Kızlar akraba sorunsalı fikir verir misiniz ?

Simdi anladim, bu arada kizi size birakarak bildiginiz sevgilisiyle geziyor, size sormadan o herifi evinize getirmeye de hakki yoktu, hirli midir hirsiz midir bilinmez.
Gorusmezdim bir daha asla.
Evet biraz karışık ve noktasız vurgulsuz yazdım telefon da kendi kendine çeviriyor bebiş de olunca uyanmadan hemen yazayım dedim 😁 Aynen tam olarak öyle

Sirt üstü gelmis bebe bi degisiklik yapayım hep düz hep düz olmaz demiş:)
Cok gecmis olsun.

Sirt üstü gelmis bebe bi degisiklik yapayım hep düz hep düz olmaz demiş:)
Cok gecmis olsun.
Teşekkür ederim çok sağolun doktor bana doğurduktan sonra söyledi korkuyorum diye seninki gökyüzüne bakarak geldi ondan böyle oldu dedi ilk doğumum 10 saat de suni sancı verdiler sancım olmadığı için . Hastaneye 5 cm aciklikla gittim şu gelince hiç ağrı bile yoktu . Taşikardi ye girdi doğdu aglamadi doktor müdahale edince toparladı doğumdan sonra yoğunbakima aldilsr 2 gün sonra bebeğimi psikolojim de iyi değildi buna rağmen bunu yaptı o yüzden çok ofkeliyim kadına .Eşimin ailesi bile 3.5 aylıkken geldi izin alarak dokundular bebeğime alabilir miyim dedi büyük eltim bile.

Esinizin yüzü yumusak demek ki, siz ya arayin ya da mesajla halledin, kesin olarak bildirin gorusmek istemediginizi.
Eşime diyorum yapma diyor. Zaten gelmiyor diyor. Ben hayır diyeceğim diyince bu sefer huzursuz oluyoruz gelmiyor boşver yazma diyor . Evet yumuşak yüzlü maalesef o yüzden böyle oluyor zaten

Ay şimdi darlancam yine yazıyor bir de kızına yazdırıyor eşime eşim cocuklara kiyamiyo diye
Neden eşinize sürekli mesaj atıyor?
Ne diyor tam olarak size gelicem falan mı?
Ay kuzen muzen bu kadar sıkboğaz edilir mi yahu
Valla alın sazı elinize bir güzel cinnet geçirin ohh misler gibi bir daha aramaz mesaj atmaz.

Kızlar merhaba 5 aylık bebeğim var. Lohusalık dönemimin tam 40. Günü eşimin kuzeni geldi. Eşim bir kere tamam demiş neyse dedim kalkar giderler. Zaten psikolojikmen hem de bedenen yorgundum epizyotomi uygulandı. İç ve dış dikisim toplam 25 dk yarım saat sürmüştür diyebilirim . Bebeğim tasikardiye girmisti ve havaya bakarak geldi kısaca zor bir dogumdu yogun bakımda kaldı patolojik sariliktsn da.Bir şeyler hazırladım yanında kızını ve erkek bir arkadasini getirmiş. Sofra da yemek yerken annecim burada kalmak ister misin çocuk da evet diyince bir şey diyemedim kırılmasın diye .Hiç bana sormadı müsait misin iyi misin hadi onu geçtim küçük cocukluyum ben karnımı zor doyuruyorum bebekle uğraşmaktan . Annesi de çıktı gitti gezmeye resmen. Eşimi çektim kenara anlattım haklısın dedi. Düşünemedim . Neyse kızı 15 yaşında bebeğimi emziriyorum rahat kıyafetler ile sürekli resim çekmek istiyor defalarca çekme daginigim rahatsız oluyorum yapma lütfen dedim emzirirken de rahatsız oluyorum . Bebeğimin altını değiştirirken başında bekliyor resim çekmek istedi en son uyardım 3.belki beşinci uyarmada durdu. Bebeğimin altını değiştirirken resim çekme benim de olduklarimi sil dedim hatta kendim sildim . Çocuk bir de hasta gözleri akıyor öksürüyor bebeğimi öpmeye çalıştı izin vermedim o daha küçük ve öpmek sakıncalı diyerekten sakince. Bu sefer ağzında sakız bebeğime doğru patlatıyor. Eşime soyledim uyardı. Daha sonra bebeğim hasta oldu bir ay uğraştım. Hastaneye yatacak dereceye geldi . Eşime bir daha görüşmek istemiyorum eve dahi gelmeyecekler dedim çocuğun bir suçu yok annesi uyarmaliydi. Annesi 1.5 gün sonra geldi sen çok pimpiriklisin yok her ih dedigin de kucağına alma yok mikrop alması gerek yok ben daha çok prematüre doğurdum kızımı eski zaman da bu kadar salgın yoktu bu benim çocuğum dedim. O zamandan beri asla eve gelmiyor almıyorum eşim ister ise disarida gorussun . Sürekli mesaj atıyor karın beni arasın karın bana yazsın yok bebise biseyler aldım falan . İstemiyorum kimsenin malını dedim. Sinir oluyorum artık. Geçenler de direk emrivaki şekilde yola cikmis bize gelmek için yoldayım size geliyorum dedim evde değiliz dersin. Bir de şey diyor. İkidir kapıdan dönüyorum . Haber verseydi donmezdi dedim . Bir de ben hamileyken burası benim yigenimin evi lafını yapıyor. Görüsmuyoruz ama aşırı sinir oluyorum o mesajları görünce insan biraz utanır gerçekten . Bu tarz akrabalar ile nasıl başa çıkıyorsunuz ?
Kabus gibi bi insan. Bi kac kez daha kabul.etmezsen vazgecer eminim

