Mersin'de Boşanma Aşamasındaki Eşi ve Kayınvalidesini Öldürdü.

kackaloribu

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
6.963
30.787
30
MERSİN'in Anamur ilçesinde İsmet Ateş, boşanma aşamasındaki eşi Sümeyye Ateş (29) ile kayınvalidesi Şule Bilgin'i (51) eve eşyalarını almak için geldiği sırada av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Olay, ilçeye bağlı Karalarbahşiş Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Sümeyye Ateş, bir süredir anlaşmazlık yaşadığı İsmet Ateş ile boşanma kararı aldı. Annesi Şule Bilgin ile yaşayan Sümeyye Ateş, annesini de yanına alıp, eşyalarını almak için evine gitti. Burada İsmet Ateş, kendisinden boşanmak isteyen Sümeyye Ateş ve kayınvalidesi Şule Bilgin ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine İsmet Ateş, tüfekle kayınvalidesi ve eşine ateş açtı.
YAKALANDI
Evden gelen sesleri duyan komşularının ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Eve giren sağlık ekipleri, anne ve kızının cansız bedeniyle karşılaştı. Şüpheli İsmet Ateş ise, jandarma ekiplerince suç aleti tüfekle birlikte yakalandı. Anne-kızın cenazesi, otopsi için Anamur Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Mersin'de Boşanma Aşamasındaki Eşi ve Kayınvalidesini Öldürdü

Son düzenleyen: Moderatör:
MERSİN'in Anamur ilçesinde İsmet Ateş, boşanma aşamasındaki eşi Sümeyye Ateş (29) ile kayınvalidesi Şule Bilgin'i (51) eve eşyalarını almak için geldiği sırada av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Olay, ilçeye bağlı Karalarbahşiş Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Sümeyye Ateş, bir süredir anlaşmazlık yaşadığı İsmet Ateş ile boşanma kararı aldı. Annesi Şule Bilgin ile yaşayan Sümeyye Ateş, annesini de yanına alıp, eşyalarını almak için evine gitti. Burada İsmet Ateş, kendisinden boşanmak isteyen Sümeyye Ateş ve kayınvalidesi Şule Bilgin ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine İsmet Ateş, tüfekle kayınvalidesi ve eşine ateş açtı.
YAKALANDI
Evden gelen sesleri duyan komşularının ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Eve giren sağlık ekipleri, anne ve kızının cansız bedeniyle karşılaştı. Şüpheli İsmet Ateş ise, jandarma ekiplerince suç aleti tüfekle birlikte yakalandı. Anne-kızın cenazesi, otopsi için Anamur Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Çok üzücü olaylar
Ama maalesef son yıllarda bunları köküne kadar destekleyen bir kadın kitlesi gelişti
Kendi hemcinslerimiz kadının toplumdan soyutlanması yönünde çalışıyorlar
Kadınların bastırılması için her mecra elinden geleni yapıyor
Konunun politik ve fanatik yanları var
Erkekler tarihin başından beri kadını ezme derdinde bu bilindik ama kadının kadını ezme derdini henüz anlayamadım
Mutlaka aile baskısı ile bunları yaşayan insanlar var ama o ailelerde kadınlar var, karısını öldüren adamların annelerinin oğullarının yüzlerine tükürdüğüne şahit olmadım hiç, bu yüzden konuyu sadece erkek yanından ele almak bana doğru gelmiyor
Diğer yandan bu ülkede cinayete yaptırım yok, on yıl yatar çıkarım diyor adam, kanunlar bu konuda yetersiz, toplum eğitimsiz, bireysel silahlanma serbest. Eli silahlı adamların sinek öldürür gibi insan öldürdüğü diziler her gün televizyonlarda

Yazdım yazdım sildim. Anası babası hadi bi kaşık daha ye kızım, gel bak ayağına çorap giydirelim üşütürsün diye üstüne titrerken, hastalandığında başında sabahlayıp, ağladığında onunla ağlarken, hatta bu caniyle hayatını birleştirdiği gün düğününde mutlu olurken evladının başına bunların geleceği hiç aklından geçer miydi? Bu ana baba , bir canavar çıksın da evladını öldürsün diye mi büyüttü,evlendirdi evladını?

