Menenjit asısı hakkinda dusunceleriniz nedir

Umay peri

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2024
44
13
25
Menenjit aşısı hakkında dusunceleriniz nedir yaptırıp 2 dozu yaptırmayan var bilemiyorum yaptırmak istiyoruz fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Geçen sene 3 doz bexero 1 doz nimerix.
3 dozu yaptırdım ama nimerix i daha yaptıramadım. 1.5 yaşındam sonra yaptıracağım. Her aşı da 4 5 gece ateşli halsiz geçti. Zorlandık. Her aşıdan sonra keşke yaptırmasaydık dedik ama tamamlamak istedik. Bi çok arkadaşım 1 yaş sonrasında sadece 1 nimerix 1 bexero yaptırdı.

Biz daha 5 buçuk ayligiz doktorumuz bize bebek icin yaptırın diyoruz ama size kalmış dedi ama konuştuğum çoğu insan Bi doz yaptirip geri kalanından vazgeçmişler

Biz eksiksiz tüm aşılarını yaptırmak istediğimiz için yaptırcaz onumuzdeki aydan itibaren. Hatta zam riskine karşı tüm dozları aldık eczanede bekletiyoruz. Herkes zor bir aşı diyor ama Allah korusun hasta olsa daha kötü

Biz eksiksiz tüm aşılarını yaptırmak istediğimiz için yaptırcaz onumuzdeki aydan itibaren. Hatta zam riskine karşı tüm dozları aldık eczanede bekletiyoruz. Herkes zor bir aşı diyor ama Allah korusun hasta olsa daha kötü
Bizde eksiksiz yaptırmak istiyoruz da kafamızda soru işaretleri kaldi tabiki Rabbım hastalığını göstermesin kimseye

Bizde eksiksiz yaptırmak istiyoruz da kafamızda soru işaretleri kaldi tabiki Rabbım hastalığını göstermesin kimseye
Aşıyı zor atlatırken hastalığı atlatmak daha güç. O yüzden yaptırmak daha mantıklı geliyor. Yaza 2. Bebeğimiz gelecek, eşim istemiyor çok zorluyor aşı diye ama ben yine de yaptırırım sanırım.

Hastalığı tabiki yaşamak istemem sadece fikir almak istiyorum çevremde çocuğuna yaptıran çok kişi de yok

Biz de aşıların hepsini tamamladık.bexero yu 1 yaşından sonra yaptırdık iki doz.ilkinde bir gün , ikincisinde 2 gün huysuzluk dışında bir yan etki yasamadik

Daha 3. Ye gelemedik.Soyle ki çocuk doktoru 2 doz yeterli dedi,1 yaş 3 aylıktı.Saglik ocağı 2 yaşında 3.doz dedi.Baska bir çocuk doktoruna daha sormayı planlıyorum

3 aylıkken rotarix, bexero, nimenrix aynı gün yapıldı. Zaten çok meme emmeyen bebeğim, biberonu da itti 3 gün. Huysuzluk yaptı, genelde uslu bebektir. 3 gün sonra normal haline döndü. Hangi aşı rahatsız etti bilmiyorum ama ablasının büyüme sürecinde daha kötü günler geçirdiğimiz oldu. Allah hastalıklarını göstermesin. Biz çok gezdiğimiz için mümkün olduğunca erken yaptırdık aşılarını. Haziran başında da 2. Dozlarını olacak.

tabiki yaptırın. menenjit cok yaygın, önlenebilir ve ölümcül bi hastalık. varsın en kötü 1 hafta hasta olsun, menenjit olmasından 500 kat iyidir oyle diyeyim. korona falan aşısını yeniydi vs. korktuk ettik tamam, ama bunlar senelerdir uygulanan, bariz aşılar. neden yaptırmayasınız ki? yaygın hastalık aşıları sorgulanmaya açık değil bence.

3 aylıkken rotarix, bexero, nimenrix aynı gün yapıldı. Zaten çok meme emmeyen bebeğim, biberonu da itti 3 gün. Huysuzluk yaptı, genelde uslu bebektir. 3 gün sonra normal haline döndü. Hangi aşı rahatsız etti bilmiyorum ama ablasının büyüme sürecinde daha kötü günler geçirdiğimiz oldu. Allah hastalıklarını göstermesin. Biz çok gezdiğimiz için mümkün olduğunca erken yaptırdık aşılarını. Haziran başında da 2. Dozlarını olacak.
Teşekkür ederim

tabiki yaptırın. menenjit cok yaygın, önlenebilir ve ölümcül bi hastalık. varsın en kötü 1 hafta hasta olsun, menenjit olmasından 500 kat iyidir oyle diyeyim. korona falan aşısını yeniydi vs. korktuk ettik tamam, ama bunlar senelerdir uygulanan, bariz aşılar. neden yaptırmayasınız ki? yaygın hastalık aşıları sorgulanmaya açık değil bence.
Aşıyı sorgulamıyorum sadece fikir edinmek istedim

X