Kitap önerisi denilince aklınıza gelen ilk...

Pek tanınmış bir yazar değil bazı kitaplarını okudum ve bayıldım Ahmet günbay yıldız. Özellikle yanık buğdaylar sanırım 3 kez okudum. İlk kitap okuma yıllarımdı belkide ondan sevmişimdir ama güzeldi

Ben de Türk yazar okumadım pek, utanıyorum söylerken 😅 Elimde okunmamış çok kitap var, onları eritebilirsem Türk yazarlardan okuyacağım biraz. Önerin var mı🤩
😅 Sevdiğim yazarlar Zülfü Livaneli,Nazan Bekiroğlu,Ahmet Ümit,Ahmet Haldun Terzioğlu (tarih)Ali Lidar(serseri serbest bir stili var)Hakan Günday hatta özellikle Kinyas ve Kayrayı öneririm.Sabahattin Ali'yi severim ama bana göre çok aşırı abartılan bir yazar.

Sinan Akyüz ile tanışmanı öneririm hatta lütfen ilk fırsatta İncir Kuşları'nı oku.Bayılacaksın.

Türk Klasikleri'ne de bakabilirsin.

Pek tanınmış bir yazar değil bazı kitaplarını okudum ve bayıldım Ahmet günbay yıldız. Özellikle yanık buğdaylar sanırım 3 kez okudum. İlk kitap okuma yıllarımdı belkide ondan sevmişimdir ama güzeldi
Sitem adlı eseri vardı eskiden bizde. Hiç okumadım ama duydum yazarı önceden. Teşekkür ederim 🌸

😅 Sevdiğim yazarlar Zülfü Livaneli,Nazan Bekiroğlu,Ahmet Ümit,Ahmet Haldun Terzioğlu (tarih)Ali Lidar(serseri serbest bir stili var)Hakan Günday hatta özellikle Kinyas ve Kayrayı öneririm.Sabahattin Ali'yi severim ama bana göre çok aşırı abartılan bir yazar.

Sinan Akyüz ile tanışmanı öneririm hatta lütfen ilk fırsatta İncir Kuşları'nı oku.Bayılacaksın.

Türk Klasikleri'ne de bakabilirsin.
İncir Kuşları'nı sepete attım bile ilk sayfada görünce 🫢 Kinyas ve Kayra ile Ahmet Ümit'in bir kitabı var elimde, onlardan başlarım o zaman. Çok teşekkürler 🧡

Polisiyede Agatha christie 😍 başlamak için birebir ben tüm kitaplarını hızla tükettim bunun üzgünlüğü ile yaşıyorum.🙃
Klasik olarak Algernon'a Çiçekler mükemmel ...
Türk edebiyatı Acımak ..Reşat Nuri'den😍
Ayrıca çoook severim Harry Potter serisi kitaplarını😊
Ve çocukluğum Sherlock hikayeleri 🙈

Khaled Hosseini - Bin muhteşem güneş 🥲

Aynı yazardan birde "uçurtma avcısı" çok etkilendigim kitaplardan
Ve Dağlar Yankılandı da yazılmış. Deniz Duası var bir de.
Khaled Hosseini kitapları çok çarpıcı ve etkileyici idi.

Tek tek sayılsa çok uzun bir liste olur sevdiklerim.
Ben dönem dönem bir yazara takılırım ve Türkçe'ye çevrilen bütün kitaplarını ya da basılmış tüm kitaplarını okumaya çalışırım. Hatta o yazar ile ilgili biyografi ve eleştiri varsa okuyarak gitmeyi severim.
Yazarın yaşadığı dönemi ve kendi hayatından yansımaları da kitabın içinde keşfetmek önemli benim için.

Yaşar Kemal,
Reşat Nuri Güntekin,
Brontë kardeşler,
Orhan Pamuk,
Steinbeck,
Hemingway,
Amin Maalouf,
Dostoyevski,
Tolstoy,
Gogol,
Erich Maria Remarque,
Saramago,
Margaret Mitchell,
Charles Dickens,
Edgar Allan Poe,
Stefan Zweig,
Ivo Andrić,
Cengiz Aytmatov,
Edita Mooris roman ve hikaye türünde ulaşabildiğim bütün kitaplarını severek okuduğum yazarlar.🌸

Ve Dağlar Yankılandı da yazılmış. Deniz Duası var bir de.
Khaled Hosseini kitapları çok çarpıcı ve etkileyici idi.

Tek tek sayılsa çok uzun bir liste olur sevdiklerim.
Ben dönem dönem bir yazara takılırım ve Türkçe'ye çevrilen bütün kitaplarını ya da basılmış tüm kitaplarını okumaya çalışırım. Hatta o yazar ile ilgili biyografi ve eleştiri varsa okuyarak gitmeyi severim.
Yazarın yaşadığı dönemi ve kendi hayatından yansımaları da kitabın içinde keşfetmek önemli benim için.
Evet bana takıntılı dedikleri çok olmuştur bu konuda 😅 bir yazardan kitaplar okumussam ondan devam etmek isterim hep. Kendim gibi görünce mutlu oldum ya :)

X