Sir Agda'nin Almancasi Nedir ??

befour

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2007
55
0
almanyada yasayan arkadaslar.sir agdanin almanca ismini biliyorsaniz bana yardimci olabilirmisiniz.:uhm:

bende anlamadim bu yüzden..agdayla sir agda arasindaki fark ne.
yoksa ikiside yani seymi bilmiyorum.

befour ikisi de ayni sey degil, sir agda cok ince.diger agdalar normal.kagitlar üzerindeki agdalar kolay elde isitilan agdalar yüzdeki ince tüyler icin biyik üstü vs vs.
sir agda ben tr den getirtmistim ismi LIVENS bitkisel agda idi.süperdi, kendi kabinda isitiyorsun ve uzun süre de tüy gelmiyor.agda temizlika acisindan da hijyen.
mavi plastik kaplarda olan sesu agda da cok iyi, cok kaynatmaya gerek yok,ince sürülüyor ve kolay cekiliyor,
cam sakizi dogruyu söylemek gerekirse her tüy icin degil...umarim aydinlanmissindir.
sir agdanin da almancasi yok zaten.

ben tr de sir agda yaptiriyordum yapan kiz yurtdisindan geldigini soylemisti sonra buraya gelince cok aradim kendi isitma kabini sir agdanin kendisini ama maalesef bulamadimMsRose sendemi bulamadigin icin tr den getiridin yoksa tr de daha mi uygun.

meltem burda tanimiyorlar sir agdayi ondan getirtmistim.uygunluguna gelince bilmem farkettin mi, bir arkadasina komsuna türkiyeden sunu getir diye ricada bulunma, öl burda, ya herkes siparis vermistir belki unutabilir, valizde yer varsa getirebilir vs vs bir yigin mazeret ,gerci türkiyede de ayni sey var ya, sende olmayan kimsede olmaz:))...fiyati neyse birine muhtac olmaktansa alirim ben.maalesef burda pek buluncagini sanmiyorum.
kk nin almanya üyelerinin alacagini bilsem getiririm ya:))...satan türk olunca almazlar ki:))))istisnalar kizmasin canimmm.:)

MsRosa sen cok yasa aksam aksam guldum haklisin ya.Ama biz bu sene gidemedik trye esim her gidene sigara ismarladi (ne komik dimi eskidne trye kacak disardan gelirdi simdi tr den buraya:))kime dediyse getirdiler herhalde zehir zikkim olsun diyedir:)))
Ben artik bu yasimda ogrendim canim ya ne bisi isterim ne karisirim ancak boyle kafa dengi ortamda bir iki cumle paylasirim bazen o bile fazla geliyo bazilarina neyse:))
Bu arada nette arama yaptim tr de cok uygun bi fiyata cok iyi bilinen bi markanin sir agda makinesi varmis valla pes bana neden trde onu sormamisim simdi yazsam burda reklama girermi bu arada o markaya hamburgda hic bi sekilde rastlamadim ilginc gelir bana.Hatta sitede o kadar tuy sorunu reklamlari olmustu su markanin reklami olsa bence cok daha faydali olur.:)))

msrose
sagol aydinlattigin icin.
yakinda zaten türkiyeye gidicem alirim insallah.

sesunun sirli ılık ağdasının içindekiler bölümünde sir kelimesi ingilizcede resin olarak geçiyor.Resin aslında bizde reçine demek ama sir için bu kelime kullanılıyor anladığım kadarıyla...Almancasıda harz mış sanırsam tabi siz daha iyi bilirsiniz

X