Plansız hamilelik ve mutsuz bir evlilik…

Sanırım " Ne kadar istemeyen, çocuğa tenezzül etmeyen, aile kavramından anlamayan kadın varsa doğurgan oluyorlar." demek istediniz. Bu düşüncenize tam olarak katılamıyorum. Çünkü her kadın çocukları sevmek, anaç olmak, anne olmayı istemek zorunda değil. Aile kavramının da yalnızca çocuk olduğunda sağlanabileceğini düşünmüyorum. Söylemek istediğim maddi ve manevi şartları el verişli olmayan, bunun farkında olup çocuk yapmak istemediğini belirten kadınların sağlıklı bir biçimde korunabilmesi. Tamam çocuk istemiyorum ama korunmuyorum da diye bir geri bildirim çok mantıklı bulduğumuz bir şey değil. Örneğin benim babam kesinlikle ama kesinlikle baba olmayı hak eden bir erkek değil. Ama olmuş. Bunun yanında maddi ve manevi şartları elverişli olup anne baba olmayı çok hak eden insanlar da olabiliyor ama bir türlü sağlıklı bir gebelik oluşmayabiliyor. Bu elbette üzücü bir durum.
aile kavramını cocukla bağdaştırmadım, daha evli oldugu insanla uyum içinde olamayan mantıklı düşünemeyen evin geçimini sağlayamayan ve çevresine dahil saygısı olamayan bencil düşüncesiz tipleri kasteddim. tabikide anne olma hissi bizlere doğuştan gelmiyor daha 2sene öncesine kadar bende istemiyor hazır hissetmiyordum o zaman bir şekilde gebe kalsaydım ne yapacağımı bilemezdm. bu zamanla içgüdüsel gelişen bi duygu bence. o yüzden yaş farketmeksizin kimseyi annelik duygusu yok diye eleştirmem. sadece kendi öz bakımını ailesini evini idare edemeyen avare tiplerin bu kadar kolay üremesi tuhafıma gidiyor :/

Esiniz geri kafali bir ailede buyumus kendi firkileride o yonde malesef dediginiz gibi kadin sussun hizmet etsin o calistigi icin cok yoruluyor vs vs yani keske cocuk olmadan bosanmayi dusunseydiniz tabi ama su anda olan oldu bilmiyorum bebegi tek basiniza buyutmeyi goze alabiliyorsaniz esinizle konusun blof yapmayin bunlar duzelmezse ben gidiyorum cocugumuda bu mutsuz ortamda buyutmek istemiyorum deyin sonra duruma gore kendini duzeltmek istemezse ayrilin mutsuz omur gecmez bosverin

Bence acilen destek almalısınız. Bebeğinizin ilk ayları ve şuan siz zaten yoğun duygular içerisindesiniz hormonlar bedeniniz değişim halinde ve bizim hislerimizden masum yavrular da etkileniyor maalesef.
Hamilelik gerçekten çok değişik bir süreç ben de 2,5 yıllık evliyim ve hamilelik döneminde eşinizle bir daha tanışıyorsunuz kesinlikle.
İlk önce destek alın ve ne yapacağınıza karar verin eşinizin yaklaşımında da değişiklik görüyorsanız ki siz değişirseniz eşiniz de bundan olumlu ya da olumsuz etkilenecek, duruma göre aile terapisi desteği de alabilirsiniz.
Ama içinize atıp çok düşünüp de sıkıp bunaltmayın kendinizi hiç

Aslında iyi korunuyordum bazılarının lafına uydum salaklık ettim hapı bıraktım neyse olan oldu boşanma fikri aklımda ama ondan sonra beni nasıl bir hayat bekler bilmiyorum eğer burda boşanmış ve çocuğu olan hanımlar varsa yorumlarını bekliyorum. Annem babam arkamda ama benimde çevremde ağzı bozuk kırıcı insanlar var
Valla düzelmeyecek hatta çocuk olunca daha beter olacak benzer durumdayım ben çalışıyorum 2 çocuk var bi de kocayı da kovdum ohh kafam rahat gelmez inşalalh

Yaa okudukca güldüm kusura bakmayin. 2 bucuk yildir evlisiniz bastan beri adamla aile de belli. Onca zamandir is arayim hayatima bakayim demeyi beceremediniz bebekle mi hizlandi. Korunmamissiniz bebek olmus. Ve hepimizde biliyoruz ki bisanmayacaksiniz. Ama bunlardan ziyade ins o bebege yazik etmezsiniz huzursuzluklarinizla.

Ben bir ara kadın doğum servisinde çalıştım. Kadınların istemeden gebe kalmalarına, doğum yapmalarına çok şahit oldum. Bizi ara sıra doğum kontrol yöntemlerini noktasında eğitim vermeye falan da yolluyorlardı. Ve ortak sıkıntı korunmayan ancak aynı zamanda çocuk istemeyen kadınlarımız. Bir kadının bir bebeği olmasını isteyip türlü türlü tedavi görüp bir türlü bu isteğinin gerçekleşmemesi de bir kadının hiç istemeyerek bir gebelik ve doğum gerçekleştirmesi de çok zor ve sancılı iki durum maalesef ki. Ancak mesela on saat dinliyoruz kadını şu kadar çocuğum var da hiç istemedim de Allah verdi de falan filan. Korunuyor musun diye sorguladığımızda olumsuz bir yanıt. İyi ama hem korunmamak hem bebek istememek mümkün olmayan bir denklem sağlıklı bir kadın için.

