Menopoz Menopoz yaşına kafayı taktım

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Toplam 6 gün, 1. Ve 6. Gün lekelenme tarzi, geri kalan günler dolu dolu, özellikle 2. Ve 3. Gün.

Bu aydan örnek veriyim mesela; 1. Gün lekelenme,2,3 dolu dolu, 4,5 ve 6 lekelenme.

Kan verdim, herseye bakildi, sonuclar mukemmel. Ama diyorum ki; 15 yildir ayni duzende isleyen vucut birdenbire neden degisti? Yumurtlama vs hepsini hissediyorum, normal.
Yasiniz kac bndede ayni sizinki gbi yas 29

Aynı durum bende de 6-7 aydır var. Hatta dolu dolu olan sadece 1 gün. 1. gün lekelenme 2. gün yoğun 3. ve 4. gün lekelenme ve bitiyor. Tüm tahlillerim normal. Amh 5.03. Ben de anlamadım neden böyle oluyor. 10 aydır gebelik düşünüyoruz ama olmuyor. Belki de bir sorun vardır. Pazartesi randevu aldım. Tekrar muayene olacağım.
merhaba ,
Yaşınız kaç acaba ?
Amh 3 üzerine pco olmuyor mu ?

merhaba ,
Yaşınız kaç acaba ?
Amh 3 üzerine pco olmuyor mu ?
31 yaşındayım. Buradakiler öyle yazıyor ama doktor bana pco yok dedi. Özellikle sormuştum iki ay önce. Hem vajinal hem de karından ultrason çekildi. Pco görünümü yok dedi. Pazartesi randevum var. Tekrar soracağım.

Pek bilgim yok. Sadece kanaması inanılmaz fazlaymış. Bebek bezi kullanıyormuş. O bile bir iki saate doluyormuş. Ailesi hep normal, gençsin, kanın fazla diyormuş. Meğerse rezervleri bitiyormuş kızın. Hipofiz bezi ile alakalı bir sorunu olduğunu söylemiş doktor.
Arkadaşınla aynı şeyleri yaşamışız. Bende aşırı kanama görüyordum. Hiç muayenede olmamıştım.

Merhabalar ben 35 yaşındayım. Bugüne kadar hep düzenli adet gördüm 25-26 günde bir adet olur, adetin birinci günü itibariyle 11. Veya 12. Günümde yumurtamayı net görürdüm uzayan akıntılarımla yani çok sağlıklı bir üreme sistemim vardı. Bu arada 8,5 yaşında bir kızım var. Bu bir yılımçok stresli geçti ve ben en son 18 martta adet gördüm. Geçtiğimiz ay doktoruma gittim yumurtalıklarımın çok yağlandıgını muhtemelen bu yüzden adet olamadıgımı söyledi ama erken menopozda olabilir dedi o kadar üzüldüm ki.. Aslında 2. Çocuk düşünmüyorduk ama menopoz riski olunca keşke yapsamıydık diye düşünmeye başladım:KK43: benim adetim bi anda kesildi, reglin 3. Gününe doktor menopoz için testler yazdı. sürekli adet görecekmişim belirtiler yaşasamda olamıyorum. Annem 40 yaşındayken babamı kaybedince girmişti menopoza ,bakalım benim durumum nasıl olacak.. Kendime dikkat edip daha sağlıklı beslenmem ve hareket etmem gerekiyor ama hiç içimden gelmiyor, psikolojim bozuldu iyice :KK43:

Menopoz yaşını arastirirken bu konuyu buldum ve bazi yeni ögrendigim bilgileri yazmak istedim.Her ne kadar 45_55 arasi dense de ırklara göre bile degiskenlik gösteriyormuş doktorum dedi.Mesela balkan göçmenleri daha geç giriyormuş.50 üstü hatta 54 ler 55 ler..Arada istisnalar ciksa da genel olarak annenin girdigi yaş önemli.Bu ne kadar yumurta rezerviniz oldugu ile alakali bir durum.Yumurtalar bitince menopoz başlıyormuş zaten..Kimseyle kıyas yapmamak gerekir yaşı zannimca.

X