Bebek Beslenmesi Mamadan memeye geçer mi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Oznurcuk

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2021
24
3
37
Kızlar merhaba 4 aylık bebeğim var 8aylık doğdu sarılıktan yattı şekeri düştü dediler mama verdik ilk günden itibaren sütüm vardı ama aile baskısı yetmiyor doymuyor ile mamada verdik tabi zamanla meme azaldı mama çoğaldı ve şuan memeyi hiç istemiyor emmediği içinde sütüm azaldı şuan damla damla geliyor artması ve memeye dönmesi için tavsiyelerinizi bekliyorum 🙏

Dördüncü ayimizi bitirdik .Biz de sadece mamayla besleniyoruz.Meme+mama gidiodum.Suan sadece mama alıyoruz😊bı iki defa meme vermeyi denedim sinirden delirdi🤭🤭ben de önce çok taktım kafama ama sonra geçti.Simdi hiç umursamiorum bu durumu.Doktorumuz da bu konuda çok esnek ve rahat.Bebek nasıl mutluysa,nasıl istiyorsa öyle davran diyor.Sagligi yerinde şükürler olsun.Eger memeye donduremezseniz de kendinizi hirpalamayin,üzmeyin diye yazmak istedim.Sagligi yerinde olsun da varsın mamayla beslensin😊

Dördüncü ayimizi bitirdik .Biz de sadece mamayla besleniyoruz.Meme+mama gidiodum.Suan sadece mama alıyoruz😊bı iki defa meme vermeyi denedim sinirden delirdi🤭🤭ben de önce çok taktım kafama ama sonra geçti.Simdi hiç umursamiorum bu durumu.Doktorumuz da bu konuda çok esnek ve rahat.Bebek nasıl mutluysa,nasıl istiyorsa öyle davran diyor.Sagligi yerinde şükürler olsun.Eger memeye donduremezseniz de kendinizi hirpalamayin,üzmeyin diye yazmak istedim.Sagligi yerinde olsun da varsın mamayla beslensin😊
İşte toplum baskısı dediğimiz olay maalesef bizi bu noktaya getirdi çokk çokkkk teşekkür ederim destek mesajınız için sağlıkla büyütün büyüsün bebişiniz de inşallah 🤲🥰☺️

Üstteki yorumun aynını yazmaya geldim. Bebeğim tam 2 aylık. Hep mama+ meme gittik. Ancak mama miktarı gittikçe arttı. Her yolu denedim ama sütüm onu doyuracak kadar artmadı. Mama ile devam ediyoruz. Memeyi arada öylesine eğlensin diye veriyorum karnı tokken. 4.5 ay sonra mamadan memeye dönmek için psikoloji bozmaya gerek yok.

X