Nemlendirici krem ve yüzde yanma etkisi

DaiSY666

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2010
471
1
Bazen yüzümü yıkadıktan sonra olsn veya banyo sonrasi olsn yüzüme herhangi bir nemlendirici sürdüğümde birşeyler batar gibi yaniyor her seferinde olmuyor tabi ama merak ediyorum acaba bu neden oluyor bilen var mı yüzüme uygun değil anlamina mi geliyor bu krem yoksa yariyor mu ne
bilen var mı veya ayni durumu yaşayan ?

dipnot : Bilmişleri ve bilmiş cevaplari ( konu saçma mantiksiz vs. vs. )
istemiyorum konu dışında
yani bu konuya cevap olabilecek yorumlar dışında yorumu olanlar konuma yorum yapmazlarsa sevinirim Teşekkürler ..

Son düzenleme:
kullandığın kremin özelliğine göre değişir sanırım bu. ara sıra bende de oluyor, sanırım hassasiyetten. sende de büyük ihtimalle öyledir ama mesela atıyorum kırışık önleyici krem gibi, etki gösterecek bir ürün kullanıyorsan onun etkisi de yapabilir. benim sıkılaştırıcı bi kremim kaşıntı-karıncalanma gibi bir etki yaratıyordu mesela...

her seferinde olmuyor dediğinde ne farklılık var acaba. mesela peeling yaptıktan sonra yanabilir hassasiyetten ya da yeterince kaliteli olmayan bir kremden de kaynaklanıyor olabilir. belli bir şey yok mu hiç? sadece yüzünde mi oluyor bu?

Yok normal kremler arko dove neutrogena gibi sadece nemlendirme özelliği olan ürünler ama aynen dediginiz gibi karincalanma yapiyor bazen çok abartılı oluyor .
Krem kalitesiyle alakalı oldugunu sanmiyorum çünkü bugüne kadar ne kadar krem kullandysam hepsinde bir kerede olsa oldu
yani her seferinde dedğim mesela bi gün yaniyor ama diğer gün normal yakmiyo pek öyle
peelingden sonra felanda değil normal sabunla yüzümü yıkıyorum yıkarken fln bir sorun yok ama krem sürdügümde karincalaniyor bu sralar özellikle göz çevrmde çok olmaya baslayinca merak ettim aslinda ondan sordm bi zarari olmaz umarm .
Evet sadece yüzde oluyor
vücudumn diğer yerleri sadece bir işlem fln peeling felan olsn ondan sonra bu tepkiyi veriyor normalde hiç olmuyor

Son düzenleme:
Yinede sanırım hassasiyetten oluyordur zarari olmasinda karincalansin o sorun değil umarm zarari yoktur işte :)

X