Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Nasıl perde seçmeliyim?

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

00bal

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2020
29
8
Merhaba hanımlar oturma odam için perde almak istiyorum ama hangi renk alacağımı bilmiyorum kafam çok karışık oturma odam küçük bana yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Googledan girip resim atabilirsin canım. Uygulamadan olmuyor. 🤗

Tülü kaldirip jaluzi tarzi birsey alirdim, duvari kapatmak istemezdim
Sadece pencere icin olan Modeller var ya hani, daha aydinlik olur , asla duvalara tasan birsey olmamali
Oda icinse tek parca L model bir koltuk ve sehpa, perdenin minimal olmasiyla acilan duvarlara da güzel bir tablo odasi daha hos gösterecektir
Odanin problemi kücüklük degil, cok fazla esya olmasi, oturma odam büyük oldugu halde iki tane koltugum var
Her yere esya doldurmamaya calis daha ferah olur

Berjerleri cam önüne koysanız daha güzel olur sanki. Oda çok küçük olduğu için fon alıp daha da kalabalık etmeyin derim ama yine de siz bilirsiniz 😊
Evim kira olduğu için normal oturma Grubu aldım inşallah ev alırsam oturma odasınin geniş olmasına dikkat edicem resimde karşık görünüyor olabilir ama inanın öyle değil bu odayı çok seviyorum berjerler pencere önünde olmadı sadece bir tanesini koyabiliyorm ancak bu şekilde hepsi sığdı odaya perde olarak da kenerlarda İnce renkli tul fon düşünmüştüm ama salaş şekilde hangi renk olacağına perdenin karar veremedim ama

Sadece pencere icin olan Modeller var ya hani, daha aydinlik olur , asla duvalara tasan birsey olmamali
Oda icinse tek parca L model bir koltuk ve sehpa, perdenin minimal olmasiyla acilan duvarlara da güzel bir tablo odasi daha hos gösterecektir
Odanin problemi kücüklük degil, cok fazla esya olmasi, oturma odam büyük oldugu halde iki tane koltugum var
Aslında
Ailemiz geniş olduğu için L koltuk almadım yatılı kalabilmeleri

Evim kira olduğu için normal oturma Grubu aldım inşallah ev alırsam oturma odasınin geniş olmasına dikkat edicem resimde karşık görünüyor olabilir ama inanın öyle değil bu odayı çok seviyorum berjerler pencere önünde olmadı sadece bir tanesini koyabiliyorm ancak bu şekilde hepsi sığdı odaya perde olarak da kenerlarda İnce renkli tul fon düşünmüştüm ama salaş şekilde hangi renk olacağına perdenin karar veremedim ama
O zaman 3. Bir renk olursa karışık görünür sanki bakır renki fon nasıl olur. Benim koltuk takımım bakır ve krem. Yeşil fon almak istedim sonra vazgeçip bakır aldım güzel de oldu iyi ki bakır almışım başka şeylerle renklendirdim 😊

Üçüncü bir renge girmeden sarı üzerinden giderdim ben olsam

O zaman 3. Bir renk olursa karışık görünür sanki bakır renki fon nasıl olur. Benim koltuk takımım bakır ve krem. Yeşil fon almak istedim sonra vazgeçip bakır aldım güzel de oldu iyi ki bakır almışım başka şeylerle renklendirdim 😊
Bakır rengini hiç düşünmemiştim 🤔☺️

Perdeyi bilemedim ama halınızı çok beğendim söylemeden edemedim güle güle kullanın 🤗

Bence renkli fon almayın, bir tane stor perde bir de sade kırık beyaz bir tül derli toplu görünmesini sağlar.

Fon perde almayı düşünüyorsunuz sanırım yerinizde olsam fon almazdım odanız küçük zaten perdeyle kapatmayın derim çift mekanizmalı stor perdeler odanızı aydınlatıcaktır bence, benimde oturma odam küçük fonlarım var ama takmadım bile dediğim gibi para olunca çift mekanizmalı stor alcam

Ben de fon perdede birşeyi anlamadım yardımcı olur musunuz kızlar? Düz siyah fon perde alacağım salon için 2 tane sağ ve sola. Ama internette alacağım sitede "ışığı kesmede iyi degildi" falan gibi yorumlar var, fon perde sadece dekor için değil midir , ışığı kesme yeteneği beklemiyoruz ki yanlış miyim , yanlış birşey mi bakıyorum acaba

Merhaba hanımlar oturma odam için perde almak istiyorum ama hangi renk alacağımı bilmiyorum kafam çok karışık oturma odam küçük bana yardımcı olur musunuz?
Hâlâ seçmediyseniz zümrüt yeşili uyum sağlar. Ve berjerleri pencere önüne alın uzun koltukla yerleri değişsin yani, alan açılır 😊

Açık bej rengi bu kahve ve sarı tonlarına renk katacaktır. Beyaz yerine açık fakat son bahar tonlarına uygun olarak sana beji öneririm.

X