Mama veren anneler

knirm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2024
9
4
25
Arkadaşlar bebeğim doğduğunda sarılık olmasın diye mama verdik sütüm 3. Gün geldi. Neyse ben emzire emzire sütümü getirmişimtim bebeğim emiyordu ama muhtemelen doymuyordu biz de mama takviyesi sürekli yaptık. Kilo alımı az oldu, ilk 15 gün hala doğum kilosundaydı. Şuna 4 aylık hala mama veriyorum , emzirmeyi de uykudan uyanınca içiyor ve çok kısa.. kafama çok takıyorum kötü bi annesiyim acaba diye. Bir ortama girmek istemiyorum insanlar mama giyince değişik değişik konuluyorlar lütfen yardım edin bu psikolojiden nasıl çıkabilirim? Golden goat mama kullanıyoruz millet sanki zehir veriyoruz gibi bakıyor

Arkadaşlar bebeğim doğduğunda sarılık olmasın diye mama verdik sütüm 3. Gün geldi. Neyse ben emzire emzire sütümü getirmişimtim bebeğim emiyordu ama muhtemelen doymuyordu biz de mama takviyesi sürekli yaptık. Kilo alımı az oldu, ilk 15 gün hala doğum kilosundaydı. Şuna 4 aylık hala mama veriyorum , emzirmeyi de uykudan uyanınca içiyor ve çok kısa.. kafama çok takıyorum kötü bi annesiyim acaba diye. Bir ortama girmek istemiyorum insanlar mama giyince değişik değişik konuluyorlar lütfen yardım edin bu psikolojiden nasıl çıkabilirim? Golden goat mama kullanıyoruz millet sanki zehir veriyoruz gibi bakıyor
Aptamil prosyneo veriyorum. Benim çocuğum benim kararım. Laf diyene tamam sen vermezsin diyorum. Çok da fifi

Aynen yani takmamak lazım ama kendime çok yükleniyorum

Keyfinden mi veriyorsunuz sanki Allah Allah benim bebeğim de anne sütü aldı genetik olarak zayıf bir çocuk. Bana da niye mama vermedin diyorlardı. Ben de acaba yetemiyor muyum diye kötü hissediyordum. Milletin ağzı torba olsa da büzsek

ben de geceleri mama veriyorum doktor sarilik olmasin ver dedi gunduz de sutumu sagip veriyorum benimki de emmiyor maalesef ben de ondan muzdaribim 😞

Öncelikle kötü bir anne değilsin bebeğini düşünen bir annesin. Kimse senden iyi tanıyamaz bebeğini, kimseyi takıp da en güzel zamanlarını bu düşünceler ile geçirme. Senin bebeğin senin kararın. Mamalar zehir değil onların içeriğinde de bir sürü vitaminler var. Öncedenmiş o nişasta ile mamalar, şimdiki mamaların içeriği de tertemiz. Hiç kendini kötü hissetme kimseye de açıklama yapma. İnsanlar konuşur da konuşur. Benim ilk zamanlar sütüm az geliyordu bebeğimin doymadığını hissediyordum, mama vermek istedim ve aynı sana yapılan gibi zehir verecekmişim gibi muamele gördüm kendimi kötü hissettim o yüzden mama vermedim sonra bebeğim sarardı da sarardı normal dediler o mama verme diyenler. Hastaneye gittik ki bebeğim 250 gr kilo kaybetmiş sarılık değeri yüksek yatış yaptılar hemen. Boş yere bebeğim aç kaldı. Sonra o konuşanlar sustu ben de kimseyi dinlemiyorum artık kimsenin ne dediği umrumda bile değil kendim içime nasıl siniyorsa o şekilde yapıyorum. 2 hafta mama ağırlıklı besledim sütüm arttıkça mamayı azaltıp sonra tamamen bıraktım. Kimsenin de mama verdiğim süre boyunca laf etmesine izin vermedim. Ben annesiyim benden çok kimse düşünemez dedim ve yoluma devam ettim. Sen de kimseyi takma bebeğine sarıl ve keyfine bak ❤️

