Nişanlılık sürecinde benzer olaylar yaşayan var mı

İşte aman iki güzel söz duydum diye bırakmıyor kadınlar da adamları. Görmüyorlar ayan beyan olan kötü yönlerini. Belki senin annenin ekonomik özgürlüğü yoktu, belki ailesi zorladı bilemem. Ama konu sahibi gibi , o benim arkadaşım gibi o kadar cok kadın var ki iki gram sevildi diye bir ömür kendisijin de çocuklarının da hayatını güle oynaya mahveden
Cancağzım muhtemelen konu sahibi de çalışmıyor, alınması gerekenleri ailesi ve nişanlısı alıyor, ne alınacağına ne alınmayacağına parayı verenler karar veriyor, konu sahibi seviyorum diyor bu durumda adamın cimriliğine rağmen ayrılmaz ama evlenince de çalışmazsa olacaklar belli, adam her ihtiyacını karşılıyorum deyip eve doğru dürüst para bile bırakmaz, her şeyi gereksiz bulur biraz üzerine gidilirse en hafif şekliyle para benim param der çıkar işin içinden, ki gelinliği bile kuru temizlemeye göndermek istemeyen adam 🤢 sineğin yağını hesaplıyordur, insan kendi giydiği kıyafetten bile tiksiniyor hemen yıkamak istiyor, başkasının giydiği gelinlik de öyle giyilmez şahsen😵‍💫

Merhabalar ben 25, nişanlım ise 30 yaşında. 8 yıldır birlikteyiz. Şubat ayında nişanımızı yaptık. Mobilyalara karar verirken ikimiz de fazla eşya almayalım, açılmayalım, evde de gereksiz eşyalar olmasın diye anlaşmıştık. Öyle de oldu ne çeyizimde ne de mobilya alışverişinde gereksiz hiçbir şey almadık. Ama iş ilerledikçe gereksiz olan eşyalara nişanlım karar vermeye başladı. Mesela berjer istiyordum ama gereksiz bulduğu için almadık, kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık. Bu konularda tek başına karar alması hakkında tartışmalar yaşadık ama bana “sen kendi istediğin olmuyor diye kavga ediyorsun” dedi. Benim sorun ettiğim durum, alacaklarımızın gerekli veya gereksiz olduğuna tek başına karar vermesiydi.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü. Bana gelinliği uyguna halledersek ne istersen alırız falan diyordu. Benimse baştan beri en çok istediğim şey gelinlikti. Düğün, takı, veyahut başka hiçbir ricam olmadı. Düğünü birlikte istemedik gereksiz masraf dedik, nikah olacak. Ama kendisine de söyledim gelinlik almazsak ailem de hoş karşılamaz, laf söz olur ve ben istiyorum diye. Bu arada nişanlımın maddi durumu yeterli, sadece cimrilikten bu şekilde yapıyor. Yani ben şımarıklıktan tutturmuyorum, sadece içime sinen ortalama fiyatta bir gelinlik istedim. Kiralamak dahs uygun fiyatlı diye kiralayalım dedim, istanbula gidip bakalım dedim, her türlü teklifte bulundum ama benim söylediklerime karşılık “hevesin varsa alalım ama bu kadar para vermek istemiyorum, istanbula da gidemeyiz çok yorucu olur” dedi. Yani ben uyguna getirmek için yollar aradıkça yine de istemedi. Gelinliği gereksiz bulduğu için nikah elbisesi almam konusunda ısrarda bulundu. Bunu da beni kırarak yapmadı ama durumu olduğu halde ondan sadece gelinlik istediğim halde böyle davranmasına aşırı kırıldım.
Neyse ben bir gelinliğe karar verdim. Sahibindene bakmamı belki orada da benzer gelinlik bulabileceğimi söyledi. Ben de baktım şansıma da aynı gelinliği 2. El olarak buldum. Hatta aynı gün gittik aldık. Normalde gelinlik 32 bindi ve biz 10 bine aldık. Ben de sevinmiştin çok masrafa sokmadım, istediğim de oldu diye.
şimdi de gelinliği temizletmek istemem, kuru temizleme yaptırmak istemem mesele oldu. Gelinlikle düğün yapılmış, elbette kirlenmiş yani. Ter içindeki gelinliği giymemi bekliyor ve her şeyi her gereksiz dediğinde kabul ettiğimden dolayı mıdır nedir artık hiçbir isteğimi önemsemiyor.
Ben düşünüyorum acaba ben sürekli fedakarlık yaptığımı düşündüğüm için mi çok şey bekliyorum diye. Belki de evet böyledir ama mesela gelinliği satın aldığımız kız kendi duvağını, tacını vs verdi diye ben başka bir duvak istediğimde “abartıyor” oluyorum. Neyi alalım desem gereksiz oluyor.
Bu stres mi yoksa ben manipüle mi ediliyorum, böyle şeyler yaşayan birileri var mı?
Şimdiden teşekkürler kıymetli yorumlarınız için❤️
Abartmiyorsun adam cimri ve pinti... Boyle adamlasa cok zorlanirsin, duzelir diye dusunme hamuru neyse kendide odur duzelmez yani.
Evin icindeki berjere veya ev esyasina erkek karismaz, mutfak veya elektronik esyayada karismamali sonucta hayati kolaylastiran arac ve gerecler. Ben 5 yillik evliyim, evlenirken mobilyayi beraber gezdik ama ben sectim sadece renginde esimi dinledim.. eve aldigim haliya, esyaya, yaptigim dekora asla karismaz. Robotta aldirdim, dysonda aldirdim. Nisanlilik donemi evet bir garip oluyor ama bu gariplikten ote adamin cimriliği.

