Rinoplasti burun ameliyatı için iki doktor arasındayım. Mesut Kaya Erhan Coşkun

Uzun süredir araştırma içindeydim görüşmeler yaptım eleye eleye buraya geldim. İkisinin de farklı avantaj dezavantajları var kafamda. Buraya yazıyorum lütfen tecrübesi olan anlayanlarla değerlendirelim.
Mesut Kaya: Estetik zevkiminizin uyuştuğunu hissettim, yaptığı burunların hepsini neredeyse Erhan beyin sonuçlarına göre daha çok beğendim. Ancak yaptıgı simulasyona garanti vermiyor bu görüntü tutmaz diyor ve Erhan bey kadar ilgili olduğunu hissetmedim kendisinin. Ancak herkes çok çok memnun. Kendisi Erhan beyden daha tecrübeli ve bir kbb ci. Sadece açık ameliyat yapıyor bu da düşündürücü. Asistanı da çok ilgili gelmedi. ameliyata 10 gün kala napacağınızı biz göndercez diyorlar. Erhan beylerin ekibi daha ilgili ve teşeküllü geldi daha muayeneye gelir gelmez ameliyatla ilgili prosedürleri paylaştılar. Muayenede fotoğraflarımı çekmedi burun içine dışına baktı benim isteğimle sadece yanı çekip simulasyon yaptı. Ama konuşurken estetik zevklerimiz çok benziyordu mesut beyle.

Erhan Coşkun: Göz zevkime hitap etmeyen birkaç burnu var istediğimden fazla doğal yapıyor. Bazı kadınların burnunu biraz geniş kalmış veya maskülene yakın buldum özellikle son yaptıklarını. Ama bana aşırı güven verdi hayatımda gördüğüm en ilgili nazik doktordu ve simulasyonu yüzde 90 tutturacağını söyledi. Ben burun kanatlarımı geniş buluyorum onu daraltıp daraltmayacağı konusunda net bilgi vermiyor ameliyatta bakarım diyor. Kendi göz zevkine göre yapıyor hasta isteği ve müdahelesine göre asla burun yapmıyor. Bu konudan da sapmıyor. Muayene de aşırı ilgiliydi burnuma içten dıştan baktı bir sürü fotoğraf çekti. Kendisi plastik cerrah Barış Çakır gibi bi hocanın yanında 2 senedir. Sürekli kongrelere ve canlı cerrahilere katılan bir hekim. Mesut bey oralara katılmıyor örneğin. Ama mesut bey kadar tecrübeli değil genç bir doktor.

Şimdi ikisinin de artıları eksileri var bir de instagramlarına bakarsak sizce hangisi daha başarılı?
Merhaba. icinize sinen burunlarini begendiginiz olur umarım. ben de istanbuldayim ama ankara'da doktor zamanında bakmistim da gidis gelis gozumde buyudu. ilk gunlerde sislikler morluklar nasıl seyahat edecegim diye.