Allah kahretsin!

Haber izleyip okumuyorum insanın psikolojisi kaldırmıyor birde bir uzman eskiden de bu kadar çok olduğunu ama şuan teknoloji ve sosyal medya tarafından bilgiye hemen ulaşıldığı için göz önünde olduğunu söylemişti. Nereye gidiyor dünya bilmiyorum ama iyi biryere gitmediği kesin

YAKALANDI

Maalesef biraz 'coğrafya kaderdir' i yaşıyoruz. Bu foruma elimden geldiğince yazıyorum. Kendi değerini bilmeyen çok fazla kadın var. Bir kişiyi kazansam kardır diye bakıyorum. Onun dışında sert yasaları ne zaman çıkartacaklar ve neden çıkartmıyorlar hiç bilmiyorum.

Çok güzel gündem ile oynuyorlar... Bir ara çocuk haberleri... Simdilerde kadın ölüm haberleri sıradaki ne acaba?!
Bunlar hep var. Gündeme gelmesi de gerekmiyor. Bu kadr haber olmamısken kim ne yapıyordu?!
Medya çok güzel kontrol ediliyor....
Gündem sürekli değiştiriliyor.
Korkutuluyor muyuz/ bastırılıyor muyuz acaba kadın ve cocuk üzerinden toplumsal olarak bizlere ne yaptırılmaya çalışılıyor?!
Çok ama çok üzgünüm bu haberler için bunların hep var oldugu işin şu an bile birilerinin canı yandığı için 😞
Toplumsal olarak nereye gidiyoruz diyemicem zaten hep bu noktada idik görünmüyordu simdi görünüyor.
Zamanla insanları buna da duyarsızlastırıyorlar!!

Bu haberler hep başkalarının başına gelirdi.
Şimdi içimizden birinin de başına geldi. Silent Scream Silent Scream olduğunu bilmek bile afallattı siteyi.
Başkalarının, her bir yabancının, biz olduğunu bilmezsek durmayacak.
İstanbul Sözleşmesi derhal uygulanmalıdır.
"Esefle kınıyorum" cümlesinden başka bir şey görmek istiyorum.
Kınayacak olan benim. Devletin kınama lüksü yoktur.

Çok güzel gündem ile oynuyorlar... Bir ara çocuk haberleri... Simdilerde kadın ölüm haberleri sıradaki ne acaba?!
Bunlar hep var. Gündeme gelmesi de gerekmiyor. Bu kadr haber olmamısken kim ne yapıyordu?!
Medya çok güzel kontrol ediliyor....
Gündem sürekli değiştiriliyor.
Korkutuluyor muyuz/ bastırılıyor muyuz acaba kadın ve cocuk üzerinden toplumsal olarak bizlere ne yaptırılmaya çalışılıyor?!
Çok ama çok üzgünüm bu haberler için bunların hep var oldugu işin şu an bile birilerinin canı yandığı için 😞
Toplumsal olarak nereye gidiyoruz diyemicem zaten hep bu noktada idik görünmüyordu simdi görünüyor.
Zamanla insanları buna da duyarsızlastırıyorlar!!
Aynenn duyarsiz olmamiz icin ugrasiyorlar. Alisiyoruz ayni haberleri gorerek. Liseye giderken kucuk bir bebege tecavuz edilip oldugu haberini dinlemistm. Aglamaktan sinirden uyumamistim arkadasim bile ayni sekilde hissetmisti. Ilk defa boyle birsey duymus garip ve kotu gelmisti. Ama simdi neler neler oluyor evet hala uzuluyorum hala sinirleniorm ama baskalarina normal gelmeye baslamis ki tepki gelmiyor
Kadin cinayetinde kendi yasadigim muhittekiler bile kadina yuklenirken yok acik giyinmis yok bilmem ne egitimin once eski nesilden baslamasi sart gibime geliyor. Onlarin kafa aptal oldugu icin yetistirdikleri de aptal oluyor..
En basiti virus.. hanginiz vakalari takip edip ah vah edip kendinizi karantinaya aliosnz eminim 10 kisi bile etmez o der sunun icin cikiorm bu der normallestik biri der cocugum durmuyor. O haber bile etkilemio artik alistik yani.. nasil ki kerimcan durmazlara makyaj yapan erkeklere tecavuzcuyu katili serbest biraktiran yasaya yargiya savciya hepsine alistik.

