Polikistik overda gebeliği kolaylaştırma

Merhaba ben suan 29 yaşında pcoslu ve yeni gebe biri olarak yazıyorum bu mesajı. Hiç korkma dert etme sıkıntı yapma allah öyle bir kararlıyor ki ben de çok korkmuştum hatta liseden beri biliyorım pcos hastası olduğumu ben sürekli doğum kontrol hapıyla regli oluyordum. Bırakınca hapı yine düzensizleşiyordu ki normalde ben de cok zayıftım ama pcos yüzünden deli gibi kilo aldım suan 88 kiloyum ve 171 boyundayım kilolu hamile kaldım. Gözüm o kadar korkmuştu ki ya gebe kalamazsam diye. Size tavsiyem tabikii kilo vermeniz ama veremiyorum diye de kendinizi üzmemeniz. Streste gebeliğe engel çünkü. Ben temmuzda evlendim ekim 9 da doğum günümde gebeliğimi ögrendim 🥰 hediye gibi oldu vallahi. Öncelikle yapman gerekeni söylüyorum rahat ol. Kafaya takma bir de kuzenimin tavsiyesi ile gynositol diye bir takviye edici gıda var asla ilaç değil altını çiziyorum eczanelerde satılıyor. Eczaneden alın öyle trendyol falan hi
Girişmeyin. İnanılmaz etkisini gördüm. Yumurta kalitesini arttırıyor pcos hastalığına birebir. Ben 2 kutu kullandım 2. Kutu bitince çook şükür gebe kaldığımı ögrendim. Eşimde kullandı bu arada. Allah nasip etti mi her şey olur. Ama bir deneyin derim iyi akşamlar 🥰

Sigara kullanmıyorum ama en az 5-6 kilo bile versem faydasını görecekmişim gel gör ki veremiyorum :KK43: iki aydır vitamin takviyesi alıyorum yumurtlama akıntısı gördüm yine olmadı bu ay.
Bende malesef veremiyorum kilo 10 kiloya yakın fazlam var bemimde. Ben 4. Tedaviye hazırlanıyorum şu anda

Merhaba ben suan 29 yaşında pcoslu ve yeni gebe biri olarak yazıyorum bu mesajı. Hiç korkma dert etme sıkıntı yapma allah öyle bir kararlıyor ki ben de çok korkmuştum hatta liseden beri biliyorım pcos hastası olduğumu ben sürekli doğum kontrol hapıyla regli oluyordum. Bırakınca hapı yine düzensizleşiyordu ki normalde ben de cok zayıftım ama pcos yüzünden deli gibi kilo aldım suan 88 kiloyum ve 171 boyundayım kilolu hamile kaldım. Gözüm o kadar korkmuştu ki ya gebe kalamazsam diye. Size tavsiyem tabikii kilo vermeniz ama veremiyorum diye de kendinizi üzmemeniz. Streste gebeliğe engel çünkü. Ben temmuzda evlendim ekim 9 da doğum günümde gebeliğimi ögrendim 🥰 hediye gibi oldu vallahi. Öncelikle yapman gerekeni söylüyorum rahat ol. Kafaya takma bir de kuzenimin tavsiyesi ile gynositol diye bir takviye edici gıda var asla ilaç değil altını çiziyorum eczanelerde satılıyor. Eczaneden alın öyle trendyol falan hi
Girişmeyin. İnanılmaz etkisini gördüm. Yumurta kalitesini arttırıyor pcos hastalığına birebir. Ben 2 kutu kullandım 2. Kutu bitince çook şükür gebe kaldığımı ögrendim. Eşimde kullandı bu arada. Allah nasip etti mi her şey olur. Ama bir deneyin derim iyi akşamlar 🥰
Gerçekten mi ya. Bu yazdıklarınız o kadar iyi moral oldu ki bana… çünkü sanırım adet oluyorum :KK43: hemen alacağım bunu. Erkeklerin kullanması şart mı peki ? Eşimin sperm testleri güzel çıkmıştı. Şuan için sorun bende gözüküyor. Bir de clife varmış Pcosa iyi gelen. Onu da mı alsam. Bitkisel bir macun. İkisi ağır mı olur ki

