Kendime engel olamıyorum

Butterfly9

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
60
28
26
Herkesle değil ama bazı insanlar ile görüştüğüm vakit heyacanlandigim için midir, sosyal ortamlarda pek bulunmadığım için mi yoksa baska sebepten mi bilmiyorum ama istediğim gibi davranamiyorum, normalde sakın biriyim ama böyle sanki sakin kalamiyorum ses tonum konusma tarzım yönünden sanki sakinligimi koruyamiyorum gibi. Mesela bugün misafir geldi kaç kere dedim ki evim de çok dağınık işte keke yağ dökmeyi unuttum çünkü muhallebili yapacaktım geç oldu yapamadım k bakmayın işte vs , sonra düşündüm ne gerek vardı bu kadar açıklama yapmaya diye. Yani kötü hissettim, Bir dahakine dikkat edeceğim elbette bu kadar açıklama yapmamaya ama yinede biraz taktım neden böyleyim herkese karşı da değil bu arada ama bazı insanlar özellikle bazı yabancılara karşı böyleyim. Aslında bazen böyle oluyorum sonrasında daha dikkatli daha sakin oluyorum ama sürekli değil işte elimde olmadan bazen dikkat edemiyorm..

Son düzenleme:
Betimlemeleri uzun olan kitapları okuyun bol bol zihin konuşmasına çok iyi gelir. Böylece birden dilinizden dökülmez kelimeler önce zihninizden süzülür bazen hızlı düşününce nasıl kelimeler karışır onun gibi düşünün. Pişman olmayın açıklama yapmanız gereksiz olmuş mu olmuş ama artık bitti, direk dedim artık diyip bitirin bunu içinizde büyütürseniz bi daha dikkat etmeliyim diye düşünüp daha çok açıklar tarzda bulursunuz kendinizi. Bazı insanlar var mesela gereksiz ayrıntılar verir hayatından özelinden yada o an yaptığı şeyden gerçekten abes duruyor öyle olunca

Betimlemeleri uzun olan kitapları okuyun bol bol zihin konuşmasına çok iyi gelir. Böylece birden dilinizden dökülmez kelimeler önce zihninizden süzülür bazen hızlı düşününce nasıl kelimeler karışır onun gibi düşünün. Pişman olmayın açıklama yapmanız gereksiz olmuş mu olmuş ama artık bitti, direk dedim artık diyip bitirin bunu içinizde büyütürseniz bi daha dikkat etmeliyim diye düşünüp daha çok açıklar tarzda bulursunuz kendinizi. Bazı insanlar var mesela gereksiz ayrıntılar verir hayatından özelinden yada o an yaptığı şeyden gerçekten abes duruyor öyle olunca
Betimlemesi çok olan bı kitap vardı, vadideki zambak baya ağır geldiği için yarıda bırakmıştım. Devam etmeli miyim sizce? Bu arada bazı haberleri felan da veya cümleleri anlamakta zorlanıyorum karşıdaki kadın mesela bugün bilmem şu şu şu altını bozdurduk şunu yaptık dedi hiçbir şey anlamadım ama anlamış gibi yaptım. Birde bazı detay veren haberler vs onları da anlamıyorm defalarca okuyorum

Herkese karşı öyle olmadığını söylediğiniz için benim düşüncem sizi yargılayacağını düşündüğünüz, hissettiğiniz insanlara karşı bu şekilde olabilirsiniz. Yani farkında olmadan onların yargılayacağını ya da kınayacağını hissedip sürekli açıklama yapıyor olabilirsiniz. O kişilerle iletişiminizi düşünebilirsiniz. Çünkü tüm yabancılar değil bazı yabancılara karşı demişsiniz

sosyal anksiyeteniz olabilir mı?
Bilemiyorum yok gibi ama ben aslında insanların beni elstirmesinden korkuyorum sanırım birde beğenilmeyen. Mesela bugün geldiler fondöten sürmeyi unutmuştum diye hiç rahat edemefim keske surseydim diyorudm içimden. Ozguvensizlik mi acaba bilmiyorm aslinda bir yerlerde yanlış var biliyorum ama nerede bulamıyorum

Herkese karşı öyle olmadığını söylediğiniz için benim düşüncem sizi yargılayacağını düşündüğünüz, hissettiğiniz insanlara karşı bu şekilde olabilirsiniz. Yani farkında olmadan onların yargılayacağını ya da kınayacağını hissedip sürekli açıklama yapıyor olabilirsiniz. O kişilerle iletişiminizi düşünebilirsiniz. Çünkü tüm yabancılar değil bazı yabancılara karşı demişsiniz
Sanırım bu da çok doğru bir tespit evet olabilir

Betimlemesi çok olan bı kitap vardı, vadideki zambak baya ağır geldiği için yarıda bırakmıştım. Devam etmeli miyim sizce? Bu arada bazı haberleri felan da veya cümleleri anlamakta zorlanıyorum karşıdaki kadın mesela bugün bilmem şu şu şu altını bozdurduk şunu yaptık dedi hiçbir şey anlamadım ama anlamış gibi yaptım. Birde bazı detay veren haberler vs onları da anlamıyorm defalarca okuyorum
Kesinlikle çok etkisi olur ben çok kitap okurum o kadar farklı bakış açısı ve dil kazandırıyor ki

Bazı kitaplar bana ağır geliyor , öyle geldiği için de sıkılıyorum okurken. Akıcı ve anlatımı daha hafif kitaplara yöneliyorum bende sizce doğru mu yapıyorum?
Yani bu sorunu çözmek için okuyacaksanız o sıkıcı kitapları okuyacaksınız çünkü sayfalarca olan betimlemeyi kafada toplayıp içine girdiğinizde sorun çözülecek zaten.

Sizi eleştirirler mi diye korktuğunuzdan açıklama yapma gereği duymuşsunuz ev ve ken konusunda. Bence onaylanma ve hata yaparsam sevilmem hissiniz var. Bunlar da geçmişteki travmalardan oluyor

X