YAKALANDI

Malesef caydırıcı bir ceza yok bu böyle gidecek bu adamlara aynısını yapmak lazim

Yazdım yazdım sildim. Anası babası hadi bi kaşık daha ye kızım, gel bak ayağına çorap giydirelim üşütürsün diye üstüne titrerken, hastalandığında başında sabahlayıp, ağladığında onunla ağlarken, hatta bu caniyle hayatını birleştirdiği gün düğününde mutlu olurken evladının başına bunların geleceği hiç aklından geçer miydi? Bu ana baba , bir canavar çıksın da evladını öldürsün diye mi büyüttü,evlendirdi evladını?

Allah kahretsin!
😔

Ben bunu anliyamiyorum. 2015 yılında, annem vefat ettikten sonra, evi boşalttım, sattım ve sonra birdaha turkiyeye gelmedim ve gelmeye de hiç düşünmüyorum ama internet den izliyorum olayları. Yalniz çeşitli forumlarda bir tartışma çıksın, buradaki türkler, turkiyeyi en sosyal, en demokrasi, en zengin, kadınlara değer veren ve koruyan, hic pedofil olmayan, hic cinayet olmayan, hic ensest olmayan, her dine ve ırka karşı tolerans ve açık olan, bütün kadınların hür yaşadığı, hayvanlara karşı herkesin merhametli olduğu, bol bol insan hakları, bol bol işçi hakları, hastaneleri mükemmel olan bir memleket olarak savunuyorlar. Çok modern, cok memnun insanları olduğunu ve hele son 5-6 sene içinde, hersey in daha da mükemmel olduğunu anlatıyorlar. Ama o mükemmel memlekette yaşamak istemiyorlar. Bunu Ben anlamıyorum.

Ülkedeki psikolojinin yansımaları bunlar.
Siyasetçimizden tutun vekilimiz bile mecliste yumruk yumruğa, öğretmenlerimiz döverek eğitim verdi bunca yıl(şimdiden bahsetmiyorum), ekonomik kaygılar, ilişkilerin çarpıklaşması, işsizlik gibi etkenler insanların psikolojisini bozdu saldırganlaştırdı.
Aslında böyle olaylar önceden de oluyordu bu kadar sık olmasa bile ama köylerde üstleri kapatılıyordu ve medyaya bu kadar yansımıyordu.
İnsanlar komşusunu uyarmaya bile korkar hale geldi deli mi saldırgan mı arkasında kim var korkusundan. Yaptırımların olmaması insanların sinmesi bu insanları güçlendirdi. Allah hepimizi korusun allaha emanet yaşıyoruz.

Ben bunu anliyamiyorum. 2015 yılında, annem vefat ettikten sonra, evi boşalttım, sattım ve sonra birdaha turkiyeye gelmedim ve gelmeye de hiç düşünmüyorum ama internet den izliyorum olayları. Yalniz çeşitli forumlarda bir tartışma çıksın, buradaki türkler, turkiyeyi en sosyal, en demokrasi, en zengin, kadınlara değer veren ve koruyan, hic pedofil olmayan, hic cinayet olmayan, hic ensest olmayan, her dine ve ırka karşı tolerans ve açık olan, bütün kadınların hür yaşadığı, hayvanlara karşı herkesin merhametli olduğu, bol bol insan hakları, bol bol işçi hakları, hastaneleri mükemmel olan bir memleket olarak savunuyorlar. Çok modern, cok memnun insanları olduğunu ve hele son 5-6 sene içinde, hersey in daha da mükemmel olduğunu anlatıyorlar. Ama o mükemmel memlekette yaşamak istemiyorlar. Bunu Ben anlamıyorum.
Bu ülkede yaşamayan insanlar ülke hakkında karar verebiliyor ben buna çok sinirleniyorum. Madem bu kadar mükemmel neden bu ülkede yaşamıyorlar...
Aslında yaşadıkları durum eziklik psikolojisinden dolayı herşey iyiymiş gibi savunuyorlar. Daha turisti dolandırmaktan vazgeçemedik neremiz mükemmel...

