Roza hastalığı (gül hastalığı) lütfen bakın

İki senedir savaşıyorum. Doktorun üç aylık önerdigi kremler etki etmedi. Yatıştırdı ama derinlerdeki kırmızı lekeler hala var.
Sirke uygulamasına başladım. Ve gün içinde papatya yapıcam.
İlk fırsatta da aloe vera bitkisini alıp onunla yapılan maskeleri yapıcam. Çnkü leke kalmamasını sağlıyormuş.
Doktor bana beslenmeyle ilgili hiç bi öneride bulunmadı. Ama ben bu hafta netteki önerilere göre birde diyet uyguluycam.

Sırada meyan kökü, vitamin kapsülleriyle yapılan maskeler var.
Elbet biri sonuç verir. Bu defa taktım kafaya nasılsa geçer diye düşünmeden uğraşıcam.

İki senedir savaşıyorum. Doktorun üç aylık önerdigi kremler etki etmedi. Yatıştırdı ama derinlerdeki kırmızı lekeler hala var.
İlk fırsatta da aloe vera bitkisini alıp onunla yapılan maskeleri yapıcam. Çnkü leke kalmamasını sağlıyormuş.
Doktor bana beslenmeyle ilgili hiç bi öneride bulunmadı. Ama ben bu hafta netteki önerilere göre birde diyet uyguluycam.

Elbet biri sonuç verir. Bu defa taktım kafaya nasılsa geçer diye düşünmeden uğraşıcam.
Benim cok sukur gecti durumum böyleydi. Bir ay kadar sürdü.

Eklentiler

• IMG-20180504-WA0016.jpg
    IMG-20180504-WA0016.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 724

Merhaba, sonuç aldınız mı yaptıklarınızdan. Bende de roza hastalığı var. Geçen sene demize girince çıkmıştı. Sıcaktanmış. Krem kullandım geçti. Roza kremi. Ama yüzün nemsiz kuruyor bunun için krem sürünce ya da tonikleyince tekrar çıkıyor.

Merhaba, sonuç aldınız mı yaptıklarınızdan. Bende de roza hastalığı var. Geçen sene demize girince çıkmıştı. Sıcaktanmış. Krem kullandım geçti. Roza kremi. Ama yüzün nemsiz kuruyor bunun için krem sürünce ya da tonikleyince tekrar çıkıyor.
Evet biraz da olsa hafifletti. Evden çıkmazsam güneş görmedigim için hafifliyo ztn. :)
Ama şuan bende tatildeyim. Deniz suyunun iyi gelecegini umuyordum. Belki deri değişimi hafifletir bakalım

Evet biraz da olsa hafifletti. Evden çıkmazsam güneş görmedigim için hafifliyo ztn. :)
Ama şuan bende tatildeyim. Deniz suyunun iyi gelecegini umuyordum. Belki deri değişimi hafifletir bakalım
Deniz suyu ve güneş daha beter ediyor. Çok dikkat etmelisin. Benim yüzüm kuru kaldığında kızarıklık sivilce olmuyor. Ama ne zman temizleyip nemlendirsem tekrar çıkıyor. Sanırım bakterile böyle ortaya çıkıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum

Deniz suyu ve güneş daha beter ediyor. Çok dikkat etmelisin. Benim yüzüm kuru kaldığında kızarıklık sivilce olmuyor. Ama ne zman temizleyip nemlendirsem tekrar çıkıyor. Sanırım bakterile böyle ortaya çıkıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum
Bende sık sık nemlendirici sürüyordm aksine.
Sirke ve papatyayı da denermsnz bi..
Ben havuza girmiyorum enfeksiyonu tetikler ddiye ama deniz suyu iyi grlecek gibi. Kollarımda egzama var. Sanki ona iyi geldi.

Bende sık sık nemlendirici sürüyordm aksine.
Sirke ve papatyayı da denermsnz bi..
Ben havuza girmiyorum enfeksiyonu tetikler ddiye ama deniz suyu iyi grlecek gibi. Kollarımda egzama var. Sanki ona iyi geldi.
Dün sirkeli su denedim. Pamukla sildim, yıkayıp kantoron yağı sürüp yattım. Sabah yüzümde ufak bi kızarıklıktan başka hiçbişey kalmadı şuan çok mutluyum

Dün sirkeli su denedim. Pamukla sildim, yıkayıp kantoron yağı sürüp yattım. Sabah yüzümde ufak bi kızarıklıktan başka hiçbişey kalmadı şuan çok mutluyum
Sirkeyi ben çok seviyorum netten şifalarına bakın öyle harika ki. Cildin ph dengesini sağlıyormuş. Bi de saçlarımdaki kabuklanmaya iki seneden fazla doktorun verdigi şampuan ve losyonu kullandım. Hiç azaltmadı bile. Ama sirkeli suyla yıkadgm hafta kurtuldum.