evet süreci burda anlattım hepsini okuyabilirsiniz

ARKADAŞLAR AMELİYATIMI 9 MARTTA OLDUM BİTTİ. MAALESEF MESUT KAYA GİBİ BİR DOKTORU SEÇEREK HATA YAPTIM. ÖNCELİKLE SİZE YAZACAĞIM ŞEYLER BİRİLERİ OKUSUN DERS ALSIN. NOLUR NOLUR NOLUR AMELİYAT OLMAYIN KEMERİN NE KADAR KARAKTERİSTİK VE BANA YAKISTIGINI O GÜLERKEN GENISLEYEN BURNUMUN GUZELLIGINI FARKETTİM CANIM ÇOK ACIYOR. BURUN KANATLARIMI COK DARALTMIS ONDEN IGRENC OLDU YANDAN KEMERİ ALMAK MARİFET Mİ? Kİ KEMERLİ HALİM ÇOK DAHA GÜZELMİŞ. BEN 5 YILDIR HATTA BELKİ DAHA FAZLA ZAMAN BU İŞİ İSTEDİM. ARAŞTIRDIM BAKIN KAÇ DOKTORLA GÖRÜŞTÜM EN SON İKİ DOKTOR ARASINDA KALINCA BAYA DÜŞÜNÜP TARZINI BEĞENDİĞİM VE HASTA MEMNUNİYETİ GÖRDÜĞÜM (YORUMLAR YALAN DEĞİLSE) DOKTORU TERCİH ETTİM. HİÇ KORKMADIM ÇÜNKÜ ÇOK KİŞİ OLUYOR VE MEMNUN. KENDİSİNE REVİZYONLUK HASTANIZ OLDU MU ÇÖKME ASİMETRİ GİBİ ŞEYLER YAŞAR MIYIM DİYE DE DETAYLI SORDUM. ŞİMDİYE DEK KENDİ HATASINDAN BİR ŞEY YAŞANMAMIŞ GÜYA. BANA BİR SİMÜLASYON YAPMIŞTI ZATEN SİMÜLASYONU GARANTİ EDEMEYİZ DEDİ TAMAM DEDİM. ÖN PROFİL İÇİN DE DELİKLERİN BÜYÜK DEDİ BEN DE ÇOK DARALMASIN DEDİM. (BURUN DELİKLERİMİN BÜYÜK OLDUĞUNU BARIŞ ÇAKIR VE ABDÜLKADİR GÖKSELDE SÖYLEMİŞTİ ONDAN İŞLEM YAPILMASINA İKNAYDIM) HER NEYSE. AMELİYATTAN ÇIKTIGIM ANDAN BERİ PİŞMANIM O DİKİŞLERİ GÖRMEK ZATEN KORKUNÇ BURUN KANAT VE DELİKLERİNİN KÖTÜ OLDUĞU BELLİYDİ KENDİMİ TESELLİ ETMEYE ÇALIŞTIM. AMAN DAHA ATEL VAR DİKİŞ VAR DİYE. BİR DE BURUN KANADIMDA ÇOKTA ÖNEMSİZ ŞİŞLİK GİBİ BİR ŞEY VARDI DOKTORA SORDUM DAHA O AN BELLİ ETTİ KENDİNİ "AA O NEDEN OLMUŞ YA ALLAH ALLAH" DEDİ. O AN ZATEN ŞOKA UĞRADIM YAPTIGIN SEYIN SONUCUNDA NE OLACAGINI NASIL BİLEMEZ??!! EN SON HEMŞİRESİ SEDA HEMŞİRE GELDİ BİZ ORAYA İĞNELER YAPTIK GEÇER DEDİ. SAKİN OLMAYA ÇALIŞTIM. TAMPONLARIMI ALDIRMAYA GİTTİĞİM GÜN MUTSUZ OLDUĞUMU SÖYLEDİM. ŞUAN BÖYLE SÖYLEMEN UMRUMDA DEĞİL BİZ AMELİYATI 1 AY 2 AY DEĞİL SENELERCE MUTLU OLUN DİYE YAPIYORUZ DEDİ. O LAFI BENİ ÇOK KIRDI OLUMLU DÜŞÜNMEK İSTEDİM DAHA SONRA ALÇIYI ÇIKARTMAYA GİTTİM ALÇI ÇIKTIĞINDA BURNUM GAYET DOĞAL VE İYİYDİ AMA KANAT VE DELİK KISIMLARINI YİNE BEGENMEDIM YİNE DE O GÖRÜNTÜ RAHATLATMIŞTI ONDAN OLUMLU KONUŞTUM.

