Kolyeme Bakın Kızlarrr!

AsiNaz

Huzurum; İ&E
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
3.715
304
35
Yaptığım bu kolyeyi çok seviyorum. Sizlerle paylaşmak istedim. Yalnız tam çekemedim, elimdeki imkanlar ancak bu kadarına yetti:KK43:
Daha güzel nasıl çekebilirim bilgisi olan yazar mı lütfen?
Ayrıca sipariş alınır:)))

kolye1ck6.png

kolye2qn2.png

kolye3eu6.png

kolye4dp4.png

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkürler, beğenmenize çok sevindim.
İmkanım olsaydı resimli anlatmak isterdim ama öyle bir imkanım yok. Resimli anlatımı da bilmiyorum zaten.

Ben kısaca yaptığım işlemleri söyliyim.

Önce 12 metrelik mumlu ipi (15 metre de olabilir bu. Daha uzun isteyenler için) 2.4cm boyunda 5 ayrı ip şeklinde kestim. Sonra bu 5 tane ipi alt alta koydum ve sonra bütününü birden elime alıp ortaladım ve bu sayede 10 tane (aynı boyda olmalı) mumlu ipim oldu. Oraya bir düğüm attım ve makreme örgüsü şeklinde örmeye başladım. (Yani sağdan ve soldan birer ip alıp, içerideki 8 ipi ördüm)

5, 6 sıra makremeden sonra 5'li 2 ip oluşturdum ve onu da makreme şeklinde ördüm.(Yani bu sefer sağdan ve soldan 2 iple içerideki 3 mumluyu ördüm. Bu işlemi de 5, 6 sıra yaptıktan sonra resimde gördüğünüz zikzak şeklindeki örgüye başladım. Ama onu nasıl anlatacağımı bilmiyorum:KK43:( Düğüm şeklinde ördüm yani bilmiyorum ki nasıl anlatsam orayı.
En sağdaki ip sabit kabul edip, teker teker ipleri elime alarak düğüm yaptım 2 kez. (Burada sabit ipi hiç oynatmıyoruz, elimize aldığımız ipi düğümlüyoruz)

Bu işlemi devam ettirdim istediğim uzunluğa gelene kadar.( Hep, en sağdaki ya da en soldaki ipi sabit kabul etmeliyiz)

Ve kolyenin sonunu yine makremeyle bitirdim. Ve püskülleriniyaptım.

Umarım anlatabilmişimdir. Çok karışık oldu:KK43:( Mazur görün.

X