Bunun yanında bebeği doğurur musunuz doğurmaz mısınız sanıyorum şu an belirsiz ve siz de karar aşamasındasınız. Ben sevgisizliğin ve kavgaların en hat safhada olduğu bir evde büyüdüm. Alınan hasarlar maalesef ki çok ağır oluyor. Çünkü kişiler örneğin bir evlilik yaptılar diyelim ve mutsuz oldular, gidip senesi dolmadan eşini boşayabiliyor. Ancak mutsuzluktan ölen küçük bir çocuğun gidip bunun sorumlusu annesini veya babasını boşaması mümkün olmuyor. Her çocuk adam akıllı ebeveynleri hak eder. Böyle adamlar babalığı zerre hak etmiyorlar.
Hangi korunma yöntemini öneriyorsunuz kişilere . Merakımdan soruyorum.

Plansız hamilelik demeniz olmamış.zaten siz kendiniz hapı bırakmışsınız.sonunda hamile kalacağınız belli.buyuk ihtimal çocuk olunca düzelir diye düşündünüz yani hep böyle olur.ama sonuç,kara kara düşünmektir

Valla düzelmeyecek hatta çocuk olunca daha beter olacak benzer durumdayım ben çalışıyorum 2 çocuk var bi de kocayı da kovdum ohh kafam rahat gelmez inşalalh
ama siz çalışıyorsunuz ve kendi aklınızla fikrinizle, paranızla, rest çekebiliyorsunuz
pek aynı durumda sayılmazsınız

konu sahibi sormuş ya benim durumumda olan, boşanmış çocuğu olan mutlu olan hanımlar varsa yazsın filan diye

tabii ki yazsınlar da

1- bu kadın çalışmıyor. eşi şu anda para yetiremiyor kaldı ki boşanıp nafaka verse ne kadar verir? ne yapacak aile evine mi gidecek yoksa çalışacak mı? eminim ki ailesi destek de olsa çocuklu kadın anne-baba evine sığamıyor, sığmaz. çalışması için bir planı da yok. nasıl olacak?
2- bu kadın kayınvalide görümce etraf laf söz takıyor, bunları kendine mutlu olma olmama sebebi sayıyor. daha yeni evli gencecik bir kadınken laf sözden mutsuz. çocuklu "dul", belli yaşa gelmiş bir kadınken duyduklarıyla depresyona girer.

yanlış anlaşılmasın ben kimseye mutsuz evliliğini sürdürsün filan demiyorum.

demek istediğim şu:
(burada da pek çok konuda okuyorum) kafa değişmedikçe mutlu olmayacak.

lafı sözü duymamak/takmamak ya da laf söz eden kişilerle muhatap olmamak onun öğrenmesi gereken bir eylem, kimse boşanınca bunu enjekte etmeyecek kendine. ilacı filan yok bunun.

kaldı ki kadın hem çocuk istemiyordum diyor hem hapı bırakmış...yani pek mantıklı kararlar verebilen bir insan da değil. üstelik bunu başkalarının akıl vermesiyle yapmış! tam el akıllı kadın. ben başkasının kararıyla ayakkabı almam kadın çocuk yapıyor ayol.

eşi de belki 3 kuruş alıyordur ..bir hediye bile almadı diyor ama adam ne kazanıp ne harcıyor onu da bilmiyoruz.
çalışma planı da olmamış.

sizinle çok farklı kısacası.

ama siz çalışıyorsunuz ve kendi aklınızla fikrinizle, paranızla, rest çekebiliyorsunuz
pek aynı durumda sayılmazsınız

konu sahibi sormuş ya benim durumumda olan, boşanmış çocuğu olan mutlu olan hanımlar varsa yazsın filan diye

tabii ki yazsınlar da

1- bu kadın çalışmıyor. eşi şu anda para yetiremiyor kaldı ki boşanıp nafaka verse ne kadar verir? ne yapacak aile evine mi gidecek yoksa çalışacak mı? eminim ki ailesi destek de olsa çocuklu kadın anne-baba evine sığamıyor, sığmaz. çalışması için bir planı da yok. nasıl olacak?
2- bu kadın kayınvalide görümce etraf laf söz takıyor, bunları kendine mutlu olma olmama sebebi sayıyor. daha yeni evli gencecik bir kadınken laf sözden mutsuz. çocuklu "dul", belli yaşa gelmiş bir kadınken duyduklarıyla depresyona girer.

yanlış anlaşılmasın ben kimseye mutsuz evliliğini sürdürsün filan demiyorum.

