Lütfen yargılamayın

Böyle düşünmeme sebebiyet veren toplumumuzdaki insanlar. Yoksa kendimi eşya olarak görmüyorum
Toplum beni ilgilendirmiyor seni de ilgilendirmemeli. Herkes çok mu temiz? Ben de birliktelik yaşadım sevgilimden ayrılsam ortada 3 çocukla kalmış gibi davranmam çünkü isteyerek bir şeyler yaşamışız ve bitmiş. Bir şeyler yaşanıyor diye evlenmek zorunda değiliz ha böyle düşünceniz varsa keşke yapmasaydınız. Dediğim gibi bir erkek size geçmişiniz konusunda soru sorarsa ''bir ilişki yaşadım ama bitti'' deyin geçin kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz karşınızdaki adam sizi geçmişinizle kabul etmiyorsa sevinin o adamdan zaten olmaz. o tür adamlarla MANTIKLI düşünen hiçbir kadın birlikte olmuyor zaten. Kendilerinin kaç kadınla birlikte olduğu meçhul.

Kendimi eşya olarak görmüyorum yani hanfendi, senin dediğin öncesinde pişman olup olmamak. Cümleleri iyi okuyup idrak ettikten sonra mı fikrinizi belirtseniz acaba?

Önce düzgün konuş olur mu karşınızdakinin okuma anlama konusunda size gösterecek deste deste belgeleri olur kalırsınız öyle:) Benim idrak kapasitemi ölçecek kalibrede ol sonra böyle laflar et hadi ablacım :)

Bu arada sana yorumumda kendini eşya olarak görmeyle ilgili tek kelimem yok. Bence önce bir dön kendine bak :)

Yazılanları okudum da sizin kafaya taktığınızı başkası takmıyor olabilir ya da sizin kafaya takmadığınızı başkası kafaya takıyor olabilir , bu durum senin için problem oluşturuyor olabilir saygı duyarak yorum yapılmalı bence , bana kalırsa çok arafta bir konu içinizde kalmalı desem diyemiyorum söyleyin ilerde desem diyemiyorum her türlü zor bir karar… Ama hayat sizin hayatınız siz nasıl isterseniz öyle ilerler ona göre insanları iyi tanıyın ona göre insanlarla tanışın yargılamayan yadırgamayan diğer türlüsü zor .

Önce düzgün konuş olur mu karşınızdakinin okuma anlama konusunda size gösterecek deste deste belgeleri olur kalırsınız öyle:) Benim idrak kapasitemi ölçecek kalibrede ol sonra böyle laflar et hadi ablacım :)

Bu arada sana yorumumda kendini eşya olarak görmeyle ilgili tek kelimem yok. Bence önce bir dön kendine bak :)
Eşya görme yorumunu sana yapmadım zaten sen ne atlıyorsun? Sana verilmeyen cevaba cevap verirsen cevabını alırsın. Ha velev ki pişman değilim bu seni ne ilgilendirir? Ne düşündüğümü bilmeden benim adıma da konuşmana izin veremem kusura bakabilirsin.

Eşya görme yorumunu sana yapmadım zaten sen ne atlıyorsun? Sana verilmeyen cevaba cevap verirsen cevabını alırsın. Ha velev ki pişman değilim bu seni ne ilgilendirir? Ne düşündüğümü bilmeden benim adıma da konuşmana izin veremem kusura bakabilirsin.

Konuşma tarzına bak, merak etme bu üslupla zaten sevgili bulamazsın dert edecek bir şey kalmaz.
Bir daha da alıntı yapma

Konuşma tarzına bak merak etme bu üslupla zaten sevgili bulamazsın dert edecek bir şey kalmaz.
Bir daha da alıntı yapma
Öyle mi nasıl üzüldüm, hayatınızda biri varsa ona daha çok üzüldüm. Gayet saygılı bir şekilde cevabını aldın. Başka formları okumanı tavsiye ederim, güle güle

ben gelecekte evlilik düşündüğümüz birisiyle bekaretimi kaybettim. O zamanlar benim için pek bi önemi yoktu bunun. Ama güvendiğim ve kendimden emin olduğum zaman bekaretimi kaybettim. Artık o kişi hayatımda yok, yollarımız ayrıldı. Ve ben ne yaptım diye kendimi suçlamaya başladım. Bunu evlenmeden yaşamasaydım da , gerçekten evleneceğim kişiyle evlendiğimde mi yaşasaydım, diye pişmanlık duyuyorum. Toplumumuzda bu tür konular bir tabu ve ilerde evleneceğim zaman nasıl kendimi açıklayacağım, benden iğrenir mi, bana baktığında aklına hep gelir mi diye düşünmeden edemiyorum. Karşımdaki insana yalan da söylemek istemiyorum ama bilmesi doğru mu bilmiyorum. Yüzüme vurur mu, değerim düşer mi diye düşünmeden edemiyorum. Diktirmeyi de düşünmüyorum. Ama gelecekte nasıl evlenebilirim nasıl evleneceğim insanın yüzüne bakarım diye düşünüyorum. Lütfen fikrinizi saygı içerisinde belirtirseniz sevinirim. Saygılar

Bence sevdiğin kişiyle bunu paylaşmak, o hariç her haltı yiyip sözde bakireyim demekten daha düzgün bir davranış.
Bu tarz şeyleri sorun eden biriyle zaten beraber olunmaz. Bu zihniyetteki biri en ufak sorunda seni bırakabilir.

biriyle sevişmiş normal biri sorun etmez zaten. Sorun edecek zihniyetteki kişilerle görüşmeyin. Ben eşimle sevgiliyken bu bilgiyi vermiştim. Kızdı bana benim umrumda değil yaşlarımız kaç olmuş zaten hiç merak etmiyordum dedi.

