Mutlu olmadığınız bir evliliği sürdürebilir misiniz?

Yorumlarda diğer hanımlardan gördüğüm kadarıyla bir tek bizim erkekler böyle:) herkesinki saygılı bize sapı düşmüş:)) ya da henüz evlilik yapmamışlar tahmin yürütüyorlar bilemiyorum:)) evlenmeden önce bana da öyle kolay geliyordu çünkü:)
Ne kasildiniz yahu. Yorumlara laf etmeler, tr vatandaşlığına laf etmeler. Eee git Tatar kadın forumuna yazin o zaman. Bize değil evde size eziyet eden kocaniza üstün çıkmaya çalışın. Kocasinin yanında sus pus, korku içinde burada ukalalık derdinde. Evet bacım hepimiz kürtajli halde andaval kocamiza yemek yaptık. Her evlilik bu kadar cok kötü. O yüzden hemen çocuk yap. Daha da cevap yazmam bundan sonra bekleyeceğim yorumdan önce karsimizdakinin yorumlara saygısı var mı diye. Cevap da yazmiycam bu tavra fazla bile yazdım.
Evde koca sidigini temizliyor burada ona yardımcı olmaya çalışan kadinlara ukalalık. Belki de sizin hakkettiginiz evlilik budur.

Ne kasildiniz yahu. Yorumlara laf etmeler, tr vatandaşlığına laf etmeler. Eee git Tatar kadın forumuna yazin o zaman. Bize değil evde size eziyet eden kocaniza üstün çıkmaya çalışın. Kocasinin yanında sus pus, korku içinde burada ukalalık derdinde. Evet bacım hepimiz kürtajli halde andaval kocamiza yemek yaptık. Her evlilik bu kadar cok kötü. O yüzden hemen çocuk yap. Daha da cevap yazmam bundan sonra bekleyeceğim yorumdan önce karsimizdakinin yorumlara saygısı var mı diye. Cevap da yazmiycam bu tavra fazla bile yazdım.
Evde koca sidigini temizliyor burada ona yardımcı olmaya çalışan kadinlara ukalalık. Belki de sizin hakkettiginiz evlilik budur.
yorumunuza saygı duyulmasını istiyorsanız saygılı yorum yapacaksınız o kadar. burada soru soruluyor diye aşağılama ya da hakaret etme gibi bir hak verilmiyor yanında. sizin kadar çirkinleşip size hakaret etmeyeceğim. zira ben bir narsistle evliysem emin olun siz de başkalarının hayatındaki narsistsiniz. Allah çevrenizdekilere sabır versin. üslup sıfır, seviye yerlerde. Cennet mahallesindeki Pembe ile konuşuyorum sanki.😂

yorumunuza saygı duyulmasını istiyorsanız saygılı yorum yapacaksınız o kadar. burada soru soruluyor diye aşağılama ya da hakaret etme gibi bir hak verilmiyor yanında. sizin kadar çirkinleşip size hakaret etmeyeceğim. zira ben bir narsistle evliysem emin olun siz de başkalarının hayatındaki narsistsiniz. Allah çevrenizdekilere sabır versin. üslup sıfır, seviye yerlerde. Cennet mahallesindeki Pembe ile konuşuyorum sanki.😂
Keşke evdekine bu atar gideri yapabilseniz, buradaki kadınlara saygı duysanız. Ezik olacağıma narsist olurum daha iyi. Hadi sidik temizlemeye devam. Kocaniz kizmasin. Kosun kahvaltisini hazirlayin. Iyyyy belki de hakkınız odur. Sinir oluyorum böyle nankör postlara evdekine sus pus, burada nankör. Buradaki kadınların emeği size fazla hakkettiginiz evdeki. O yüzden çocuk yapın.

