Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp atışımı hissediyorum

Bunun aynısı bende de var. Panik atağım yok mesela daha bir kaç gün önce hissettim sanki deprem oluyor diye hissettim sağa sola bakıyorum sallanan yer var mı diye sonra kendime sallanıyorum resmen. Ayrıca zayıf değilim oldukça fit ve sağlıklı beslenen biriyim. En son sallanıyor ev diye fırladığımı bilirim sonra bi bakıyorum ki sallanan kendimim. Sebebini bilmiyorum lakin yorumlardan anladığım kadarıyla tüketilen şeyler etkiliyor sanırım. Her gün Türk kahvesi tüketirim onun etkisi olabilir.

Bunun aynısı bende de var. Panik atağım yok mesela daha bir kaç gün önce hissettim sanki deprem oluyor diye hissettim sağa sola bakıyorum sallanan yer var mı diye sonra kendime sallanıyorum resmen. Ayrıca zayıf değilim oldukça fit ve sağlıklı beslenen biriyim. En son sallanıyor ev diye fırladığımı bilirim sonra bi bakıyorum ki sallanan kendimim. Sebebini bilmiyorum lakin yorumlardan anladığım kadarıyla tüketilen şeyler etkiliyor sanırım. Her gün Türk kahvesi tüketirim onun etkisi olabilir.

Ben de çok çay içiyorum.

İyi pazarlar. Bir süredir sanki deprem oluyor gibi yatağım hafif sallanıyor gibi hissediyordum. Bunun kap atışından olduğunu fark ettim. Örneğin şu an yatakta uzanıyorum ve kazağımda da kalp atışını görüyorum.İnternette biraz bakınca kalp atışını hissetmek normal değil demişler. Tansiyon cihazıyla baktım, nabzım 64 görünüyor, değer normal ama dışarıdan atışını görüyorum. Kalp atışını hissetmek normal mi?
Yaaa merhaba sanki ben yazmışım gibi. Uzanırken deprem mi oluyo sanıp kaç kere internetten bakıyorum. Geçen ay sağlık ocağına gittim dedim ben uzanırken sanki sallanıyorum olduğum yerde elimi kolumu başımın altına koyamıyorum dahada şiddetli oluyor sallanma. Doktor değerlerime baktı normaldi. Ama nazım 91 çıktı. Baba tarafı kalp hastası hep kardiyoloji git dedi. Uzun vadede kalbini yorar ve zarar verir. Bi çok hastalığa sebep olur dedi. Gideceğim yakında randevu alıp. Kilom normal herhangi bi ameliyat vs olmadım 😐

Sadece kalp atışını mı görüyorsun kazağın üstünden? Başka bir şey yok doğru mu okudum? Ben ufak tefek biriyim kilolu değilim. Sırt üstü yatarken bana da oluyor. Galiba sebep zayıf olmak 😂
Ben de o yüzden ince yapılı mi diye sordum. Yeni dogmus tüysüz Civciv gibi pıt pıt o atışı görmek çok gıcık bir şey.

Bedenimde görmüyorum ama o sarsıntısı hissediyorum.
O zaman bir doktora görünmek iyi olur. Normalde dinlenik nabız 70 civarı olur. Senin tansiyon aleti eğer doğru olcuyorsa ve aktif sporcu değilsen bunun pesine düşmek gerek. Korkmani gerektirecek bir şey yok ama takipte yarar var.

Bedenimde görmüyorum ama o sarsıntısı hissediyorum.

Konu sahibi o kalp atışı o şekilde hissedilen bir şey değil. Kalp attıkça titreşim hareketi yapar, aşağı yukarı inmeye neden olacak bir hareket durumu oluşmuyor. Birde bunu hissedemezsin.

Hissettiğin şeyde ağrı, batma hissi gibi ya da böyle nefes sıkışması var mı?

Konu sahibi o kalp atışı o şekilde hissedilen bir şey değil. Kalp attıkça titreşim hareketi yapar, aşağı yukarı inmeye neden olacak bir hareket durumu oluşmuyor. Birde bunu hissedemezsin.

Hissettiğin şeyde ağrı, batma hissi gibi ya da böyle nefes sıkışması var mı?
Kesinlikle hissediliyor o sarsıntı bildiğiniz uzanırken vücudunuzdaki bütün nabız atışınız sizi sarsıyor bende aynı şeyleri yaşadığım için konu sahibinin ne demek istediğini biliyorum

X