demek istediğim şu:
(burada da pek çok konuda okuyorum) kafa değişmedikçe mutlu olmayacak.

lafı sözü duymamak/takmamak ya da laf söz eden kişilerle muhatap olmamak onun öğrenmesi gereken bir eylem, kimse boşanınca bunu enjekte etmeyecek kendine. ilacı filan yok bunun.

kaldı ki kadın hem çocuk istemiyordum diyor hem hapı bırakmış...yani pek mantıklı kararlar verebilen bir insan da değil. üstelik bunu başkalarının akıl vermesiyle yapmış! tam el akıllı kadın. ben başkasının kararıyla ayakkabı almam kadın çocuk yapıyor ayol.

eşi de belki 3 kuruş alıyordur ..bir hediye bile almadı diyor ama adam ne kazanıp ne harcıyor onu da bilmiyoruz.
çalışma planı da olmamış.

sizinle çok farklı kısacası.
Çok haklısınız kesinlikle..ama bazen ne kadar yürütmeye çalışırsan çalış ne kadar çabalarsan çabala o evlilik olmuyor sonraki yaşanacak zor süreçlerden daha kötü oluyor o evliliği yürütmek

Hangi korunma yöntemini öneriyorsunuz kişilere . Merakımdan soruyorum.
Ben, doktor değilim hemşireyim kaldı ki doktorlar da sizi görüp muayene etmeden yöntem önermezler. Size en uygun yöntemi muayene olduktan ve gerekli olursa bazı tahlillerden sonra hekim söyleyebilir. Sadece şunu söyleyebilirim eğer gebelikten kesin bir biçimde korunmak istiyorsanız kombine yöntemler kullanmanız. Mesela hap+prezervatif ya da iğne+ria gibi. Hiçbir yöntem tek başına %100 korumaz çünkü.

Ben, doktor değilim hemşireyim kaldı ki doktorlar da sizi görüp muayene etmeden yöntem önermezler. Size en uygun yöntemi muayene olduktan ve gerekli olursa bazı tahlillerden sonra hekim söyleyebilir. Sadece şunu söyleyebilirim eğer gebelikten kesin bir biçimde korunmak istiyorsanız kombine yöntemler kullanmanız. Mesela hap+prezervatif ya da iğne+ria gibi. Hiçbir yöntem tek başına %100 korumaz çünkü.
Yüzde yüz korunma olmadığını bilmem yetti en çok bunda şüphem vardı yoksa bı cahillik edecektim iyiki sormusum sağ olun teşekkür ederim .

Şuan öyle bi durumda ki konu sahibi, ne tarafa gitse aynı derecede sorun yaşayacak. Bosansa çevre baskısı yanında bı bebek, evli kalsa yine çevre sorunlu koca bı bebek. Bu durumda bı arkadaşın dediği gibi, kafayı değiştirmek lazım.

Siz duruşunuzu değiştirin. Çantada kekliği olmayın kimsenin. Kültür robotuna donusmeyin. Bu hayat sizin ve çevreniz saygı duymak zorunda. Bırakın hamile kalınca huyu suyu değişti desinler

Anlaşamadığınız eşinizden neden çocuk yaparsınız anlamıyorum ki. Kötü giden evlilikler lütfen üremeyin sonra sağlıksız bireyler yetişiyor. İlla alanınızda iş arayacağınıza girin bir işe bende programcıyım ama zamanında kasiyerlik yaptım iş bulana kadar normal yani yeter ki isteyin.

Yaa okudukca güldüm kusura bakmayin. 2 bucuk yildir evlisiniz bastan beri adamla aile de belli. Onca zamandir is arayim hayatima bakayim demeyi beceremediniz bebekle mi hizlandi. Korunmamissiniz bebek olmus. Ve hepimizde biliyoruz ki bisanmayacaksiniz. Ama bunlardan ziyade ins o bebege yazik etmezsiniz huzursuzluklarinizla.
Aynen katılıyorum.kadınlar çoluk çocuk yokken evde yatıyor. Sonra hamileyken, çoluklu çocukluyken bir çalışma aşkı geliyor bunlara. Eee zamanında yapsanıza şunları.ondan sonra konular hep aman küçük çocukla çalışılır mı ? Aman çalışmak istiyorum çocuğa kim bakacak Aman da hamileyim işe alırlar mı? Gerçekten çok komikler.maaşallah kimsenin de aklı başına gelmiyor çocuk yapmadan. Spermlerde mi keramet var nedir 😄( bu son cümle için beğenmedim alacağım biliyorum)

Madem boşanma aşamasında olduğun bir evlilik ben anlamıyorum bebek nasıl oluyor ?
O aşamada çiftler nasıl sevişiyor ?
Bana mantıksız geliyor
Belki de evliliğiniz o kadar kötü değildir
Bir aile terapisti mi düşünseniz
benimde aklıma direkt o geldi. burada genel itibariyle kocayla ilgili destan yazılıp istemeden hamile kalınıyor. kıyamet kopuyor ama bebekde sıkışıyor araya.

X