ovulasyon testlerim kafayi yemis olabilir mi ? hamile miyim deli mi ?

gizmiss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2024
52
9
34
Arkadaslar, cok sacma sapan test sonucklariyla karsilasiyorum son iki aydir.
Mart'ta bebek yapmaya karar verdik ve nisan'danm beri ovulasyon testi kullanmaya basladim.
Nisan ayinda testlerim önce normal seyretti sonra pozitife ulastiktan sonra gunlerce pozitif cikti sonra tekrar 1 ya da iki gun negatif olup tekrar pozitife döndu.
Simdi bu ay yine regl bitittig gun (26 nisan) test yapmaya basladim. Ilk gunden beri istikrarli bi sekilde negatif gitti ve 8 mayista pik oldu. Heme 9 mayista ise negatife döndu ve anladim ki evet yumurtlama gerceklisiyor. Fakat son 2-3 gundur ikinci cizgi gunden gune biraz daha koyulasmaya basladi. Yani 7 ve 8 mayis Pozitif
9-10-11-12-13-14-15 mayis negatif....... AMA 12 mayistan beri her gun bir onceki gunden daha koyu cikiyor cizgi. Yani hala negatif ama öyle görunuyor ki pozitife dogru cikmakta testlerim..
Bu gun gebelik testi yaptim dayanamayip ama negatif. Ki yani daha iliskiden sonra daha 8 gun gecti, simdiden olsa da belli olmaz biliyorum.
Ama doktora gidene kadar bekleyemedim (haftaya 21 mayista randevum var) Ve sormak istedim basina boyle bisey gelen var mi acaba.?.
Yardimci olursaniz cok sevinirim......

Lh hormonu vücutta hep olan ve dalgalanan bir hormon. Yine pik olursa ikinciye yumurtluyor olabilirsiniz pik olmazsa o dalgalanmadandır. Neden bu kadar kafayı yediniz anlamadım 🥲
😅 kendi kendime kuruyorum galiba. Geçen ay bi negatif bir pozitif çıkmıştı ay boyunca. Şimdi bu ay Hersey iyi gidiyo pili gördüm sonra düştü, oh iyi derken pozitif çizgisinin günden güne koyulastığını görünce herhalde kafayı gitcem bu ne böyle demeye başladım. İkinciye yumurtluyorsam ne güzel 😅 bakalım yatın ve öbür gün artacak mı koyuluk 🫣

Lh hormonu vücutta hep olan ve dalgalanan bir hormon. Yine pik olursa ikinciye yumurtluyor olabilirsiniz pik olmazsa o dalgalanmadandır. Neden bu kadar kafayı yediniz anlamadım 🥲
Canı nasılsın nasıl gidiyor gebelik 😊 kız bende bu ay kafayı yesem mi bilemedim😁 sorun şu 1 Mayıs adet tam anlamıyla bitmişti 2 ve 3 mayısta pik gördüm değerlendirdim ve Ovalüsyon devam ettim silik giderken yumurtlamanın 8.günü geçen cumartesi günü bir baktım tekrar pik dedim acaba gebelik mi çünkü daha önce ki kayıplarımda böyle öğrenmiştim neyse pazar günü tekrar pik pazartesi tekrar pik dün aynı şekilde pike yakın görüntüyü de atarım istersen tabi bu arada gebelik testleri yaptım negatif yani ben tekrar mı yumurtladım 🤔 birde yıllardır kullanırım Ovalüsyon ilk kez böyle birşey yaşıyorum şubatta histeroskopi oldum ondan sonra iki ay korunup nisanda başladım denemelere ameliyattan sonra hem adetlerim düzene girdi hemde iki aydır üst üste yumurtlama görüyorum. Yani yorumun ne cano ikinci kez yumurtlama dimi ama diğeri neydi bu arada pco falan da deilim

Canı nasılsın nasıl gidiyor gebelik 😊 kız bende bu ay kafayı yesem mi bilemedim😁 sorun şu 1 Mayıs adet tam anlamıyla bitmişti 2 ve 3 mayısta pik gördüm değerlendirdim ve Ovalüsyon devam ettim silik giderken yumurtlamanın 8.günü geçen cumartesi günü bir baktım tekrar pik dedim acaba gebelik mi çünkü daha önce ki kayıplarımda böyle öğrenmiştim neyse pazar günü tekrar pik pazartesi tekrar pik dün aynı şekilde pike yakın görüntüyü de atarım istersen tabi bu arada gebelik testleri yaptım negatif yani ben tekrar mı yumurtladım 🤔 birde yıllardır kullanırım Ovalüsyon ilk kez böyle birşey yaşıyorum şubatta histeroskopi oldum ondan sonra iki ay korunup nisanda başladım denemelere ameliyattan sonra hem adetlerim düzene girdi hemde iki aydır üst üste yumurtlama görüyorum. Yani yorumun ne cano ikinci kez yumurtlama dimi ama diğeri neydi bu arada pco falan da deilim
Adet bitince çok erken yumurtlamışsın ya hemen peşine. Bence ikinciye yumurtladın ya :/

ben doktorlardan ovülasyon testlerine güven olmayacağını duydum. denerken en iyisi regl bitiminden bir sonraki regle kadar iki günde bir ilişkiye girerek denemek, o zaman kaçırma şansı mümkün değil, o şekilde bir altı ay olmuyorsa o zaman doktora gidip ilaç vs. tedavi seçenekleri düşünülebilir.