El birliğiyle bir kız kendini kurtarsın, başını yakmasın diye uğraştık ama maalesef o evlilik illa yapılacak.Seviyor beni diye kendi kendini kandırmaya devam.Sokaga çıksa önüne gelen erkeklere sorsa nisanliniza pis gelinlik giydirmeyi düşünür müsünüz diye???? kimse evet demez kimi yikatirim kimi yeni alırım der Sevgilime bu hakareti yapmam der Adam bulmuş sizin gibi safi istediği gibi at koşturuyor O çok para verip eve aldığı şeyler kendi sevdiği ve kullanmak istediği şeyler sizinle alakası yok.......

Bu adamla bu şekilde ömür geçmez. Elinden geldiğince harcamaları kısmışsın tek bir hevesin gelinlik yeni evleneceksin en doğal hakkin tabi ki ona bile diretmiş ben burdan sinir oldum sen nasıl dayandın. İnsan demez mi bu kız benim için herşeyi en uygunundan aldı varsın heves etmiş madem istediği gelinlik gönlünce olsun diye. Bunu bile diyemeyen bir adamla nasıl ömür gecireceksin. Bu dünyada ki tek erkek o değil. Evlendikten sonra sihirli bir değnek deyip bu huyları değişmeyecek aksine misliyle artacak. Bu şekilde sürekli bir hayat geticirebilirim diyorsan kendin bilirsin. Bugün sana yaptıklarını seviyorum deyip sineye çekersin ama yarın öbür gün evladınız olduğunda onada aynı şeyleri yaptığın da için sızlar

Merhabalar ben 25, nişanlım ise 30 yaşında. 8 yıldır birlikteyiz. Şubat ayında nişanımızı yaptık. Mobilyalara karar verirken ikimiz de fazla eşya almayalım, açılmayalım, evde de gereksiz eşyalar olmasın diye anlaşmıştık. Öyle de oldu ne çeyizimde ne de mobilya alışverişinde gereksiz hiçbir şey almadık. Ama iş ilerledikçe gereksiz olan eşyalara nişanlım karar vermeye başladı. Mesela berjer istiyordum ama gereksiz bulduğu için almadık, kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık. Bu konularda tek başına karar alması hakkında tartışmalar yaşadık ama bana “sen kendi istediğin olmuyor diye kavga ediyorsun” dedi. Benim sorun ettiğim durum, alacaklarımızın gerekli veya gereksiz olduğuna tek başına karar vermesiydi.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü. Bana gelinliği uyguna halledersek ne istersen alırız falan diyordu. Benimse baştan beri en çok istediğim şey gelinlikti. Düğün, takı, veyahut başka hiçbir ricam olmadı. Düğünü birlikte istemedik gereksiz masraf dedik, nikah olacak. Ama kendisine de söyledim gelinlik almazsak ailem de hoş karşılamaz, laf söz olur ve ben istiyorum diye. Bu arada nişanlımın maddi durumu yeterli, sadece cimrilikten bu şekilde yapıyor. Yani ben şımarıklıktan tutturmuyorum, sadece içime sinen ortalama fiyatta bir gelinlik istedim. Kiralamak dahs uygun fiyatlı diye kiralayalım dedim, istanbula gidip bakalım dedim, her türlü teklifte bulundum ama benim söylediklerime karşılık “hevesin varsa alalım ama bu kadar para vermek istemiyorum, istanbula da gidemeyiz çok yorucu olur” dedi. Yani ben uyguna getirmek için yollar aradıkça yine de istemedi. Gelinliği gereksiz bulduğu için nikah elbisesi almam konusunda ısrarda bulundu. Bunu da beni kırarak yapmadı ama durumu olduğu halde ondan sadece gelinlik istediğim halde böyle davranmasına aşırı kırıldım.
Neyse ben bir gelinliğe karar verdim. Sahibindene bakmamı belki orada da benzer gelinlik bulabileceğimi söyledi. Ben de baktım şansıma da aynı gelinliği 2. El olarak buldum. Hatta aynı gün gittik aldık. Normalde gelinlik 32 bindi ve biz 10 bine aldık. Ben de sevinmiştin çok masrafa sokmadım, istediğim de oldu diye.
şimdi de gelinliği temizletmek istemem, kuru temizleme yaptırmak istemem mesele oldu. Gelinlikle düğün yapılmış, elbette kirlenmiş yani. Ter içindeki gelinliği giymemi bekliyor ve her şeyi her gereksiz dediğinde kabul ettiğimden dolayı mıdır nedir artık hiçbir isteğimi önemsemiyor.
Ben düşünüyorum acaba ben sürekli fedakarlık yaptığımı düşündüğüm için mi çok şey bekliyorum diye. Belki de evet böyledir ama mesela gelinliği satın aldığımız kız kendi duvağını, tacını vs verdi diye ben başka bir duvak istediğimde “abartıyor” oluyorum. Neyi alalım desem gereksiz oluyor.
Bu stres mi yoksa ben manipüle mi ediliyorum, böyle şeyler yaşayan birileri var mı?
Şimdiden teşekkürler kıymetli yorumlarınız için❤️
Dugun damat icin degil helin icin yapilir ve onemli olan gekinin istekleridir çünkü tum gozler gelinde olacaktir .hayatinizin bu onemli doneminde heves ettiginiz seyi giyemeyeceksiniz buna layik gorulmeyecekseniz evlenmeyin bence .ustelik cokta yol sunmussunuz. Size kirli bir gelinligi layik vormesi hic hos degil .bu durumda damattan elinden gelenin en iyisini yapmasi beklenir durumu 10 bine yetiyorsa en iyi 10 binlik gelinligi 100 bine yetiyorsa en iyi yuzbinlik gelinligi almali.ama onun derdi durmum olsa en iyisini yaparim askim degil .bana gore gereksiz en ucuza kapatim sadece.

X