Pilates günlüğüm

Tasbebek09

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
590
930
Merhaba kızlar
Üniversite zamanında pilates ile tanıştım ara ara bırakıp tekrar başladım.
bi süre ara vermiştim hazır karantidayken başlayım tekrar dedim.Evde ilk defa yapıyorum. Hep spor salonunda yaptım. Benimle beraber yapan varsa veya yapmayı düşünen varsa gelin hep beraber yapalım yaza fit girelim.
ben youtube da ecece diye kanal var ordan yapıyorum. 2. Haftamdayım.
hareketler zor değil. Herkes yapabilir. İleri seviye orta seviye diye belirtilen videolarda var henüz onlara geçmedim. Hamlamışım uzun süre yapmayınca biraz açılmam lazım.geçen sene haziranda bıraktım pilatesi. Evde yapmayı düşünüyorum artık. Spor salonuna para vermeye gerek yok. Zaten benim şansımdan da hep hoca değişikliği oluyor ben bırakıyorum pilatesi.
ebru şallı dan yapanınız var mı? Bir süre ecece den yaptıktan sonra başka hocalardan da yapmayı düşünüyorum.Değişik hareketlerde yapayım tekrara düşmeyim sürekli.
Haftada 3 gün yapıyorum pazartesi Çarşamba ve cuma.
Her gün değişilk videosunu izliyorum pilates seansı 6 yı izledim bugün. Ve ayrıca kalça kaldıran hareketler diye 5 dk lık videosu var onu sona ekleyip ve squat yapıp bitirdim. Kalçam çok düşmüş ve çok yumuş yumuş geldi bana 😂😂
Siz nasıl yapıyosunuz paylaşalım fikir alışverişinde bulunalım kızlar bekliyorum pilates günlüğüme ☺️

Merhaba, ben de mecburiyetten evde yapmaya başladım. Normalde spor salonuna gidiyordum çok düzenli olmasa da ama malum evdeyiz artik :110: Ben önceki yıllarda ebru sallinin 21 günde yağlarınızdan kurtulun serisini bitirmiştim birkac defa ve her defasında çok güzel şekillendirdiği ver incelltigi için onu yapiyorum. Hergun yapmak istiyorum mümkün oldugunca :KK49:

Merhaba, ben de mecburiyetten evde yapmaya başladım. Normalde spor salonuna gidiyordum çok düzenli olmasa da ama malum evdeyiz artik :110: Ben önceki yıllarda ebru sallinin 21 günde yağlarınızdan kurtulun serisini bitirmiştim birkac defa ve her defasında çok güzel şekillendirdiği ver incelltigi için onu yapiyorum. Hergun yapmak istiyorum mümkün oldugunca :KK49:
Her gün yapmayın diyorlar kasların dinlenmesi lazımmış her gün yapmak çok iyi bir şey değil diyorlar 1 gün yap 1 gün dinlen ☺️
ebru şallı 21 günde yağlarınızdan kurtulun serisi pilates mi normal egzersiz mi

Her gün yapmayın diyorlar kasların dinlenmesi lazımmış her gün yapmak çok iyi bir şey değil diyorlar 1 gün yap 1 gün dinlen ☺
ebru şallı 21 günde yağlarınızdan kurtulun serisi pilates mi normal egzersiz mi
Evet hergun yapmak iyi değilmiş ama zaten hergun yapcam desem bile bazen üşeniyorum veya halsiz fln hissedip vazgeçiyorum. Pilates o da , biraz uzun bı seri 1 saat 20 dakka ama ben bazı yerlerini kirpiyorum kendimce. Sen kaç dakka yapiosun yaptiginda?

Evet hergun yapmak iyi değilmiş ama zaten hergun yapcam desem bile bazen üşeniyorum veya halsiz fln hissedip vazgeçiyorum. Pilates o da , biraz uzun bı seri 1 saat 20 dakka ama ben bazı yerlerini kirpiyorum kendimce. Sen kaç dakka yapiosun yaptiginda?
Çok uzunmuş o da
5 dakika ısınma hareketleri
35-40 dk pilates
5 dakika kalça hareketi
Squat son olarak 50 dk 1 saate yakın yapıyorum.

