Öğretmen arkadaşlar genelde hangi isimli öğrencileriniz daha zeki ve uslu oluyor?

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Sizinde var mı böyle bir tespitiniz? İki hafta sonra İnşallah bebeğimi kucağıma alacağım ama öğretmenlik, çocuklarla sürekli iç içe olmaktan sanırım isimlerle çocukların zeka ve uslu olmalarının arasında bağlantı kurmaya çalışıyorum.. Erkek öğrencilerinizde şu isimli çocuklar daha zeki ve efendi oluyor dediğiniz isimler var mı? Varsa paylaşırmısınız?
(İsim bulmamda etkisi olacaktır) Sevgiler

Sizinde var mı böyle bir tespitiniz? İki hafta sonra İnşallah bebeğimi kucağıma alacağım ama öğretmenlik, çocuklarla sürekli iç içe olmaktan sanırım isimlerle çocukların zeka ve uslu olmalarının arasında bağlantı kurmaya çalışıyorum.. Erkek öğrencilerinizde şu isimli çocuklar daha zeki ve efendi oluyor dediğiniz isimler var mı? Varsa paylaşırmısınız?
(İsim bulmamda etkisi olacaktır) Sevgiler

hayatım şimdiden hayırlı olsun
allah analı babalı büyütsün
mehmetim var hem de 2 tane çok zekiler
ayberk
batuhan
enes
zeki çocuklar daha ağırbaşlı oluyo bence............
tembellerde hep haşarıkaydirigubbakcemile

Evet genelde akıllı zeki olanlar aynı zamanda daha ağırbaşlı efendi oluyor... Mesela beinide gözlemim yusuf isimli öğrenciler hem sanki daha çalışkan hemde ağırbaşlı.. Oluyor... Bazen eşimle aklımıza hoş bi isim geliyo sonra hemen ben atılıyorum " ayyy yok şöyle bir öğrencim vardı o olması diyorum" ister istemez etkileniyorum içime sinmiyor bu yüzden. ınşallah gözlemlerinize göre içime sinin bikaç isim çıkar. biz şimdilik iki isimde kaldık biri Yusuf biride Oğuzhan..
Ancak işte budur diyebileceğimiz isimler bulamadık açıkcası..

Ya ama ben hangi ismi beğeniyorsunuz yada anlamları ne diye sormuyorum öğretmen arkadaşlarım,, ben sınıflarınızda akıllı zeki efendi çocukların genelde isimleri ne oluyor diye soruyorum... Beğendiğiniz isimleri gene yazın ama asıl öğrenmek istediğim yardım istediğim konu bu.

Ya ama ben hangi ismi beğeniyorsunuz yada anlamları ne diye sormuyorum öğretmen arkadaşlarım,, ben sınıflarınızda akıllı zeki efendi çocukların genelde isimleri ne oluyor diye soruyorum... Beğendiğiniz isimleri gene yazın ama asıl öğrenmek istediğim yardım istediğim konu bu.

ya anladım da canım...içimize sinen isim olmadı diye yazdım ben...ayrıca çalışkan olması ismi bence bunlara takılma....sırf çalışkan diye o ismi koyarsın tembel olursa napacaksın?mirmirmirmir
sen içine sinen bi isim bak bence....gerisi gelir............kaydirigubbakcemile5

Ya hani daha sıcak bakıyorum sadece. Benimde çalışkan öğrencilerim var yani her çalışkan olan çocuğun ismini koymuycam tabiki.. Söylediklerinizden bir genelleme çıkarmak istiyorum sadece, yani çalışkan diye hoşlanmadıım bir isim koymuycam.
Sanırım zaten öyle çok fikir verende olmuycak, sağolun siz ilgilendiniz yazdınız ama sanırım ben doğururum üzerinden bir yıl geçer, buraya ancak 10 isim o zaman yazılır:))
Ben bebişomun ismini bulamıyorum.

canım yukarda bir arkadaş enes ve batuhan yazmış,benim en kötü iki öğrencimin adları,demek birbirini tutmuyor.Şuan girdiğim sınıflarda en terbiyeli,çalışkan öğrencimin adı mehmet ali,ama bu isimde çok yaramazlarını da gördüm.Yusuf ismi cidden güzel,o isimde çok efendi bir öğrencim var,adı gibi güzel olur inş.

Ben yetişkinlerle çalışıyorum ancak arkadaşlara sordu mbu soruyu,

Efe ve Emre'lerin yaramaz olduğunu biri de Enes diye çok yaramaz bir tane mezun ettiğini,

Oğuzhan, Yiğit adında aklı başında öğrencileri olduğunu söylediler daha çok. Genelde yaramaz olanalrı sayıyor arkadaşlar aslında, bunu fark ettim çok çektikleri için:)

:) hakikaten öyle insanın aklına çok çektikleri geliyor..
Ya Yusuf isimindede şöyle bir tedirginliğim var birçok kişi dalga geçerler ilerde diyo "yusuf yusuf" diye.
Kimiside bu isimli olan çocuklar çok içine kapanık, ezdirir kendini diyor.

