimkilerin hayali de o imiş. Onlar köyde ben ilçedeyim hep gitmeyin kalın dediler çıktık eve geldik bıkere kalsam devamı gelir korkusu orda yatılı koymadı beni. Siz her hafta gidiyormuşuz daha neden hep bi fazlasını isterler acaba

Peki sabah o saatte geliyorsa evini ne zaman temizliyor yemeğini ne zaman yapıyor?Hergun hergun ne yapıyor sizde acaba?İnsanın kendi evi gb olurmu yatıp uzanmak ister doktoru marketi var belki komşuya gideceksin misafirliğe ne bileyim hergun çok boğmaz mi sabahtan akşama kadar.
Yok o yemek temizlik iş yapmaz kızı işten gelir ta bende yer geçerler yada kendi atıştırmalık yer zaten diyet yapıyo genelde. Evde bile genelde kahvaltı tarzı yerler kadın çok yemiyo zaten temizliği kızı hafta da 1 belki yapar kaynanamın eşi vefat etti bunlarda anasını sürekli el üstünde tutuyo iş güç yaptırmıyozaten yapsada beğenmiyorlar

Yok o yemek temizlik iş yapmaz kızı işten gelir ta bende yer geçerler yada kendi atıştırmalık yer zaten diyet yapıyo genelde. Evde bile genelde kahvaltı tarzı yerler kadın çok yemiyo zaten temizliği kızı hafta da 1 belki yapar kaynanamın eşi vefat etti bunlarda anasını sürekli el üstünde tutuyo iş güç yaptırmıyozaten yapsada beğenmiyorlar
Yani şöyle diyim benim kaynanamın dünyada eşi benzeri yok malesef

Bizde söle bi şıkıntı var uzak olsak bu sefer kalmaya gelcek. Oyüzden uzağa da gidemiyorum korkumdan yaşadım yani en azından böle akşamdan akşama gidiyo
Her gün sabahtan akşama kadar sizde mi? eşiniz ne diyor bu duruma
Örneğin bi haftasonu gitmedik telefonla arıyor bekledim sizi gelmediniz misafir mi geldi bi yere mi gittiniz diyor
Gerçekten her haftasonu kaynananıza mı gidiyorsunuz? eşinizle bir şey yapmıyor musunuz? telefonla aradığında söylesenize anne bu hafta gelmicez şu bu
Benim de görümcem var ama kaynana yüzü görmüyor konuşmuyorlar ama sorsan kızı haklı kızına toz kondurmaz bana gelince özel hayatımız olmasın hep birlik olalım istiyor

İnanın çok toleranslı davranıyorum eşimin ailesidir çocuğumun babaannesidir diye ihmal etmemeye çalışıyorum ama daha fazlasını istiyor
Siz verdikçe daha fazlasını istemiş kadın. Sizin yerinizde olsam bir süre arama mesafe koyup gidip gelmem. Yaptığınız la yetinmesi "ki bence çookk bile yapıyorsunuz." gerektiğini anlar. Sorarsa da çekinmeden söyleyin. Ben gidip geliyorum size yetmiyor. Böyle darlarsanız bu kadarını bile yapmam deyin

Merhaba evleneli 10 yılı geçti eş ailesi ile aynı il farklı ilçelerde oturuyoruz şimdiye kadar hiç ihmal etmedik gittik geldik hep hayatımızda oldular ama kayınvalidenin içinde kaldı sanırım yuvamızı onların aile apartmanında kurmadık iş dolayısıyla farklı bi ilçedeyiz evimizi aldık düzenimizi onlardan biraz uzakta kurduk evliliğin başında kayınvalide hep benden bildi onlardan uzakta düzen kurmamızın sebebini onların hayali aynı apartmanda oturup beraber yiyip içmekti olmadı ama sonra alıştılar duruma uzak otursakta haftasonu hep birlikteyiz arada gereken durumlarda haftaiçi de görüşmemiz oluyor ben gidiyorum onlarda yatılı kalıyorum onlar geliyor bende yatılı kalıyor böyle geçti yıllar ama son zamanda yine gündeme getirmeye başladı yakın olsak beraber yeriz içeriz diye bende dayanamadım yakın olsakta beraber yeme içme olmaz ben düzenimi bozamam bu saatten sonra dedim böyle gayet iyiyiz kadın taktı kafaya yakın olmayı yakın olanlar bizim kadar görüşmüyor biz yakın olmasakta daha sık görüşüyoruz diyorum zaten benden biliyordu uzakta düzen kurmamızı beraber yeme içme olmaz demese miydim yada bilsin düşüncemi boş hayaller kurmasın diyorum
Kayınvalide beraber oturmak istiyor.Ayri ev sadece yeme içme değil yani

