Kaynana sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz evlendiğinizden beri ev sorunu yapıyor muydu yoksa 6 yıl sonra mı çıkın dedi?

Oluyor vallah. Konuda kadin kendi evinin kirasini istiyor. Sikinti ama yasal olarak hakki. Bizimki mesela yillar önce eşimin yeni aldiği lüx arabayi bizden 2 gün kullanmak icin istedi. Verdik. Araba calindi dedi. KV ve eşi (KVnin ikinçi eşi) arabayi yurtdişinda yasa dişi satmişlar. Sigortadan para almadik (avukat olduğum icin riske atmak istemedim kendimi).
56000 Euro zarar. Bide cirkef gibi, siz salaksiniz niye sigortaya calindi diyip parayi almadiniz diyor. Gelde boğma
Şu konuda kv hak veriyorum zaten çocuklarımın evi var tapusu bende ölene kadar ama evler sizin diye geldi ölümlü dünya çocuklar bakar bakmaz ben garantiye alayım demesini anlarim ve bu tapuyu istemem, kv gönlü rahat olsun ama ben işini gücünü yapiyorken tuzlusuna etlisine karismiyoken diğer evladıyla girdiği kavgada (haberim yok)benide o kefeye koymasi ne kadar etik ben ne yaptım kayniminda kötü niyetle bişey söylediğini düşünmüyorum sonuçta kv de kazanıp emek verip koymadı onada miras yoluyla düştü tapu kendinde olduğu için kira istemesi kanunen hakkı ama agzindan çıkan söze bakarsakta yaptığı evlat ayırmak hak yemek sözünden dönmek birine vaat verip kandırmak ne derseniz .

Yani bı konu anlasilmamis sanırım kaynım eltim kayinbabam bu konuda kv suçlu buluyo kizlarinin malları varken onlara tekrar 2.mali vererek hakka giriliyo ve kızlar bu konuda mal sahibi olduğundan sessiz kaliyo herkes rahatsız ben kira odemiyorum sebebi eşime ait olan eve neden kira odeyeyim diğerleri oduyo mu onlar odemiyorken burda benim yada kaynımın ödemesi normal mi
Ben öğretmenim kısmını anlamadım hangi üniversitede hangi bölümü okuyup ne öğretmeni oldunuz ve bunun üstüne biz de inandık yeaa kısmına geçtiniz bu hikayede anlamadım.
Öğretmenim işim var diyen birinin böyle şeylere kanması çok acayip geldi.
Çalışmayı düşünmeyip bir tencere kaynasın yeter kafasında iseniz ailecek neden okudunuz?
Bana çok şey katar diye demeyin hala gelmiş hukuken geçerliliği olmayan ve üstüne inandırıcı olmayan şeylere inanıp evlenmişsiniz.
Ee ne katmış ki?
Bu kayınvalideyi 6 yıldır çekeceğine insan ya atanmaya çalışır olmadı özelde iş bulup yolunu bulmaya çalışır.
Her türlü çok saçma yani.
Bu öğretmenim işi bir şeylere hazırlıkmış da hesap çarşıya uymamış gibi geldi bana

Siz evlendiğinizden beri ev sorunu yapıyor muydu yoksa 6 yıl sonra mı çıkın dedi?
Eşim bana hiç duyurmadi ciddi kavgalarda söylermiş kv otoriter bı tip koca çocuklarını bu yaştan sonra terbiye etmeye çalışıyor işte mal mülk elinde ne varsa kv şeker tansiyon herşey var eşim idare et iyi niyetli işte firlayinca ne ddigini bilmez alınma takılma diye hep güzel konusurdu ve barışıncada oğlum aldırma bana hastayım dermis bunu ben kayinbabamin ağzından duydum benim haberim yoktu eşim kendine diyince problem yapmiyo hasta diyerek gecistiriyodu bana yansitmasini bilerek huzursuzluk çıkarttığını farkedince olayına bizide cekiyo olay patlak verdi