Gerçekten mi ya. Bu yazdıklarınız o kadar iyi moral oldu ki bana… çünkü sanırım adet oluyorum :KK43: hemen alacağım bunu. Erkeklerin kullanması şart mı peki ? Eşimin sperm testleri güzel çıkmıştı. Şuan için sorun bende gözüküyor. Bir de clife varmış Pcosa iyi gelen. Onu da mı alsam. Bitkisel bir macun. İkisi ağır mı olur ki
Vallahi benim eşimde de çok şükür sıkıntı yoktu ben pcoluydum hiç de baktırmadık eşime. Ama ona rağmen doktor kuzenime eşinde içsin bir sorun olmaz sperm kalitesini arttırır demiş. Bende eşime söyledim oda bayılır böyle şeylere hastalık hastası çünkü 😂 hemen içti oda 1.5 kutu bitirdi. Genelde gynositol kullanıp 2.kutudan sonra gebe kalan cok insan varmış ben faydasını gördüm umarım sizde de işe yarar. Allah gönlünüze göre bir an önce verir. Her şey için hayırlısını dileyin. Umudunuzu da kaybetmeyin. Ben işte doğum günümden bir iki gün önce hatta oturdum eşime dedim. Ya olmazsa deniyoruz ediyoruz korkuyordum. O moral destek oldu. Sonra 2 gün sonra en güzel hediyeyi aldık. Allahtan istedim her zaman hayırlısını. Sizde hiç kaybetmeyin umudunuzu. Hiç bir zaman da bebek olsun diye birliktelik yaşamayın akışını oluruna bırakın. İnsallah gönlünüze göre olsun

Bende de pcos var kilo vermen lazım dedi. Özelden yazacağım size kendimle ilgili birşeyler. Veya mesajımı görüyorsanız buralardaysanız veya buralara geldiğimizde siz yazın oradan konuşalım. Ben de kilo veremiyorum sizi çok iyi anlıyorum
ah çok teşekkür ederim mutlaka konuşalım

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim mutlaka araştıracağım. Rabbimin bir bildiği vardır elbet doğru zaman değil belkide ama gene de üzülüyor insan. Ve dediğiniz gibi stres de çok önemli. Sizin adınıza da çok sevindim rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Sigara kullanmıyorum ama en az 5-6 kilo bile versem faydasını görecekmişim gel gör ki veremiyorum :KK43: iki aydır vitamin takviyesi alıyorum yumurtlama akıntısı gördüm yine olmadı bu ay.
inanın 1 kilo vermek bile çok güç. Hani kilo bir çözüm bunu bende anladım ama işte kısır döngü gibi bir şey çıkılmıyor içinden. Hayretle bakıyorum öyle durduk yere kilo verenlere

Bende pcosluyum doktorum bana da zayıflamamı önerdi benim sadece karın bölgemde kilo var normalde çok zayıftım bir anda kilo aldım meğer pcosdanmış. Şimdi tekrar takviye vitaminlere başladım ve doktorum kesinlikle sigarayı bırakmamı önerdi.
kaç defa doktora gittin hiç vitamin takviye vs bir şey verilmedi. sigara vs de kullanmıyorum

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim mutlaka araştıracağım. Rabbimin bir bildiği vardır elbet doğru zaman değil belkide ama gene de üzülüyor insan. Ve dediğiniz gibi stres de çok önemli. Sizin adınıza da çok sevindim rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Amin insallah çok teşekkür ediyorum rabbim tez zamanda sağlıkla isteyen herkese nasip etsin

Merhaba bende sol yumurta pkoluyum insülin ilacı kullanıyorım 1 adet 500 mg içiyordum femara ile 3 kez gebe kaldım ama pko olmayan sağ yumurtalıktan sağ tüptede az sıkıntılar cıkınca düşükler oldu doktor sola yüklenicez dedi ama yumurtlayamıyorum ordan 2. 5 yıldır gonal f iğne ile yumurtlama oldu bu ay polikistik yumurtalıktan ve aşılama yaptı şuan 5.günümdeyim iananın kilo konusu aynı ben asla veremedim 2. 5 yıl oldu. Ve kimse anlamıyor şöyle yap böyle yap olmuyor yani çok denedim bende olmadı ama size tavsiyem insülin ilacını kullanın insilün seviyesi düzene girmezse yumurtlamayı baskılıyor benım şuan günde 2 ye cıktı yarım yarım 1hafta sonra tam içmeye başladım alıştım evet biraz zor oldu ama şimdi iyiyim faydasınıda görüyorum zayıflamanıza da yardımcı olabilir belki ayrıca ocean polysitol şase tavsiye ederim pko için piskolojik olarak ben çok yıprattım kendimi siz yapmayın kilo veremiyorsak dünyanın sonu degil 150 kiloda doğuranlar var umarım herşey gönlümüzce olur 😊

