Pıhtılı adet kanaması

birisi111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2022
389
118
Merhabalar sormak istediğim bişey var.Çocuk istiyorum deniyoruz da fakat olmuyor önceden doktorlar pcos demişti ama pcosun hiçbir belirtisi olmadı bende hem hormonal hem fiziksel hem düzensizlik gibi.En son bir süre hiç gitmedim doktora sonradan taşındım ve başka doktora gittim doktor hormonal ve diğer hertürlü pcos olmadığını söyledi adet olunca gel ilaç vereyim dedi.Adetlerim de hep pıhtılı oluyo kanamam bu aklıma takıldı pıhtılı kanamanın gebeliğe bir engeli var mıdır acaba?Herhangi bir sıkıntısı var mı bilen varsa yazarsa sevinirim teşekkürler.

yok. pıhtılı kanama çok büyük parça şeklinde gelmediği sürece normaldir. reglle kalınlaşan rahim duvarınız ve salgılanan hormonlara bağlı olarak sıvılar gelir. bu yüzden de yapış yapış (sümük gibi ama kanlı) şeklinde gelmesi normal. ama büyük parçalar, kötü koku ve farklı rebkler eslik ediyorsa doktora danışın.

yok. pıhtılı kanama çok büyük parça şeklinde gelmediği sürece normaldir. reglle kalınlaşan rahim duvarınız ve salgılanan hormonlara bağlı olarak sıvılar gelir. bu yüzden de yapış yapış (sümük gibi ama kanlı) şeklinde gelmesi normal. ama büyük parçalar, kötü koku ve farklı rebkler eslik ediyorsa doktora danışın.
Çok teşekkürler bazen duyuyorum veya okuyorum gebelikte pıhtılaşmadan dolayı düşük oluyo sonra doktor kan sulandırıcı veriyo pıhtılaşma olmaması için ondan dolayı aklıma takıldı

Çok teşekkürler bazen duyuyorum veya okuyorum gebelikte pıhtılaşmadan dolayı düşük oluyo sonra doktor kan sulandırıcı veriyo pıhtılaşma olmaması için ondan dolayı aklıma takıldı
hayır reglle atılan kan damarlarınızdan akan kan değil ki 😂 o rahim duvarının sökülmesiyle gelen kan. o yüzden pıhtılı gelebilir.

Gebelikte düşüğe neden olan pıhtıyla reglın pıhtılı gelmesi aynı şey değil yani demi doğru anladım
evet. gebelikte düsüğe sebep olan pıhtılaşma kanın damarlarda dolanırken sahip olduğu bi sorundan olur. yani akıştaki kandan. ama reglle atılan kanama zaten rahim duvarıdır. yani dolaşımda olan kan değil. rahmi bebeğin tutunması için kalınlaştıran kandır. orda bir çok hormon ve akıntıyla karışıyor kan. o şekilde gelmesi normal.

evet. gebelikte düsüğe sebep olan pıhtılaşma kanın damarlarda dolanırken sahip olduğu bi sorundan olur. yani akıştaki kandan. ama reglle atılan kanama zaten rahim duvarıdır. yani dolaşımda olan kan değil. rahmi bebeğin tutunması için kalınlaştıran kandır. orda bir çok hormon ve akıntıyla karışıyor kan. o şekilde gelmesi normal.
Çok teşekkür ederim içim rahatladı resmen ama yine de bir sorun yokken gebelik oluşmaması üzücü maalesef 🥲

Çok teşekkür ederim içim rahatladı resmen ama yine de bir sorun yokken gebelik oluşmaması üzücü maalesef 🥲
isterseniz pıhtılaşma için eşinize ve kendinize genetek test yaptırabilirsiniz. özelde yapıyorlar ama devlet hastanesi 2 düsükten sonra yapıyor ancak 🙄

X