Teşekkür ederim çok sağolun doktor bana doğurduktan sonra söyledi korkuyorum diye seninki gökyüzüne bakarak geldi ondan böyle oldu dedi ilk doğumum 10 saat de suni sancı verdiler sancım olmadığı için . Hastaneye 5 cm aciklikla gittim şu gelince hiç ağrı bile yoktu . Taşikardi ye girdi doğdu aglamadi doktor müdahale edince toparladı doğumdan sonra yoğunbakima aldilsr 2 gün sonra bebeğimi psikolojim de iyi değildi buna rağmen bunu yaptı o yüzden çok ofkeliyim kadına .Eşimin ailesi bile 3.5 aylıkken geldi izin alarak dokundular bebeğime alabilir miyim dedi büyük eltim bile.
Cok zor olmus, ama gecmis dusunmeyin artik.
Kadini da dusunmeyin, bu zamanlarinizi bu sekilde geçirmeyin.
Yaptigi terbiyesizlik de ilk ve son olur zaten, sonrasina izin vermeyin, esiniz yuzune bir sey soylemenizi istemiyorsa, her gelmek istediginde bahane bulsun, kabul etmesin.

15 yaşındaki kıza annecim diyen kimse onunla ilişkini kes 😂. Eşin neyi düşünememiş onu anlamadım tam olarak. Seni böyle çocuğunu büyütmüş okula yollayan kadın gibi mi görüyor da neyi düşünememiş… sen de ergen kızın yanında niye emziriyorsun bebeği, geç odana karnın acıkmadıkça çıkma. Hepiniz ayrı şekilsiniz

Neden eşinize sürekli mesaj atıyor?
Ne diyor tam olarak size gelicem falan mı?
Ay kuzen muzen bu kadar sıkboğaz edilir mi yahu
Valla alın sazı elinize bir güzel cinnet geçirin ohh misler gibi bir daha aramaz mesaj atmaz.
Yoldayım size geliyorum yazdı bir kere evde degiloz dedi eşim . Kızına yazdırdi kendi yazdı evde misiniz diye. Hayır diyince kaçtır yoldan dönüyoruz falanlar. Bebisi bahane etmeler şunu aldım oglusuma falan istemiyorum dedim bende . Bu tarz sürekli. Gecen de karın beni niye aramiyo kızı mi küstürdün sen yoksa kız nerede falan beni savunur gibi mesajlar atıyor bir de . Eşim ailesine gitti dedi bir kaç kere de . Şöyle ailesinden arasın diyor bu sefer. ( Telefon kullanmıyorum dedim .)

15 yaşındaki kıza annecim diyen kimse onunla ilişkini kes 😂. Eşin neyi düşünememiş onu anlamadım tam olarak. Seni böyle çocuğunu büyütmüş okula yollayan kadın gibi mi görüyor da neyi düşünememiş… sen de ergen kızın yanında niye emziriyorsun bebeği, geç odana karnın acıkmadıkça çıkma. Hepiniz ayrı şekilsiniz
Yanimdan ayrılmıyor di ki kaç kere gideceğim ayrı yere . Bir de korkuyor diye benimle yatacakmis uyuttum ayrı odaya geçtim bebeğimi de alip daha ne yapayım 😁 ilk ve sondu

Cok zor olmus, ama gecmis dusunmeyin artik.
Kadini da dusunmeyin, bu zamanlarinizi bu sekilde geçirmeyin.
Yaptigi terbiyesizlik de ilk ve son olur zaten, sonrasina izin vermeyin, esiniz yuzune bir sey soylemenizi istemiyorsa, her gelmek istediginde bahane bulsun, kabul etmesin.
Uyardım zaten eve gelirse pat pat söyleyeceğim icin eşim de eve gelmesini istemez . Yumuşak yüzlü olamam ben ne zormuş insanlar ile uğraşmak

Kafasi normalde aşağı bakarak gelmesi gerekirken havaya doğru karnıma bakarak geldi. Tıp dilinde bir ismi var ama hatırlayamadım .😁
Anladim simdi, gecmis olsun kuzuya. Ben bir an batil inanış gibi birsey olarak yorumladim.