Benim gibi ikiz anneleri ne olacak? Doktor 2 meme tek bebegin hakkı dedi dogdugundan beri mama verdim ikisinede mecburen kızım 5 ay meme oğlum 6 ay icti sadece Doktor demişti zaten biberona alışınca bırakabilir diye 6 Aydan sonra ek gıda yine mama filan derken mamamiz da bitti şuan 20 aylıklar. Kimseyi takmayın kafanıza ben mamayı tüü kaka olarak goreni hiç anlamam veremiyorum zaten burda annelerde yazıyor ay mamaya başladık soyle olur mu böyle olur mu kiminin sütü yağsızdir bebek kilo almaz Doktor mamaya başlatır kimi başka sebeblerle tabiki anne sütü hepsinden kıymetli amenna ama bosverin onları çok şükür gücümüz var ki alabiliyoruz icirebiliyoruz karınları doyuyor çok şükür savaş yerlerinde izledim süt tozunu su ile karıştırıp bebeklere icirenler sırf doysun yaşasın diye Allah aşkına bu kadar şu mamayi kafanıza takmayın taktirmayin herkes nasil biliyorsa en iyi şekilde sağlıkla buyusunler evlatlarımız Amin

Keyfinden mi veriyorsunuz sanki Allah Allah benim bebeğim de anne sütü aldı genetik olarak zayıf bir çocuk. Bana da niye mama vermedin diyorlardı. Ben de acaba yetemiyor muyum diye kötü hissediyordum. Milletin ağzı torba olsa da büktüm yapmaya bayılıyo
Benim gibi ikiz anneleri ne olacak? Doktor 2 meme tek bebegin hakkı dedi dogdugundan beri mama verdim ikisinede mecburen kızım 5 ay meme oğlum 6 ay icti sadece Doktor demişti zaten biberona alışınca bırakabilir diye 6 Aydan sonra ek gıda yine mama filan derken mamamiz da bitti şuan 20 aylıklar. Kimseyi takmayın kafanıza ben mamayı tüü kaka olarak goreni hiç anlamam veremiyorum zaten burda annelerde yazıyor ay mamaya başladık soyle olur mu böyle olur mu kiminin sütü yağsızdir bebek kilo almaz Doktor mamaya başlatır kimi başka sebeblerle tabiki anne sütü hepsinden kıymetli amenna ama bosverin onları çok şükür gücümüz var ki alabiliyoruz icirebiliyoruz karınları doyuyor çok şükür savaş yerlerinde izledim süt tozunu su ile karıştırıp bebeklere icirenler sırf doysun yaşasın diye Allah aşkına bu kadar şu mamayi kafanıza takmayın taktirmayin herkes nasil biliyorsa en iyi şekilde sağlıkla buyusunler evlatlarımız Amin
Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin bebeklerimizi aynen öyle zehir vermiyoruz elbet ama bu millet susmuyor :KK43:

2 aylıkken mama vermeye başladım kimseyi de takmadım bir şey demeye yeltenene de takır takır cevabımı verdim. Hiç kötü anne miyim va.diye de düşünmedim her emziren iyi anne olsaydı ohoo.

Ayy mama mi veriyorsun yazık diyenlerin ağzına vurma hissini her mama veren anne biliyor sanki bebeklerimize zehir veriyormusuz gibi valla direk ağzına tikin lafları hiç altta kalmayın ben bebeğime hipp veriyorum çok memnunum

Hiç de kötü bir anne değilsiniz. ben sezaryen doğum ve hemen sonrasında miyom ameliyatı oldum. Yüksek tansiyonla acil doğuma aldı doktor, 3 gün yattım hastanede. Bebeğimi emziriyordum, doyduğunu sanıyorduk ama doymuyormuş. sarılık sınırdaydı. Mamaya başladık. Sonrasında bazı üzüntüler, sıcak, sancılarım, kanamam vs üst üste geldi, Çok denedim ama sütüm gelmedi, artmadı. Ben de emzirmeyi hiç sevemedim ne yalan söyleyeyim. Sadece bebeğim rahatlasın, bana alışsın diye emzirmeyi deniyordum. Ama olmayınca olmuyor. Şimdi 11 aya yaklaştı. 4. aydan itibaren her şeyden azar azar tattırmaya başladım, şu an sofrada hemen hemen bizim yediğimiz her şeyi yiyor ve bünyesi de gayet sağlam. Doğum kilosu haftasına göre çok düşüktü ancak 5. aydan itibaren ayının ilerisindeydi hem boyu hem kilosu. Bir gün parkta beslerken yaşlı bir adam geldi yanıma, mama mı veriyorsun, yazık değil mi dedi. Benim torunum 9 yaşında hala emiyor dedi. Şaşkınlıktan mı üzüntüden mi o gün o adama cevap veremedim ya içimde kaldı. Parkın ortasında oturup ağlamıştım. Hadsiz, densiz insan o kadar çok ki, kimseye dert anlatmakla uğraşmayın sakın. Bebeğinize bol bol sarılın, beraber uyuyun, kucağınıza alın, onunla konuşun, gözlerinin içine bakın.

