Pilates ve boy uzaması

Pilates boy uzatır mı

• Hayır uzatmaz

OY: 2 33,3%
  • Uzatır

OY: 3 50,0%
  • Fikrim yok

OY: 1 16,7%

• Ankete Katılan
    6
  • Anket Kapalı .

vincentvega

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2014
25
4
Merhabalar herkese sağlıklı günler. 18 19 yaşlarımda 3 cm uzamistim birkaç santim daha uzarım derken iki seneden beri uzamadığımı fark ettim. Boyumdan memnunum ama birkaç cm daha uzamayı isterdim. Duruşum da pek iyi değil malesef. Pilatesle postürü düzelterek 2 3 santim uzamak mümkün mü, boyu uzayan oldu mu acaba

Boy uzatır demek ne kadar doğru olur bilmiyorum.Dik duruş sağladığı için daha uzun görünüyor insan.Birde kasları uzatıyor.Yani benim kolum bile farkediyor uzunlukta :)

Boy uzatır demek ne kadar doğru olur bilmiyorum.Dik duruş sağladığı için daha uzun görünüyor insan.Birde kasları uzatıyor.Yani benim kolum bile farkediyor uzunlukta :)
Teşekkürler cevabiniz için:) internette gezerken kemik uzaması şeklinde değil de duruşun düzelmesiyle birkaç cm uzayabilecegini okudum. Dediğiniz gibi tam olarak bir uzama denilemez heralde ama olsun :KK70:

Ben kendi adıma faydalı buldum.Esnemek gerçekten vücudu rahatlatıyor.İnsan keyfine varınca zaten devam etmekte istiyor.Sürekli hergün olmasada dönem dönem Callanetics yapıyorum.Videolarına ulaşabilirseniz gerçektenbaşarılı bir egzersiz serisi.

dik durusa katkısı yüksek. bir de öne kapalı omuzları geriye dogru actıgı ve boynu da daha esnek durmasını sagladığı için pilates yapanlar daha uzun görünüyor evet :)

dik durusa katkısı yüksek. bir de öne kapalı omuzları geriye dogru actıgı ve boynu da daha esnek durmasını sagladığı için pilates yapanlar daha uzun görünüyor evet :)
Evet ne yazık ki dik duramıyorum boyum 165 civarı aslinda ideal sayılan bir boy Türkiye için ama fazla kambur duruyorum. Teşekkürler cevabınız için

X