Ben öğretmenim kısmını anlamadım hangi üniversitede hangi bölümü okuyup ne öğretmeni oldunuz ve bunun üstüne biz de inandık yeaa kısmına geçtiniz bu hikayede anlamadım.
Öğretmenim işim var diyen birinin böyle şeylere kanması çok acayip geldi.
Çalışmayı düşünmeyip bir tencere kaynasın yeter kafasında iseniz ailecek neden okudunuz?
Bana çok şey katar diye demeyin hala gelmiş hukuken geçerliliği olmayan ve üstüne inandırıcı olmayan şeylere inanıp evlenmişsiniz.
Ee ne katmış ki?
Bu kayınvalideyi 6 yıldır çekeceğine insan ya atanmaya çalışır olmadı özelde iş bulup yolunu bulmaya çalışır.
Her türlü çok saçma yani.
Bu öğretmenim işi bir şeylere hazırlıkmış da hesap çarşıya uymamış gibi geldi bana
Öğretmenlik yaptım. isim var demedim sadece iyi niyetliyim söz insandan çıkar dedim tencere kaynasın derken de su kaynatmiyoruz derdimiz yuva olmak görücü usulünde kriterler vardır eşim calisan istemedi her kadın calisicak diye şart yok sonuçta dayak içki kumar vs yasanmadigi sürece eşin ahlaklı olduğu sürece evet sorunum inanmak oldu calissaydim evet bu bir secenekti evlenmezdim ayaklarımın üstünde dururdum size belki garip gelicek dağda yasamiyoruz ama anne baba vefat edince kulp takicak namus kavramı ağıza dolanacak yerler var buna barbar gerilik diyr düşünmeyin doğuda mi yaşıyorsunuz şeklinde de düşünmeyin o cümleleri kaldiramazdim onun yerine gerçekten yapabilicegim ahlaklı kriterime uygun biriyle evlilikti ,bunda çalışmamak gerilik yada calismamak bir kafin için kayıp diye düşünmuyorum bu konuda herkes aynı fikirde olmak zorunda degil size saçma gelen inanmadiginizi söylediğiniz şeyi ben yaşıyorum tabiki size zorla inandiramam 🙏

Eşim bana hiç duyurmadi ciddi kavgalarda söylermiş kv otoriter bı tip koca çocuklarını bu yaştan sonra terbiye etmeye çalışıyor işte mal mülk elinde ne varsa kv şeker tansiyon herşey var eşim idare et iyi niyetli işte firlayinca ne ddigini bilmez alınma takılma diye hep güzel konusurdu ve barışıncada oğlum aldırma bana hastayım dermis bunu ben kayinbabamin ağzından duydum benim haberim yoktu eşim kendine diyince problem yapmiyo hasta diyerek gecistiriyodu bana yansitmasini bilerek huzursuzluk çıkarttığını farkedince olayına bizide cekiyo olay patlak verdi
Allah kolaylık versin, epey zor bir kadın olmalı. Ama siz kendinizi üzüp sıkıp lütfen hasta olmayın. Önce kendiniz sonra çocuklarınız için dikkat edin kendinize. Ev konusunda blöf yapıyor olabilir. Minnet duyulmasını, ona karşı mahcup hissetmenizi istiyor olabilir. Diğer çocukları şehir dışındaysa tabi size saracak. Siz kendinizi yıpratmayın bir daha tehdit ederse tamam çıkıyoruz ama sen de bir daha adımını atma evime deyin, her yerden engelleyin. Bana öyle çok da sizi çıkaracak gibi gelmedi. Çıkarırsa da oğlunu, torunlarını kaybedeceğini çok iyi bilir.

Allah kolaylık versin, epey zor bir kadın olmalı. Ama siz kendinizi üzüp sıkıp lütfen hasta olmayın. Önce kendiniz sonra çocuklarınız için dikkat edin kendinize. Ev konusunda blöf yapıyor olabilir. Minnet duyulmasını, ona karşı mahcup hissetmenizi istiyor olabilir. Diğer çocukları şehir dışındaysa tabi size saracak. Siz kendinizi yıpratmayın bir daha tehdit ederse tamam çıkıyoruz ama sen de bir daha adımını atma evime deyin, her yerden engelleyin. Bana öyle çok da sizi çıkaracak gibi gelmedi. Çıkarırsa da oğlunu, torunlarını kaybedeceğini çok iyi bilir.
Blöf yapmiyo psikolojisinin bozuk olduğunu normal davranmadigini kayinbabam söylüyor daha oncede olduğunda eşimle halletmisler eşim eli ayağı olunca birazda nazi geçince benide beraberinde sözleriyle yipratiyodu narsistlik farkedince mesafeli duruyordum elimden başka bişey gelmez annesi sonuçta diye idare etmeye çalışıyorum çalıştığım halde bana patlaması dönülemez sözler söylemesi zoruma gitti ev bizimdi ama eve sigmiyorum yüksek ihtimal tasinicaz Allah a havale ediyorum yanlış kimdeyse hesap vakti görülür