Relax olamiyorum hep böyle yorumlar geldiği için hani abes bi durum olsa tamam dicem de herşeye böyle cevaplar geliyo kendi ailesi kızın mutluluğunu düşünür ztn nasıl burnunda biterim diye düşünmez bu toplumun su zihniyetinden gına geldi artık
Aynen ya mesela benim bı yanlisim olsa evim pis dağınık olsa annem kardeşim kapatır üstünü ama kkac kayinvalide gelinin açığını eksiğini kapatıyor ,kendi ailem evime gelse öncelikleri benim yorulmamam rahat etmem eş ailesi de hizmet bekleyip duruyor.Sonra da senin ailen olsa böyle yaparmiyidin senin ailen olsa kabul etmezmiydin😡😡

Oğlunun evini kendi evi gibi gördüğünden rahat ediyorlar,gelinde hizmetli orada sadece sonuçta niye rahat etmesin

Oğlunun evini kendi evi gibi gördüğünden rahat ediyorlar,gelinde hizmetli orada sadece sonuçta niye rahat etmesin
Bilinç altıma öyle yerleştirmiş ki oğlunun evini kendi evi görmesini kendimi bu eve ait hissetmiyorum sanki oysa ki evde her şey benim istediğim gibi benim düzenim benim zevkim ama içimde garip bi his var 🙁gelin olarak ben el kızıyım hizmet etmeli onlara bakmalıyım oğlu yanlış bi şey yapsa sebebi benim doldurduğumu düşünür bunları bana öyle bi empoze etti ki

Bilinç altıma öyle yerleştirmiş ki oğlunun evini kendi evi görmesini kendimi bu eve ait hissetmiyorum sanki oysa ki evde her şey benim istediğim gibi benim düzenim benim zevkim ama içimde garip bi his var 🙁gelin olarak ben el kızıyım hizmet etmeli onlara bakmalıyım oğlu yanlış bi şey yapsa sebebi benim doldurduğumu düşünür bunları bana öyle bi empoze etti ki
Zamanla evinizi sahipleniyorsunuz bende boyleydim mesafe koyduktan sonra o da zamanla anlayacaktır tabi yüzüne karşı burası benim de evim diye defalarca soylenildigi halde anlamayan yuzsuzler var o ayrı,size tavsiyem evinizi sevin sahiplenin ve mesafe mesafe aynı binada otursaniz bile mesafe,ben ilk mesafelerimi onlara bir şey danismayarak kendi kararlarimi onlara sormadan alarak başladım yani bı gezme olur ya da eve alınacak bir şey olur,ya da çocukla alakalı yani o kadar manipüle edilmistim ki bunlar bile lüks geliyordu neyseki çabuk uyandim,,şimdi her şey istediğim gibi çok şükür.Benim evliliğim benim çocuklarım benim evim.Kimsenin eksikliklerini ya da travmalarini gelip sizde gidermesine izin vermeyin.Herkes kendi evinin hanımı olmali👍

Bilinç altıma öyle yerleştirmiş ki oğlunun evini kendi evi görmesini kendimi bu eve ait hissetmiyorum sanki oysa ki evde her şey benim istediğim gibi benim düzenim benim zevkim ama içimde garip bi his var 🙁gelin olarak ben el kızıyım hizmet etmeli onlara bakmalıyım oğlu yanlış bi şey yapsa sebebi benim doldurduğumu düşünür bunları bana öyle bi empoze etz
Zamanla son yazdıklarınızı da umursamaycaksiniz emin olun mesafenizi koyun ve takmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X