Kürtaj sonrası

nzs

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
31
7
33
Merhaba arkadaşlar 19 haftalık bebeğimi düşükle kaybettim maalesef. Kürtaj oldum tüp bebekle hamile kalmıştım. Bebgimn suyy fazla olduğu için rahimde acilma oldu öyle Zor şeyler yaşadım ki Rabbim kimseye yasatmsn. Kürtajdan sonra nasl toparlandınz neler yaşadınız. Ben çok kötüyüm çok emek vardı. Elbette rabbm ne takdr ettiyse kabulmz vardr bı hayır ama üzülmemek elde değil rabbim hempzm yardımcısı olsun

Çok geçmiş olsun benim de 13 haftalık ikizlerim karnimda öldü 40 gün oluyor hala üzülüyorum. Rabbim sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah 💜 herkes diyor ki düşük sonrası daha kolay hamilelik oluyor. Onlar bizim cennette meleğimiz öyle düşünün.

• Beğen
Reactions: nzs
Size de geçmiş olsun çok Zor şeyler rabbim yardımcımz olsun. Rabbm sağlıklı şekilde nasip etsin inşallah 🤲

Merhaba arkadaşlar 19 haftalık bebeğimi düşükle kaybettim maalesef. Kürtaj oldum tüp bebekle hamile kalmıştım. Bebgimn suyy fazla olduğu için rahimde acilma oldu öyle Zor şeyler yaşadım ki Rabbim kimseye yasatmsn. Kürtajdan sonra nasl toparlandınz neler yaşadınız. Ben çok kötüyüm çok emek vardı. Elbette rabbm ne takdr ettiyse kabulmz vardr bı hayır ama üzülmemek elde değil rabbim hempzm yardımcısı olsun

Geçmiş olsun canım Allah sabır versin. İki kaybım var benimde biri 8 aylık , diğeri 7.haftalık kalbi durdu. Çok zor geçmiyo malesef acısı hep kalbimizde. Rabbim sağlıcakla nasip eder bizlere inşallah 🙏

Başınız sağ olsun çok geçmiş olsun çok üzüldüm 😔 Ben de 3. aşılamamda hamile kalmıştım maalesef kalbinin durması sonucu kürtaj olmak zorunda kaldım. Sizi o emeklerden dolayı o kadar ama o kadar iyi anlıyorum ki… Ne zor süreçler… Tüm karanlık yollardan geçtikten sonra tam kavuştum oldu derken böyle olmasını insan kabul edemiyor. Ama bir şekilde alışmak ve yepyeni bir sayfa açmak lazım. Pes etmeden tekrar tekrar denemek gerekiyor. Rabbim inşallah kısa sürede tekrar hamile kalmayı ve bu defa sonunun mutlu şekilde bitmesini nasip etsin hepimize.

Bende üst üste iki düşük yaşadım önerim altı ay dinlenin hiç beklemek istemiyorsanız bi üç ay dinlenin rahminiz toparlasın etraftaki insanlara da kulaklarınızı tıkayın

Bende üst üste iki düşük yaşadım önerim altı ay dinlenin hiç beklemek istemiyorsanız bi üç ay dinlenin rahminiz toparlasın etraftaki insanlara da kulaklarınızı tıkayın
Zaten şuan yeni tedaviyi kaldrck gucm yok birz toprlanmm lazm rabbm yardmcmz olsn

Ben mi yeni fark ediyorum yoksa hep mi vardı son 1 ayda en 20-25 kişiden bebeğimin kalbi durdu cümlesini duyuyorum. Farklı haftalarda ama çok fazla duydum. Neden bu kadar yaygın yoksa eskiden annelerimiz zamanında var mıydı?
Bunu ben de arada sorguluyorum ya. Annelerimizin zamanında da vardır muhakkak düşükler vs ama dediğin gibi şu an kalp durması yok pıhtılaşma vallahi beter durumda şu hamilelik psikolojisi. Kalmak bir dert hamilelik desen öyle zor.

Merhaba kızlar dün bende ikinci kürtajımı oldum maalesef birinci kaybım 8 haftada kalbi durdu ikincisinde de 7 haftada durdu kalbi maalesef yıkıldım ayağa nasıl kalkacağımıda bilmiyorum pkos var bende istediğim her ay hamile kalabilen birisi değilim zaten hem çocuk sahibi olmak istiyorum hemde hamile kalıp tekrar tekrar aynı şeyi yaşayıp hayalkırıklığına uğramak istemiyorum

Merhaba kızlar dün bende ikinci kürtajımı oldum maalesef birinci kaybım 8 haftada kalbi durdu ikincisinde de 7 haftada durdu kalbi maalesef yıkıldım ayağa nasıl kalkacağımıda bilmiyorum pkos var bende istediğim her ay hamile kalabilen birisi değilim zaten hem çocuk sahibi olmak istiyorum hemde hamile kalıp tekrar tekrar aynı şeyi yaşayıp hayalkırıklığına uğramak istemiyorum
Çok üzüldüm gerçekten çok geçmiş olsun allah sabır versin. Ben de pcosluyum çok iyi anlıyorum o düşünceleri. Peki neden bu şekilde oluyor araştırdınız mı? Ya da doktorunuz ne diyor?

Merhaba bu benimde en korktuğum şey servikal yetmezlik olarak adlandırılıyor değil mi bu olay. Bilgilenmek adına sormak isterim. Acınızı da tazelemek istemiyorum ama. Ne gibi etkiler sonrasında başınıza geldi bu olay? Ağrı vb neler yaşadınız mesela?

Çok üzüldüm gerçekten çok geçmiş olsun allah sabır versin. Ben de pcosluyum çok iyi anlıyorum o düşünceleri. Peki neden bu şekilde oluyor araştırdınız mı? Ya da doktorunuz ne diyor?
Pıhtılaşmadan şüpheleniyorlar şimdi artık bu hafta pıhtılaşma testi yaptıracağım Allah tekrardan nasip ederse bi sonraki gebeliğimde 9 ay iğne olacağım

Pıhtılaşmadan şüpheleniyorlar şimdi artık bu hafta pıhtılaşma testi yaptıracağım Allah tekrardan nasip ederse bi sonraki gebeliğimde 9 ay iğne olacağım
testlerinde pıhtılaşma çıkmasa bile bir sonraki hamileliğinde önlem olarak corasprin kullan bana kullandırdılar. Bir arkadaşıma da aynı şekilde.

X