Sevgilim ne evlenmek istiyor ne de ayni evde yasamak

Adamın belli ki önceki evlilikten ağzı çok yanmış. Birlikte yaşayıp o sorumluluğa da girmek istemiyor. Acikca da söylemiş belli ki. Sizi sadece takılmak mutlu ediyorsa gittiği yere kadar gitsin. Ama daha uzun vadeli ve düzenli bir ilişki planınız varsa daha fazla vakit kaybetmeyin derim

Şimdi ben olsaydım.....ben garantici ben 😂 ölü yatırıma karşıyım kendimi çok sever sayarım ....hayatı paylasmayacagim çöpü beraber dışarı çıkarmak gibi görevleri ustlenmeyecek birine vakit harcamam ....yinede siz olsaydım iyice düşünürdüm 5 sene sonrada iyiki olmuş diye yerinde saydigim bir ilişkide pişman olmayacaksam devam....ufaktan soru isaretleri başlamış hediye almaz bencil iltifat etmez....hoş ve eğlenceli kadınları sever gibi gibi ....birde birşey soyliyimmi üzülmeyin ciddi tecrübe aktarmak isterim evlenmek istemiyor değil sizinle evlenmek istemiyor lütfen kızmayın bunun aksini görmedim genelde tamam dedilermi o birlikte yaşamak istemeyen evlenmek istemeyen erkek bumu diye saşakaliyoruz.......

Kendisi 40 yaşında olmasına rağmen çok genç gösteriyor, ben de olgun bir insanım o yüzden uyum ve görüntü olarak bir zorluk yaşamıyoruz. Ama konu bundan çok daha farklı tabi ki.
Eklemek istediğim birkaç şey var.
Biz onunla ilk başta sosyal medya üzerinde tanıştık ve sadece görüşüyorduk. İtiraf ediyorum sevgili değildik ama cinsel birliktelik yaşıyorduk sadece.
Ben tanıştığımız zamanlarda çoktan yurtdışına taşınma kararı almıştım, yüksek lisans için 2 yıllığına. ve ben gittiğimde bitecekti. Ama ben gidince peşimi bırakmadı sürekli ilgilenmeye arayıp sormaya başladı ve sevgili olmak istedi.
aramızda 8 saat zaman farkına rağmen bana göre yaşamaya başladı, sürekli video callar, mesajlaşmalar çok aktifti. ve ben de yurtdışında çok yalnız hissettiğim için benim yanımda oldu. Herkes gibi tabi ki ben de kesin bişeyler yapıyodur mantığıyla şüpheye düşsem de her gece o uyuyana kadar konuşuyorduk, yani hissettiğim bir durum olmadı ama yine de bilmiyorum.
2 sene içinde 2 defa yurtdışına geldi o şekilde görüşebildik ve ben daha çok bağlandığım için önüme bakma kararı alıp bitirdim. fakat orda da mutlu olmadım. Ülke ve insanlar bana çok soğuk gelmişti , denediğim ilişkiler oldu ama yapamadım. Tekrardan konuşmaya başladık ve ben kesin dönüş yaptım.
Döneli 8 ay oluyor. ve hala bir değişiklik yok. bana evlilik konusunda çok dürüst yaklaştı bunun farkındayım ama hiç benimle hayal kurmaması , bir amacımız olmaması ilerleyememiz bunlara itiyor.
Evlilik konusunda çok net olması, eski evliliğini boşa geçen bir zaman olarak görmesi , sorumluluk almak istememesi evet istememesinin sebebi ben değilim, onun sadece tercihi bu diye düşünmeme itmişti. ama burdaki yorumlar beni sevmediği yönünde.
Bunun yanı sıra yurtdışında iş arkadaşım vardı, japon. O benle ilişki istiyordu ve hoş bir çocuktu ama ben hayatımda biri var diye istemedim, normal şartlarda şans verebileceğim biriydi. hatta türkiyede yaşamaya evliliğe ve çocuk yapmaya okeydi. ama anlaşabilir miyiz nasıl olur sıkılır mı burda diye düşünmeden edememiştim. Japon çocuk 1 aylığına gelmek istiyordu buraya ailemi ve beni tanımak için. eğer olursa 1 sene sonunda yüksek lisansı bitirip gelebilecekti. o 33 yaşında. ve ben yok demiştim.

