Normal doğum dikişinin ikinciye atılması

busrassssss

Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2023
12
3
27
Merhabalar,
19 gün önce normal dogum yaptım. 40 a yakın dikisim var dogumdan sonra dikis atılması yaklaşık 3 saat sürdü. Dikkat etmeme rağmen kontrole gittiğimde doktorum dikislerde açıklık olduğunu ve enfeksiyon olduğunu söyledi antibiyotik verdi yeniden, antibiyotikler kullandim yarın tekrar kontrole gideceğim fakat uzun süre ayakta kaldığımda ağrım oluyor ve ara ara batma şeklinde ağrılarım oluyor sizce tekrar dikis atılır mı:KK43: ikinciye dikis işleminden çok korkuyorum çünkü ilkinde hepsini hissettim. Dogumdan sonra dikisi açılıp tekrar dikis atılan var mi ? Uyuşuyor mu o bölge nasıl oluyor çok merak ediyorum.

Benim cevabım biraz size soru niteliğinde olacak. Normal doğum yaptınız ve 40 adet dikiş mi atıldı cidden

Yani demek istediğim yırtılmamı oldu onlar mı kesti bende normal doğum düşünüyordum ama bu kadar dikiş yerine sezaryen olurum

Ya sonra geri kendini topluyor mu vajina kötü bir görüntü oluyor mu
Tabi topluyor ama eski haline dönmesini de bekleme oradan bir çocuk çıkıyor illa ki değişime uğruyor ama öyle kötü halde de kalmıyor rahat ol . Makata kadar kesim olayı bilmiyorum belki devlet de malum kasap muamelesi yapılıyor olabilir ama ben yine de normal doğum öneririm ama tabi nasip

Tabi topluyor ama eski haline dönmesini de bekleme oradan bir çocuk çıkıyor illa ki değişime uğruyor ama öyle kötü halde de kalmıyor rahat ol . Makata kadar kesim olayı bilmiyorum belki devlet de malum kasap muamelesi yapılıyor olabilir ama ben yine de normal doğum öneririm ama tabi nasip
Bilmiyorum valla aklım sezaryene kaydı

Benim arkadaşımın makatı dahil yırtılmıştı 33 dikiş attılar. Bana tek söylediği şey aklın varsa sezaryen olursun. :KK43: O yüzden çok korkuyorum normal doğumdan.
Of cok korktum. Normal doğumdan değil bu yırtılmalardan korkuyorum ben

Ne olacak bilmemek de kötü daha doğuma 6,5 ay var şimdiden bunları düşünüyorum
Benimde daha o kadar var ya normal doğum çok daha iyi. Süt bezleri anında açılıyor ıkınma esnasında beden doğum yaptığını anlıyor sütler hemen geliyor göbek daha güzel gidiyor hemen ayağa kalkabiliyorsunuz ama sezaryende öyle değil işte

Benimde daha o kadar var ya normal doğum çok daha iyi. Süt bezleri anında açılıyor ıkınma esnasında beden doğum yaptığını anlıyor sütler hemen geliyor göbek daha güzel gidiyor hemen ayağa kalkabiliyorsunuz ama sezaryende öyle değil işte
7 ay oldu en yakın arkadaşım da doğum yapalı sezaryen oldu ama hiç sorun yaşamadı emzirmede hemen emzirmeye başladı. İnsandan insana değişiyor sanırım. Normali düşünüyordum ben de ama şu eski haline dönme olayı beni çok etkiliyor sanırım. Eşimle cinselliğe düşkünüz çünkü gerçekten. Ve evliliğin temeli olduğunu düşünüyoruz ikimiz de.

7 ay oldu en yakın arkadaşım da doğum yapalı sezaryen oldu ama hiç sorun yaşamadı emzirmede hemen emzirmeye başladı. İnsandan insana değişiyor sanırım. Normali düşünüyordum ben de ama şu eski haline dönme olayı beni çok etkiliyor sanırım. Eşimle cinselliğe düşkünüz çünkü gerçekten. Ve evliliğin temeli olduğunu düşünüyoruz ikimiz de.
Öyle tabii ki temellerinden biri benim eşim sırf bu yüzden normal doğumu istemiyor mesela

Of cok korktum. Normal doğumdan değil bu yırtılmalardan korkuyorum ben
Ya benim arkadaşımın ablası yakın zamanda yaptı, doktoru yönlendirmiş normal doğuma. eski haline kırkı çıktığında dönmüş mesela, ne dikiş ne yırtılma ne sarkma hiç bişey yok diye anlattı görüştüğümüzde. Çok kişiye özel

X