DAHA SONRASINDA BANDAJ YAPILDI 1 HAFTA SONRA KENDİM BANDAJLARI ÇIKARTTIM. ÇOK ŞİŞTİ HİÇ ALDANMADIM ONA. GÜN GEÇİP ŞİŞLİKLER İNDİKÇE YAPAY KÜÇÜK GARİP BİR ŞEYE DÖNÜŞÜYOR. BURUN DELİKLERİM UFACIK OLDU. BURUN KANAT CİLDİM KALIN OLDUĞUNDAN İYİCE DELİKLERİ KAPATMIŞ. KANATLARDA ÖDEM OLACAĞINI DA HİÇ SANMIYORUM. DÜN 1. AY MUAYENESİNE GİTTİM. SORUNLARI ANLATTIM BURUN KANATLARIMIN ÇOK KUCUK OLDUGUNU BANA AMA COK BUYUKMUS DELİKLERİN DEDİ VE BURUN CİLDİMİN KALIN OLDUGU ICIN OYLE DURDUGUNU SÖYLEDİ. BURUN KANATLARIMIN ALT KISIM BAGLANTISI YOK ALIP YAPIŞTIRILMIŞ GİBİ DURUYOR DEDİM E KESİ ATTIK NORMAL DİYOR. BU KADAR ÇİRKİN Bİ GÖRÜNTÜDENSE BURUN DELİKLERİM OLDUĞU GİBİ KALMALIYDI. VEYA BİR CERRAH OLARAK BANA AMELİYAT ÖNCESİ BU KANAT REZEKSİYONU İLE ALAKALI CİLT YAPIMIN SORUN OLACAĞINI ANLATABİLİRDİ. BİRKAÇ KİŞİ DAHA BU KANAT VE DELİKLERE GARİP DEDİ. GÜLERKEN DE BURNUM APTAL GİBİ DAR KALIYOR MANDALLANMIŞ GİBİ DURUYOR ÇOK ENTERESAN. AMELİYAT ÖNCESİ İLK GÖRÜŞMEDE BANA AAA HARİKA GÜZEL OLABİLECEK BİR BURUN GELDİ BAZI BURUNLARI İNSANIN YAPASI GELMİYOR SİZİNKİ GÜZEL DEMİŞTİ. OYSA YANLIŞ BİR CÜMLEYMİŞ KEŞKE ANLASAYDIM. 1. AY GÖRÜŞMESİNDEN SONRA DA BANA "YA BAZI HASTALARIMIN BURNUNA NEDENSE DAHA ÇOK ÖZENİYORUM SENİNKİNE DE ÇOK ÖZENDİM NEDEN BİLMİYORUM BAK MASKÜLEN BİR BURNUN VARMIŞ NASIL OLMUŞ BANA İZİN VERİRSEN 3. AYINDA SENİ GÖĞSÜMÜ GERE GERE PAYLAŞCAM" DEDİ. BAZI HASTALARIN BURNUNA ÖZENMEK NASIL BİR CÜMLE NEDEN AMELİYAT ÖNCESİ GERÇEK YÜZÜNÜ GÖREMEDİM Kİ

ÇOK MUTSUZ PERİŞAN BİR HALDEYİM. 1 AYDIR HER SANİYEM ACI ÜZÜNTÜ KEDER İÇİNDE GEÇİYOR. ALLAHIM BEN KENDİME NAPTIM? BUGÜN DE DERİN NEFES ALIRKEN SOL BURUN KANADIMIN RESMEN İÇERİ GİRDİĞİNİ FARKETTİM. BUNUN ARTIK ÖDEMLE VS DE İLGİSİ YOK. HER SORUMA CEVAP VERİRDİ BU HALİMİ VİDEO ATTIM CEVAP VERMEDİ ASİSTANINA DA YAZDIM DÖNMÜYORLAR. DOKULARIMI MAHVETTİĞİ ORTADA. VE DEMEK Kİ YORUMLAR REKLAMLI. BEN GÜZEL BİR BURUN TESLİM ETMİŞTİM ONA. HATTA BU AMELİYATTAN CIKINCA KANAT ŞİŞLİĞİNE ALLAH ALLAH DEDİKTEN SONRA TAMPONLARIN CIKTIGI GUN ESKİ BURNUNUZDA DA VARMIŞ O YA BEN BAKTIM DEDİ. YERSEN

HAFİF BİR KEMER İÇİN NELERE GİRİŞTİM GENİŞ BİLE DEĞİLDİ BANA SORARSANIZ AMA DAHA İYİ OLUR DİYE DUSUNDUM ÇALIŞTIM HAYATIMI KURDUM YILLARIMI VERDİM AMELİYATI ÇOK İSTEDİM ÇOKTA MUTLU GİRDİM AMELİYATA. BEN SUAN BU SEKILDE YAŞAYAMAM AYAKTA DURAMIYOR YEMEK YİYEMİYORUM GÜNLÜK İŞLERİME DEVAM EDEMİYORUM. PSİKOLOJİK DESTEK ALACAK DURUMLARA DÜŞMEK DAHA ÇOK ACI VERİR. BU SEKILDE DEVAM EDERSEM ZATEN UZUNTUDEN YASLANIP HASTA OLCAM. FORUMDA Bİ ARKADAŞIMIZ VARDI BBL AMELİYATINDAN SONRA MAJOR DEPRESYONA GİREN ONU OKUMUŞ ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM ŞUAN AYNI DURUMDAYIM VE BEN ÖTENAZİ ARAŞTIRIYORUM TÜM MAL VARLIGIMI DA AİLEME VERMEK ICIN HAZIRLIK YAPACAGIM