ben bu adamla net olarak bitirip bu çocuğa ya da başka birine şans vermeliyim sanırım.
Çok tipik bir kacingan bağlanma. Siz kmlerce uzaktayken sizi sevmek ilgi göstermek kolay.
Ama yakininizdayken aynı evde yaşamak mı zormuş :)
Halen eski evliliğinin travmasini atlatamamis atlatmış numarası yapıyor.
Bence siz yurt dışındayken çok anlam yüklemissiniz arayıp sormasina.
Oturduğumuz yerden mesaj atmak ses kaydı yollamak falan çok basit şeyler esas olan somut şeylerdir bence.
Yanınıza gelmesi güzel bir şey evet yurt dışına giderim gezerim kafasıyla da gelmiş olabilir bilemedim.
Birde sizde zaten böyle bir insanla evlilik düşünmeyin.
40 yaşında ve 20 yaşında gibi yaşamaya çalışıyor.
Bence kimseye şans vermeye çalışmadan önce biraz yalnız kalıp acınızı çekin.
Sonra toparlanıp ne istediğinize karar verirsiniz.

Evlenmek istemediği için ayrıldığınız adama geri dönmenin Türkçesi ne yaparsan kabulümdür, ileride bu ilişki çok canınızı yakar. Sizi onun için özel kılan bir şey olmadığı için iltifat etmiyor, çiçek hediye almıyor. Erkekler bu konularda iğrençtir, her koşulda yanlarında olan kadını üzerler, düzgün gözle de bakmazlar. O yüzden en temizi bitirin bu ilişkiyi, kendinizi kullandırmayın
aynen katiliyorum size üstelik ya ince düsünceli duygusal degil bir cicek olur yada baska birseyle gönül almakla yada alistirmamak ileriye dönük kadina umut evlilik vs beklentisi kapisini hepten kapatmak icin isine geldigi gibi hareket ediyor konu sahibinin sayesinde

Daha once evlilik dusunmedigi icin ayrilmistik medenice ama birbirimizden de kopamiyoruz.
ayrildigimizda farkli kisilerle gorussem de olmuyor bir yastan sonra denk birini bulmak zorlasiyor. Yine de farkli seyler istedigimiz icin elimi masaya vurup arkami donup gidemiyorum cunku seviyorum ve yalniz kalmak istemiyorum sanirim
Bundan 12 13 yıl önce benim de böyle bir ilişkim olmuştu, o zaman 24 25 yaşıdaydım, erkek arkadaşım vardı 2 3 yıllık, o zaman da o gezmeyi tozmayı seven bir tipti, evlenecek biri gibi değildi hiç, zaten söylüyordu evlenmeyi düşünmüyorum diye, ( aslında ne kadar küçükmüşüz) ben de evlenmeyeceksen ayrılıyorum deyip ayrılıp birkaç hafta sonra barışıyordum yine, aynen sizin gibi. Sonra bir ayrılıkta barışmadık ve o ayrıldıktan 2 3 sene sonra bir kızla evlendi. hala evliler, çocukları var. Daha sonra ortak çevreden duyduğum, benim için şey demiş, elsa ile evlensek çok kavga ederdik anlaşamazdık, ben haftanın 3 4 günü dışarda olmayı seviyorum arkadaşlarımla, buna hiç sesini çıkarmayacak biriyle evlenebilirdim ancak diye. Yani diyeceğim şu, evlenmeyi düşünmüyor değil, sizinle evlenmeyi düşünmüyor, gözünüzü açın

