Kürtajdan sonra 4 aydır adet olamıyorum

Perlamutrovyi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
55
12
Merhaba kızlar, Nisan ayında 8.haftada kalp atışı yok diye kürtaj oldum. İlk 25 gün azar azar lekelenmelerim oldu. Sonrasında şimdiye kadar hiç adet olamadım. (Normalde çok düzenliydi)

Kürtajın üstünden 2 ay geçtikten sonra doktoruma gittim ve bana 3 aylık cyclo progynova verdi bunu kullan rahmin temiz görünüyor, hormonların düzelsin dedi.

2.kutudayım şu an fakat ne adet, ne yumurtlama hiçbir şey yok..

Önerisi olan var mı? Cylco

Yok hayır adet olamadım cyclo bittikten sonra..
Ve 7 gün ara verip 2.kutuya başladım.
Allah beterinden saklasın ne zormuş adet beklemek, her yerim şiş sanki nefes alamıyorum..

Hormonlar birbirine girmiş olabilir. Tavsiyem tiroid hormonlarınıza da baktirmak o da etkiliyor diye biliyorum çünkü.

Hormonlar birbirine girmiş olabilir. Tavsiyem tiroid hormonlarınıza da baktirmak o da etkiliyor diye biliyorum çünkü.
Hiç aklıma gelmemişti. Gebelik başlangıcında bakılmıştı, normal değer çıkmıştı. Pazartesi inşallah giderim troid hormonuma baktırmaya. Her yerde çare arıycam galiba 😔

Rahim filmi ya da sulu ultrason çekilmesi lazım rahimde yapışıklık olabilir.. benim de aynı şekilde küretaj sonrası regl olmadım 1 damla lekelenme oluyordu histeroskopi ameliyatı olmak zorunda kaldım

Rahim filmi ya da sulu ultrason çekilmesi lazım rahimde yapışıklık olabilir.. benim de aynı şekilde küretaj sonrası regl olmadım 1 damla lekelenme oluyordu histeroskopi ameliyatı olmak zorunda kaldım
Çok geçmiş olsun. Burda okudum kürtaj sonrası yapışıklık çok oluyor diye. Bende damla bile adet yok 4 aydır.. Kadın doğumcum 3 aylık hormon ilacı verip bitince gel demişti.. Boşuna beklemiyim o zaman.

Benim başıma geldi. Kürtajdan sonra 5.5 ay regl olamadım. Meğer rahim ağzım yapışmış. Rahim filmi çekilirken anlaşıldı. Tam sorun çözüldü regl oldum bu sefer kürtajdan sonra rahmimin inceldiğini öğrendim. Uzun seneler hiçbir tedaviye yanıt vermedi rahim. Gebe kalamadım.

Benim başıma geldi. Kürtajdan sonra 5.5 ay regl olamadım. Meğer rahim ağzım yapışmış. Rahim filmi çekilirken anlaşıldı. Tam sorun çözüldü regl oldum bu sefer kürtajdan sonra rahmimin inceldiğini öğrendim. Uzun seneler hiçbir tedaviye yanıt vermedi rahim. Gebe kalamadım.
Çok çok geçmiş olsun..
Kürtajdan 2 ay sonra gittiğimde ultrasonla bakıp rahimde bir sorun yok hormoneldir demişti doktor.. Ama etkili 21 günlük hormon ilacı içtim ve yinede adet olamadığıma göre söylediğiniz gibi yapışıklık falan var demek ki..

Çok çok geçmiş olsun..
Kürtajdan 2 ay sonra gittiğimde ultrasonla bakıp rahimde bir sorun yok hormoneldir demişti doktor.. Ama etkili 21 günlük hormon ilacı içtim ve yinede adet olamadığıma göre söylediğiniz gibi yapışıklık falan var demek ki..
Kürtajı yapan aynı doktorsa ben olsam farklı bir doktora giderim. Bir arkadaşım kürtajdan sonra regl olmadı. Parça mı kalmış ne. Gittiği giç bir doktor net bir şey söylemedi ama kürtajda sıkıntı olduğunu söylediler. Damarlar şişmiş. İlaçlar kullandı. Histereskopi oldu. Çok uğraştı. Siz daha fqzla ertelemeden başka bir doktora görünseniz iyi olur.

Kürtajı yapan aynı doktorsa ben olsam farklı bir doktora giderim. Bir arkadaşım kürtajdan sonra regl olmadı. Parça mı kalmış ne. Gittiği giç bir doktor net bir şey söylemedi ama kürtajda sıkıntı olduğunu söylediler. Damarlar şişmiş. İlaçlar kullandı. Histereskopi oldu. Çok uğraştı. Siz daha fqzla ertelemeden başka bir doktora görünseniz iyi olur.
Ah Ah haklısınız hiç başka doktora danışmak aklıma gelmemişti. Kürtajı yapan bilir mantığındaydım ama dediğiniz gibi beklemiyim daha fazla, giderim hemen inşallah..

