Oğlumu okuldan almalı mıyım?

Bana Diyor Nau Nau

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
12.676
46.607
Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?

Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?

İsterse çocuğunuz parçalamış olsun hakaret etme hakkı yok.
Ben olsam şikayet ederim.

Ben olsam göndermezdim. bebek daha bu. Oyuncaklar tabi ki parçalanacak yıpranacak bunu göze alamıyorsa bu işi yapmasın.
Anaokulu için aynı yere mi verecektiniz?
Size güzel bir deneyim olmuş, yeni okul araştırın bence :)
Yok başka yere verecektim
Ben de ona anlam veremedim.

Bu oyuncağın fiyatı nedir ki bu kadar olay çıktı merak ettim?
Böyle bir insanın işletmesinin önündeki çöpe çocuğumun bezini bile atmam değil göndermek. Korkunç bir şey resmen. Ağzım açık okudum inanın. Sakın göndermeyin.
7 bin :)
Sünger yedek parça. Bulup kargo ile göndereceğim.

Kamera görüntülerini gerçekten de grupta mı paylaştı yoksa ben mi yanlış anladım? Hiç profesyonel bir hareket değil gerçekten de. Bence de devam etmemeniz en hayırlısı olur. Hiç tolerans ya da geri adım olmamış çünkü.
Hayır bana özelden attı. Ama diğer konuşmalar grupta. Sonrasında özelden devam etti tartışma. Çok yazık cidden.

Seviyor ama ebeveynli olduğu için ben yüzyüze bakacağım kadınla
ya sonucta 1 ay daha gidecek ne bileyim. ben cocugum için 1 ay daha sabrederdim. siz tavrınızı bozmadınız, açıklamanızı yaptınız. kendinizi biliyorsunuz. kaldı ki bunlar cocuk yani oyuncak kırılabilir, bozulabilir. ben cocugum orada iyiyse 1 ay sabrederdim ya. bilemiyorum tabii ki bu benim yorumum.

Arkadaşım 2.5 yaşındaki çocuğun gittiği oyun grubu burası oyuncağı istediği kadar bantlasin , çocuk yirtmista olabilir ama bunlar olabilecek şeyler. Henüz bebek bu cocuk diye bahsettiğimiz , yani normal ama sahibi , öğretmen her neyse o normal değil. Oyun gruplarınin amacı ne yönetici pek anlamamis. Ben oğlumla 9 sene önce gidiyordum henüz bu kadar yayında değildi herkes cok sevgiyle yaklaşıyordu. Sanki çocuk 4-5 yaşında bir kere böyle yerlerde bu şekilde gruplardan konuşulmaz. Yanlış diyen olabilir 2.5 yaşındaki çocuğun yaptığı şey yüzünden cirkinlesilmez. Ben götürürken 1 yaşındaydı sürekli başka şeylerle ilgilenirdi nasıl değişmiş hersey

Ben 1 yaşında oyun gruplarına başladım. 2.5 ta kreşe başladık. Şu an da 3 olmak üzere.
Neler neler parçalanıyor yıpranıyor o gruplarda. Saçmalık yani. Hiç böyle bir şeye denk gelmedim.
Anladığım kadarıyla kırılmasına değil, bunun söylenmemesin, kamufle edilmesine (onun tabiriyle) kızmış. Öyle söyledi.

X