Oda ayırma zamanı

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.416
2.516
35
Kızlar merhaba. 6 aylık bebeğim var. Doğduğundan beri benimle aynı odada farklı yatakta yatiyor.Daha önce arastirdigim kadarıyla 6.ayda oda ayirabilecegini okumuştum. Hatta ilk goturdugumuz doktor da öyle önermişti ama şu an ki doktoru 1 yaşına kadar önermem dedi. Tecrübeli annelerden fikir istiyorum. 6.ayda yada daha erken bebeğini kendi odasına geçiren var mı? Geçirenler ne tür rahatlıklar yada zorluklar yaşadı paylaşırsa sevinirim.

Ben de hep 6. ayda ayirmayi dusunmustum. Ama bebegim gece cok sik uyanip emdigi icin ayiramadim. Simdi 21 aylik oldu, artik anladigi icin ayirmak daha zor. Keske erken ayirsaymisim dedim.
Kuzenim 8 aylikken ayirdi cok rahat etti

Benimki de çok sık uyanıp çok emiyor ama bende tam olarak sizin duruma düşmekten korkuyorum. Zaman gectikce daha zor olur gibime geliyor ama doktor öyle diyince emin olamayip tecrübeli annelerden fikir almak istedim.
Ben de hep 6. ayda ayirmayi dusunmustum. Ama bebegim gece cok sik uyanip emdigi icin ayiramadim. Simdi 21 aylik oldu, artik anladigi icin ayirmak daha zor. Keske erken ayirsaymisim dedim.
Kuzenim 8 aylikken ayirdi cok rahat etti

Selamlar, bence kendi bebeğinize göre karar vermelisiniz. Ben 1 yaşına kadar bizimle uyusun istiyordum. Eşim çok fazla horladığı için çocuk çok sık uyanmaya başlayınca 9 ay civarı kendi odasına geçirdim. Ondan sonra deliksiz uyumaya başlamıştı 😅
Aynı dert bizde de var 😂 hatta çok yorgunken bende horluyormusum. Sık uyanması konusunda aklıma gelen bir ihtimal bu da.

Benimki de 11 aylık şuan ilk 4 ay beşiğinde uyudu.Sonra sık uyanmaya başlayınca yanıma aldım hala da bizimle uyuyor.Bu ara diş çıkarıyor ve iştahsız olduğu için gece emmeye kalkıyor.Ama bi cesaret bu cuma ayıracağım bende odasına.Bakalım en azından denicem bi

Kızlar merhaba. 6 aylık bebeğim var. Doğduğundan beri benimle aynı odada farklı yatakta yatiyor.Daha önce arastirdigim kadarıyla 6.ayda oda ayirabilecegini okumuştum. Hatta ilk goturdugumuz doktor da öyle önermişti ama şu an ki doktoru 1 yaşına kadar önermem dedi. Tecrübeli annelerden fikir istiyorum. 6.ayda yada daha erken bebeğini kendi odasına geçiren var mı? Geçirenler ne tür rahatlıklar yada zorluklar yaşadı paylaşırsa sevinirim.
Ay bende burda bekliyim bende ayırmak istiyorum ama çok sık uyandığı için de emin olamıyorum bi türlü

Aslında ha aynı odada kalkmisim ha telsizden duyup gitmisim aynı sey diye düşünüyorum ama bilemiyorum bende 🙄
Kesinlikle öyle ama arada kıpırdanıyor ses çıkarıyor dalıyor falan bende yanımda olunca görüp duyuyorum ama bilmiyorum sanırım ben hazır olmalıyım önce 😂

Birşeyleri tam anlamaya başlamadan ayırmak bence en mantıklısı. 6-8 aylık arası.

Selamlar, bence kendi bebeğinize göre karar vermelisiniz. Ben 1 yaşına kadar bizimle uyusun istiyordum. Eşim çok fazla horladığı için çocuk çok sık uyanmaya başlayınca 9 ay civarı kendi odasına geçirdim. Ondan sonra deliksiz uyumaya başlamıştı 😅
crn_21 crn_21 yorumu ben yazdım sandım o kadar ben ki 😂 bende 9 aylık ayırdım 1 ay oldu daha kesintisiz uyuyor artık inanılmaz mutluyum. Arkadaşım konuyla ilgili bir profesöre sormuştu bu aylarda ayırmanın sağlıklı bir davranış olduğunu söylemiş. Güvenli bağlanma gibi bir durumu etkilemiyor yani için rahat olabilir

crn_21 crn_21 yorumu ben yazdım sandım o kadar ben ki 😂 bende 9 aylık ayırdım 1 ay oldu daha kesintisiz uyuyor artık inanılmaz mutluyum. Arkadaşım konuyla ilgili bir profesöre sormuştu bu aylarda ayırmanın sağlıklı bir davranış olduğunu söylemiş. Güvenli bağlanma gibi bir durumu etkilemiyor yani için rahat olabilir
Teşekkürler. Bi deneme yapicam gibi duruyor bakalım. İçimden bir ses kendi odasında benimki de daha uzun uyuyacak diyo 🙄

Gece beslenmesini kestikten sonra ayırmak daha az yıpratıcı olabilir sizin için. Gece beslenmesi kesilince deliksiz uyku oluyor arada kalkıyorlar tabi ama eskisi gibi olmuyor benim bebeklerim 2 saatte bir kalkarlardı sizin öyle değilse ayırın şimdiden ama diş dönemi vs olduğunda anneden ayrı yatmak istemiyorlar pek

6 aylıkken ayırdım ben. Karşılıklı odalarımız kapıyı kapatmıyorum sabah kalktığında şimdi beni görüyor çığlık atıyor gidip alayım diye hem onun için hem benim için daha iyi oldu ileride daha zor olurdu bence

2 yaşına girdi ertesi gün ayırdım odasını hiç zorlandik hemen alıştı oğlum. 6 ay bana çok küçük geliyor ben yapamadım o aylarda ayiramadm.

Bebeğimi 1 yaşındayken ayırdım. Hiç benimle yatmaya meraklı değildi zaten aynı odada kendi yatağında yatıyodu. Ama mecbur kaldım artık çünkü çok dönüyodu kenarlara vurdukça gece uyanıyodu. Ayak seslerimiz hareketlendiriyodu.
İlk bir sy gece uyanıp uyanıp ağladı. Çok zordu diş dönemi falan bir arada felaketti. Ama normalde uykusu sorunsuz bi çocuktur. Doktprumuz 1 yaşın farketmeye açık bi yaş olduğu için artık alıştığı düzeni değiştirmemden daha büyük bi yatağa geçmekten ve durumu anlayamamaktan rahstsız olduğu için böyle olduğunu söyledi. Zamanla her ihtiyaç duyduğunda yanına geleceğinin güvenini alınca rahatlar eski düzene döner dedi. Öyle de oldu. Şu an 19. Ayında. Gece ekstrem bişey olmazsa uyanmıyor. Aralıksız uyuyor. Ya 1 yaş öncesi ayırmalısınız bence 6 ayda gayet uygunmuş ya da yaşında ayırırsanız zorlanacağınızı bilerek yapın.

X