Bundan 12 13 yıl önce benim de böyle bir ilişkim olmuştu, o zaman 24 25 yaşıdaydım, erkek arkadaşım vardı 2 3 yıllık, o zaman da o gezmeyi tozmayı seven bir tipti, evlenecek biri gibi değildi hiç, zaten söylüyordu evlenmeyi düşünmüyorum diye, ( aslında ne kadar küçükmüşüz) ben de evlenmeyeceksen ayrılıyorum deyip ayrılıp birkaç hafta sonra barışıyordum yine, aynen sizin gibi. Sonra bir ayrılıkta barışmadık ve o ayrıldıktan 2 3 sene sonra bir kızla evlendi. hala evliler, çocukları var. Daha sonra ortak çevreden duyduğum, benim için şey demiş, elsa ile evlensek çok kavga ederdik anlaşamazdık, ben haftanın 3 4 günü dışarda olmayı seviyorum arkadaşlarımla, buna hiç sesini çıkarmayacak biriyle evlenebilirdim ancak diye. Yani diyeceğim şu, evlenmeyi düşünmüyor değil, sizinle evlenmeyi düşünmüyor, gözünüzü açın
Bunu çok sorguladım aslında. evliliği mi istemiyor, benimle olan evliliği mi istemiyor diye. ama ilk 6 ayımız takılmakla geçti ve özgürdük. Baskıcı biri de değilim, onunla eglenmeye de ayak uydurdum. Yani herşeyin çok güzel olduğu zamanda bile kesinlikle istemediğini söylüyordu. ama yaşanmadan bilinmez bazı şeyler.
Siz ne hissettiniz eski erkek arkadaşınızın evlendiğini duyduğunuzda?
Siz evlendiniz mi hayatınız nasıl

Ben bu konularda öyledir boyledirre bakmam ilerde ikna ederim diye düşünmeyin sizin içinde evlilik aile kurmak vs gereksiz ise olduğu yere kadar gider bu iliski ben bu fikirdeyim istisna olma şansı düşük olsada hayat yani tabiki belli olmaz ama zaman kaybı olarak görmeyin ilerde

Bunu çok sorguladım aslında. evliliği mi istemiyor, benimle olan evliliği mi istemiyor diye. ama ilk 6 ayımız takılmakla geçti ve özgürdük. Baskıcı biri de değilim, onunla eglenmeye de ayak uydurdum. Yani herşeyin çok güzel olduğu zamanda bile kesinlikle istemediğini söylüyordu. ama yaşanmadan bilinmez bazı şeyler.
Siz ne hissettiniz eski erkek arkadaşınızın evlendiğini duyduğunuzda?
Siz evlendiniz mi hayatınız nasıl
Ben şuan evliyim , çok mutluyum. Hayatımda başıma gelen en güzel olaylardan biri onun benimle değil de başkasıyla evlenmesiymiş. Onun evlendiğini duyduğumda da başka bir ilişkim vardı etkilenmedim hiç.

Çok sevindim mutlu olmanıza.
Yanlış kişilerle evlenip mutsuz olcağımıza (benim olayımda kesinlikle mutsuz olurdum) başlarda üzülüp önümüze bakmamız evet doğru bir karar sanırım

beni ovmuyor, iltifat etmiyor, hediye pek almiyor cicek zaten almiyor.

bunlar da olmayiversin , doyumsuz musun diyorum kendime.
Bunlar niye olmayıversin ya?
Sen kendine neden asla seni ovmeyen, sana hediye almayan, iltifat etmeyen adamı yakıştırıyorsun?
Seviyorum diyorsun da hiç anlamıyorum şu kadınlar kendilerine iltifat etmekten aciz adamların nesini seviyor?
Tatile gidiyoruz,bana yemek yapıyor demişsin. Ne büyük lütuf. Adam kırk yaşına kadar tatile gitmiyordu sanki, aç kalıyor hiç yemek yapmiyordu. Zaten gittiği tatile eşlik ediyorsun, zaten yaptığı yemeğe kaşık daldırıyorsun. Bu nasıl bir azla yetinme böyle ya.

Bunlar niye olmayıversin ya?
Sen kendine neden asla seni ovmeyen, sana hediye almayan, iltifat etmeyen adamı yakıştırıyorsun?
Seviyorum diyorsun da hiç anlamıyorum şu kadınlar kendilerine iltifat etmekten aciz adamların nesini seviyor?
Tatile gidiyoruz,bana yemek yapıyor demişsin. Ne büyük lütuf. Adam kırk yaşına kadar tatile gitmiyordu sanki, aç kalıyor hiç yemek yapmiyordu. Zaten gittiği tatile eşlik ediyorsun, zaten yaptığı yemeğe kaşık daldırıyorsun. Bu nasıl bir azla yetinme böyle ya.
Sanırım manipüle altında kaldığım için normal olmadığını bilsem de "sana yetemiyorum" "sürekli bir şeyler istiyorsun" gibi sitemlerinin etkisi altında kaldığım için olsa gerek. Silkeleme ve kendine gel uyarısı için teşekkürler :KK70:

Gönlüne göre birini bulup gelecek düşünene kadar sizinle vakit geçiriyor. Sizinle olmasının tek nedeni, iltifatsız, gönül almasız, hediyesiz, romantizm fakiri, hiç bir yere gitmeyen bir ilişkiye her seferinde he demeniz. Zaten biraz darlansa yine kaçacak siz de farkındasınız ses edemiyorsunuz.

