Kv sorunu

Ama çok saçma değilmi benimle bir problemin varsa çocuk gibi şikayet edeceğine bana söyleyebilirsin konuşularak herşey çözülebilir.
O mantıklı olanı. Bence de öyle ama sistem öyle işlemiyor maalesef. Aracı kurumla işliyor.

Kayınvalideyi iyi niyetli bulmadım. Anlattıklarının gerçek olduğunu düşünsek bile, eşinizin kalbine ve zihnine nifak tohumları serpmiş oluyor. Yani her şekilde niyet iyi değil.

Konuşursanız bire bin katarak eşinize anlatır. Bu yöntem doğru değil. Az çok sizden beklentilerini anladınız artık. Ona göre davranmanız lazım. Tabi bunu başarabilirseniz. Çünkü bu görev en az kolay olanlardan.

Hanımlar merhaba bir kv sorununda bende gelsin 😅
Yeni evli sayılırım kv farklı şehirlerde oturuyuruz oraya gitmişliğimiz sayılı yani.
Kv değişik bir tip mesela gideriz oraya ilk gün melek gibi sonraki günler birşey oluyor kadına. 50 yaşlarında kadın yemek bulaşık yardım edeyim bende diyorum yok ben yaparım falan diyor. Sonrada bunun lafını yapıyor tabi. Bu son gidişimizde güzel gezilecek yerleri var eşime dedim ki annenlerede söyle haftasonu buraya gidelim diye neyse karar verildi gidildi. Neyse geziyoruz kv dizleri ağrıyor eşim dedi ki anne sen otur dinlen burda biz yüksekçe bir yer var oraya gezip geleceğiz. Aman demez olaydı yol boyunca surat 5 karış vay efendim sana bana öyle demişsin karını alıp gitmişsin neler neler. 1 haftaya öyle böyle geçirip evimize geldik. Geldikten 10 gün sonraydı galiba kv eşim konuşuyor başladı söylemeye resmen benim şikayetimi oğluna yapıyor o bana hizmet edeceğine ben ona hizmet ediyorum ben hastaydım bana bir çorba bile yapmadı (hasta falan değildi) sende hiçbirşey demedin sen kılıbık birisisin. Gezmeye gittiğimizde yol boyunca ağladım dönüp bana bakmadı bile (ağlamadı) oradayken dişçiye gitmem gerekti geldiğimde çorba yapmıştı onun bile lafını yaptı hasta halimle ona çorba yaptı diye. Yok suratımı asıyormuşum bir Günaydın bile demiyormuşum ben nasıl gelinmişim ben şok tabi. Eşim gereken cevabı veriyordu tabide bunları neden bana değilde eşime söylüyor.
Arayıp konuşmalıyım sizce bana değilde oğluna söylüyorsun birşeyin varsa benimle konuş diye ?
Ya annemiz bize neler neler söylüyor ama kaynana söyleyince daha üzücü oluyor. Adı üzerinde kaynana. Onlar oğulları evlenince tamamen kendilerinden çıktı sanıyorlar. Oğlanlarını ego tatmini için kullanabiliyorlar. Ama bence yeni evli bir gelin olarak alttan almanız hem siz hem eşiniz için daha hayırlı olabilir. Yani ben olsam arayıp hatırını sorar sonra da eşimle konuşurken duydum, çok üzüldüm doğrusu böyle böyle diye anlatırdım. Ama tabii sizin içiniz nasıl rahat edecekse öyle yapın. Sizin tartışmalarınız eşinizi de etkileyecek. Şehir olarak uzakta, ayda yılda bir göreceğiniz kaynana için eşinizle gerilmeyin. Bu arada eşinizin tavrı çok hoş🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Yabancı hissettiğin yerde bir hafta kalmayacaksın.
O zaman. Yemek hazırlayamayabilirsin ama mutfağa girip bulaşıkları pekala yıkayabilirsin. Evi süpürebilirsin. Ben yabancıyım yapamam ne âla memleket. Hasta olsun olmasın bir hafta kaldığın evde çorba da kaynatabilirsin. Zor gelmiş belli ki.
Kadın bir hafta kölelik yapmış. Dört dönüm bostan, yan gel yat osman..
Dedi bir kaynana adayı😅