Çok çok geçmiş olsun..
Ben de kürtaj sonrası birkaç ay hormon ilaçları içtim. Yine de regl olamamıştım. Rahim ağzım kapalı imiş. Keşke sadece rahim ağzım kapalı olsa idi. Siz histereskopi çektirin vakit kaybetmeden.

Ben de kürtaj sonrası birkaç ay hormon ilaçları içtim. Yine de regl olamamıştım. Rahim ağzım kapalı imiş. Keşke sadece rahim ağzım kapalı olsa idi. Siz histereskopi çektirin vakit kaybetmeden.
Pazartesi hemen yeni bir doktor bulup gideceğim inşallah. Çok teşekkür ederim, siz olmasanız 3 aylık ilaç bitimini bekleyip boşa vakit geçircektim..

Rahim filmi diyecektim pardon.
Merhaba, bugün hem kürtaj olduğum hemde evime yakın başka bir doktora gittim.

Kürtaj olduğum yıllardır gittiğim doktorum cyclo prognova ilacına rağmen hala adet olamama çok şaşırdı. Rahmin çok incelmiş adet söktürücü de versem işe yaramaz. 2 kutu daha hormon ilacına devam dedi ve gönderdi.

Diğer doktor inanılmaz korkuttu ne yazık ki..
Hormon tahlili istedi. Rahim çok incelmiş kürtajda çok kazınmış olabilir o zaman el fatiha artık çocuk mocuk olmaz dedi. Ağlayarak hastaneden çıktım..

Sizce ne yapmalıyım? Korkutan doktorun hormon tahlilini yaptırıyim mi yoksa kürtajı yapan doktorun dediği gibi 2 ay daha bekliyim mi?

Fikrinize çok ihtiyacım var..

Ah Ah haklısınız hiç başka doktora danışmak aklıma gelmemişti. Kürtajı yapan bilir mantığındaydım ama dediğiniz gibi beklemiyim daha fazla, giderim hemen inşallah..
Gebelik yoktur dimi 🫢 ben 2. Kürtajımdan sonra 1 kez normal adet olabildim 2 . Adet günü gelmeden hamile olduğumu öğrendim 😅 yukarıda anlattığım sorunları ilk kürtajda yaşamıştım.

Merhaba, bugün hem kürtaj olduğum hemde evime yakın başka bir doktora gittim.

Kürtaj olduğum yıllardır gittiğim doktorum cyclo prognova ilacına rağmen hala adet olamama çok şaşırdı. Rahmin çok incelmiş adet söktürücü de versem işe yaramaz. 2 kutu daha hormon ilacına devam dedi ve gönderdi.

Diğer doktor inanılmaz korkuttu ne yazık ki..
Hormon tahlili istedi. Rahim çok incelmiş kürtajda çok kazınmış olabilir o zaman el fatiha artık çocuk mocuk olmaz dedi. Ağlayarak hastaneden çıktım..

Sizce ne yapmalıyım? Korkutan doktorun hormon tahlilini yaptırıyim mi yoksa kürtajı yapan doktorun dediği gibi 2 ay daha bekliyim mi?

Fikrinize çok ihtiyacım var..
merhaba
ben de geçen sene kürtaj olmuştum, ve kürtajdan sonra içimde parça kaldığını öğrendim düşük ilacı kullandım ve çok acılı bir şekilde kalan parçaları atmıştım. Yani kürtajı bile beceremeyen doktorlar var ne diyim.
Siz bence kürtajınızı yapan doktora gitmeyin çünkü 4 ay adet görememek ve ilaç kullanmanız anlamsız, muhtemelen bir sorun var ve söylemiyor. Çünkü bazı insanlar kürtajdan hemen sonra hamile kalıyor. Çevremde bir sürü kürtaj olan var hiçbirinde böyle birşey duymadım. Ben kürtajdan sonra 1 hafta antibiyotik kullandım ve yaklaşık 40 gün kadar sonra adet olmuştum. Diğer doktorda korkutarak psikolojinizi bozmuş, bence tamamen farklı bir doktora gidin.

Gebelik yoktur dimi 🫢 ben 2. Kürtajımdan sonra 1 kez normal adet olabildim 2 . Adet günü gelmeden hamile olduğumu öğrendim 😅 yukarıda anlattığım sorunları ilk kürtajda yaşamıştım.
Gebelik olsa 2 doktor ultrasonla muayne etti, orda görürlerdi diye düşünüyorum. Adet olamadığım için bir sürü gebelik belirtilerim var ama gebelik olması mümkün değil.. 🙃🙃

X