Ben sirkeli suyla sildikten bi onbeş dk sonra yıkayıp nemlendirici sürüyorum. Bol suyla yıkıyorum. Bir de bi tane sallama papatya çayını demleyin soğudugunda pamuk veya mendili batırıp yüzünüzde bekletin. Onbeş dk bekleyecek. Ciltteki kızarıkları alıyor. Genişleyen kılcal damarları topluyomuş.

Sirke suyu asitli ya leke bırakır yakar diye hiç denemedim

Elma sirkesinin cilde faydaları

1. Elma sirkesi antiseptik ve anti-enflamatuar içeriği sayesinde sivilcelerin hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olur.
  2. Elma sirkesi asidik içeriğiyle ciltteki lekeleri yok etmekde önemli rol oynar.
  3. Doğal tonik olduğundan ciltteki renk ton bozukluğunu giderip güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  4. Elma sirkesi güneş yanığının geçmesine yardımcı olur
  5. Ayaklardaki kötü kokuyu giderir
  6. Ciltteki toksinleri giderip sivilce, siyah nokta ve cilt lekesi gibi cilt sorunlarını önler

Sirkeyi ben çok seviyorum netten şifalarına bakın öyle harika ki. Cildin ph dengesini sağlıyormuş. Bi de saçlarımdaki kabuklanmaya iki seneden fazla doktorun verdigi şampuan ve losyonu kullandım. Hiç azaltmadı bile. Ama sirkeli suyla yıkadgm hafta kurtuldum.

Ben sirkeli suyla sildikten bi onbeş dk sonra yıkayıp nemlendirici sürüyorum. Bol suyla yıkıyorum. Bir de bi tane sallama papatya çayını demleyin soğudugunda pamuk veya mendili batırıp yüzünüzde bekletin. Onbeş dk bekleyecek. Ciltteki kızarıkları alıyor. Genişleyen kılcal damarları topluyomuş.
Papatya çayını da deneyip haber vericem size :)

Aynı şeyler banada söylendi ve aynı krem verildi hiç bir faydasını görmediğim gibi birde çoğaldı ama en son kullandığım ürünler sanki mucize gibiydi şuan yüzüm bebek gibi oldu tekrar çıkacak diye çom korkuyorum ama yüzüm yumuşacık oldu çok mutluyum elhamdülillah

Arkadaşlar Allah daha büyük dert vermesin tabiki ama benim bir haftadir canimi sıkan bir durum var. Normaldede yüzüm banyo sonrası çok.kizarirdi veya arada sıkıntı yapınca bir.kac saat kizarir geçerdi. Bu sefer cok başka oldu yanaklarımda kızarıklık yanma hissi birde içi dolu olmayan kirmizi puturler çıktı yaş 25 omru billah sivilce bilmeyen ben bu durum çokmu çok canımı sıktı. Şimdi o yanma ve kizariklik belirli saatlerde tekrarlıyor. Cildiyeye gittim işte klise şeyler güneş koruyucu baharat aci eksi.herseyden uzak.dur dedi ROZA diye krem yazdı roza baslangici olabilir dedi memnun kalmadım acikcasi doktordan pazartesi devlete gidicem ama netten araştırdım gül hastaligi çok mu çok kotu yorumlar var çok korkuyorm elimde ayna ile dolasiyorum tamamen ona odaklanmış durumdayım . Çok evhamlı biriyim ben birde okudukça yıllardır bunu yenemeyip yüzü mahfolan insanlar varmış. Çok canım sıkkın varmı aranizda bu konuyla ilgili bilgisi olan resim yuklerken sorun oluştu
Ben de, annem de bu dertten muzdaribiz, annemin yıllardır denemediği şey kalmadı, benim de olmaya başladı 35 yaşından sonra, şimdi hamilelikte hele pıtır pıtır sivilce gibi, kaşınıyor kuruyordu. En son annem önerdi, kantaron yağı. Aslında hamilelikte göbek çatlağı olmadın diye vermişti ama ben yüzüme sürüyorum 3 gündür, o pıtır pıtır sivilceler gözle görülür şekilde azaldı, kaşınma bitti ciddi anlamda.
Tarifi söyle, güzel bir zeytinyağının içine kantaron otu atıp 40 gün beklettikten sonra kullanıyorsunuz.
Bir deneyin anneme de, bana da çok iyi geldi .

Arkadaşlar benimde bir buçuk yıldır var .annem lupus hastası beş yıldır .bnde HC belirti yokken hamilekikten sonra kolumun b yerinde kasintiyla meyda geldi vücudumun heryerini sardı biyopsi kan tahlilleriyle rozasea çıktı .Güneş e asla ckmayin güneş koruyucu ve nemlendirici sürün dediler .ama içten bı yanma basıyor sanki güneşte kalmış gibi bı yanık .ne yapacağımı blmiom.doktor ışık tedavisi puva diğer bı ismi onu önerdi bir seans girdim ilk bir ay deneme amaçlı girilecek bakalım ins işe yarar.hic duydunuzmu

X