Öğretmeni çocuğunuza takviye verse yadırgar mısınız?

Müfettişcilik oynayanların yorumlarını keyifle okudum. Eğlendim. Kimlik bilgilerimi isteyen dahi olmuş kusura bakmayın dijital iz bırakmaktan hoşlanmadığımdan anonim rumuzlu bu sitede bilgilerimi tanımadığım takıntılı olma ihtimali olan şahıslarla paylaşamayacağım ama endişelerinizi anlayışla karşılıyorum. Çocuklarınızın öğretmeni olmamı istemiyorsanız bilgilerinizi paylaşın bu düşük ihtimali ben ortadan kaldırayım.
Parol ve calpol; etken maddesi bakımından tehlikeli olabilecek, ateşli çocuklarımıza dahi ilk müdahalede değil son olarak başvurduğumuz reçeteli ilaçlardır balık yağıyla mukayese edilemez. Bu durum elmayla armudu karıştırmaktır.

Alttaki yazıyı netten aldım okuyup anlayabilirsin umarım.

İstanbul Tabip Odası Olarak Uyarıyoruz! Vitamin, Mineral Ve Gıda Takviyelerinin Kontrolsüz Kullanımı Sağlığa Zararlıdır, Denetimi Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılmalı, Hekimler Tarafından Önerilmeli ve Eczanelerden Temin Edilmelidir

Müfettişcilik oynayanların yorumlarını keyifle okudum. Eğlendim. Kimlik bilgilerimi isteyen dahi olmuş kusura bakmayın dijital iz bırakmaktan hoşlanmadığımdan anonim rumuzlu bu sitede bilgilerimi tanımadığım takıntılı olma ihtimali olan şahıslarla paylaşamayacağım ama endişelerinizi anlayışla karşılıyorum. Çocuklarınızın öğretmeni olmamı istemiyorsanız bilgilerinizi paylaşın bu düşük ihtimali ben ortadan kaldırayım.
Parol ve calpol; etken maddesi bakımından tehlikeli olabilecek, ateşli çocuklarımıza dahi ilk müdahalede değil son olarak başvurduğumuz reçeteli ilaçlardır balık yağıyla mukayese edilemez. Bu durum elmayla armudu karıştırmaktır.

Hanımefendi
Konuda bir doktor balık yağının muhtemel zararlarını yazmış.

Doktor kendisi. Onu neden es geçiyorsunuz?

İl veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne sorup bizi de bilgilendirin lütfen. Ben öğrencime balık yağı takviyesi verebilir miyim veremez miyim diye yazılı olarak dilekçe verin ve resmi evrağa yazılmış cevabı paylaşın. Onun dışında palavra sıkmayın burada. Varsa cesaretiniz hadi buyrun sorun.

Hepimizin çocuğu var, sapık dolu diye sokağa gönderemiyoruz, ruh hastası var diye okula mı göndermeyelim? Siz nasıl korkutucu, endişe verici boyutta tehlikeli birisiniz aklım almıyor. Sizin olmayan, doğurmadığınız, annesi olmadığınız çocuklara kafanıza göre tedavi uygulama hakkını nasıl buluyorsunuz kendinizde? Başka çocukta başka rahatsızlık çıkarsa ona da başka tür takviye mi vereceksiniz? Omegayı vericem diye tutturan sizsiniz takıntınız hastalık boyutunda.
Yapabileceğim tek şey suç üstü yakalanmanızı dilemek. Hatta torbacı olarak yargılanmanızı da isterim.

Öğretmen olarak çok şey yapıyoruz
Velinin yapmadığı yapmak isteyip yapamadığı maddi manevi çok şey
Kitap kaynak masrafını da karşıladım
Bazen kıyafet masrafını
Bazen hiç görmedikleri yerlere götürdüm
Kendi sınırlarınızdan ibaret sanmayın çocukları
Ne durumda çocuklar var bir de onları görün.
Ben kendi çocuğuma verdiğim vitamini başka çocuğa da nasip olsun diye düşündüm
Ki VERMEDİM de
Bazen anne gibi de olabiliyoruz hakkımız olsa daha çok iyilikler sağlasak.

Of tamam en iyi öğretmen sensin alkış bravo.