Çok uzunmuş o da
5 dakika ısınma hareketleri
35-40 dk pilates
5 dakika kalça hareketi
Squat son olarak 50 dk 1 saate yakın yapıyorum.
Çok iyi kısa sürede etki eder umarim ben genelde 15 gün sonra fln farkı görmeye baslamistim önceki yaptiklarimda. Suan temizlik yapiorum bitirince de pilates yapıp dusa gircem. Bir de fırça aldim, duştan önce kuru fırça yapmaya çalışıyorum selülit için

Çok iyi kısa sürede etki eder umarim ben genelde 15 gün sonra fln farkı görmeye baslamistim önceki yaptiklarimda. Suan temizlik yapiorum bitirince de pilates yapıp dusa gircem. Bir de fırça aldim, duştan önce kuru fırça yapmaya çalışıyorum selülit için
İnş 2. Haftaya girdim bakalım ☺️
bende çatlak var fırça ona yarar mı?
Krem kullanmıştım daha önce hiç bi işe yaramadı 😒

pilatese çok defa başladım bir ay yaptım bıraktım tekrar başladım vs vs ama hiç bir zaman etkisini göremedim neden acabaaa

pilatese çok defa başladım bir ay yaptım bıraktım tekrar başladım vs vs ama hiç bir zaman etkisini göremedim neden acabaaa
Yani birçok sebebi olabilir sanirim, pilates çok etkili bir yağ yakma sporu deil. Kilo verme için mesela çok mantıklı değil bence daha ziyade şekillendirmede etkili. Takip ettiğin program, yapma sikligi da etkili olabilir. Veya daha ağır sporlar yapmissindir hafif geliyordur.
Benim bahsettiğim 21 günde yağlarınızdan kurtulun baya çalıştıran bi egzersiz bence. Ben birde haftada en az 5 gün yapmıştım. Ve 15 günde fln sonuç aldim

Yani birçok sebebi olabilir sanirim, pilates çok etkili bir yağ yakma sporu deil. Kilo verme için mesela çok mantıklı değil bence daha ziyade şekillendirmede etkili. Takip ettiğin program, yapma sikligi da etkili olabilir. Veya daha ağır sporlar yapmissindir hafif geliyordur.
Benim bahsettiğim 21 günde yağlarınızdan kurtulun baya çalıştıran bi egzersiz bence. Ben birde haftada en az 5 gün yapmıştım. Ve 15 günde fln sonuç aldim
ben de zamanında ebru şallı nın videolarını yapmıştım o zamanlar epey modaydı ebru şallı:) şu sıralarda reyhan oksay ın videolarına bakıyorum

Yanlış yapıyor olabilirsiniz. Doğru nefes alıp vermek çok önemli pilateste kontrollü yapmanız lazım. Bir de karnınızı sıkın hareketleri yaparken. İlla işe yarar. Her gün yapmayın haftada 3 4 gün yeterli.sonra şekle girmeye başlar vücudunuz.

Yanlış yapıyor olabilirsiniz. Doğru nefes alıp vermek çok önemli pilateste kontrollü yapmanız lazım. Bir de karnınızı sıkın hareketleri yaparken. İlla işe yarar. Her gün yapmayın haftada 3 4 gün yeterli.sonra şekle girmeye başlar vücudunuz.
Ben nefesi hep unutuyorum:) bir de videolar da sık bırak vs deniliyor ben hep sıkıyorum kaslarımı....

Bir pilates günü daha beraberiz 😀
45 dk lık pilatesimi yaptım bugünkü orta seviye idi ama hiç zorlanmadım vücudum alıştı galiba.
öncesinde tatlı yapmıştım 2 saate yakın sürdü ve ayaktaydım bitince hemen pilatese başladım yoruldum. nasıl olsa pilatesle yakıyorum arada kaçamak yapmak lazım 😀
Kalça dikleştiren hareket ve squat çok yordu özellikle.
bugün popoma baktım sanki gelişme var gibi 😂😂

Ben nefesi hep unutuyorum:) bir de videolar da sık bırak vs deniliyor ben hep sıkıyorum kaslarımı....
Arada ben de unutuyorum ama unutmamaya çalışıyorum. zamanla alışırsınız ilk başladığım zamanlar hiç yapamazdım sonra sonra geliştirdim☺️

Hayırlı cumalar herkese
2 . Haftamı bitirmiş bulunuyorum. Bugün bacaklar yandı. Squat yaparken bacaklarımın dermanı kalmadı ama gelişme var hissediyorum artık hareketleri daha kolay yapmaya başladım.
pazartesi günü 3. Haftama başlayacağım. 😀

Tekrar pilates günü beraberiz. Hafta sonu ara verdim diye mi nedir esnekliğimi kaybetmiş gibi hissettim vücudum kaskatıydı sanki. Yoruldum bugün baya ama deydi. ☺️

bugün biraz hastaydım ama bırakmadım seansı yaptım yapınca kendimi daha iyi hissettim.
vucudumdaki değişiklikleri farketmeye başladım kalça dikleşti, daha esnedim,bacağımı dümdüz yukarı çok kaldıramazdım bugün kaldırmaya başladım.

X