Ya annemiz bize neler neler söylüyor ama kaynana söyleyince daha üzücü oluyor. Adı üzerinde kaynana. Onlar oğulları evlenince tamamen kendilerinden çıktı sanıyorlar. Oğlanlarını ego tatmini için kullanabiliyorlar. Ama bence yeni evli bir gelin olarak alttan almanız hem siz hem eşiniz için daha hayırlı olabilir. Yani ben olsam arayıp hatırını sorar sonra da eşimle konuşurken duydum, çok üzüldüm doğrusu böyle böyle diye anlatırdım. Ama tabii sizin içiniz nasıl rahat edecekse öyle yapın. Sizin tartışmalarınız eşinizi de etkileyecek. Şehir olarak uzakta, ayda yılda bir göreceğiniz kaynana için eşinizle gerilmeyin. Bu arada eşinizin tavrı çok hoş🧿🧿🧿🧿🧿🧿
Ay sizin o sahibinden ikinci el gelinlik alıp,nişanlinizin birde kurutemizlemeye izin vermemesi konunuzdan sonra yaptığınız yorumlari aynı saflıkta buluyorum. Yanlış anlamayın eleştirmek için yazmadım. Şu yorumunuzu okuyunca yorumdan sizin olduğunuzu anladim😅

Kaynananın davranışı, yalanı, kaprisi bir tarafa; bir hafta kaldığınız bir evde hiçbir şey yapmadan kalınması ev sahibine çok yüklenmek olur.
İnanın elimden geleni yapmaya çalışıyordum sofra kurma toplama misafir gelince çay hazırlama tabi bunların onun için asla önemi olmamıştır ama 😅

O mantıklı olanı. Bence de öyle ama sistem öyle işlemiyor maalesef. Aracı kurumla işliyor.

Kayınvalideyi iyi niyetli bulmadım. Anlattıklarının gerçek olduğunu düşünsek bile, eşinizin kalbine ve zihnine nifak tohumları serpmiş oluyor. Yani her şekilde niyet iyi değil.

Konuşursanız bire bin katarak eşinize anlatır. Bu yöntem doğru değil. Az çok sizden beklentilerini anladınız artık. Ona göre davranmanız lazım. Tabi bunu başarabilirseniz. Çünkü bu görev en az kolay olanlardan.
Bende iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum asla mutluluğumuzu huzurlu olmamızı isteyen biri değil. Birdaha gidersek kesinlikle böyle şeylere mahal vermeyeceğim.

Bende iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum asla mutluluğumuzu huzurlu olmamızı isteyen biri değil. Birdaha gidersek kesinlikle böyle şeylere mahal vermeyeceğim

Yeterli kv entrikalari ve es ailesinden kazık yeme limitinizi tam doldurmamissiniz o duruma gelince içinden geçersiniz bu olayların. İste keşke böyle olmak zorunda kalmasak herkes mutlu huzurlu olsa. Ama biryerde böyle olmak zorunda kalıyoruz
Keşke böyle olmasa senede 1 ya da 2 defa görüyoruz birbirimizi çok değil yani bir tatlı dil bir güleryüz çok zor olmasa gerek.

Ayrıca ne münasebet gelin olduk diye tanımadığımız kadının oğluyla evleniyoruz. Oğluyla tanistik evlendik diye normalde hiç tanimicamiz mecburiyetten akraba olduğumuz annesinin ev islerini yapmak zorunda değilsiniz. Kadın genç eli ayağı tutuyor. Siz nezaketen sormussunuz oda kabul etseymis yardımınızı. Akıl okumak zorunda miyiz acaba ne düşündü kv diye. Küçük işleri ufak tefek yapsanız kâfi. Kadına ziyarete gittiniz diye temizlik şirketinden gelmiş gibi iş yapmaya gerek yok. Aradaki iliskiye bağlı bu tarz şeyler. Yapmak istemezseniz de yapmazsınız yani
Ne güzel yazdınız ağzınıza sağlık 😅 neden kv böyle beklentilere girer anlamış değilim zaten kalacağımız birkaç gün neden burnunuzdan getiriyorsun artık benim için oraya gitmek dar ağacına gitmek gibi birşey

Siz ne kadar kelimelerinizi seçerek konuşsanız bile hatta hiç ona açık vermeseniz full saygılı bile olsanız ilişkiler tek taraflı olmaz bnu unutmayın. Bazı insanlar direkt kötüdür,problemlidir fesattir. Bunun kv olmakla da ilgisi yok her insan için diyorum. Eğer kv niz böyle birisiyse zamanla görüp "amaan senle mi ugrasicam"diyeceksiniz. Bende başlarda sizin gibiydim. Öyle onun ne dediğine takılmayın. İnanır mısınız benim eşimin ailesi de sürekli eşimi arayıp ağlayan bir kadın. Bize geldiklerinde bile hazırladığım sofrada aglamisligi vardır. Kendiyle ilgili acitasyon bulur hiç bilemezse. Kimsenin huyunu degistiremezsiniz büyük ihtimalle psikolojisi normal değil hasta bile olabilir. Ağlasın daha çok ağlasın hatta sizde peçete uzatın bosverin. Ben öyleyim artık peçete bile uzatmam gerçi
Öyle umursamaz olmayı heyecanla bekliyorum 😅
Çok kafama takıyorum çok büyük düşmanlık yapmışım sanki kendisine. Onun gibisini etrafımda ne gördüm ne duydum.