Acele etmeyin.
6 ay 2 yıl süresi var sonuçta.
Oturur zamanla alılırsınız.

Ameliyat sonrası alışmak zaman alıyor.
Sağlam psikoloji istiyor.
Sizin yaşadığınızı burda çok kişi yaşıyor.
Yüz sonuçta.

Zaman her şeyin ilacı.

Baktınız olmadı revizyon olursunuz.
Hiç bir şey imkansız değil.

HAFİF BİR KEMER İÇİN NELERE GİRİŞTİM GENİŞ BİLE DEĞİLDİ BANA SORARSANIZ AMA DAHA İYİ OLUR DİYE DUSUNDUM ÇALIŞTIM HAYATIMI KURDUM YILLARIMI VERDİM AMELİYATI ÇOK İSTEDİM ÇOKTA MUTLU GİRDİM AMELİYATA. BEN SUAN BU SEKILDE YAŞAYAMAM AYAKTA DURAMIYOR YEMEK YİYEMİYORUM GÜNLÜK İŞLERİME DEVAM EDEMİYORUM. PSİKOLOJİK DESTEK ALACAK DURUMLARA DÜŞMEK DAHA ÇOK ACI VERİR. BU SEKILDE DEVAM EDERSEM ZATEN UZUNTUDEN YASLANIP HASTA OLCAM. FORUMDA Bİ ARKADAŞIMIZ VARDI BBL AMELİYATINDAN SONRA MAJOR DEPRESYONA GİREN ONU OKUMUŞ ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM ŞUAN AYNI DURUMDAYIM VE BEN ÖTENAZİ ARAŞTIRIYORUM TÜM MAL VARLIGIMI DA AİLEME VERMEK ICIN HAZIRLIK YAPACAGIM
Lütfen sakin ol. Uzun zamandir konunu takip ediyorum, on gorusme tecrubelerini de... Henuz cok yeni 6'nci aya dogru cok daha iyi hissedeceksin. Burnun eminim cok kotu değildir. Kötü olsa dahi revizyon var. Otanazi düşünüyorum demek ne demek 🤨 Yuzunu kapatıp, ozelden oncesi/sonrasi atabilirsin eminim kotu degildir.

Lütfen sakin ol. Uzun zamandir konunu takip ediyorum, on gorusme tecrubelerini de... Henuz cok yeni 6'nci aya dogru cok daha iyi hissedeceksin. Burnun eminim cok kotu değildir. Kötü olsa dahi revizyon var. Otanazi düşünüyorum demek ne demek 🤨 Yuzunu kapatıp, ozelden oncesi/sonrasi atabilirsin eminim kotu degildir.
Evet ben de öyle düşünüyorum kesinlikle. Yüzün ortasında bir şeyin değişikliğine alışmak çok zor zamanla alışıyor insan biraz zaman ver kendine 😟

Arkadaşlar hata sonucu kanadım çöktü nasıl 1 sene dayancam her saniye acılar içinde kıvranıyorum ben üzüntümden. Doktor cevap vermiyor. Ben eski burnumu istiyorum revizyonla imkansız bu artık

Dünyanın sonu değil.
Her yaptıran burnuna aşık olmuyor.
Deformite olan tek siz değilsiniz.

Üstelik ameliyatınız çok yeni.

Ameliyatın ilk günlerinde yabancılaşma denilen bir şey oluyor. İnsan ondan da böyle düşünebiliyor.

Lütfen zaman verin kendinize. Sonrasında ise 1 yıldan sonra revizyon ihtimalini masaya yatırırsınız. İnanın dünyanın sonu değil.

X