Aşılama Kızlarr haziran ayında aşılama yaptıracaklar toplanalım detleşelim🌷

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

gulayseT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2021
1.029
738
27
Canlarım ben gibi tedavıye başlayacak olan varmı? Regl oldum Çarşamba yada persembe doktora gidicem.Sizler ne durumdasınız 😊

Ben varım yani umarim

Şuan iğne kullanıyorum. 1 yumurta büyümüştü sönmüş şimdi 2.12mm yumurta var onun büyümesini bekliyorum hayırlısıysa, büyür ve hazır olursa aşılama yapılacak
Pazartesi 15mm olan dursaydi yarın aşılama olacaktim

Neyse vardır bir hayır

Kızlar bende baska doktora gittim günde ikişer adet femera kullanıyorum doktor sorununuz yok diyor bu arada eşiminde öyle problem yok anlamıyorum neden olmuyor. İnsallah olur yakın zamanda yoksa tüp bebeğe başlayacagız galiba

Merhaba Hangi hastanede aşılama yaptırdınız acaba ozel mi devlet mi fiyat neydi acaba ve kac yil.sonra yaptirdiniz devlet karsiladi mi rapor verdi mi
Ben devletede gittim cok bekletiyolar özeldede fiyat istanbulda oturuyorum bahçeci 6bın tl dedi emseye gidiyorum şuan ona sormadım oda 5 bin tl herhalde diye tahmın ediyorım canım

Ben varım yani umarim

Şuan iğne kullanıyorum. 1 yumurta büyümüştü sönmüş şimdi 2.12mm yumurta var onun büyümesini bekliyorum hayırlısıysa, büyür ve hazır olursa aşılama yapılacak
Pazartesi 15mm olan dursaydi yarın aşılama olacaktim

Neyse vardır bir hayır
Neden sönüyormuş peki büyüyen yumurta acaba benımdemi öyle düzgün takip yapıldımı onuda bilmiyorum.. vardır bir hayır bıdahakı ay yaptırırsın nerde oturuyorsunuz acaba

Neden sönüyormuş peki büyüyen yumurta acaba benımdemi öyle düzgün takip yapıldımı onuda bilmiyorum.. vardır bir hayır bıdahakı ay yaptırırsın nerde oturuyorsunuz acaba
İstanbul'dayım devlette gidiyorum
Hayırlısıysa salı yapılacak aşılama
Tutmazsa tüp e gecicez

Benim de aşılamadan önce klomen tedavisi olmuştu onda bitane yumurta büyüdü ve söndü çatlamadan. Adetle atılıyor büyük ihtimal ama benim mesela yumurta büyüdüğünde rahim duvarı daha çok inceydi yani sönmese de bu şekilde zaten tutmaz gibi bişey demişti doktor. Yani gerçekten gebelik oluşması için o kadar çok ihtimalin aynı anda birbirine uygun olması gerekiyor ki resmen bir mucize o yüzden olmuyorsa zamanı vardır diyelim. Aşılamada da bence tamamen şans yani. Tüp bebek en garantiye yakın yöntem tabi ama insan o son aşamaya gitmeye bi çekiniyor istemiyor. Ben de ikinci aşılama için hala adet olamadım maalesef. Özel bir üni hastanesinde oluyorum ilaçlar hariç 3 bin. Raporla ilaçlar da iki kutu gonal f flakın 1 tane ovitrelle çatlatma 1 liraya yakın tutuyor

Benim de aşılamadan önce klomen tedavisi olmuştu onda bitane yumurta büyüdü ve söndü çatlamadan. Adetle atılıyor büyük ihtimal ama benim mesela yumurta büyüdüğünde rahim duvarı daha çok inceydi yani sönmese de bu şekilde zaten tutmaz gibi bişey demişti doktor. Yani gerçekten gebelik oluşması için o kadar çok ihtimalin aynı anda birbirine uygun olması gerekiyor ki resmen bir mucize o yüzden olmuyorsa zamanı vardır diyelim. Aşılamada da bence tamamen şans yani. Tüp bebek en garantiye yakın yöntem tabi ama insan o son aşamaya gitmeye bi çekiniyor istemiyor. Ben de ikinci aşılama için hala adet olamadım maalesef. Özel bir üni hastanesinde oluyorum ilaçlar hariç 3 bin. Raporla ilaçlar da iki kutu gonal f flakın 1 tane ovitrelle çatlatma 1 liraya yakın tutuyor
birşey dicem raporu devletten cıkartıyoruz degılmi? Direk gitsem cıkartırlarmı mesela bilgi verirmisiniz bende tüp bebege baslıcam sanırım adet olunca gel dedi doktor

birşey dicem raporu devletten cıkartıyoruz degılmi? Direk gitsem cıkartırlarmı mesela bilgi verirmisiniz bende tüp bebege baslıcam sanırım adet olunca gel dedi doktor
Normalde infertilite olan devlet hastanelerinden cikarilabiliniyor.
Ama bazı özel üniversite hastaneleri de sadece kendi hastanelerinde kullanılabilinir rapor verebiliyor.
Direk gidince çıkarmıyorlar raporu
adetli , adetsiz muayene ve kan tahlili
Rahim filmi
Erkekten de kan ve sperm testi isteyip duruma göre aşılama yada tüp raporu veriyorlar.

Normalde infertilite olan devlet hastanelerinden cikarilabiliniyor.
Ama bazı özel üniversite hastaneleri de sadece kendi hastanelerinde kullanılabilinir rapor verebiliyor.
Direk gidince çıkarmıyorlar raporu
adetli , adetsiz muayene ve kan tahlili
Rahim filmi
Erkekten de kan ve sperm testi isteyip duruma göre aşılama yada tüp raporu veriyorlar.
Medipol cıkartıyor o zaman cunku ben ılk oraya gitmiştim raporlu ilaç vermişlerdi hatırlarım sımdı cok sagol. İnsallah bebegın senınle olur

Selamlar çatlatma iğnesi üstünden yaklaşık 12 saat geçti.
Ama adet öncesi gibi kasukalrda hareketlilik var birde göğsüsler de kaşınma başladı bu kadar erken bir etki beklemiyordum.
Birde yumurta büyütme iğnesi süresince hiç akıntım yoktu bugün hafif kremimsi akıntı da başladı.
Bunları neden mi yazdın muhtemelen bu grup da ilk aşılama bana olacak 31 Mayıs da
Hem benden sonra gelenler okusun hemde asilamadan sonra 12 14 gün geçtiğinde adet olmadiysam ve bu belirtiler varsa umuda kapilmamak adina bu belirtiler iğneyle başlıyor demek ki

X