:) hakikaten öyle insanın aklına çok çektikleri geliyor..
Ya Yusuf isimindede şöyle bir tedirginliğim var birçok kişi dalga geçerler ilerde diyo "yusuf yusuf" diye.
Kimiside bu isimli olan çocuklar çok içine kapanık, ezdirir kendini diyor.

Aynı şeyi yazacaktım, ama beğendiniz bir isim olduğu için yazmayayım dedim. Küçükleri çok bilmiyorum ancak çok sık duyuyoruz bunu, liseli öğrencilerde, üniversitede ve hatta firmalarda bile- koca bebekler:eek:klava:

oğuzhan mı? Aman Allahım hayırrrr kesinlikle çok çektim ben ondan 3 yıldır öğrencim 5. sınıfta şuan ama daha 2 kere 2 yi bilmiyor.Oğuzhan ismi çok güzel ama aklıma benim oğuzhan geliyor.

Furkan nasıl canım? bizim furkan çok zeki yalnız biraz yaramaz.Ama zeki çocuk yaramaz olur.enes vardı yine öğrencim hem tembel hem yaramaz.

öğretmen değilim ama söylemeden geçemicem bizim sınıfta yaver isimli bi çocuk vardı.. müthiş zekiydi ve çok efendiydi.. vede yakışıklı:smiley-cool::asigim:

Bende bir furkan biliyorum daha küçücüktü anasınıfına gidiyordu ama bir görseniz tüm öğretmenler resmen ondan kaçıyordu, sevimli bişeydi yanakları tombul tombuldu, ilk bahçede gördüğümde seveyim diye yanağına dokundum, araka arkaya tükürüklermi dersiniz, karnıma yediğim yumruklar mı dersiniz, bacağımda tekmelerimi dersiniz:roflol:
Birde güzel küfürümü yedim.

Arkadaşlar , bu zamana kadar ,ne kadar Furkan isimli öğrencim olduysa veya çevremde olduysa bir tane uysal ,uslu Furkan görmedim.Tecrübe edilmiştir.Birde Burak kesinlikle yaramazlar.
Tabiki öğrencilerimizden çlışkan ,uslu olanlar gözümüze dah sevimli gözükür,görecelidir.
Ancak isim bulma anlamında ismin anlamına göre bulmanızı öneririm.
Mesala düşündüğünüz Yusuf ismini anlamıyla isim sahibiyle (HZ.Yusuf) düşünün ,niyet önemli.Gerçekten güzel bir isim.Yusuflar, efendi, uysal oluyorlar tabi istisnalar vardır.
Mesela ben genelde Mehmet isimli öğrencilerimden memnun olmuşumdur.
Buğralar da pek efendi ,ağır olurlar.Erenler beyefendi, gözüaçık olur.
Bu yıla kadar üç Baki ismli öğrencim oldu tesadüf hep akıllılardı.
Emreler yaramaz ,yorucu olur.
ısmin güzel ve anlamlı olması çok önemli.

Bebeğinize şimdiden analı babalı bir ömür diliyorum.

Benım furkan yaramaz ama Çok da sevımlı:)yusuf dıye bı ÖĞrencım vardı...Çok aĞır,oturaklı,ve acaıp zekı ıdı...bır trafık kazası geÇırmıŞtı....yÜzÜ parÇalandı sonra estetık yaptırdılar Çok ŞÜkÜr ızı kalsa da kendınde baŞka hasar bırakmadı...ınanın o dehŞet kazada bıle vakurluĞundan, asıllıĞınden,mertlıĞınden hıÇ ÖdÜn vermedı...ama kaderı gene de benzemesın bu adı koyarsan bıle...

Arkadaşlar , bu zamana kadar ,ne kadar Furkan isimli öğrencim olduysa veya çevremde olduysa bir tane uysal ,uslu Furkan görmedim.Tecrübe edilmiştir.Birde Burak kesinlikle yaramazlar.
Tabiki öğrencilerimizden çlışkan ,uslu olanlar gözümüze dah sevimli gözükür,görecelidir.
Ancak isim bulma anlamında ismin anlamına göre bulmanızı öneririm.
Mesala düşündüğünüz Yusuf ismini anlamıyla isim sahibiyle (HZ.Yusuf) düşünün ,niyet önemli.Gerçekten güzel bir isim.Yusuflar, efendi, uysal oluyorlar tabi istisnalar vardır.
Mesela ben genelde Mehmet isimli öğrencilerimden memnun olmuşumdur.
Buğralar da pek efendi ,ağır olurlar.Erenler beyefendi, gözüaçık olur.
Bu yıla kadar üç Baki ismli öğrencim oldu tesadüf hep akıllılardı.
Emreler yaramaz ,yorucu olur.
İsmin güzel ve anlamlı olması çok önemli.

Bebeğinize şimdiden analı babalı bir ömür diliyorum.

evet,3 ayrı sınıfta da Furkan diye öğrencim var ve hepsi de haylaz,çalışmazlar.Yusuf anlam olarak güzel tabi,üstte de belirttim ama aklıma geldi 2 tane daha Yusuf isminde öğencim oldu,dersle alakaları yoktu.Emre ismine de katılıyorum,ne kadar tanıdıysam hepsi başarısızdı.

X