Özel ebe tutan var mı? İhtiyaç mı yoksa gereksiz mi?

neyiseda

En güzel hikayem 💞 :) hamiş🤰
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.228
2.771
Kızlar çok zengin varlıklı değiliz ben öğretmenim eşimin de kendi iş yeri var. Eşim maalesef böyle şeylerde yeniliğe açık değil bazı şeyleri müsriflik olarak görüyor çünkü ailesi özellikle annesi de bu şekilde düşünen bir insan . Tabi onlar kıtlık görmüş, maddi yönden çok sıkıntı çektikleri için böyle düşünmeleri normal. Neyse bir arkadaşım özel ebeden çok fayda gördüğünü anlatmıştı. O zihnimde yer etti. Ben de normal doğum istiyorum. Özel ebe tutsam mı tutmasam mı bilmiyorum. Zaten yarından itibaren devletin verdiği eğitimlere katılacağım. Sizce bu eğitimler yeterli gelir mi yoksa özel ebe olsa nasıl olur ? Lütfen fikirlerinizi paylaşin çok kararsızım 😔

Gereklilik değil tabi ki bu.
Konfor. Konforunu arttırmak için tutabilirsin.
güncel fiyatları bilmiyorum.
Başka şeylerden kısmamı gerektirecekse bu konforumu azaltacağı için tutmazdım ama.
Zaten iyi bir hastanede doğum yapacaksan süreci iyi yönetiyorlar.
Emzirmeye de çok yardımcı oluyorlar.
Ama doğum sonrası emzirme süreci için ebe desteğine ihtiyaç duymuştum ben. O kısım daha sancılı.
Kısıtlı ise bütçe bence hakkını oraya sakla 😊

Kızlar çok zengin varlıklı değiliz ben öğretmenim eşimin de kendi iş yeri var. Eşim maalesef böyle şeylerde yeniliğe açık değil bazı şeyleri müsriflik olarak görüyor çünkü ailesi özellikle annesi de bu şekilde düşünen bir insan . Tabi onlar kıtlık görmüş, maddi yönden çok sıkıntı çektikleri için böyle düşünmeleri normal. Neyse bir arkadaşım özel ebeden çok fayda gördüğünü anlatmıştı. O zihnimde yer etti. Ben de normal doğum istiyorum. Özel ebe tutsam mı tutmasam mı bilmiyorum. Zaten yarından itibaren devletin verdiği eğitimlere katılacağım. Sizce bu eğitimler yeterli gelir mi yoksa özel ebe olsa nasıl olur ? Lütfen fikirlerinizi paylaşin çok kararsızım 😔
Ben iki kere normal doğumu denemiş biri olarak ilkinde tutmadım ve çok iyi bir hastanede doğum yapmama rağmen ebeleri ilgisizdi tam açıklıkla sezeryana döndüm dayanamadım bir desteğim olsa daha farklı olrdu ama nasip ikincisinde ebe desteği aldım ve hamd olsun çok rahat geçti doğumum doğru yönlendirmeler yaptı bence destek önemli. Ama şans işi bazen doğum yaptığın hastanenin ebeleri de çok iyi oluyor

Doğum özelde olacaksa önceden ordaki ebelerle tanışabilirsiniz. Benim doğum yaptığım hastanedeki ebeler çok iyiydi hiç öyle birşeye gerek olmadı. Hatta hep derim beni ebe dogurttu. Doktor en son bebeği eline alıp dikiş attı o kadar 🙄 kendi tecrübeme göre yorum yaparsam bana göre de gereksiz bişey özel ebe ama hastaneye göre değişir işte 🤷

Ben özel ebe tutmadım, doğurdum 🤔 bilemiyorum şart mı faydası var mı yok mu
Doktorumdan memmunum hastanedeki ebelerin sancı çekerken bir faydası yoktu, bir de benim özel hastanede yanıma kimseyi almadılar tuttuğun kişi nasıl girecek 🤔 özel birini tutsan da illa doğum sonrası bir şey yaşanıyor ben o kadar dikkat ettim olacak yine oluyor 🤷🏻‍♀️

X