Siz ne kadar kelimelerinizi seçerek konuşsanız bile hatta hiç ona açık vermeseniz full saygılı bile olsanız ilişkiler tek taraflı olmaz bnu unutmayın. Bazı insanlar direkt kötüdür,problemlidir fesattir. Bunun kv olmakla da ilgisi yok her insan için diyorum. Eğer kv niz böyle birisiyse zamanla görüp "amaan senle mi ugrasicam"diyeceksiniz. Bende başlarda sizin gibiydim. Öyle onun ne dediğine takılmayın. İnanır mısınız benim eşimin ailesi de sürekli eşimi arayıp ağlayan bir kadın. Bize geldiklerinde bile hazırladığım sofrada aglamisligi vardır. Kendiyle ilgili acitasyon bulur hiç bilemezse. Kimsenin huyunu degistiremezsiniz büyük ihtimalle psikolojisi normal değil hasta bile olabilir. Ağlasın daha çok ağlasın hatta sizde peçete uzatın bosverin. Ben öyleyim artık peçete bile uzatmam gerçi
Öyle umursamaz olmayı heyecanla bekliyorum 😅
Çok kafama takıyorum çok büyük düşmanlık yapmışım sanki kendisine. Onun gibisini etrafımda ne gördüm ne duydum.

Ve yine dedi bir kaynana adayı 😅
Kız sen şey değil misin, sırf kayınvalidesini üzmek için yaptığı bohçayı iade etmek isteyen, ama iyi niyetli gelin gibi görünmek için taktik isteyen çünkü kocasıyla arasının bozulmasını istemeyen asude:) Kayınvalidesi için benim kullandığım markaları hayatında hiç görmemiştir yanından bile geçmemiştir diyen asude.
Sürekli olur olmadık şu emojiyi atmandan tanıdım -😅😅😅-

Bohça konusunda kayınvalideyi linçletemeyince buradan yürüdün di mi.
Ama aynı taktik yani iyi gelin gibi görüneyim taktiği.

Naptın attın mı yüzüne bohçayı? Bize dediğin gibi ben bunlara mı layıkım, benim kullandığım markaları ömrü hayatın boyunca görmemişsindir sen dedin mi 🤗

Kız sen şey değil misin, sırf kayınvalidesini üzmek için yaptığı bohçayı iade etmek isteyen, ama iyi niyetli gelin gibi görünmek için taktik isteyen çünkü kocasıyla arasının bozulmasını istemeyen asude:) Kayınvalidesi için benim kullandığım markaları hayatında hiç görmemiştir yanından bile geçmemiştir diyen asude.
Sürekli olur olmadık şu emojiyi atmandan tanıdım -😅😅😅-

Bohça konusunda kayınvalideyi linçletemeyince buradan yürüdün di mi.
Ama aynı taktik yani iyi gelin gibi görüneyim taktiği.

Naptın attın mı yüzüne bohçayı? Bize dediğin gibi ben bunlara mı layıkım, benim kullandığım markaları ömrü hayatın boyunca görmemişsindir sen dedin mi 🤗
aa hanımefendi beni karıştırdınız galiba 😅

Ay sizin o sahibinden ikinci el gelinlik alıp,nişanlinizin birde kurutemizlemeye izin vermemesi konunuzdan sonra yaptığınız yorumlari aynı saflıkta buluyorum. Yanlış anlamayın eleştirmek için yazmadım. Şu yorumunuzu okuyunca yorumdan sizin olduğunuzu anladim😅
İzin vermemesi değil gereksiz bulmasından yakınmıştım🥹 o konuyu yazarken tartışmıştık ve en kötü şeyleri yazmıştım. Yorumumdaki saflık görüşünüz için de teşekkür ederim. Ben kayınvalidesi ile arası açılmasın, kocasıyla tartışmasınlar diye düşündüm ve fikrimi belirttim. Ve sadece safça bir yorum olduğunu belirtseydiniz de sizi asla yanlış anlamazdım ama ben sizi çok iyi anladım🫢

X