Bu arada epizyotomi agrisini iyi bilirim, ayakta dikilemezsin, sezaryenli degilsin diye herkes seni iyi zanneder ama epizyotomi agrisi bambaskadir. Ilk dogumumda epizyotomi arti cati kemiginin eksik kapanmasi (tam olarak kapanamama) ile baş etmis aylarca oturarak ev isi, temizlik ve yemekle ugrasmistim. Normal dogurdugum için de eş ailesi agrilarima "abarti" gozuyle bakmisti. Keyfi oyle istedigi icin sezaryen dogurup, yine keyfi oyle istedigi icin çocuklarını emzirmeyen gorumcem de ayy sezaryenle dogursan neler olacakti kimbilir diye diye gicik etmisti beni. Ya da ben lohusaliktan herkese gicik oluyor da olabilirim tabi :)

Simdi size zorla dahil edilen 15'lik kuzen ve sevgilisi, siz kendinizi fiziken dort dortluk hissetseniz dahi ayip, kaldi ki lohusayken daha da ayip. Ben bu tarz hatalari dogum ve lohusalik tecrubesi olan kadinlarin yapmasına acikcasi inanamiyorum, yani siz de yasadiniz bunu, lohusalik demek yari delilik insanin aynadaki görüntüsüne dahi tahammulu olmazken bir de baskalarinin bu surece zorla dahil edilmesi cok can sıkıcı. Mesafeli olmakta haklisiniz, mesafenizi korumakta haklisiniz.

Yoldayım size geliyorum yazdı bir kere evde degiloz dedi eşim . Kızına yazdırdi kendi yazdı evde misiniz diye. Hayır diyince kaçtır yoldan dönüyoruz falanlar. Bebisi bahane etmeler şunu aldım oglusuma falan istemiyorum dedim bende . Bu tarz sürekli. Gecen de karın beni niye aramiyo kızı mi küstürdün sen yoksa kız nerede falan beni savunur gibi mesajlar atıyor bir de . Eşim ailesine gitti dedi bir kaç kere de . Şöyle ailesinden arasın diyor bu sefer. ( Telefon kullanmıyorum dedim .)
Ay ne münasebet o kim oluyor ki arasın diyor. Yoldan dönmek ne demek e haber versin yola çıkmadan önce müsait misiniz gelelim mi vs
Açık açık söyleyin bence, biz bir süre misafir kabul edemeyeceğiz diyin.
Eşinizi araya sokmayın alın telefonunuzu mesaj atın. Yoksa daha çok sinir krizi geçirirsiniz.

Anladim simdi, gecmis olsun kuzuya. Ben bir an batil inanış gibi birsey olarak yorumladim.

Bu arada epizyotomi agrisini iyi bilirim, ayakta dikilemezsin, sezaryenli degilsin diye herkes seni iyi zanneder ama epizyotomi agrisi bambaskadir. Ilk dogumumda epizyotomi arti cati kemiginin eksik kapanmasi (tam olarak kapanamama) ile baş etmis aylarca oturarak ev isi, temizlik ve yemekle ugrasmistim. Normal dogurdugum için de eş ailesi agrilarima "abarti" gozuyle bakmisti. Keyfi oyle istedigi icin sezaryen dogurup, yine keyfi oyle istedigi icin çocuklarını emzirmeyen gorumcem de ayy sezaryenle dogursan neler olacakti kimbilir diye diye gicik etmisti beni. Ya da ben lohusaliktan herkese gicik oluyor da olabilirim tabi :)

Simdi size zorla dahil edilen 15'lik kuzen ve sevgilisi, siz kendinizi fiziken dort dortluk hissetseniz dahi ayip, kaldi ki lohusayken daha da ayip. Ben bu tarz hatalari dogum ve lohusalik tecrubesi olan kadinlarin yapmasına acikcasi inanamiyorum, yani siz de yasadiniz bunu, lohusalik demek yari delilik insanin aynadaki görüntüsüne dahi tahammulu olmazken bir de baskalarinin bu surece zorla dahil edilmesi cok can sıkıcı. Mesafeli olmakta haklisiniz, mesafenizi korumakta haklisiniz.
Tam olarak hislerimi belirtmissiniz ne eksik ne fazla. Hemcinsimin bunu yapması sinir bozucu olan . Yürümekte bile zorlanıyor insan kalcamdan topuguma vuran ağridan aksayarak yürüyordum . Kimse ciddiye almıyor tabi. Halen çok yorulunca ve kabız olunca sizi oluyor. İdrar problemi yasiyorum bir de ilk defa doğum yaptım ne zaman geçer bilmiyorum tabi. Bu yazdiklariniz duygularima tercuman oldu gerçekten . İnanın hamilelik hormonu dur dedim dogurunca geçer doğurdum lohusaliktandir dedim geçti ama bu tarz insanlara karşı düşüncelerim aynı. Unutmuyorum unutamıyorum hamilelik ve lohusalıkta yapilanlari tüylerim diken diken oluyor isimler bile geçince

Size de çok geçmiş olsun 🙏

X