Menopoz Menapoza giriyorum, çok korkuyorum...

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

denizece16

Guru
Kayıtlı Üye
24 Mart 2011
34
12
Merhaba
52 yaşındayım, adetlerim düzensizleşti. Son kontrolde fsh 25 çıktı, doktor menapoza giriyorsun dedi, ilaç vs de vermedi. Ben de korkmaya başladım, kemik erimesinden, düşmekten vs çok korkuyorum. Bu dönemi yaşayanlar var mı? Gerçi akranlarımın arası bilgisayarla, tlf iyi olmayabilir. Belki yakınlarınız vardır. Kilo vermeye çalışıyorum bir yandan. Elma sirkeli su içiyordum aç karnına, kemik erimesine sebep olduğunu okuyunca vaz geçtim. Moringa çayı aldım, adetim bitince başlamayı düşünüyorum. Bu dönemde nasıl kilo verilir? Çok tembelleştim. Merdiven çıksam nefes nefeseyim ama doktor nefes darlığı var demedi. Ne yapacağımı bilemedim.

Merhaba
52 yaşındayım, adetlerim düzensizleşti. Son kontrolde fsh 25 çıktı, doktor menapoza giriyorsun dedi, ilaç vs de vermedi. Ben de korkmaya başladım, kemik erimesinden, düşmekten vs çok korkuyorum. Bu dönemi yaşayanlar var mı? Gerçi akranlarımın arası bilgisayarla, tlf iyi olmayabilir. Belki yakınlarınız vardır. Kilo vermeye çalışıyorum bir yandan. Elma sirkeli su içiyordum aç karnına, kemik erimesine sebep olduğunu okuyunca vaz geçtim. Moringa çayı aldım, adetim bitince başlamayı düşünüyorum. Bu dönemde nasıl kilo verilir? Çok tembelleştim. Merdiven çıksam nefes nefeseyim ama doktor nefes darlığı var demedi. Ne yapacağımı bilemedim.
Menepozla ilgili deneyimim yok ama yazmak istedim😊 Fsh 25 le menepoza girilir mi ki? Fsh yüzlerde olup hamile kalan var ben hiç güvenmiyorum bu hormona. Maşallah bu arada 52 yaşında hala girmemissiniz ins bende o günleri görürüm. Kemik erimesi için her gün süt içmek iyi sanırım. Kayınvalideme doktor her gün süt iç demiş bunun için

Çok teşekkür ederim. Her gün süt içiyorum ama balık yiyemiyorum, hiç yiyemedim, kokusu midemi bulandırıyor, kazara yersem bütün gün istifra ediyorum. Balık yağı da içemedim, hapları dahil. İnşaallah siz de sağlıkla erişirsiniz. Kayınvalideye sevgiler. fsh çok belirleyici ama diğerleri de önemli, yaşım da var tabii. Ama adetlerim kesilmedi, şu anda da hastayım, biraz araları uzadı. Bu düşme korkusu yüzünden kar yağmayan bir yere göçmek istiyorum.

Eklentiler

• tahlil.JPG
    tahlil.JPG
    18,6 KB · Görüntüleme: 172
Çok teşekkür ederim. Her gün süt içiyorum ama balık yiyemiyorum, hiç yiyemedim, kokusu midemi bulandırıyor, kazara yersem bütün gün istifra ediyorum. Balık yağı da içemedim, hapları dahil. İnşaallah siz de sağlıkla erişirsiniz. Kayınvalideye sevgiler. fsh çok belirleyici ama diğerleri de önemli, yaşım da var tabii. Ama adetlerim kesilmedi, şu anda da hastayım, biraz araları uzadı. Bu düşme korkusu yüzünden kar yağmayan bir yere göçmek istiyorum.
Lh ve fsh yüksek diğerleri iyi. Dediğim gibi fsh çokta fazla değil. Balık bende sevmiyorum. Balık hapını gece yatarken içiyorum sabaha etkisi geçmiş oluyor. Midem bulanmiyor böylece. Rahat edeceğiniz yerde yaşamak en iyisi soğuk yer bende sevmem😁

Merhaba,49 yasindayim premenopoz dedi dr um bana da.Fsh gecen sonbahar 23 ,est 42 cikmisti.Adetlerim son 3 yildir düzensizlesmeye başladı zaten.Bol bol yuruyus yapin.Imkaniniz varsa yurume bandi alin.Ben onunla 10 kg vermistim ,sizin gibi yokuslu ,yüksek kar yagdiginda 15 gün buzdan sokaga çıkılamayacak bir yerde yasiyordum.Sonra sehir degistirdik iş dolayisiyla ve sicak düzlük bir yerdeyiz ,burda yurume bandina gerek yok.Doktor menopozum tamamlandiginda bel cevremden kilo alacagimi ve yaklasik 10 kg civari olabilecegini söyleyince iyice telasa kapildim ve günde en az 10 bin adim atiyorum.170 boyunda 78 kg yim.72_73 olsam yetecek bana.Hep ugrasiyorum ama en ufak bi kacamakta hemmen geri aliniyor .metobolizma yavasliyor cunku.Ama ugrastigim zaman gercekten veriyorum.Istikrar sart.Hayirli menopozlar dilerim hepimize 🙏🙏

Koşu bantlarına ben de baktım, karar veremedim, hem beğenen hem beğenmeyeb çok. Bant genişliği dar olanlarda rahat koşulmuyormuş. Ücretleri de çok farklı. Siz hangi tür aldınız? Kondisyon bisiklet de var ayrıca düşündüğüm.