Yaklaşık 3 senedir evliyim ama evlilik hayatı hiç beklediğim gibi olmadı. Kime sorsam onlarınki de hayal kırıklığı. Merak ediyorum herkesin mi böyle? 25 yaşında evlendim acaba biraz geç evlendiğim için mi tahammül sınırlarım daralmış oldu. Eşimle aslında uzun zamandır da birlikteydik ama aynı eve girince gerçekten tanıdım ve tanıdığım insanı da hiç sevmedim. Aramızda hiç duygusallık kalmadı, romantizm kalmadı. Ben başlarda çabaladım olsun diye ama eşim hep yadırgadı. Sevgiliyken böyle değildi. Bir sıkıntımı ya da önemli bir olayı anlatırım elinde telefon yarı dinler, yarı dinlemez. Cevap vermez dinlemiş olmak için dinler konuşmam bitince kalkar gider. Bir şey istedi mi o an yapmak zorundaymışım gibi üst üste söyler, örneğin elimde bir iş var onla uğraşıyorum ama o hadi hadi diyerek insanı bunaltır. Evde hiç bir şeye elini sürmez, sürmesin ama bozmasın da istiyorum. Kıyafetlerini sağa sola atması kirlilerini nerde çıkardıysa oraya bırakması, tuvaletin oturma yerine idrar damlatması, dişlerini fırçalayıp lavaboya su tutmaması, duştan çıktığı ıslak havlusunu benim kıyafetlerimin üzerine bırakması (kıyafetlerimin kokmasına sebep olduğu için istemiyorum), yemek yediği alana yediği şeyi dökmesi, ağzını yüksek sesle şapırdatması, yatağa sigara içtikten sonra girmesi, yeni topladığım dolabı bir tişört almak için komple yıkması… Bunların hiç birinden hoşlanmadığım için rahatsız olduğumu dile getiriyorum o da çalıştığı için arkasını benim toplamam gerektiğini söylüyor. Ama bunlar dikkat edilmesi gereken kişisel özen değil mi? Üstelik ona göre hiç bir şey yapmıyorum zannediyor ki evdeki herşey kendi kendine oluyor. Çamaşır bulaşık temizlik ütü bunları babası yapıyor sanki. İki gündür nasılsın diye sormadığı için haberi yok ama kasıklarım ve belim ağrıyordu açıkçası biraz dinlenmek istedim çünkü hamile olabilirim. Geçen iki gebeliğim de düşükle sonuçlandığı için bu sefer korumak istiyorum eğer gebeliğim varsa. Zaten dağıtıyor diye toplamadım onun uzandığı yeri geçen sefer battaniyesini alıp her seferinde dolaba koyuyorum diye söylenmişti benim alanıma karışma diye. astığım çamaşırlar tam kurumamıştı diye toplamadım zaten hava sıcak deyip kombiyi açtırmadı buz gibi evde iş mi yapayım. Sadece mutfağı topladım. Ya ders çalıştım, ya uzandım. Bişey yapmadım fazla akşam geldiği gibi bağırdı sen napıyosun bütün gün evde diye. Ya yapsam da sürdürmeme yardımcı olmuyosun ki zaten sürekli dağıtıyosun seni senin ortamında bıraktım sadece dedim. Daha fazla yükseldi ne işe yararsın bilmem ne gibi. Sinirlendim cevap vermedim geçtim odaya. Yani bütün erkekler mi böyle benim seçimim mi çok kötü hakikaten merak ediyorum tahammülüm kalmadı artık. Hiç düşünceli bi insan değil, düşük yaptığım gün kürtaja alındım eve geldiğimiz gibi yemek istedi benden. Ağzından iki güzel laf çıkmaz ama müşterilere kibarlıktan kırılacak. Evde güler yüze hasret kaldım kadınım sonuçta en azından ayda yılda bir bi iltifat duymak istiyor insan eşinden. Çocuk gibi her zaman onun istediği olsun ister her şeyime karışır ama her şeye. Canı film izlemek ister hadi film izleyelim. Ben o an izlemek istemiyorum mesela ya da o filmi izlemek istemiyorum. Hayır bu filmi izlicez şimdi izlicez diye tutturuyo. Tamam diyorum izleyelim bu sefer de uykusu geliyor yarıda çat diye kapıyor filmi. Henüz daha hiç bir filmin sonunu göremedik evlendik evleneli. E ama ben izliyorum diyorum hayır hadi yatalım diyor Uykusu gelince benim de onla aynı zamanda uyumam gerekiyor gibi davranıyor. Ya çok bunaldım sanırım o sebeple de çok uzatmış olabilirim hakkınızı helal edin. Sadece ben bunları idare etmek zorunda mıyım beklemeli miyim yoksa bu evliliği artık bitirmeli miyim? Ailesi hep çocuk yap geçer bunlar diye baskı kurdu üzerimde acaba Allah bilerek mi çocuk vermiyor diye düşünür oldum açıkçası.Eşim çocuklara düşkündür ilişkileri güzel olabilir ama sadece o kadar. Yine tüm sorumluluk bende olur. Sizce ne yapmalıyım ben
Asla çocuk yapma der susarım

Bu davranışların çoğu erkek klasik!!! davranışları işte. Eksiği var fazlası yok çocuk sorumlulugu daha ağır ilişki sağlam değilse çöker direk çocuğa yazık olur ama şunu da unutma erkekler yüzde seksen boyle
Yüzde 20 nin peşine düşün o zaman. Yüzde 80 de ekmeksiz kalınca adam olmaya karar verir belki. Ben anlamıyorum bizim çocuklar kadına höt dese kısmeti kapanır, bu ayı ayı heriflerin b.kunda bal var galiba, kadınlar bayılıyor bunlara.