Blöf yapmiyo psikolojisinin bozuk olduğunu normal davranmadigini kayinbabam söylüyor daha oncede olduğunda eşimle halletmisler eşim eli ayağı olunca birazda nazi geçince benide beraberinde sözleriyle yipratiyodu narsistlik farkedince mesafeli duruyordum elimden başka bişey gelmez annesi sonuçta diye idare etmeye çalışıyorum çalıştığım halde bana patlaması dönülemez sözler söylemesi zoruma gitti ev bizimdi ama eve sigmiyorum yüksek ihtimal tasinicaz Allah a havale ediyorum yanlış kimdeyse hesap vakti görülür
Keşke tapusunu alıp öyle evlenseydiniz madem isteme günü vaat ettiler gayet de tapusunu oğullarına vermeleri gerekirmiş. Evden taşınmazsanız daha mutsuz olacaksınız. Evet ev sizin ama maalesef yasal olarak onların hakkı. Çıkın küçük bir eve taşının, bir daha bir şey derse de susmayın. Siz onun stres topu değilsiniz. Siz de bir ananın babanın evladısınız, ezdirmeyin. Çocuklarınız da bu stres altında büyümesin. Benim arkadaşım da böyle bir sorun yaşıyordu, bir ev kiraladı taşındı. Şimdi kafası rahat. Belki daha az harcıyor ama daha mutlu.

Keşke tapusunu alıp öyle evlenseydiniz madem isteme günü vaat ettiler gayet de tapusunu oğullarına vermeleri gerekirmiş. Evden taşınmazsanız daha mutsuz olacaksınız. Evet ev sizin ama maalesef yasal olarak onların hakkı. Çıkın küçük bir eve taşının, bir daha bir şey derse de susmayın. Siz onun stres topu değilsiniz. Siz de bir ananın babanın evladısınız, ezdirmeyin. Çocuklarınız da bu stres altında büyümesin. Benim arkadaşım da böyle bir sorun yaşıyordu, bir ev kiraladı taşındı. Şimdi kafası rahat. Belki daha az harcıyor ama daha mutlu.
Teşekkür ederim 🙏tapusunu alarak mihir olarak evet yapabilirdim ama anne yani evladini ondan başka kim düşünür ki diyerek sözüne inandım birde o güvencesi tabiki sonra verebilir dedim malı alıp sokağa atan cok evlat var ilk zamandan öle düşünsün istemedim benim maksadım gerçekten güzel bir evlilikti ,Allah var çok güzel evlat yetiştirmiş( bana göre)hakkını yiyemem ama terazimle çok oynuyor yaptıkları söyledikleri o kadar ağır geliyor ki belkide sizin dediğiniz yolla uzak kalmak bana iyi gelicek

Teşekkür ederim 🙏tapusunu alarak mihir olarak evet yapabilirdim ama anne yani evladini ondan başka kim düşünür ki diyerek sözüne inandım birde o güvencesi tabiki sonra verebilir dedim malı alıp sokağa atan cok evlat var ilk zamandan öle düşünsün istemedim benim maksadım gerçekten güzel bir evlilikti ,Allah var çok güzel evlat yetiştirmiş( bana göre)hakkını yiyemem ama terazimle çok oynuyor yaptıkları söyledikleri o kadar ağır geliyor ki belkide sizin dediğiniz yolla uzak kalmak bana iyi gelicek
İnanın iyi gelecek. Kimseye minnet etmeyeceksiniz, kimseden bir şey beklemeden istediğiniz gibi hareket edeceksiniz. Kayınvalidenizin elinde koz kalmayınca zorbalık da yapamayacak, sizin üzerinizde hakimiyeti sona erecek. Az yiyin az harcayın ama ailenizle mutlu mesut huzurlu yaşayın derim ben. Eşiniz iyi, sizi mutlu ediyor bir de çocuklarınız var oh miss kendi evinizin kapatınca herkes dışarıda kalır. Ev de bir gün sizin olur merak etmeyin. 🌸