Direkt ayrılırdım canım çok net. Sana böyle davrandığına bakma seni evlenilecek biri olarak görse 5 evlilik bile yapmış olsa nikahı kıyardı. Hadi öyle bir şey yok ben yanılıyorum seni çok seviyor diyelim yine sana uymaz çünkü sen anladığım kadarıyla aile istiyorsun, istemesen kafanda bu soru işaretleri belirmezdi zaten. Sevgiymiş, iyi davranıyormuş falan filan geç bunları. Bu herif ilk evliliğinden ne kadar yıldıysa evlenmez, dolayısıyla çocuk da istemez o yüzden yol yakınken ayrıl yoksa yıllarını heba ettiğin için kafanı taşlara vurursun. Evlilik uzaktan korkutucudur ama doğru kişiyi bulursan keşke daha erken evlenseydim diye düşünürsün, aynı şekilde çocuk sahibi olmak da öyle. Annelik için şansın varken bunu bu kişiyle yitirme derim. Aileni de yabana atma her zaman bir bildikleri vardır

Hepinize tek tek teşekkür ederim. Görmezden geldiğim konuları dürüst bir şekilde anlattığınız için. Her birinize çok hak veriyorum. Çoğu arkadaşım bu adam evlilik istese bile anlaşamayacağımızı düşünüyor - ki ben de öyle. Hayat tarzımız gerçekten çok farklı, ben daha evcimenim o daha kop kop kafasında.
Sanırım cevap belli.
Destekleriniz için tekrar teşekkürler.
Henüz gençsiniz, şu adama yıllarınızı -onun kıstasları çerçevesinde - verip, sonra birden bırakılma durumunuz çok olası, gidip bir başkasıyla çat diye evlenmeyeceğinin de hiç garantisi yok..Belki çok seveceğiniz annelik hakkınız alınacak elinizden. Tüm bu istekler sizin gerçek istekleriniz olsaydı diyecek birşey olmazdı ancak siz onun yörüngesinde, kendinizi onun isteklerine ikna etmeye çalışıyorsunuz. Bence kesin bir şekilde yolunuzu çizin, içiniz rahat ve kafanız net olsaydı zaten buraya bu konuyu da açmazdınız..

yasin gectikce kimbilir adam senden uzaklasacak ve sende gencligini bu adama heba ettiginle kalacaksin ileride istesen bile baska biriyle yuva vs evlilige coluk cocuga cok gec kalmis olacaksin bosu bosuna gecen yillarda cabasi
Daha gencini bulup, kop kop yapmaya devam edecek, tabii bu arada gidip başkasıyla evlenmezse!

Şimdi ben olsaydım.....ben garantici ben 😂 ölü yatırıma karşıyım kendimi çok sever sayarım ....hayatı paylasmayacagim çöpü beraber dışarı çıkarmak gibi görevleri ustlenmeyecek birine vakit harcamam ....yinede siz olsaydım iyice düşünürdüm 5 sene sonrada iyiki olmuş diye yerinde saydigim bir ilişkide pişman olmayacaksam devam....ufaktan soru isaretleri başlamış hediye almaz bencil iltifat etmez....hoş ve eğlenceli kadınları sever gibi gibi ....birde birşey soyliyimmi üzülmeyin ciddi tecrübe aktarmak isterim evlenmek istemiyor değil sizinle evlenmek istemiyor lütfen kızmayın bunun aksini görmedim genelde tamam dedilermi o birlikte yaşamak istemeyen evlenmek istemeyen erkek bumu diye saşakaliyoruz.......
Bu tipler gidip çat diye başkasıyla evlenir genelde. Hele de cazip, işini bilen bir kadın karşılarına çıkarsa hemen kafese girerler. Yok evlenmeyi düşünmüyomuş ta bla blaaa..

X