Merhaba bende sol yumurta pkoluyum insülin ilacı kullanıyorım 1 adet 500 mg içiyordum femara ile 3 kez gebe kaldım ama pko olmayan sağ yumurtalıktan sağ tüptede az sıkıntılar cıkınca düşükler oldu doktor sola yüklenicez dedi ama yumurtlayamıyorum ordan 2. 5 yıldır gonal f iğne ile yumurtlama oldu bu ay polikistik yumurtalıktan ve aşılama yaptı şuan 5.günümdeyim iananın kilo konusu aynı ben asla veremedim 2. 5 yıl oldu. Ve kimse anlamıyor şöyle yap böyle yap olmuyor yani çok denedim bende olmadı ama size tavsiyem insülin ilacını kullanın insilün seviyesi düzene girmezse yumurtlamayı baskılıyor benım şuan günde 2 ye cıktı yarım yarım 1hafta sonra tam içmeye başladım alıştım evet biraz zor oldu ama şimdi iyiyim faydasınıda görüyorum zayıflamanıza da yardımcı olabilir belki ayrıca ocean polysitol şase tavsiye ederim pko için piskolojik olarak ben çok yıprattım kendimi siz yapmayın kilo veremiyorsak dünyanın sonu degil 150 kiloda doğuranlar var umarım herşey gönlümüzce olur 😊
Rabbım gönlünüze göre versin insallah 🤲 bahsettiğiniz insülin direnci ilacını kullanmaya çalıştım fakat çok yan etki yaptı yataktan kalkamadım keşke kullanabilsem iyi geliyormuş. Gervwkten kilo vermek bir çile yani bunu çeken bilir herkese çok kolay geliyor. Ama işte bir de bize sorsalar ne yaşıyoruz... Psikolojide çok önemli o da çok etkiliyor dediğiniz gibi. Sizin bir yumurtaliginizda mi var? Açıkçası bu aklıma gelmedi yani varsa 2sinde de vardır gibi düşünüyordum. Bir tanesinde olunca süreç nasıl oluyor

Bende pcosluyum doktorum bana da zayıflamamı önerdi benim sadece karın bölgemde kilo var normalde çok zayıftım bir anda kilo aldım meğer pcosdanmış. Şimdi tekrar takviye vitaminlere başladım ve doktorum kesinlikle sigarayı bırakmamı önerdi.
Neden sigarayı bırakmanızı önerdi

Sevgili arkadaşlar size bir sorum olacak. Ben 1buçuk senedir evliyim evlendiğimizden beri gebelik beklentimiz var ama olmadı. 4 aylık evliyken bir doktora gittim yumurta tembelliğin var 1 sene dene olmazsa tedavi yapılır dedi ve açıklayıcı konuşmadı sorularıma yanıt alamadım. Sonra başlka bir doktora gittim hormonlarım ve ultrasonuma baktı. Polikistik over var sende dedi. Aslında şöyle hormon değerlerim normal , adet döngüm 28 gün fakat bazen bir haftaya kadar gecikiyor. Kilo vermen lazım dedi insülin direnci için bir ilaç verdi fakat kullanamadım o ilacı çünkü çok rahatsızlaştırdı beni ve doktor kontrolünde bıraktım. Kendin kilo vermeye çalış dedi fakat ve re mi yo ruuum :KK43: Bir türlü veremiyorum. Hareketli bir hayatım var çalışıyorum yani sürekli oturup yemek yiyen bir tip de değilim. Yaşadığım şehir imkan bakımından çok eksik ve iş dolayısıyla başka şehire gitmem mümkün olmuyor. Bu durum beni çok üzüyor. Benim gibi şeyler yaşayıp bana yol gösterecek olan birileri var mı aramızda ? Neler yapabilirim gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdi kalkıp herkes kilo ver diyecek eminim bunu bende biliyorum ama gerçekten vermekte çok zorlanıyorum , sabit bir kilodayım ne altına inebiliyorum ne üstüne çıkıyorum. Doktor ve diyetisyen randevum var ama 3 hafta sonrasına ara tatilde. Şuan adetim ve ovülasyon testi aldım adet bitimi kullanıp kendimi takip edeceğim. Hani bazen olur ya bazı yöntemler vardır çözüm olabilecek o tarz bilgileriniz varsa benimle paylaşabilir misiniz ? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Sizinle aynı durumdaydım. Kesinlikle yemek düzeniyle alakalı bu durum . 8 ay boyunca hiç bir kızartma hamur işi işlenmiş gıdalar şekerli besinler hazır meyve suları bile içmedim . Ve 12 kilo verdim . Sporda yaptım tabiki düzenli yürüyüş ve koşu . Kepekli ekmek günde en fazla 3 dilim her gün yumurta yeşillik . Pirinç pilavı yok. Bulgur yiyordum onun yerine. Aradan zaman geçti ve sporu bıraktım yeme düzeni bozuldu verdiğim kiloları tekrar geri aldım . Benim vücut düzeni böyle tabi herkesin bir olmayabilir ama denemenizi tavsiye ederim.

