Kayınvalide sorunu

mirayaz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
12
-26
30
Merhabalar 5 senelik evliyim eşimden cok memnunum evine bağli evden ise isten eve bi dedigimi ikilemeyen insandir.Fakat kayinvalidem gecmiste kocasindan cok cekmis cocuklari icin katlanmis iki oglu evlenincede kurtulmak isteyen bir insan ben evlendim 1 ay sonra ckti bosancam diye bana geldi ikna ettik baristirdik iyiler birdaha ayni talepte bulunmadi ama ben baska sehirde yasiyorum esimin isi geregi her sene torunlari ozledik diye gelir ama bosta gelmez sarmalar borekler corekler kofteler hep yapar getirir koseyede cekilip oturmaz yardm eder gelnce15gun durur ama daha cok durmak ister firsat vermem gider surekli yaslaninca bakarmisnz gibi sorular sorar bunu surekli esime sıkınti yaparm her gelmesinde annen ne zaman gdecek diye darlarim her yaz kaynimda eltimle 3 cocuguyla gelir 1hafta kalir ama ben gttigimde memlekete dogru duzgun davet bile etmezler eşime lafini ettigimde abim benm icin 1 haftalik idare et der gecistirir cok kez istemedimi kendilerinede belli ettim ama fayda etmedi kaynvalidem icinde ayni sey annem kalsa ne oluyo gibi laflar eder artk cok bunaldim kaynbabam olmasa gelir yerlesir

Merhabalar 5 senelik evliyim eşimden cok memnunum evine bağli evden ise isten eve bi dedigimi ikilemeyen insandir.Fakat kayinvalidem gecmiste kocasindan cok cekmis cocuklari icin katlanmis iki oglu evlenincede kurtulmak isteyen bir insan ben evlendim 1 ay sonra ckti bosancam diye bana geldi ikna ettik baristirdik iyiler birdaha ayni talepte bulunmadi ama ben baska sehirde yasiyorum esimin isi geregi her sene torunlari ozledik diye gelir ama bosta gelmez sarmalar borekler corekler kofteler hep yapar getirir koseyede cekilip oturmaz yardm eder gelnce15gun durur ama daha cok durmak ister firsat vermem gider surekli yaslaninca bakarmisnz gibi sorular sorar bunu surekli esime sıkınti yaparm her gelmesinde annen ne zaman gdecek diye darlarim her yaz kaynimda eltimle 3 cocuguyla gelir 1hafta kalir ama ben gttigimde memlekete dogru duzgun davet bile etmezler eşime lafini ettigimde abim benm icin 1 haftalik idare et der gecistirir cok kez istemedimi kendilerinede belli ettim ama fayda etmedi kaynvalidem icinde ayni sey annem kalsa ne oluyo gibi laflar eder artk cok bunaldim kaynbabam olmasa gelir yerlesir
Ne istiyorsunuz peki ? Size karışan sizi sürekli aşagılayan bir şey görmüyorum . Farklı memleketlerde yaşıyorsunuz geldiği gibi eşinizi darlamanız bence hiç hoş değil . Empati yapın . Çok fazla da irdelemeyin bence yada İkinizde ailelerinizi silecekseniz böyle mutlu olacaksınız öyle yapın böyle sorunlara da gerek kalmaz

O da eşinizin annesi ve kardeşi ne olacak sene de 15 gün 1 hafta gelseler. Hem kayınvalide yardım da ediyormuş. Sorun çıkarıp eşinizle aranızı bozmaya değmez.

Vallaha konu sahibi kendi tecrübemden yola cikarak sana sadece sunu söyleyebilirim: Kendini bosuna doldurup, darlayip durma. Kayinvaliden senede kac defa geliyor bilmiyorum, ama esini darlayip dursan zamanla senden soguyacak. Kayin ve ailesi bir hafta idare edilebilir, ama siz misafir yaparken onlarin davet etmemesi ayip. Kayinvalidenin iki oglu var sonucta ve ikisi de bakmak zorunda olucak ilerde yardima muhtac hale düsseler. Bunlar normal seyler. Ama bu nasil olur veya gerekecek mi belli olmaz. Simdiden kafa yormanin anlami yok, ama yaslilarin öyle korkulari oluyor. Kayinvalidem ve kayinpederim bizim yanlarinda oldugumuzu bildigi icin rahat o konuda dillendirmezler. Kayinvalideniz ayni durumda degil.

Diğer konunu da okudum ve seni haklı buldum. Şöyle ki zaten 2 ay gibi bir süre memleketinde kalmışsın, bu durumda hem kendi ailen hem kv tarafı torunu da gelini de bol bol görmüş vakit geçirmiş. Sonra eşin gelmiş bir 10 gün kadar da o kalmış yine anasıyla danasıyla vakit geçirmiş. Şimdi 1 ay sonra tekrar göreve gidecek ve 6 ay gelmeyecekmiş. O 1 ayı kocanla baş başa kendi evinde geçirmek istemenden daha doğal ne var? Sizin hiç mi cinselliğiniz olmayacak doğru düzgün, hiç mi eğlenmeyeceksiniz çift olarak? Gelseler yine en az 1 hafta kalacaklar zaten kısıtlı vaktinizi bi de onlara hizmetle geçirip eşinizle vaktinizden çalmış olacaksınız. Bu kadar düşüncesiz insanlar düşman başına. Ama bu özel bir durum. Sürekli bu şekilde bir gel git durumu yaşanmıyorsa yılda 15 gün gelip kalmaları çok normal buna ses çıkaramazsın maalesef. Orası kocanın da evi ve ailesini ne olursa olsun silip atamaz. Kaynın konusunda istemiyor olmana bişey diyemem sizi çağırmayan insanları istememen çok normal. Siz memlekete gittiğinizde kaynında kalın bakalım ne tepki veriyorlar. En kötü 15 gün paşalar gibi ağırlamak yerine normal hayat düzenin nasılsa öyle davranır gittiklerinde de temizlikçi tutup evi temizletirsin. Çünkü uzun süre yatılı misafir pislik oluyor haliyle kaç kişi aynı yerde yaşayınca. 15 günden fazla kimseyi evimde ağırlamam. Aynı şehirde yaşadığım hiç kimsenin yatılı gelmesini kabul etmem. Eşiniz yokken kv evinde de kalıyormuşsunuz ben şahsen kalmazdım mesela banane annemin evi dururken.

Benim kaynımgil de her sene uzak sehirden gelirler bayrama. 2 hafta lik geliyorlarsa yarisiniz bizde yarisini eltimgilin ailesinde gecirirler. Ramazan da da biz gittik. 5-6 gün kaldık. Onun 3 cocugu benim iki tane var. Ama aile oldugumuz icin hic sorun etmeyiz. Eltimle birbirimizi cok severiz. Zaten tek görüştüğüm eltim o esimin de tek gorustugu kardesi o. Ben onun evinde kendi evimden farksızdım o da bende öyledir. Birbirimizin cocuklarina oglum kızım deriz hatta 😍 Allah bozmasın insallah. Kurbanda bu kez onlar gelecek ailecek gelmelerine cok heyecanlaniyoruz 😁. Sizin iliskiniz nasildir bilmiyorum ama iki haftalık icin ne kendinizi üzmeye deger ne sizin strese girmenize

Kadın senede 15 gün gelip gidiyormuş bundan rahatsız olup sürekli eşinizle 15 gün için tartışıyorsanız o adam sizi boşasa hakkı.
Benim annem gelecek eli kolu dolu dolu her şeye yardım edecek ama 15 gün için kocam kulağımı kurutacak. Öyle kocayı boşamak farzdır.

X