Tuvalet Eğitimi Kaka dan korkmasi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

rachelgreen

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2007
262
108
Merhaba oğlum 2 yaşına yeni girdi.birkaç aydır tuvelet olayını biraz biraz farkediyordu bezi istemiyordu.birkaç haftadır da cisi geldiğinde soyluyor ve oturaga yapıyor ancak ayakta yapıyor oturmak istemiyor hem oturaga hem klozet adaptörü ne otutturamiyorum.yaotigi zaman alkislayip kendide alkışlıyor ve tuvalete dokuyoruz.cisini kontrol edebiliyor uyuyrkende hiçbir kaçırma olmuyor cisi geldiğinde uyanıyor gecede yapıyoruz .ama en büyük problem kaka.onuda geldiğinde soyluyor ama oturup yapmayı bilmediği yani korktuğu için yapamıyor yani ya altına yapıyor agayarak yada bez takıyorum aglasada ona yapıyor mecburen.artik yaparken tamamen farkettigi için düştü diye ağlıyor genel olarak düşen şeylere ağlıyor zaten herhangi bir oyuncak düşse dü diyip kızıyor. kakasindan korkuyor bezine yada yere yapsada yine alıp tuvalete atıyorum oraya yapılması gerektiğini iyice anlasın diye su falan dokturuyorum.ama nasıl cozucem bunu bilemiyorum sizlerden fikir istiyorum böyle birşey yaşayanlar illaki vardır nasıl korkusunu yenebilir ve oturarak yapmaya alistirabilirim.yardimci olursanız çok sevinirim

Yaa öncelikle maşallah demek istiyorum🧿
Benim kızımda 21 aylık bende bahara doğru alıştıracağım inşallah o yüzden bi fikrim yok ama bu konuyu takipteyim lazım olur ileride 😊 Benimde yiğenim 4 e girecek halen kakasını altina yapıyor ablam ne yaptıysa ettiyse olmuyor yani zor durum sanada çok kolay gelsin inşallah onada alışır

Benzer konumu bilmiyorumda bizde genetik bi kabızlık mevcut babamda vardı özellikle ablamda doğum da basuru baya azmıştı bunu dememin sebebi 2 3 yaşında ki çocuğu oda normal tuvalete rahat giderdi takı kaka konusunda sürekli ağlıyordu gerçi o beze yapmıyordu ama wc de çok ağlıyordu doktora götürdü makatta çatlak varmış ilaç falan verdi onu kullanıyor bi doktora danışsaniz

Çok teşekkürler cevaplarınız için.
Kabizlikla ilgili bir sorun yok şuan için yani yaparken zorlanmiyor aglama sebebi nereye yapicagini bilemiyor yere yapsa korkuyor düşecek diye,bezine yapmaması gerektiğinin farkında olduğu için onada yapmak istemiyor bocaliyor yani ve sonuç olarak yapıyor bezine eğer bagladiysam tamamen psikolojik ama nasıl yeneriz bilemiyorum iste.aslinda oturmayı kabul etse kakasınin düştüğünü görmeyecek ve korkmiyacak ama nasıl ikna olur bilmiyorum.

Teo’nun Kaka Kitabı, Kakaloji gibi çeşitli kitaplar var çocuklara kakayı tanıtıyor😊 fayda gördüğünü anlatan yorumlar okudum denenebilir

X