Herkesin evi var derken kimse sizin yaşadığınız durumu yaşamadı yani birileri kira odeyip ev diriltme durumunda değil 4 ev varsa 4 evde annaneden kalma bu kısım eşime verilmis yani hak yeme birine verirken başkasına vermeme yada gizli miras durumu yok burda değiller diye burdaki kiracıdan kardeşlere para gidiyo biz burdayiz diye işini yapiyoruz 3 kişi bakarken tek biz oturmuyoruz
Ben sizi tenzih ediyorum demiştim. Anladım hakkınızda hayırlısı olsun.

Sizin gibi didinip birşey koymadık sizin adınıza üzüldüm sonucta bırsey varsa herkese paylaştırılır bana istemeye geldiklerinde 4 evi olduğunu birinin oğlunun oldugunu soyledigi için üstelik annaneden şurası oğlumun diye söylendiği için yani çocuklar arasında esitligide gördüğüm için gönül rahatlığıyla kabul ettim evim var diye biri yer biri bakarsa zaten orda kopmasi normal kv kendi kafasina yazıyo ciziyo ben bu olaydan önce kv hep idare etmiştim bu olaydan sonra akrabalari kayinbabam kaynım hepsi olanı biteni anlattı kızların durumuna kadar
Hepsine eşit hak verildiyse kayınvalidenin bu şekilde davranması doğru değil.
Ayrıca bu durumda kayınvalide ile tek sizin uğraşmanızda hak sizin hakkınıza giriliyor.

Hepsine eşit hak verildiyse kayınvalidenin bu şekilde davranması doğru değil.
Ayrıca bu durumda kayınvalide ile tek sizin uğraşmanızda hak sizin hakkınıza giriliyor.
Ben bu zamana kadar hak olayı aramadım tabiki evladiyim yapilmasi gerekeni yapmalıyım diye yaklastim benim tek kavgam evime müdahaleleri oldu laf sokmaları vs. Bu konuda uzak tutmasini istedim ama şimdi bakıyorum da ben bu niyetle yaklaşırken kv evimde oturuyosunuz essek gibi işimi yapicaksiniz zihniyetindeymis yapılmazsa tehdit hazır çocuklarının yuvası olduğunu ,yaslarinin Kemale erdiğini kadın kabullenemiyo Allah diyorum başka da diyecek bir söz bulamıyorum 🙏eltim memleketi terketsende onun dili dünyaya gezer diye aslında durumun vahim olduğunu gosterdi

Sen bu konularla asla uğraşma. Ev meselesini esine devret. Kayinvalidene de yaz bunları benimle değil oğlunuza görüşün diyin. Sen evli olduğunu için orada yaşıyorsun. Çocuklarıyla evi le ilgilen asla bu konularla ilgilenme. Kadına açık açık oglunla konuş de gec.
O ev otur densede illaki ileriki yıllarda başa kakılıyor. Oğullarına demeyip geline söylüyorlar bi de. Yıllarca bu konuları yaşamış biri olarak Sen konuşma oğlunla konuş de. Çözümü böyle buldum ben.

Teşekkür ederim 🙏sizin adınıza üzüldüm Allah yardımcımız olsun başa kakicagina başta dese olmuyo sanki kv iyisi kötüsü yok hepsi aynı sanki kendine bişey yapıyoruz😔

Ben bu zamana kadar hak olayı aramadım tabiki evladiyim yapilmasi gerekeni yapmalıyım diye yaklastim benim tek kavgam evime müdahaleleri oldu laf sokmaları vs. Bu konuda uzak tutmasini istedim ama şimdi bakıyorum da ben bu niyetle yaklaşırken kv evimde oturuyosunuz essek gibi işimi yapicaksiniz zihniyetindeymis yapılmazsa tehdit hazır çocuklarının yuvası olduğunu ,yaslarinin Kemale erdiğini kadın kabullenemiyo Allah diyorum başka da diyecek bir söz bulamıyorum 🙏eltim memleketi terketsende onun dili dünyaya gezer diye aslında durumun vahim olduğunu gosterdi
Bende de var böyle vizyonsuz, çirkef, zeka yoksunu bir kaynana.
Bana sökmüyor tabi yaptıkları. Söylediklerini bana getirme ihtimali olan kimseyle görüşmüyorum.
Hoş konuşabileceği bişeyde yok hakkımda.
Çok çok bize saygısı yok anne baba bile demedi der ! ( Bahsettiği saygısızlık mesafeli duruşum)
Saygı kazanılır, hak edilir etmediği içinde duymamış olmam benim sorunum değil.

