Tuvalet Eğitimi Kardeşim tuvalet konusunda inatlaşıyor

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

hazalmuserli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
109
61
Kardeşim 3 yaşında (kız) yaklaşık 3 aydır tuvalet eğitimine geçtik herhangi bir sorun yoktu sıkıntısız alıştı ama son zamanlarda tuvalete gitmemek icin inat yapıyor çişim geldi diyor hadi gidelim dediğimizde gitmek istemiyor inat yapıyor gitmeyeceğim diyip en sonunda altına kaçırıyor veya çoğu zaman bir damla kaçırıyor sonra tuvalete gidiyor

Bu sorunu nasıl aşabiliriz ?

Bence oyunlastirin. Kim daha önce tuvalete giderse çikolata kazanır gibi şeyler söyleyin

Okulda ögrenirdi ne gerek varmıs 🤣 ay bezden de rahatsız olmuyor mu bu bebeler buyüdukce
Olmuyor bazisi valla
Benim oglum 28 aylik
Kakali beziyle saatlerce dolansa da hic bi tarafinda degil
Uzerine otura otura bacaklarindan taştığını biliyorum
Yine de bez değiştirmemek icin benden kaciyor
Nasil yapicaz tuvalet isini hic bilmiyorum o yuzden
Bebegin hazir olmasi cok onemli çünkü
Yoksa tuvalet egitimi travmasi ileriki yaşlarda baya buyuk sorunlarla ilintilendiriliyor

Konu sahibi rahat olun biraz
Idrar yolu enfeksiyonu olmadigindan da emin olun
Belki yaparken yanma oldugundan yapmak istemiyordur

Olmuyor bazisi valla
Benim oglum 28 aylik
Kakali beziyle saatlerce dolansa da hic bi tarafinda degil
Uzerine otura otura bacaklarindan taştığını biliyorum
Yine de bez değiştirmemek icin benden kaciyor
Nasil yapicaz tuvalet isini hic bilmiyorum o yuzden
Bebegin hazir olmasi cok onemli çünkü
Yoksa tuvalet egitimi travmasi ileriki yaşlarda baya buyuk sorunlarla ilintilendiriliyor

Konu sahibi rahat olun biraz
Idrar yolu enfeksiyonu olmadigindan da emin olun
Belki yaparken yanma oldugundan yapmak istemiyordur

Aslında bez değiştirmek istememe eğilimi artık tuvalete yitanışma isteği olabilir. Fiziksel olarak kasları iyi diyorsanız önümüz yaz bence deneyebilirsiniz. Bir hafta on gün evde tüm halıları kaldırıp.

Aslında bez değiştirmek istememe eğilimi artık tuvalete yitanışma isteği olabilir. Fiziksel olarak kasları iyi diyorsanız önümüz yaz bence deneyebilirsiniz. Bir hafta on gün evde tüm halıları kaldırıp.
Gece bezi dolu kalkiyor hala
O yuzden hazir oldugunu dusunmuyorum

Gece bezi dolu kalkiyor hala
O yuzden hazir oldugunu dusunmuyorum
bende sanmıyorum. benimde 27 aylık kızım var aynı sizin gibi. bezi değişsin istemiyor. bazen zorlanıyoruz bazen rahat alıyoruz ama wc ye oturmuyor pek oturtuyorum kendi istiyor ama 30 sn filan hemen kalkmak istiyor. bana kalsa açıcaksın birkaç gün gezecek öyle birkaç yapacak öyle öğrenecekte bizde kaynana faktörü var her seferinde aç bezi oturt kapa tekrar aç vs. öyle istiyor öylede zaten öğrenmez. ki uzun zamandır ben girdiğimde özellikle yanıma alıyorum öğrensin diye ama yok yani. şimdide mesela baktı ben wc ye gideceğim benden önce kosuyor klozete kapağı kapalıyken çıkıyor anne ben önce yapıcam çok ç...m var diyor. ama hiç oralı değil yani.

X