ben doktorlardan ovülasyon testlerine güven olmayacağını duydum. denerken en iyisi regl bitiminden bir sonraki regle kadar iki günde bir ilişkiye girerek denemek, o zaman kaçırma şansı mümkün değil, o şekilde bir altı ay olmuyorsa o zaman doktora gidip ilaç vs. tedavi seçenekleri düşünülebilir.
En güvenilir ovulasyon testidir.Bununla günlerce ilgilenip deneyeceklerini sanmiyorum doktorların.Erken gebelik testinden ziyade ovulasyon testi kesin sonuç verir.Ama herkes yorumlamasini bilemiyor.Hizli artışı vs var.Azcik koyulassa pozitif sanan oluyor.

Buna zaten tek yumurta veya çift yumurta ikizi denilmiyor mu acaba.Çok nadir olan birşey.Pkos.vs olanlarda bu durum olabilir belki
Nadir mi bilmiyorum, kadınlarkulübünde hiçbir şey nadir değil bence 😅 ama adeti düzensiz olanlarda daha sık denk geldim evet

Nadir mi bilmiyorum, kadınlarkulübünde hiçbir şey nadir değil bence 😅 ama adeti düzensiz olanlarda daha sık denk geldim evet
Ben de düzensiz.Ovulasyon testi deniyorum iki aydır.Bugun yumurtlamanın 5. günü ve tekrar koyulastigini ve kahverengi bordo kanamanın geldiğini gördüm.İki defa yaşadım bu durumu.İkisinde de hamileydim.Koyu çıktı test ama düşük gibi geldi bana.

Kızlar bi bakar mısınız ovulasyon testini ilk defa bu ay kullanıyorum

Eklentiler

• IMG_5382.jpeg
    IMG_5382.jpeg
    93,2 KB · Görüntüleme: 238
Selam kızlar bana da akıl verecek biri çıkar umarım. 1 buçuk yıldır çocuk için uğraşıyoruz ama tutmuyor 2 buçuk yılık evliyim hiçbir sorunum yok en son gittiğimiz doktor vitamin eksikliği var deyip balık yağı ve bir kaç vitamin verdi eşimle beraber kullanıyoruz akabinde soğan suyu da önerdi 15 gün içtim ve klomen+ovitrella da kullandım adet döngüm 26-27 gün yani bir umut inşallah daha önce de bir çok defa iğne ve klomen kullandım ama hiç vitamin kullanmadım son gittiğim doktorum D vitaminimin sınırda olduğunu söylemişti yani baya düşük önceden 1 hafta kala göğüslerim inanılmaz ağrırdı dokunamazdım bile ama yumurtlamadan sonra kasık ağrım hiç geçmedi son 1 haftadır sırt ağrısı kasık ağrısı çekiyorum batıyor gibi bir his ama bilemedim test yaptım negatif bugün sol kasığımda girip çıkan bir ağrı sırtıma belime ve bacağıma atıyor ve göğüs ucum açıyor koltuk altıma doğru bilemedim ya var mı yok mu geç mi döllendi.
Mavili olan 4 gğn önce diğerini bu sabah yaptım değişir mi acaba bu durumu yaşayan var mı?

Eklentiler

• IMG_8793.jpeg
    IMG_8793.jpeg
    96,1 KB · Görüntüleme: 193
  • IMG_8801.jpeg
    IMG_8801.jpeg
    137,6 KB · Görüntüleme: 194
İyi akşamlar ovulasyonla ilgili ben de birşey sormak istiyorum. Ovulasyon testi hiç yapmadım ben de bilmiyorum süreci. Yardımcı olursanız sevinirim. Adet gecikti kanda negatif çıktı diyelim adet olmadan tekrar 2 ci yumurtlama olurmu. Mesela programa göre yarın yine yumurtlama günüm basliyor. Yumurtlama dönemi bir de mide bulantisiyla bir de afedersiniz ihtirastan anlıyorum. Hormonlarım tavan yapiyor. Yaklaşık 1 Mayıs bu şekilde olmuştum değerlendirdim. Ama 10 gündür mide bulantısı baş dönmesi de var. Yarın kan vericem negatif çıkarsa tekrar yumurtlama ola bilirmi ve bunu da değerlendirmeli miyim. Çok uzun yazdım kusura bakmayın.

X