Koşu bantlarına ben de baktım, karar veremedim, hem beğenen hem beğenmeyeb çok. Bant genişliği dar olanlarda rahat koşulmuyormuş. Ücretleri de çok farklı. Siz hangi tür aldınız? Kondisyon bisiklet de var ayrıca düşündüğüm.
Ben voit marka ( marka vermem sakincali mi bilmiyorum ama) yuruyus bandi almistim.Hic bir zaman kosmadim ,sadece yurudum.Ilk önceleri hızı 4 gibi yuruyordum.Sonra kondisyonum arttikca hizi da arttirdim.tempolu yuruyus gibi dusunun.Haftada 4 günunüzü ayirirsaniz ( istikrarli olarak ama) cok faydasini goreceksiniz.Yururken ne cok ac olun be cok tok.Ben hep kuşluk vakitleri ya da ikindilerde yurudum.Km hesabi var yuruyus bantlarinda.Belki simdi daha da gelismistir,adim sayiyordur.Ben 15 sene önce almistim.Cok memnun kaldim.Yalniz yururken lütfen özel yuruyus spor ayakkabilari var ,onlardan alin.Onlar ile yuruyun.Sakin yalin ayak ya da düz ayakkabilar ile asla yurumeyin.Sakatlanma riski olur Allah korusun.Ama yuruyus spor ayakkabisi ile yururseniz kesinlikle sikinti olmaz.Satin alirken özellikle belirtin ,yuruyus bandi ayakkabisi oldugunu.Tahta zemine basiyorsunuz sonucta.Cok tesekkur ederim,size de kolay gelsin dilerim 🙏🙏💐

İyi bayramlar... Go Run Consistent koşu ayakkabısı aldım, daha yeni, hiç giymedim. Normal yürürken de ayak bileğim şişiyor zaten. Koşu bandı da alırsam tamamdır. :)

Merhaba
Soğan suyu iç hergun 1 adet soğanı kabuğuyla yıka kaynat soğanın suyunu iç 10 gün iç 10 gün ara gün iç adeti artiriyo düzene sokuyo bende kulaniyorum

Soğan suyu iç hergun 1 adet soğanı kabuğuyla yıka kaynat soğanın suyunu iç 10 gün iç 10 gün ara gün iç adeti artiriyo düzene sokuyo bende kulaniyorum
Sürekli olarak 10 gün içip 10 gün ara 2 yada 3 ay kulan 1sene düzenler ortalama tekrar azalırsa tekrar iç bende 40 yaşındayım 4 günden 2 güne düştü 1 Pet kirletiyorum sadece soğan suyuyla adet oluyorum

Merhaba,49 yasindayim premenopoz dedi dr um bana da.Fsh gecen sonbahar 23 ,est 42 cikmisti.Adetlerim son 3 yildir düzensizlesmeye başladı zaten.Bol bol yuruyus yapin.Imkaniniz varsa yurume bandi alin.Ben onunla 10 kg vermistim ,sizin gibi yokuslu ,yüksek kar yagdiginda 15 gün buzdan sokaga çıkılamayacak bir yerde yasiyordum.Sonra sehir degistirdik iş dolayisiyla ve sicak düzlük bir yerdeyiz ,burda yurume bandina gerek yok.Doktor menopozum tamamlandiginda bel cevremden kilo alacagimi ve yaklasik 10 kg civari olabilecegini söyleyince iyice telasa kapildim ve günde en az 10 bin adim atiyorum.170 boyunda 78 kg yim.72_73 olsam yetecek bana.Hep ugrasiyorum ama en ufak bi kacamakta hemmen geri aliniyor .metobolizma yavasliyor cunku.Ama ugrastigim zaman gercekten veriyorum.Istikrar sart.Hayirli menopozlar dilerim hepimize 🙏🙏
Estradiol kaç olmalı?

Merhaba
Merhaba bende 41 yaşındayım. Fsh 30 çıktı benimde ve suzensi adet donemleri geçirmeye başladım. Bende bir network firmasının ped ve takviye gidasina başladım 3 aydır normal adet dönemi görmeye başladım dilerseniz iletişime geçebilirsiniz. Kemik erimesi için de takviye kullanıyorum. Zayıflama içinde çok güzel çayları var. Denemenizde fayda var derim

Doktorunuz verdiyse icmelisiniz.Sikayetiniz tam olarak ne bilmiyorum ama ben icmistim duphaston bir süre 2_3 ay kadar.
Cohos adında bir ürün kullanıyorum doğal östrojen dengesi oluşturuyor hiçbir yan etkisi de yok 100de 100 bitkisel bir ürün kadınların korkulu rüyası olmaktan çıktı menapoz

X