Bu arada durumu olmayan insanları görmeniz için öğretmen olana kadar beklemenize gerek yoktu kendimi bildim bileli çocukluğumdan beri kötü şartlarda yaşayan insanların var olduğunu biliyordum siz geç öğrenmişsiniz

İl veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne sorup bizi de bilgilendirin lütfen. Ben öğrencime balık yağı takviyesi verebilir miyim veremez miyim diye yazılı olarak dilekçe verin ve resmi evrağa yazılmış cevabı paylaşın. Onun dışında palavra sıkmayın burada. Varsa cesaretiniz hadi buyrun sorun.

Hepimizin çocuğu var, sapık dolu diye sokağa gönderemiyoruz, ruh hastası var diye okula mı göndermeyelim? Siz nasıl korkutucu, endişe verici boyutta tehlikeli birisiniz aklım almıyor. Sizin olmayan, doğurmadığınız, annesi olmadığınız çocuklara kafanıza göre tedavi uygulama hakkını nasıl buluyorsunuz kendinizde? Başka çocukta başka rahatsızlık çıkarsa ona da başka tür takviye mi vereceksiniz? Omegayı vericem diye tutturan sizsiniz takıntınız hastalık boyutunda.
Yapabileceğim tek şey suç üstü yakalanmanızı dilemek. Hatta torbacı olarak yargılanmanızı da isterim.
Hatırlıyor musunuz bir konu sahibinin eşi de herkese ilaç veriyordu
Hatta kedilere de ilaç içirmişti
Hasta olmuştu kedicikler yazık😔

Ne çok benziyor konu sahibi ile
O kişinin eşi de kabul etmiyor iyilik yaptığını düşünüyordu🤦‍♀️

Su soruyu cevaplamadiniz: cocugunuzun ogretmeni cocugunuza takviye verse ne yapardiniz?

Ay sorunuza cevabım yok herkes güzelce yazmış zaten.

Ama gerektiği durumlarda site yöneticileri mailinizden şifrenize ip'nizden bu ip'lerin kullanıldığı salisesine kadar isteyen kuruma vermek zorunda. Birine adım şu demeyince dijital iz bırakmamış olmuyorsunuz yani.

Ay sorunuza cevabım yok herkes güzelce yazmış zaten.

Ama gerektiği durumlarda site yöneticileri mailinizden şifrenize ip'nizden bu ip'lerin kullanıldığı salisesine kadar isteyen kuruma vermek zorunda. Birine adım şu demeyince dijital iz bırakmamış olmuyorsunuz yani.
Sanal alanda yaptığınız her hamle bir dijital izdir ancak bu bilgiler site yetkililerinde gizli kalmak durumundadır. Siz çıkıp da "öğretmeniiiiim ayşe bana nanik yaptı" dercesine etiketleyip şikayet ettiğinizde kullanıcıların kişisel bilgilerini size servis etmezler. İnternet kullanıcısı olarak bunu bilmemeniz abes.
Konuda suç unsuru bulunmuyor her şey usulüne uygun veli öğretmen iletişiminde gerçekleşmişken
Elimde kaşık okulda öğrenciye aç ağzını evladım diyip balık yağı içiriyormuşum gibi bir algıyla kendi kendinizi ilginç şekilde komik yorumlara sevk ediyorsunuz 😄

Sanal alanda yaptığınız her hamle bir dijital izdir ancak bu bilgiler site yetkililerinde gizli kalmak durumundadır. Siz çıkıp da "öğretmeniiiiim ayşe bana nanik yaptı" dercesine etiketleyip şikayet ettiğinizde kullanıcıların kişisel bilgilerini size servis etmezler. İnternet kullanıcısı olarak bunu bilmemeniz abes.
Konuda suç unsuru bulunmuyor her şey usulüne uygun veli öğretmen iletişiminde gerçekleşmişken
Elimde kaşık okulda öğrenciye aç ağzını evladım diyip balık yağı içiriyormuşum gibi bir algıyla kendi kendinizi ilginç şekilde komik yorumlara sevk ediyorsunuz 😄
pardon da neden bu ısrar? yanı anlamadım ben ne yani bu ısrar

İsteyen kurum dedim, canı sıkılana bilgi verirler demedim. Sadece internet kullanıcısı değilim, bu bilgilerin İLGİLİ KURUMLARCA istendiği ve vermek zorunda olduğum bir meslekteyim. Ha hukukçu da değilim yalnız, bilemem aykırı bi şey var mı yok mu, varsa vermek zorunda ama öyle anonim adın arkasına sığınamazsınız dijital iz bırakmıyorum diyerek.