Şu saatten sonra artık değiştirecek bişey yok. Evleneceğiniz kişi sormadıkca söylemek zorunda değilsiniz. Eğer bir gün açıklamak zorunda kalırsanız da detay vermeyin dik durun

Ne değeri düşer mi bu kafayla bu kafada biriyle evlenirseniz zaten düşer düşen ....Zaten bakın adliyede ne iftiralar boşanan kadınlara sevgili kocaları tarafından ....buna kafa yorocaginiza eğitim iş yokmu bişey hedef ......olmadı dua edin yolunuz güzelleşsin bunla kafayı bozmaktan iyidir .....nasıl olursanız olun evlilkte bahtiniz yoksa o koca dediginiz şey size biblo muamelesi yapmaz zaten ..sorun bakalım her evlenene öyle diye tahtmi yapmışlar salonun ortasına ....yaş küçük heralde kırmak istemiyorum sizi bu hayatta ne girdaplar var daha içine girince cikilmayan.....keşke bin kadinla oldum esimide sürekli aldatıyorum ama eşim gözüme bakınca benden igrenirmi diyen bı erkek olsa .....ah canım ah toysun hayatda ne büyük kayiplar var bir bilsen

Evlenmeden önce anlatmıştım. Niye çünkü dürüst olmalıyım bıdı bıdısı🥴Ya böyle kabul et ya da ayrılalım dedim. Bende yaşadım kabulümsün dedi. Evlendikten sonra, bil bakalım ne oldu. Bingooo ilk kavga da ama sen bla bla bla. Arkasından özürler falan. Neyse evlenmişiz devam ettim, bir daha bahsetmedi. Amaa evlendikten 10 yıl sonra beni aldattı ve en yakın erkek arkadaşına aldattım çünkü o bana bakire gelmedi demiş bu lafı duyar duymaz boşandım ama neye yarar. Kaybolan yıllar iki tane çocuk... İster diktir ister diktirme ama anlatma.

evlenip bekaretini kaybetip boşansanda aynı hesap olacaktı toplum her zaman kulp bulur takar bu seferde dul diyeceklerdi. böyle tabuları olmayan birilerini bul. niye hep senin bekaretini kafaya takacak erkekleri potansiyel aday olarak görüyorsunki? onlara mı denk görüyorsun kendini.

Liseden bir arkadaşım vardı. Kendisi erkek arkadaşları ile cinsel birliktelik yaşardı. Muhafazakar da biriydi. Sonra zengin birini buldu kına gecesinin olduğu gün kızlık zarını diktirdi. Hatta o gün biraz kanama yaşamıştı. Şimdi 1 çocuğu var her gün seher vakti namaz storyleri kuran storyleri atıyor. Hepimizden çok müslüman. Ama evliliği bir sahtekarlık üzerine kurulu. O yüzden böyle bir halt yenmişse çok üzgünüm ama mertçe söylemeniz gerekir!

ben gelecekte evlilik düşündüğümüz birisiyle bekaretimi kaybettim. O zamanlar benim için pek bi önemi yoktu bunun. Ama güvendiğim ve kendimden emin olduğum zaman bekaretimi kaybettim. Artık o kişi hayatımda yok, yollarımız ayrıldı. Ve ben ne yaptım diye kendimi suçlamaya başladım. Bunu evlenmeden yaşamasaydım da , gerçekten evleneceğim kişiyle evlendiğimde mi yaşasaydım, diye pişmanlık duyuyorum. Toplumumuzda bu tür konular bir tabu ve ilerde evleneceğim zaman nasıl kendimi açıklayacağım, benden iğrenir mi, bana baktığında aklına hep gelir mi diye düşünmeden edemiyorum. Karşımdaki insana yalan da söylemek istemiyorum ama bilmesi doğru mu bilmiyorum. Yüzüme vurur mu, değerim düşer mi diye düşünmeden edemiyorum. Diktirmeyi de düşünmüyorum. Ama gelecekte nasıl evlenebilirim nasıl evleneceğim insanın yüzüne bakarım diye düşünüyorum. Lütfen fikrinizi saygı içerisinde belirtirseniz sevinirim. Saygılar
Doğmamış çocuğa don biçmeyin, olmuş artık.
Bırakın zamana gelsin geçsin evliliğe karar verin o zamana kadar çok değişecek fikriniz.

olan olmuş artık, kendini suçlama bundan sonraki hayatında pişman olacağın şeyler yapmamaya odaklan. Bunun için senden tiksinen biri ile evlenmemelisin zaten.

X