Keşke evdekine bu atar gideri yapabilseniz, buradaki kadınlara saygı duysanız. Ezik olacağıma narsist olurum daha iyi. Hadi sidik temizlemeye devam. Kocaniz kizmasin. Kosun kahvaltisini hazirlayin. Iyyyy belki de hakkınız odur. Sinir oluyorum böyle nankör postlara evdekine sus pus, burada nankör. Buradaki kadınların emeği size fazla hakkettiginiz evdeki. O yüzden çocuk yapın.
O kadar acizsiniz ki benim anlattığım sıkıntıyla beni vurmaya çalışıyorsunuz. Kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz. Dilerim beteri başınıza gelir:) Şöyle bir baktım da çok da cevap vermeye değer biri değilsiniz. Hadi ötede ağlayın

O kadar acizsiniz ki benim anlattığım sıkıntıyla beni vurmaya çalışıyorsunuz. Kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz. Dilerim beteri başınıza gelir:) Şöyle bir baktım da çok da cevap vermeye değer biri değilsiniz. Hadi ötede ağlayın
Hakarete karşısınız öyle mi? Siz ediyorsunuz siz. Evde ezilip acısını burdan çıkarmaya çalışan, istedigi filmi bile izleyemeyen birinin acizlik ve ağlanacak hayat konusunda bilgisi olması şaşılacak bir durum degil. İnsanlar emek verip yazıyor şu halinize bakın. O kocaniz da size fazla bile.

Hakarete karşısınız öyle mi? Siz ediyorsunuz siz. Evde ezilip acısını burdan çıkarmaya çalışan, istedigi filmi bile izleyemeyen birinin acizlik ve ağlanacak hayat konusunda bilgisi olması şaşılacak bir durum degil. İnsanlar emek verip yazıyor şu halinize bakın. O kocaniz da size fazla bile.
Kendi pislgnzde boğulun:) öyle mi den sonrasını da okuma gereği duymadım zira seviyeniz belli

Sizi üzmek ya da kırmak için söylemiyorum ama eşiniz size karşı çok acımasız.
Yani sanki siz robotsunuz gibi..
Onun işlerini yapması gereken bir robot.
Hastalanma rahatsızlanma hakkınız yok.
Böyle bir insana neden tekrar tekrar çocuk yapmaya çalışıyorsunuz?
Düşük yapmışsınız kürtaj olmuşsunuz o zaman bile size acımamış sizin için üzülmemiş acaba canı acıyor mu dememiş birine neden tekrar çocuk?
Hiç mi kendinizi sevmiyorsunuz bu kadar değersiz misiniz siz?
Keşke boşansanız..

Hata sizde, anlayış gösterdikçe düzelmez insanlar. Hatta kendini düzeltmek şöyle dursun, günden güne sizin sınırlarınızı aşar. Normalde asla insanlara böyle yorumlar yapmam ama sizi sevmeyen değer vermeyen birine karşı gösterdiğiniz anlayışın %1 kendinize gösterin ve bu ilişkiden kopun lütfen kendinize bunu yapmayın..

25 yaşında evlendim acaba biraz geç evlendiğim için mi tahammül sınırlarım daralmış oldu.
25 yaş evlilik için geç mi? Bu kanıya nerden vardınız? Tam tersine adamın gerçek yüzünü görememişsin, erkenden evlenmişsin. Bu adamlar evlenince sihirli değnek ile birden değişmiyorlardır bana kalırsa. Sevgiliyken hiç mi kadına verdiği değer nasıldı, ev işi yapar mıydı kendi evinde, eşine evlenince yardım eder mi, bu muhabbetlere hiç girmediniz mi?
Mesela sigara konusu, sevgiliyken hiç mi sigara kokmuyordu? Benim arkadaşlarım da sigara içer ama hiç kokmazlar ama işte çalışan bor arkadaşım var üstünde full sigara kokusu. Kişinin kendi öz bakımına dikkat edip etmediği buradan bile tahmin edilebiliyor.
Sizin eşiniz saygısız, sevgisiz, kişisel bakımdan bi haber, muhtemelen evinde paşa gibi büyümüş, kadını evde temizlik yapan kişi olarak gören bir hödük. Ve hayir böyle bir evliliğe devam etmezdim ben olsam. Zaten bu evlilik değil, siz evde hizmetli olmuşsunuz o da evin beyi.

