Kürtajdan sonra 4 aydır adet olamıyorum

merhaba
ben de geçen sene kürtaj olmuştum, ve kürtajdan sonra içimde parça kaldığını öğrendim düşük ilacı kullandım ve çok acılı bir şekilde kalan parçaları atmıştım. Yani kürtajı bile beceremeyen doktorlar var ne diyim.
Siz bence kürtajınızı yapan doktora gitmeyin çünkü 4 ay adet görememek ve ilaç kullanmanız anlamsız, muhtemelen bir sorun var ve söylemiyor. Çünkü bazı insanlar kürtajdan hemen sonra hamile kalıyor. Çevremde bir sürü kürtaj olan var hiçbirinde böyle birşey duymadım. Ben kürtajdan sonra 1 hafta antibiyotik kullandım ve yaklaşık 40 gün kadar sonra adet olmuştum. Diğer doktorda korkutarak psikolojinizi bozmuş, bence tamamen farklı bir doktora gidin.
Evet çok haklısınız vallahi.. Acele yeni bir doktora gideceğim. Zira artık nefes alamıyorum şişkinlikten!

Merhaba kızlar, Nisan ayında 8.haftada kalp atışı yok diye kürtaj oldum. İlk 25 gün azar azar lekelenmelerim oldu. Sonrasında şimdiye kadar hiç adet olamadım. (Normalde çok düzenliydi)

Kürtajın üstünden 2 ay geçtikten sonra doktoruma gittim ve bana 3 aylık cyclo progynova verdi bunu kullan rahmin temiz görünüyor, hormonların düzelsin dedi.

2.kutudayım şu an fakat ne adet, ne yumurtlama hiçbir şey yok..

Önerisi olan var mı? Cylco
Merhaba çok üzüldüm 🥹Allah yardımcınız olsun. Ben de mayıs ayında kürtaj oldum.. 8 haftada kalbi durduğu için. 1 kez adet gördüm ama bir daha göremedim gebelikte yok napabilirim bilmiyorum tekrar doktora gideceğim

Merhaba çok üzüldüm 🥹Allah yardımcınız olsun. Ben de mayıs ayında kürtaj oldum.. 8 haftada kalbi durduğu için. 1 kez adet gördüm ama bir daha göremedim gebelikte yok napabilirim bilmiyorum tekrar doktora gideceğim
Çok teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. Zaten kürtajdan sonra perişanken bir de adet düzeni derdi çıkıyor. Allah beterinden saklasın..
Benim 4.5 ay oldu hala hiç adet göremedim. 3 doktora gittim bir çözüm yok. Bu sabah hormon tahlilleri için kan verdim..

Size tavsiyem, benim pişmanlığım doktora güvenip beklemek oldu.. Keşke beklemeyip ilk adet olmadığım ay başka doktora gitseydim dedim..

Bir de bunun yanında acaba hamilemiyim düşüncesi aklımızı kemirip duruyor.. Siz benim gibi yapmayın ilk fırsatta doktora gidin..

Çok teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. Zaten kürtajdan sonra perişanken bir de adet düzeni derdi çıkıyor. Allah beterinden saklasın..
Benim 4.5 ay oldu hala hiç adet göremedim. 3 doktora gittim bir çözüm yok. Bu sabah hormon tahlilleri için kan verdim..

Size tavsiyem, benim pişmanlığım doktora güvenip beklemek oldu.. Keşke beklemeyip ilk adet olmadığım ay başka doktora gitseydim dedim..

Bir de bunun yanında acaba hamilemiyim düşüncesi aklımızı kemirip duruyor.. Siz benim gibi yapmayın ilk fırsatta doktora gidin..
Allah yardımcımız olsun kadın olmak ne zormuş

Şimdi okuyorum ve çok üzüldüm.. ben hormonlardan olduğunu düşünmüştüm. Hiç vakit kaybetmeden diğer doktoru dinleyin doktor çok karamsar konuşmuş ama kendinizi sakın yıpratmayın. Kürtaj olduğunuz doktor kürtaji iyi yapamamış çok kazimis demek ki bu da rahimde yapışıklık bile yapmış olabilir. Ben de kürtaj oldum ama doktorum özellikle tüm meteryali almayacağını rahimde yapışıklık riski olabileceğini söyledi. Bu yüzden ben 1 ay kürtajdan sonra kanama çektim vücudum kendi attı birçok parçayı. ama çok şükür hiçbir sıkıntı olmadı.

Şimdi okuyorum ve çok üzüldüm.. ben hormonlardan olduğunu düşünmüştüm. Hiç vakit kaybetmeden diğer doktoru dinleyin doktor çok karamsar konuşmuş ama kendinizi sakın yıpratmayın. Kürtaj olduğunuz doktor kürtaji iyi yapamamış çok kazimis demek ki bu da rahimde yapışıklık bile yapmış olabilir. Ben de kürtaj oldum ama doktorum özellikle tüm meteryali almayacağını rahimde yapışıklık riski olabileceğini söyledi. Bu yüzden ben 1 ay kürtajdan sonra kanama çektim vücudum kendi attı birçok parçayı. ama çok şükür hiçbir sıkıntı
Aaa çok şaşırdım, benim kürtajı yapan doktor çok iyi temizlediğini söylemişti.. Çok şükür atlatmışsınız, Rabbim sağlık sıhhat versin. Ben şimdi hormon testlerinin sonuçlarını bekleyip öyle devam edeceğim.. Hayırlısı olsun inşallah..

Aaa çok şaşırdım, benim kürtajı yapan doktor çok iyi temizlediğini söylemişti.. Çok şükür atlatmışsınız, Rabbim sağlık sıhhat versin. Ben şimdi hormon testlerinin sonuçlarını bekleyip öyle devam edeceğim.. Hayırlısı olsun inşallah..
Hormon testleriniz çıktı mı merak ettim sizi?:)

Benim başıma geldi. Kürtajdan sonra 5.5 ay regl olamadım. Meğer rahim ağzım yapışmış. Rahim filmi çekilirken anlaşıldı. Tam sorun çözüldü regl oldum bu sefer kürtajdan sonra rahmimin inceldiğini öğrendim. Uzun seneler hiçbir tedaviye yanıt vermedi rahim. Gebe kalamadım.
Merhaba şuan aynı durumdayim kürtaj sonrası rahim agzinda yapışıklık oluşmuş, bu ay ameliyat olucam ardından transfer dedi doktorum ama rahim çok yapışmış açılmayabilir kesin bı şey diyemem dedi beni çok üzdü ve korkuttu rahim filmimi paylassam sizinki ile kiyarlar misiniz?

Merhaba şuan aynı durumdayim kürtaj sonrası rahim agzinda yapışıklık oluşmuş, bu ay ameliyat olucam ardından transfer dedi doktorum ama rahim çok yapışmış açılmayabilir kesin bı şey diyemem dedi beni çok üzdü ve korkuttu rahim filmimi paylassam sizinki ile kiyarlar misiniz?
Merhaba. Benim sadece rahim ağzım yapışmıştı. Yumurta toplama sonrası rahimin ince olduğu tespit edildi. Kürtajdan hasar görmüş. Özelden gönderebilirsiniz.

X