Çocuk Hastalıkları özofagus atrezisi ile savaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Benim gebelikte hiç birşey görülmedi. 5 doktordan geçtim. Bebeğim doğunca meme emip yutamayınca anlaşıldı özafagus olduğu. Sadece suyum sınırdaydı ama fazla da değildi.
Şuan bebeğiniz nasıl? Benimde suyum sınırdaydı ama hiç artmadı. Bizdede tükürüğünü yutamıyor. Bundan şüpheleniliyor ek kardiyovasküler anomalimizde var. Ozafagusun hangi tipiydi sizin ki acaba

Aynı benimki de doğdu tükürüğünü yutamıyordu. C tipi çıktı. Amelıyat oldu 35 gün sonra çıktı şimdi çok iyi 6 aylık. Ek anomaliler: sağ parmak bozukluğu,sakral gamze sizde neler var başka?
Siz de gebeyken bilmiyordunuz o zaman?

Aynı benimki de doğdu tükürüğünü yutamıyordu. C tipi çıktı. Amelıyat oldu 35 gün sonra çıktı şimdi çok iyi 6 aylık. Ek anomaliler: sağ parmak bozukluğu,sakral gamze sizde neler var başka?
özelde yazdım bakar mısınız

Hayır bilmiyordum ama doktorum şüpheleniyordu. Suyum 8 di. Hamilelikte hep aynı seviyede kaldı artmadı. Midesi de son ultrasonda büyümüştü. Double aortik ark anomalisi var.

Arkadaşlar özofagus atrezisi ile savaşıyorsanız gelin dertleşelim.

Yavrularımızın yaşadığı sorunları paylaşalım.

Birbirimize destek olalım.

Bilgi paylaşımında bulunalım.

Bu hastalıkla ilgili çok az bilgi var.

Rabbim yardımcımız olsun inşallah. ..
Merhaba özefagus atrezisi için biraz bilgi verir misiniz rica etsem tam iyileşme oldu mu vs

30.09.2014 büyük gün minik kızım gelmeye karar verdi.
ani su kaybımdan ötürü acil sezaryana alındım. 13.45 de meleğim dünyaya geldi. Beni odaya indirdiklerinde tam ayılmadan kızımı sormaya başlamışım ısrarla kızımı istemişim. Israrıma dayanamayıp hemen getirmişler. Emzirmişim ben hayalmeyal hatırlıyorum. Yarım saat geçmeden meleğim kusmuş bunuda hayalmeyal hatırlıyorum. Kızıma bişey oluyor dediğimi hatırlıyorum. Hemşireler alıyor kızımı ve bir daha geri getirmiyorlar. Ben kendime tamamen geliyorum ısrarla kızımı istiyorum getirmiyorlar. soruyorum nerde diye doktor muayene edecek onu bekliyorlar deyip beni oyalıyorlar. Giden gelmiyor.ben ağlıyorum kızıma bişey oldu diye yerimden kalkamama durumu beni dahada çıldırtıyordu. Sonunda geldiler ve bana kötü haberi verdiler.
Minik kızımı yoğun bakıma almışlar. Yemek borusu tıkalı dediler. Önemsiz birşey gibi anlattılar. Ufak bir operasyon olabilir dediler. Netten araştırmayayım diye telefonumu benden uzak tuttular.
kızımı görebilmem için bir an önce ayaklanmalıydım. Büyük uğraşlar sonucu ayaklandım üst kata çıktım yavrumu gördüm içim sızladı kucağımda olması gerekirken küvezde yapayalnızdı.
ertesi gün acil ameliyat olması lazım dediler. Bayram üstüydü tam teşekkürlü hastahane bulmak çok zordu.
epeyce uğraştılar ve buldular.ambulansla sevk edildi kuzum beni bıraktı gitti. Bir gece daha kalmalısın dediler kalamam dedim taburcu oldum. ikinci gününde yawrum ameliyata alındı. Ve ben ameliyat bitene kadar basit bir ameliyat olarak bildim.
4 saat sürünce anladımki büyük bir ameliyatmış. Doktorumuz ameliyatı başarılı geçti ikinci ameliyata gerek olmayacak gibi görünüyor dedi. Bi şok oldum ben.Çoook zor günler geçirdi meleğim 47 gün yoğun bakımda kaldı. 40 gün hep hayati tehlikesi oldu.özetle yemek borumuz onarıldı. Arada ameliyat yeri daralıyor ve dilatasyonla genişletiliyor.Akciğerleri ağır hasar gördü. Buna bağlı olarak çok sık hasta oluyor bronşit ve zatürre gibi hastahanede yatmadan iyileşmiyor.takipte olan karaciğerinde bir kitlesi var.
Bu 5.5 ayımızın özetiydi.

sizlerde anlatırsanız sevinirim.
Merhaba tamamen iyileşti mi çocuğunuz

X