size bir şey söylim tandığım çoğu evlilik böyle. Benim eşim de aynı söylediklerinizden. 2 sene düşündm düşündüm sonra çoçuk yaptım. tabi ki düzeleceğini düşündüğümden değil. anne olmak istediğimden ve biliyorum ki türkiyede ki çoğu erkek böyle malesef
herkesin şartları bir değil tabi aile vs. ama arkamda aile ferahliği olsaydı kesinlikle boşanırdım.

Kıyafetlerini sağa sola atması kirlilerini nerde çıkardıysa oraya bırakması, tuvaletin oturma yerine idrar damlatması, dişlerini fırçalayıp lavaboya su tutmaması, duştan çıktığı ıslak havlusunu benim kıyafetlerimin üzerine bırakması (kıyafetlerimin kokmasına sebep olduğu için istemiyorum), yemek yediği alana yediği şeyi dökmesi, ağzını yüksek sesle şapırdatması, yatağa sigara içtikten sonra girmesi, yeni topladığım dolabı bir tişört almak için komple yıkması…
Şunları dokuz yaşında kızım yapmıyor, eşşek kadar babasının yaptığını düşünemiyorum. Sigara olayı anlaşılabilir bi yerde ama diğerleri? Offf. Tek başına olsa gül gibi yapar evi, tabi şimdi hizmetçi var. Biraz da size özel yapıyor, hani ben ortalığa böyle s.çar batırırım, senin de cesaretin varsa temizleme toparlama diyor.

Yüzde 20 nin peşine düşün o zaman. Yüzde 80 de ekmeksiz kalınca adam olmaya karar verir belki. Ben anlamıyorum bizim çocuklar kadına höt dese kısmeti kapanır, bu ayı ayı heriflerin b.kunda bal var galiba, kadınlar bayılıyor bunlara.
Canım dışardan hepsi o yirmilik kısım gibi evlenmeden aynı evi paylaşmadan anlaşılmıyor kavun mu bu koklayıp iyisini anlayacaksınız😅

Canım dışardan hepsi o yirmilik kısım gibi evlenmeden aynı evi paylaşmadan anlaşılmıyor kavun mu bu koklayıp iyisini anlayacaksınız😅
E pastanede keşkül kaşıklarken hopp evlenince kavun koku vermez. Bu adamın ailesi ile nasıl ilişkileri var, arkadaş ortamında nasıl, çevresi nasıl tiplerden oluşur, kavga ederken neye dönüşür, sağı solu yumruklamadan tartışabiliyor mu? Kavun değil koku vermez demek işin içinden çıkmak olur.

E pastanede keşkül kaşıklarken hopp evlenince kavun koku vermez. Bu adamın ailesi ile nasıl ilişkileri var, arkadaş ortamında nasıl, çevresi nasıl tiplerden oluşur, kavga ederken neye dönüşür, sağı solu yumruklamadan tartışabiliyor mu? Kavun değil koku vermez demek işin içinden çıkmak olur.
Ben de buna inanmıyorum bu insanların çoğu evlenince birden 180 derece değişmiyor. Evlenince değişir değiştiririm diyerek evlenmek bu durumlara sebep oluyor zaten

Benim eşimde bu durumu yaşadım şahsen. 16-17 sene yalnız yaşamış biriydi sevgiliyken evine gittiğimde de temizdi bir pisliğini görmedim. Kendince et yemekleri falan da yapıyordu ve bana da sürekli ben yaparım ben seni asla yormam diyordu derkeen şu an eşimin kirli çamaşırlarını yerlerden topluyorum. Yemek konusu ise hiçbir şey yapmadı sadece 2 kere menemen yaptı. Alıştırma falan derseniz de 2 hafta boyunca hiçbir şeye dokunmadım, sen yap ben yaptım yeterinde dedim ama evi belediye basacaktı. Temizlik Yapmadığı gibi aşırı kirletme huyu da var. Mecbur yine ben yaptım. Yıkanmış eşyaları dolabına kadar ben koyuyorum yoksa aylarca bekletir onları sandalyede. Yani benimki kavun mu oluyor noluyor 😅

X