Su soruyu cevaplamadiniz: cocugunuzun ogretmeni cocugunuza takviye verse ne yapardiniz?
Yorumların tamamını okuduğum söylenemez gözümden kaçmış sorunuz
Öğretmeni verse kabul eder düşünceli davranışı için de teşekkür ederdim. Parasını da teklif ederdim.
Kullanıp kullanmama konusunda doktor tavsiyesiyle hareket eder uygunsa kullanır değilse kullanmazdım.

İsteyen kurum dedim, canı sıkılana bilgi verirler demedim. Sadece internet kullanıcısı değilim, bu bilgilerin İLGİLİ KURUMLARCA istendiği ve vermek zorunda olduğum bir meslekteyim. Ha hukukçu da değilim yalnız, bilemem aykırı bi şey var mı yok mu, varsa vermek zorunda ama öyle anonim adın arkasına sığınamazsınız dijital iz bırakmıyorum diyerek.
Hukukçu olmadığınızı belirtmenize lüzum yoktu anlaşılıyor zaten

Bence verenin kim oldugundan bagimsiz kisi kendi onemseyip almiyorsa bir seyi baskasi verince de kullanmiyor.

Öğrencimin strese bağlı konsantrasyon problemi oluştu. Dalgınlık ve unutkanlıklarından şikayetçi.
Kan değerlerine baktırdı sorun yok. Sağlık kuruluşuna yönlendirdim ama gitmeyeceğini sanıyorum.
Omega 3 tavsiye ederdim ama maddi anlamda karşılanması zor olabilir diye çocuğuma da kullandığım markadan ona da omega 3 aldım.
Tereddüt ettim ama ilaç değil takviye sonuçta velim samimiyetimi ve niyetimi bilir ama yadırgar mı?
İçime sinmemişti yorumlar ışığında vermekten vazgeçtim. Yorum yapanlara teşekkürler
Bence hiç bu işlere girmeyin öğretmenim. Allah korusun kötü bir şey olur alerji vs olur kabak sizin başınıza patlar.

Cevaplar çok abartılı bence. Alerjisi olabilir diye vermeme tavsiyesi mantıklı fakat kadın iyi bir sey yapmaya çalışıyorken bu üsluplar ne? Çocukların zeka gelişimi için haftalık belli miktar balık yemesi gerekiyor, ülkede kaç çocuk haftada 2 veya 3 kez balık yiyor? Haftada yenilen balık sayısı bile çocuğun zekasını 5 10 puan etkiliyor ki bu çok büyük bir fark. Omega 3 ise zekayı etkileyen temel ögelerden biri. Konu sahibi ailesine sor bence kabul ederlerse ver.

Öğrencimin strese bağlı konsantrasyon problemi oluştu. Dalgınlık ve unutkanlıklarından şikayetçi.
Kan değerlerine baktırdı sorun yok. Sağlık kuruluşuna yönlendirdim ama gitmeyeceğini sanıyorum.
Omega 3 tavsiye ederdim ama maddi anlamda karşılanması zor olabilir diye çocuğuma da kullandığım markadan ona da omega 3 aldım.
Tereddüt ettim ama ilaç değil takviye sonuçta velim samimiyetimi ve niyetimi bilir ama yadırgar mı?
İçime sinmemişti yorumlar ışığında vermekten vazgeçtim. Yorum yapanlara teşekkürler
yadirgamazdim ama bir ogretmen olarak kendimi asla riske atmazdim. cocukta baska bir sebepten dolayi bir hastalik olur veya herhangi bir seyden dolayi rahatsizlanirsa veli direkt :"balik yagindan" diyebilir. iyilik yapayim derken basiniza bela alabilirsiniz. ben olsam hic o topa girmem. ama doktora yonlendirebilirsiniz. doktor da balik yagi veya baska takviye onerebilir

Yapmayın Allah aşkına ben hamile veya bir bebeğe yaptığım yemeği vermeye çekiniyorum . Allah korusun alerjisi olur ya da bır ürün bozuktur diye siz destek diyorsunuz. Bence karismayin

X