Polikistik overda gebeliği kolaylaştırma

Sevgili arkadaşlar size bir sorum olacak. Ben 1buçuk senedir evliyim evlendiğimizden beri gebelik beklentimiz var ama olmadı. 4 aylık evliyken bir doktora gittim yumurta tembelliğin var 1 sene dene olmazsa tedavi yapılır dedi ve açıklayıcı konuşmadı sorularıma yanıt alamadım. Sonra başlka bir doktora gittim hormonlarım ve ultrasonuma baktı. Polikistik over var sende dedi. Aslında şöyle hormon değerlerim normal , adet döngüm 28 gün fakat bazen bir haftaya kadar gecikiyor. Kilo vermen lazım dedi insülin direnci için bir ilaç verdi fakat kullanamadım o ilacı çünkü çok rahatsızlaştırdı beni ve doktor kontrolünde bıraktım. Kendin kilo vermeye çalış dedi fakat ve re mi yo ruuum :KK43: Bir türlü veremiyorum. Hareketli bir hayatım var çalışıyorum yani sürekli oturup yemek yiyen bir tip de değilim. Yaşadığım şehir imkan bakımından çok eksik ve iş dolayısıyla başka şehire gitmem mümkün olmuyor. Bu durum beni çok üzüyor. Benim gibi şeyler yaşayıp bana yol gösterecek olan birileri var mı aramızda ? Neler yapabilirim gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdi kalkıp herkes kilo ver diyecek eminim bunu bende biliyorum ama gerçekten vermekte çok zorlanıyorum , sabit bir kilodayım ne altına inebiliyorum ne üstüne çıkıyorum. Doktor ve diyetisyen randevum var ama 3 hafta sonrasına ara tatilde. Şuan adetim ve ovülasyon testi aldım adet bitimi kullanıp kendimi takip edeceğim. Hani bazen olur ya bazı yöntemler vardır çözüm olabilecek o tarz bilgileriniz varsa benimle paylaşabilir misiniz ? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Öncelikle geçmiş olsun aynı yollardan gecmisiz. Ciddi anlamda tamamen beslenme duzenini degistirmen lazim bak diyet demiyorum sadece en önemli şey once insülin direncinden kurtulmak mesela süt tuketmeyi birak , yağlı peynir yeme. Yağsız peynir ve yoğurt bunların yerine. Beyaz ekmek şeker ve un bunlardan kurtul. Pirinc pilavi artik yok. Yani nişasta bazli ürünler yok paket gıda yok. Sağlıklı karbonhidratlar var. Biraz zorlanırsınız ama inanın değiyor.ben öyle spor yapan bir insan degildim ama bunlar sayesinde önce insülin direncim kırıldı bir de gluten intoleransin vardı ondan da kurtuldum. Sonra aa normal çalışma hayatı hareketliliği ile 8 kilo gitmis. Sonra doktor kontrolünde femara başladı hop hamileyim

Nasil bir ilaç tedavisine başladılar ben de over kisti var doktor ilac başlamadı deneyin dedi sonra kimyasal yada diş gebelik geçirdim kürtaj yaptılar sizin kisi nasil bir dusuk oldu psikolojim bozuldu o süreçte
Ilk senelerde yillar once dogum kontrol hapiyla 3 ilaçca başlatmisti. Haplarin isimlerini inanin hatirlamiyorum .Bikac ay snra gynelle dogum kontrol hapindan başka birsey kullanmadim. 11 sene kullandim adet goremiyirdum onsuz. Ben zayifladiktan snra tedavisiz birsekilde hamile kaldim. Düsukten snra moralimi bozmadim cunku rabbimden hayirlisini istedim hep. Olmuyorsa vardir rabbimin bi bildigi

Ben reformer’a yazıldım.
Kendimi takip edeceğim kendime hedef belirledim yaza kadar pcos’u yeneceğim diye..

Ben 30 yaşındayım 56 kiloyum kilolu değilim ama göbek bölgem var biraz
Yağ oranımı düşürmem lazım..
29 yaşıma kadar 49 kiloydum kilo almak isterdim kendimi bildim bileli sonra bir anda aldım meğer pco sebebiyle 56 olmuşum öyle kaldım

Gynopol + folic asid kullanıyorum pcos icin iyi diyorlar hep inositol var içinde..

Kendime liste yapıyorum beraber yenelim 🥰
Hareketli yaşam spor gibi olmuyormus spor yapın pilates reformer iyi diyorlar yarın 2. Dersim var ilk derste bile göbek yağlarımda hareketlenme oldu 🙏🏻💕
Bende kendimi ldiö bileli hep zayıfım.adetim düzensiz yöurtamama düzensiz 9 aydır denşyoruz olmuyor.2 klomen çatlama iğnesi yine olmadı her ay klomenle 3 yumurta oluştu yinede döllenmedi.168 boy 53 kgyum napcaz bilmiyorum

X