ailemde -kira problem olmadıktan sonra bir tencere bı şekilde kaynar dedi
İste problem burada basliyor .o tencere bir sekilde kaynamiyor artik malesef .Kadin evini size silah olarak kullaniyor ev verdim bana bakacaklar diyor ki diger kardeslerden beklentisi yok demissiniz yok cunku onlar annelerinin evinde oturmuyorlar .parayi veren dudugu caliyor .el şeyine güvenip gerdeğe hi
girincede sonuc bu oluyor .Siz de cocugunuzu krese yuvaya verio başka eve cikip kira odeyebilirsiniz .bu arada kv de ileride siz bakacaksiniz cunku diger kardesler anamin evinde belese oturdun simdide bak diyecek .simdiden gecmis olsun .

Bu arada diğer kardeşlere de birer ev verilmediyse, hakka giren onlar değil, kesinlikle sizsiniz....Sizin kocanız evlat, çocuklariniz torun da diğer çocuklar kelaynak mi? Kadın iyi yapmış , siz zaten yeterince faydalanmişsiniz evden, belli ki şimdi evi satıp diğer çocuklarina da hakkını vermek istiyor, ne var bunda? Bı de kendi malının kirasını istiyor diye narsist filan demişsiniz kadına 😆 Kusura bakmayın hiç de mağdur değilsiniz, hatta aşırı açıkgözsünüz bence
Aynen konu sahibi cok garip maddi beklentim yok diyor ama evi istiyor .
Kendisi hic zaten calismayi dusunmuyor .
Oteki cocuklar ilgilenmiyor diyor ama oteki cocuklar beles evdede oturmuyor .herkes onun cocugu ve ailesi icin pervane olsun istiyor .bir garip 🤔

Hayır herkesin evi var 4 ev birinde kendi kalıyor diğerleri kirada malı mülkü var goruculuk kavramında kız istemeye gelirken kendi ağzıyla malı var diyen kendileri ,severek kaçarak evlilik kurmadım vaatlerde bulunarak geldiler kimseyi malı var diye kandirmanin anlamı yok elestirmeden önce bence sorun, iyi okuyun cümleyi. ben birilerine guverek çocuk yapmadım ailemde kira derdi olmadıktan sonra bir tencere kaynar dusuncesiyle yaklaştı güzel ahlak önemli dedik ben gecinmeyi bilen biriyim 3 günlük gelinken ne yapmış olabilirimde yenisini alırım demesini hakedebilirim bariz narsist ayrıca narsistliğine tek başıma karar vermiyorum tutumundan kendi aileside rahatsız olduğunu dile getiriyorum
E damadın mali kendi üstüne degilmis bunu ogrendiginizde bu iliskiyi biterebilirdiniz .
Of bir evi var diye mi evlendin adamla ?

İste problem burada basliyor .o tencere bir sekilde kaynamiyor artik malesef .Kadin evini size silah olarak kullaniyor ev verdim bana bakacaklar diyor ki diger kardeslerden beklentisi yok demissiniz yok cunku onlar annelerinin evinde oturmuyorlar .parayi veren dudugu caliyor .el şeyine güvenip gerdeğe hi
girincede sonuc bu oluyor .Siz de cocugunuzu krese yuvaya verio başka eve cikip kira odeyebilirsiniz .bu arada kv de ileride siz bakacaksiniz cunku diger kardesler anamin evinde belese oturdun simdide bak diyecek .simdiden gecmis olsun .
4 kardesinde evi var hanımefendi ben tek başıma oturmuyorum onlara kira parası gidiyo memleketten bende gitseydim aynı seklde kiraya verilip parası gönderilirdi ben burda tek evlat olduğum için yardımcı oluyorum evinde oturduğum icin degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X