Bu ülkede yaşamayan insanlar ülke hakkında karar verebiliyor ben buna çok sinirleniyorum. Madem bu kadar mükemmel neden bu ülkede yaşamıyorlar...
Aslında yaşadıkları durum eziklik psikolojisinden dolayı herşey iyiymiş gibi savunuyorlar. Daha turisti dolandırmaktan vazgeçemedik neremiz mükemmel...
Aynen, eğer sorarsam, neden madem o mükemmel ülkede yaşamıyorsunuza, geçenlerde birisi bana dedik, senede 3 ay turkiyedeyim, bende dedim, ama bir yılin 12 ayı var, sen niye 3 ay kalıyorsun? Ona cevap yok. Bundan yarım sene önce otobüs şoförleri greve gitmişlerdi ve herkes soğukta bekliyordu, taxi gelsin diye, bir salak Türk adamı diyorki, turkiyede otobüs durakları kaloriferliymis ve turkiyeyi yönetenler hep insanların iyiliğini düşünürmüş, ozaman hemen koş, hiç bekleme, türkiyede sıcak duraklarda bekle dedim. EVET Türkiyede seçim yapıyorlar ama kendileri dış memleketteki bütün rahatliklardan faydalaniyorlar.

Aynen, eğer sorarsam, neden madem o mükemmel ülkede yaşamıyorsunuza, geçenlerde birisi bana dedik, senede 3 ay turkiyedeyim, bende dedim, ama bir yılin 12 ayı var, sen niye 3 ay kalıyorsun? Ona cevap yok. Bundan yarım sene önce otobüs şoförleri greve gitmişlerdi ve herkes soğukta bekliyordu, taxi gelsin diye, bir salak Türk adamı diyorki, turkiyede otobüs durakları kaloriferliymis ve turkiyeyi yönetenler hep insanların iyiliğini düşünürmüş, ozaman hemen koş, hiç bekleme, türkiyede sıcak duraklarda bekle dedim. EVET Türkiyede seçim yapıyorlar ama kendileri dış memleketteki bütün rahatliklardan faydalaniyorlar.
Türkiyede grev yapılabilir mi diye sorgulayan yok. Boş insanlar gerçekten ne anlatsak boş..
Euronun doların yükselmesi onlar 3 ay kral gibi yaşatıyor sanırım ondan bu mutlulukları.

Bu haberler hep başkalarının başına gelirdi.
Şimdi içimizden birinin de başına geldi. Silent Scream Silent Scream olduğunu bilmek bile afallattı siteyi.
Başkalarının, her bir yabancının, biz olduğunu bilmezsek durmayacak.
İstanbul Sözleşmesi derhal uygulanmalıdır.
"Esefle kınıyorum" cümlesinden başka bir şey görmek istiyorum.
Kınayacak olan benim. Devletin kınama lüksü yoktur.

Konuyu sizden duydum sanırım kaçırdım sitede
Çok üzüldüm ya
Kahrolası pislikk Rabbim gün yüzü göstermesin inş

Allah belasını versin bu katillerin, kadına uzanan eller kopsun. Çük tapıcıları bu haberleri iyi okusun, bu forumda bile kız oldu diye üzülen ağlayan insanlar var, erkek bebek bekliyorlar diye sevinç naraları atan zihniyet burda da var. Ben artık oğlumun yüzüne bakarken aklıma gelen ilk soru acaba ilerde bir kadına zarar verecek mi oluyor, kızımın yüzüne bakarken sırf reddeti diye bir erkek tarafından zarar görecek mi diye kafayı yiyorum. Erkeği yücelten, onlara herşeyi serbest kılan zihniyet eserinizi görün, dönüp dolaşıp en büyük zararı sonunda size verecekler.

X