17 yaşinda ögrendim pov sendromu olduğunu suan 30 yasindayim 7 aylik bi oglum var.Yıllarca ilaç tedavisi gordum hep 78 kilolardaydm. Dr rum ölene kadar diyet demisti.hic kafama takmamistim ne hastaligi ne kilolari. Evlenince birden zayiflamk istedim. 80 kilo olmustum 4.5 ayda 59 kg düstum. Diyetisyene gitmedim. Saglikli besinler tukettim 3 ayda bi kan tahlili yaptirip degerlerime baktiriyordum zayiflayinca migren ataklarim bile geçti. 1 sene snra cocuk ypmak istedim ilaci biraktiktan 4 ay snra hamile oldugumu ogrendm dusukle sonuclandi. Snra pskolojimi bozmadim tekrar denedim her ay oldumu die test yapiyordum dusukten snraki 9.ayda hamile kaldim simdi kuzucum kollarimda. Tedavi olmadim sadece kilo verdim ve dr kist gorunmuyor demisti. Rabbim isteyen gücu yetebilen bakabilcek herkeze nasip etsin .

17 yaşinda ögrendim pov sendromu olduğunu suan 30 yasindayim 7 aylik bi oglum var.Yıllarca ilaç tedavisi gordum hep 78 kilolardaydm. Dr rum ölene kadar diyet demisti.hic kafama takmamistim ne hastaligi ne kilolari. Evlenince birden zayiflamk istedim. 80 kilo olmustum 4.5 ayda 59 kg düstum. Diyetisyene gitmedim. Saglikli besinler tukettim 3 ayda bi kan tahlili yaptirip degerlerime baktiriyordum zayiflayinca migren ataklarim bile geçti. 1 sene snra cocuk ypmak istedim ilaci biraktiktan 4 ay snra hamile oldugumu ogrendm dusukle sonuclandi. Snra pskolojimi bozmadim tekrar denedim her ay oldumu die test yapiyordum dusukten snraki 9.ayda hamile kaldim simdi kuzucum kollarimda. Tedavi olmadim sadece kilo verdim ve dr kist gorunmuyor demisti. Rabbim isteyen gücu yetebilen bakabilcek herkeze nasip etsin .Ve dogumdan 18gun snra eski kiloma 59 kg ya geri düstum inanin okadar cok yiyorumki 2 kisinin yedigi kadar yiyebiliyorum sabahlari 2 kg almisim ama geri veririm. Yani pes etmeyin lutfen olmuyor yapamiyorum demeyin. Olacak ben yaparim diyip inanin kendinize

Bol su, Yeşilçay, limonlu su, sabah aç karnına tarçınlı Türk kahvesi, kalori açığı ve ekmek hamur işi yememek. Birde yürümek. Bel bölgeniz incelmeden yumurtlamanız zor olur
Bende zayıf bir insanımfakat bel bölgem kalin over kisti var dedi doktor 1 senedir gebelik icin uğraşıyoruz olmuyor ve dis gebelik yada kimyasal gebelik geçirdim bu süreçte bu hamile kalabileceğimi gösterirmi

17 yaşinda ögrendim pov sendromu olduğunu suan 30 yasindayim 7 aylik bi oglum var.Yıllarca ilaç tedavisi gordum hep 78 kilolardaydm. Dr rum ölene kadar diyet demisti.hic kafama takmamistim ne hastaligi ne kilolari. Evlenince birden zayiflamk istedim. 80 kilo olmustum 4.5 ayda 59 kg düstum. Diyetisyene gitmedim. Saglikli besinler tukettim 3 ayda bi kan tahlili yaptirip degerlerime baktiriyordum zayiflayinca migren ataklarim bile geçti. 1 sene snra cocuk ypmak istedim ilaci biraktiktan 4 ay snra hamile oldugumu ogrendm dusukle sonuclandi. Snra pskolojimi bozmadim tekrar denedim her ay oldumu die test yapiyordum dusukten snraki 9.ayda hamile kaldim simdi kuzucum kollarimda. Tedavi olmadim sadece kilo verdim ve dr kist gorunmuyor demisti. Rabbim isteyen gücu yetebilen bakabilcek herkeze nasip etsin .
Nasil bir ilaç tedavisine başladılar ben de over kisti var doktor ilac başlamadı deneyin dedi sonra kimyasal yada diş gebelik geçirdim kürtaj yaptılar sizin kisi nasil bir dusuk oldu psikolojim bozuldu o süreçte

Bende zayıf bir insanımfakat bel bölgem kalin over kisti var dedi doktor 1 senedir gebelik icin uğraşıyoruz olmuyor ve dis gebelik yada kimyasal gebelik geçirdim bu süreçte bu hamile kalabileceğimi gösterirmi
Siz yine hamile kalabiliyormuşsunuz. Yumurta takibi ile olabilir

X