Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları kalp kapak hastalığı olan arkadaşlar varmı?

bende de var canım bana ilaç vermedi doktor ilacı yok tek ameliyat olur oda ilerlerse dedi.s iki doktorumda böyle söyledi.ama beni bazen çok bunaltıyo özellikte stresli olduğum zamanlarda kalp krizi geçiriyor gibi oluyorm ölücem sanıyorm ama doktorum bunu normak oldğnu söyledi ve stresten üzüntüden uzak durmamı söyledi paylaşcaklarm bu kadar tatlm:)

ilacı var arkadaşım tanıdıgım bayan 34 yaşında şuan ayda bir kere iğne oluyor ve günde bir kere hap alıyor 41 yaşına kadar ilaç kullancak küçük çocugu 8 yaşında ve ona hamile iken varmışlar farkına

merhabalar,
mitral kapak yetmezliğim oldugunu öğrendim,şimdilik hayati tehlikesi yokmuş takip edilecek.benım durumumda olan arkadaşlar varmı? hastalık nasıl seyrediyor hayatlarına nasıl devam ediyolar yardmcı olursanız sevinirim.

geçmiş olsun ,bende de aort2 mitral 1.derecede her ikisi de yetmezlik var.küçükken bademcik iltihabı +eklem romatizması geçirdim.
tedavimi bıraktım.sürekli çarpıntı ve halsizlik diyerek kan ilacı kullandırdı doktorlar.gece uykudan 3 dengesiz atımlık çarpıntıyla uyandım 2kez.ve kalktım kardiolojiye gittim.evet malesef mitral yetmezlik dedi.kapaklar gevşekleşmiş.beloc zok 50mg günde 1adet kullanıyorum.her 28günde bir deposilin 1200 ıu iğne oluyorum.kesinlikle ilaçlarınızı kullanın derim asla ihmale gelmez ,kalbin şakası olmaz.hamilelikte 7.ayda nefes darlığı çektim sadece.28yaşında öğrendim rahatsızlığımı,şuan oğlum 5yaşında .2.çocuk istiyorum ama kalbime zararı olduğundan 1doktor önermedi,başka doktora soracağım.heralde izin verir.
dikkat etmeniz gereken
boğaz enfeksiyonu olmamaya+grip olmamaya çalışın,
ilaçlarınızı muhakkak kullanın,kontrolünüzü asla kaçırmayın.
sigara kullanmayın+solumayın
yürüyüşler çok faydalı kalp kası güçleniyor,kalbiniz asla pes etmiyor.
katı yağ kullanmayın ve tuz +kızartma azaltın
ceviz tüketin
ilerleyen dönemlerde ataklar oluyormuş(son evreleri) yani,bayılmalar,oluyormuş bu evrede ameliyatla kalp kapak ameliyatı olunuyor.
Allaha şükür oraya gelmedim ama psikolojim yıkıldı psikolojik tedavi oluyorum(panik atak oldum).
geçmiş olsun.

benimde mitral kapak yetmezliği 1 derece var.
küçükken bademcik ameliyatı olmuştum ona bağlıyor doktor.

diş çektirirken falan doktora söyle dedi.
zaten dişçiden korkardım iyice korkar oldum.
şimdide 20lik ile baya sıkıntım var. gölümü halde. cerrahi müdahale yapması lazımmış dişçinin. korkumdan gidemiyorum yaa :26:

Benim anneminden kalp kapağından rahatsızlığı vardı.Bu hastalık yalnız uzun yıllar vardı.
İlaçları vardı düzenli kullanıyordu.Beloc,idrar söktürücü vs.Aylıkta kontrolü olurdu fakat ilaçlar da yetersiz geldi.Doktor acilen ameliyat olmasını söyledi.Annem de bir iki doktora daha gitti hepsi hem fikir olunca ameliyat konusunda.6 ay önce ameliyat oldu.Şimdi ise çok şükür çok iyi :nazar: Eskiden yürüyemezdi bile düz yolda,nefes nefese kalırdı,sürekli rahatsızlıkları ortaya çıktı.Şimdi bunların hiç birinden eser yok çok şükür ki Rabbime.:nazar:

bende de bu rahatsızlık var.
bir kaç yıl önce nefes alamayıp,bir kaç kez bayılınca doktora gittik tetkikler sonucu ortaya çıktı.
bende anemi de olduğu için doktorum kalp seni götürmese de anemi kalbe baskı yapıp seni götürür dedi.
sürekli sık sık yemek ye
asla hiçbirşeye üzülme
seri hareketlerde yapma demişti.
beloc vermişti bir süre kullandım ama beni aşırı derecede hantallaştırdığı için ayakta dolaşmakta güçlük çekiyordum resmen:KK25::KK25:
romatizmadan kaynaklandığını ilk kez burda öğrendim:26::26::26:
geçen yine kontrole gitmiştim
doktorum diğer kapakçığında gevşediğini dikkat etmem gerektiğini söyledi.
çok üzüntü çekiyordum o aralar o artırmıştı demekki:2::2::2:
eşim gül gibi bakıyor şimdi bana.
ama ara ara gece yatakta iken nefes alamıyor pencereye koşuyorum.hava alınca iyi geliyo
ama asla çok sıcak yada çok soğukta durmayın daha da tetikliyo bilginize..
dar giysilerde giymeyin kalbe baskı yapmasın
ben dar giyince bir süre sonra fenalık geçirir gibi oluyorum:KK5::KK5::KK5:
doğum vs enge olur mu demiştim doktoruma ,yok demişti hiç etkilemez demişti:KK53::KK53:
ama siz etkilediğini yazmışsınız tereddütte kaldım:KK50::KK50:
zira bende eşimde çocuk sahibi olmayı çok istiyoruz,sorun çıkmaz inşş
herkese hayırlı şifalar diliyorumm:KK16::KK16::KK16:

Öncelikle hepinize geçmiş olsun Kalp kapakçığı değişen yada kapaklarında sorun olan coumadin kullanan arkadaşlar facebooktaki grubumuza bekliyoruz

Son düzenleyen: Moderatör:
geçmiş olsun ,bende de aort2 mitral 1.derecede her ikisi de yetmezlik var.küçükken bademcik iltihabı +eklem romatizması geçirdim.
tedavimi bıraktım.sürekli çarpıntı ve halsizlik diyerek kan ilacı kullandırdı doktorlar.gece uykudan 3 dengesiz atımlık çarpıntıyla uyandım 2kez.ve kalktım kardiolojiye gittim.evet malesef mitral yetmezlik dedi.kapaklar gevşekleşmiş.beloc zok 50mg günde 1adet kullanıyorum.her 28günde bir deposilin 1200 ıu iğne oluyorum.kesinlikle ilaçlarınızı kullanın derim asla ihmale gelmez ,kalbin şakası olmaz.hamilelikte 7.ayda nefes darlığı çektim sadece.28yaşında öğrendim rahatsızlığımı,şuan oğlum 5yaşında .2.çocuk istiyorum ama kalbime zararı olduğundan 1doktor önermedi,başka doktora soracağım.heralde izin verir.
dikkat etmeniz gereken
boğaz enfeksiyonu olmamaya+grip olmamaya çalışın,
ilaçlarınızı muhakkak kullanın,knüzü asla kaçırmayın
sigara kullanmayın+solumayın
yürüyüşler çok faydalı kalp kası güçleniyor,kalbiniz asla pes etmiyor.
katı yağ kullanmayın ve tuz +kızartma azaltın
ceviz tüketin
ilerleyen dönemlerde ataklar oluyormuş(son evreleri) yani,bayılmalar,oluyormuş bu evrede ameliyatla kalp kapak ameliyatı olunuyor.
Allaha şükür oraya gelmedim ama psikolojim yıkıldı psikolojik tedavi oluyorum(panik atak oldum).
geçmiş olsun.
Bende romatizmal kalp kapak hastasiyim 3 yil once hafif dereceli mitral yetmezlik oldugunu öğrendimignelerimu kis aylarinda kullandim suan hamlie olduğum icin kontrole gittim ve hastaligim cok ilginc bicimde ilerlemis doktorum durumumun konseyde konusulacagini soyledi yasim daha genc yenievliyim ve ilk hamileligim normal dogum yapabilirmiyim ve tek cocukmu yapabilecegim ;(

Bende romatizmal kalp kapak hastasiyim 3 yil once hafif dereceli mitral yetmezlik oldugunu öğrendimignelerimu kis aylarinda kullandim suan hamlie olduğum icin kontrole gittim ve hastaligim cok ilginc bicimde ilerlemis doktorum durumumun konseyde konusulacagini soyledi yasim daha genc yenievliyim ve ilk hamileligim normal dogum yapabilirmiyim ve tek cocukmu yapabilecegim ;(

Mrb cnm bendede 7 yaşından beri aort ve mitral yetmezliği var kapaklarda her ay deposilin1.200 igne oluyorum
Geçen ay doktor kontrolüm vardı gittim her yıl gidiyorum seneyede çocuk düşündüğümüzden doktoruma sordum çocuk sahibi olmamda bi sorun olurmu diye doktorum bu hastalık ilerleyen bi hastalık dedi yaşın ilerledikçe hastalıgında ilerliycek dedi eger çocuk düşünüyosan şu an tam zamanı dedi yaşım 22 daha sonra istesende olmaz dedi ameliyat vs olabilir diye çünkü mitral yetmezliğinde doğum zor oluyo kan kalbe gitmekte zorlanıyomuş şu an hamile kalsan bile gebeliğin sorunlu geçicek dedi
Canım bunları seni üzmek için söylemiyorum yanlış anlama bunlar benim doktorumun söyledikleri şu an baska bi doktora daha gtmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı rabbim hepimize şifasını verir inş
Umarım sende saglıklı bi gebelik geçirir saglıkla kucagına alırsın bebegini:KK16:

Ben de daha bu gün hayatımda ilk defa kardiyolojiye gittim. Dahiliye doktorumun kontrol için gönderdiği ekg tuhaf ! gelmiş. Neyse kardiyolog renkli ultrasona ve efora soktu beni. Efor gayet iyi dedi kapakçığın da biraz gevşek :) basit bir şey ilaca gerek yok dedi, ekgde soran doktor olursa eforum iyi benim dersin dedi :) çarpıntı yapabilir normaldir dedi. Bana yüksek ihtimal doğuştan olduğu yani genetiksel bir durum olduğu, genetiksel durumların ilerlemeyeceği söylendi.Belli de olmaz tabii Ama arada bir kontrole gitmeye karar verdim. Ultrasonda gördüm sevdim güzel kalbimi ve gevşek kapakçığımı :) Rabbim hepimize şifa versin, en önemlisi moral ve pozitif bakmak arkadaşlar. Ananem 5 tıkalı damarla (1'i yüzde 90) hayatını sürdürüyor, ki doktorlar acil ameliyat demişti. Moral Moral Moral...

Son düzenleme:
Insallah canim. Hamileligim rahat geciyorken esimle aram iyiyken bu hastalik yikti beni internetten arastirip ileri derece mitral yetmezlige hep ameliyat demeleri beni daha da korkuttu belkide hic okumasam bilmesem daha iyi olacakti benim icin. Her keze cok gecmis olsun nice hastaliklar var halimize sukretmemiz gerek ama insaniz iste..... rabbim sabrimizi versin.

Mrb cnm bendede 7 yaşından beri aort ve mitral yetmezliği var kapaklarda her ay deposilin1.200 igne oluyorum
Geçen ay doktor kontrolüm vardı gittim her yıl gidiyorum seneyede çocuk düşündüğümüzden doktoruma sordum çocuk sahibi olmamda bi sorun olurmu diye doktorum bu hastalık ilerleyen bi hastalık dedi yaşın ilerledikçe hastalıgında ilerliycek dedi eger çocuk düşünüyosan şu an tam zamanı dedi yaşım 22 daha sonra istesende olmaz dedi ameliyat vs olabilir diye çünkü mitral yetmezliğinde doğum zor oluyo kan kalbe gitmekte zorlanıyomuş şu an hamile kalsan bile gebeliğin sorunlu geçicek dedi
Canım bunları seni üzmek için söylemiyorum yanlış anlama bmunlar benim doktorumun söyledikleri şu an baska bi doktora daha gtmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı rabbim hepimize şifasını verir inş
Umarım sende saglıklı bi gebelik geçirir saglıkla kucagına alırsın bebegini:KK16:
Mitral yetmezligin hangi seviyede canim benim ki 3 sene once 1. Derece iken suan 3. Derece

Mitral yetmezligin hangi seviyede canim benim ki 3 sene once 1. Derece iken suan 3. Derece

canım benim eko raporumda 1. ve 2. derecede yazıyo doktorum yaşın ilerledikçe hastalığında ilerliycek dedi hamilelikte doğumda sıkıntılı riskli olabilir dedi sen nasılsın peki hamileliğin rahat geçiyomu umarım sorunsuz bi şekilde atlatırsın:26:

canım benim eko raporumda 1. ve 2. derecede yazıyo doktorum yaşın ilerledikçe hastalığında ilerliycek dedi hamilelikte doğumda sıkıntılı riskli olabilir dedi sen nasılsın peki hamileliğin rahat geçiyomu umarım sorunsuz bi şekilde atlatırsın:26:

Benim 3-4+ yazıyor dogumdan sonra cerrahi mudahale sart dedi doktorum. Ben gunluk hayatta spor yapan bir insanim hic bir sikintim olmuyordu hamileligimde cok rahat geciyor Allah.a sukur doktorum normal dogum onerdi. Fakat hic sikintim yokken kesin ameliyat demesi dusundurruyor beni acaba baska bir doktorami gitsem mehmet akif ersoy hast.ne gidiyorum dr mu degistirsem hastane mi bilemedim. Senin gunluk hayatta sikintin varmi

Benim 3-4+ yazıyor dogumdan sonra cerrahi mudahale sart dedi doktorum. Ben gunluk hayatta spor yapan bir insanim hic bir sikintim olmuyordu hamileligimde cok rahat geciyor Allah.a sukur doktorum normal dogum onerdi. Fakat hic sikintim yokken kesin ameliyat demesi dusundurruyor beni acaba baska bir doktorami gitsem mehmet akif ersoy hast.ne gidiyorum dr mu degistirsem hastane mi bilemedim. Senin gunluk hayatta sikintin varmi

