Kızlar erken doğum sancısı mı saatleri ve sıklığı ölçtüm doktora gitmeli miyim ?

Wanniya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
701
290
Yalancı kasılmalar olabilir demişti doktorum günde iki kez oluyordu en fazla. Dinlenor uzanır pozisyondayim olctugum zamandan beri endişelenmeye başladım . Göbek deliğine yakın bölge de sanki top toplanır gibi toplanma kasılma oluyor 40 50 saniye bazen 1 dakika sürüyor geri duzeliyor. Yeni tuvalete çıkmama rağmen sanki idrarımı uzun süre tutmuş gibi lavaboya gidiyorum fakat az oluyor .
Kasılma sıklığı
Saat
02.12
02.28
03.00
03.24
03.39
03.55
04.16
Şu an yine idrar hissi var daha 5 dk önce gittim gebelik haftası 28+3
Progestan fitil kullanıyorum 14 haftada kanamam ildugundab beri erken doğum hikayesi var kız kardeşimde de ayrıca kan sulandirjci da kullanjyorhm erken doğum olacak diye korkuyorum bu kadar kasılma sıklıgi normal mi ayırt edemiyorum. Kasılmalar gelirken belime ve adet sancisina benzer ağrı hissediyorum dayanilmayacak gibi değil.
04.42 son sanci ve yine sıkışmış hissiyat karında top gibi şişme ve gevşeme

Yalancı kasılmalar olabilir demişti doktorum günde iki kez oluyordu en fazla. Dinlenor uzanır pozisyondayim olctugum zamandan beri endişelenmeye başladım . Göbek deliğine yakın bölge de sanki top toplanır gibi toplanma kasılma oluyor 40 50 saniye bazen 1 dakika sürüyor geri duzeliyor. Yeni tuvalete çıkmama rağmen sanki idrarımı uzun süre tutmuş gibi lavaboya gidiyorum fakat az oluyor .
Kasılma sıklığı
Saat
02.12
02.28
03.00
03.24
03.39
03.55
04.16
Progestan fitil kullanıyorum 14 haftada kanamam ildugundab beri erken doğum hikayesi var kız kardeşimde de ayrıca kan sulandirjci da kullanjyorhm erken doğum olacak diye korkuyorum bu kadar kasılma sıklıgi normal mi ayırt edemiyorum. Kasılmalar gelirken belime ve adet sancisina benzer ağrı hissediyorum dayanilmayacak gibi değil.
Doktora gidin hemen Allah korusun erken doğum riski varsa ciğer geliştirici, doğum önleyici tedaviye baslasinlar.

Benim 10 dakikada bir olmuştu sancım. Hastaneye 1 saat sonra vardığımda 5 cm açıklık vardı. 8 saatte de doğurdum.

Kasılma sıklığı
Saat
02.12
02.28
03.00
03.24
03.39
03.55
04.16
Evet bu kasilma doktora gittiniz mi

Doktora gidin hemen Allah korusun erken doğum riski varsa ciğer geliştirici, doğum önleyici tedaviye baslasinlar.
Merhabalar gittim o gece doktora bebek bbaş aşağı dönmüş kşu an rahim ağzının kapalı olduğunu söylediler . Fakat şiddeti ve sıklığı artar ise rahim ağzı uzunluğunu inceltebilir dedi doktor ayrıca daha fazla ağrı hissedersem gelmemi söyledi yine dinlenme moduna geçtim şu anlık iyiyiz kasılmalar oluyor yine dinlendiğim için sanırım azaldı biraz daha

Benim 10 dakikada bir olmuştu sancım. Hastaneye 1 saat sonra vardığımda 5 cm açıklık vardı. 8 saatte de doğurdum.
Açılma olmamış kasılmalar devam eder ve ağrı şiddeti artar ise hastaneye başvuracağım tekrardan d. dinleniyorum bolca yorumlarınız için teşekkür ederim normalde bu kadar sık kasılma olmuyordu çok korktum ağrılar da devam edince

X