Klasik yorumlar. Takmayın diyeceğim de o da zor. Şu an 3 yaşında. Niye kendimi heba ettim ki süt diye diye diyorum. Çocuğunuzun sağlıklı olması önemli olan. Kilo almıyorsa mecburen vereceksiniz. Dini hassasiyetleriniz vsr mi bilmiyorum, ama emzirmemek kötü annelikse eğer peygamberimizin annesi de kötü bir anne o zaman. Olabilir mi böyle bir şey sizce?

Bir de benim denk geldiklerim genelde çocuğuna pirinç maması yedirmis kişiler oluyordu ve mama yedirecegine bunu yedir diyorlardı 🙄

Hiç de kötü bir anne değilsiniz. ben sezaryen doğum ve hemen sonrasında miyom ameliyatı oldum. Yüksek tansiyonla acil doğuma aldı doktor, 3 gün yattım hastanede. Bebeğimi emziriyordum, doyduğunu sanıyorduk ama doymuyormuş. sarılık sınırdaydı. Mamaya başladık. Sonrasında bazı üzüntüler, sıcak, sancılarım, kanamam vs üst üste geldi, Çok denedim ama sütüm gelmedi, artmadı. Ben de emzirmeyi hiç sevemedim ne yalan söyleyeyim. Sadece bebeğim rahatlasın, bana alışsın diye emzirmeyi deniyordum. Ama olmayınca olmuyor. Şimdi 11 aya yaklaştı. 4. aydan itibaren her şeyden azar azar tattırmaya başladım, şu an sofrada hemen hemen bizim yediğimiz her şeyi yiyor ve bünyesi de gayet sağlam. Doğum kilosu haftasına göre çok düşüktü ancak 5. aydan itibaren ayının ilerisindeydi hem boyu hem kilosu. Bir gün parkta beslerken yaşlı bir adam geldi yanıma, mama mı veriyorsun, yazık değil mi dedi. Benim torunum 9 yaşında hala emiyor dedi. Şaşkınlıktan mı üzüntüden mi o gün o adama cevap veremedim ya içimde kaldı. Parkın ortasında oturup ağlamıştım. Hadsiz, densiz insan o kadar çok ki, kimseye dert anlatmakla uğraşmayın sakın. Bebeğinize bol bol sarılın, beraber uyuyun, kucağınıza alın, onunla konuşun, gözlerinin içine bakın.
Hakikaten bu hadsiz insanlar beni patlatıyor. Aslında ezeceksin öylelerini bu arada bebişiniz sağlıkla mutlulukla büyüsün bu güzel mesaj için teşekkür ederim. Benim bebek de 4 aylık siz nasıl tattırdınız neleri başladınız bu ayda

Klasik yorumlar. Takmayın diyeceğim de o da zor. Şu an 3 yaşında. Niye kendimi heba ettim ki süt diye diye diyorum. Çocuğunuzun sağlıklı olması önemli olan. Kilo almıyorsa mecburen vereceksiniz. Dini hassasiyetleriniz vsr mi bilmiyorum, ama emzirmemek kötü annelikse eğer peygamberimizin annesi de kötü bir anne o zaman. Olabilir mi böyle bir şey sizce?

Bir de benim denk geldiklerim genelde çocuğuna pirinç maması yedirmis kişiler oluyordu ve mama yedirecegine bunu yedir diyorlardı 🙄
Ay evet pirinç unu daha iyi onların gözünde . Bu mamalar boşuna yapılmış enayi miyiz pirinç unu daha iyi biz gidip para veriyoruz mamalara yazık bize :)

İnsanlar bebekli kadınlarla uğraşmaya bayılıyor bence.Cunku herkes kendine göre en iyisini biliyor.En iyi anne kendileri.Anne sütü verenlere de niye mama da vermiyorsun bu çocuk zayıf diyorlar.Büyümüs kes artik diyorlar.Memeni emzik niyetine kullanıyor diyorlar.Diyorlar da diyorlar.

Bana çocuğumu 3 aylık bırakıp ise gitmedigim için prenses diyen oldu.Maddi olarak gecinebiliyorduk.Bebegimi koyacakmisim tek başına ,daha 2 aylıkken.1 saat ağlar ağlar uyurmus...1 haftaya alisirmis.Daha neler neler.

İnsan alışıyor laflara.he he diyip geçiyor
Bebeğinizi seviyor, ilgileniyorsaniz,günün sonunda içiniz rahatsa hiç de takmayın.He he diyin gecin.Mama da olsa meme de olsa bence en önemlisi sevgi göstermek bebeğe.Hepsi büyüyecek ve aralarında mama veya meme alan farkı kalmayacak

X