Canım benim doktorum kesinlikle normal doğum önermedi sezaryan dedi senin 3 ve 4 derecelerdeyse normal doğum pek saglıklı değil gibi çünkü doğum sırasında kan kalbe gitmekte zorlanıyormuş o yuzden tehlikeliymiş normal doğum en azından benim doktorum öyle söyledi ben istanbulda oturuyorum kartal kalp hastanesine ve marmara araştırma hastanesine gidiyorum istersen sende bi baska doktora görün bişey kaybetmezsin günlük hayattada arada batma dışnda bi sıkıntım yok çok şükür ayda bir igne oluyorum deposilin 1.2 şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım tek korkum hamileliğimde hastalığımın ilerlemesi sanırım buda çok mümkün yapacak bişey yok
Allah yardımcımız olsun seninde hayırlı haberlerini bekliyoruz...

Doktorum uzman ama cok genç hoşuma giden yönü ise her sorduğumu açıklıyor eko sonucumu görünce bana hiç bir sey söylemedi normal dogumu sordum hocalarimla durumunu bir görüşeyim ona göre cevap veririm dedi normal doğum anestezi olmadığı için daha sağlıklı olur dedi zaten hamilelik ve takibi icin medipole gidecegim orda kardiyoloji ve kadin dogum beraber inceleyecek docente gitmeyi düşünüyorum bakalim o ne diyecek. Bence bebek olayini erteleme canim daha bunlar ilk bebek ben şahsen tek çocukla kalmak istemiyorum ve ilk hamileliğimi ameliyat öncesi heçirdiğim icin cok şükrediyorum çünkü ameliyattan sonra gebelik riskli imiş sanırım

Ve mitral yetmezlik için yani hafif dereceli olduğunu düşünerek genelde hamilelikte daha sağlikli calişir dedi son eko sonucumu görüncede konseyde durumumu konustuktan sonra sikinti yaşayabilirsin ama hiç bir sorun olmayabilirde dedi. Normal dogum önerisi benim şahsimla ilgilide olabildr.lair çünkü grüstüğüm dr.lar durumuma sasiriyor gunluk islerde bile cabuk yorulmam nefes nefese kalmam gerekirken be her gun 2 saat tempolu yuruyuş yapiyordum hiç tikanmadan bu ay bi eko daha cektirecegim umarim daha olumlu bor sonucla karsilaşırım

merhabalar,
mitral kapak yetmezliğim oldugunu öğrendim,şimdilik hayati tehlikesi yokmuş takip edilecek.benım durumumda olan arkadaşlar varmı? hastalık nasıl seyrediyor hayatlarına nasıl devam ediyolar yardmcı olursanız sevinirim.

canım bende de var :KK43: doktor evlen çocuğunu doğur, merdiven çıkamayacak hale geldiğinde ameliyat dedi :KK43:

kızlar size bir sorum olacak, bende de 1. derece mitral ve triküspit yetmezlik var. iki yıl oldu öğreneli.
senede bir kontrolüm var, doktor ilaç vermedi. iki aydır boğazım sürekli olarak ağrıyor , farenjit ilaçları fayda etmedi. acaba benim de mi depo penisilin kullanmam gerekiyor?

Ve mitral yetmezlik için yani hafif dereceli olduğunu düşünerek genelde hamilelikte daha sağlikli calişir dedi son eko sonucumu görüncede konseyde durumumu konustuktan sonra sikinti yaşayabilirsin ama hiç bir sorun olmayabilirde dedi. Normal dogum önerisi benim şahsimla ilgilide olabildr.lair çünkü grüstüğüm dr.lar durumuma sasiriyor gunluk islerde bile cabuk yorulmam nefes nefese kalmam gerekirken be her gun 2 saat tempolu yuruyuş yapiyordum hiç tikanmadan bu ay bi eko daha cektirecegim umarim daha olumlu bor sonucla karsilaşırım
Mrb. Doğum sonrası ameliyat oldunuzmu. Bende hamileyken öğrenip medipole gitmiştim kardiyolog kadın doğum takibi için. Doğum sonrası ameliyat oldum

Mrb. Doğum sonrası ameliyat oldunuzmu. Bende hamileyken öğrenip medipole gitmiştim kardiyolog kadın doğum takibi için. Doğum sonrası ameliyat oldum
Msji yeni gördüm bende takibimi medipolde yaptırdım bebegim 6 aylkken ameliyat dendi ama farkli bi prof a gittim o gerek gormedi sonra hastaligin derecesi düştü ikinci bebegimde dünyaya geldi şükürler olsun sizede geçmiş olsun

X